trawa

Autor Wątek: W poszukiwaniu ptaka czasu  (Przeczytany 41461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:15:53 pm »
Po pierwsze -bardzo dobra decyzja:)


Cykl drugi - został napisany, narysowany, wydany jako pierwszy jakoś chyba w latach 80- tych , natomiast cykl pierwszy jest to historia która dzieje się przed cyklem drugim jednak jest "produkowana" teraz i jest jeszcze nie skończony. ( prequel - chyba tak to mądrze się nazywa)


Całość jest świetna i bardzo lubię to serię i polecam.
Wydaje mi się, że należy zacząć czytać od cyklu drugiego.

Raczej integrala szybko nie zobaczymy, więc śmiało kupuj zeszyty
miłej lektury :smile:


pamiętaj - podziel się wrażeniami. przede wszystkim po przeczytaniu 4 tomu cyklu drugiego:)

Offline parsom

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:17:33 pm »
Super, dzięki. Chyba nie ma co czekać na integral, skoro seria jeszcze się ciągnie (w takiej czy innej postaci).
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline mack3

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:19:41 pm »
W związku z nowym tomem postanowiłem zabrać się w końcu za te serię. I trochę zgłupiałem - więc proszę o podpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że to co nazywa się cyklem drugim (Muszla Ramora, Świątynia, Łowca i Jajo) to pierwotna seria?

I przy okazji - żadnych plotek o integralu na horyzoncie nie widać?


Pierwsze pytanie - tak, drugie: nie (i wątpię by Egmont szybko miał go wydać).


Czy ktoś wie może, czy pierwszy cykl skończy się na 6 tomie jak zapowiadano?

Offline Murazor

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:42:56 pm »
https://pl.wikipedia.org/wiki/W_poszukiwaniu_Ptaka_Czasu

Wychodzi nowy tom na miękko, wiec wątpię. Póki seria jest otwarta pewnie nie będzie integrali.

mkolek81

  • Gość
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 27, 2017, 04:43:29 am »
W związku z nowym tomem postanowiłem zabrać się w końcu za te serię. I trochę zgłupiałem - więc proszę o podpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że to co nazywa się cyklem drugim (Muszla Ramora, Świątynia, Łowca i Jajo) to pierwotna seria?
Tak.

I przy okazji - żadnych plotek o integralu na horyzoncie nie widać?
Nie widać i raczej prędko nie zobaczymy.

Offline TePe


Offline misiokles

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 14, 2017, 06:05:34 pm »
Ależ jestem niewolnikiem stereotypów. Zanim siadłem do lektury Złodzieja woli to kręciłem nosem. A że cykl pierwszy powinien zamknąć się w czterech albumach [chociaż nie mam pojęcia czemu miałby się zamknąć], a że prequel już nie wzbudza takich emocji, a że jednak rysownik inny, choć daje radę a to to a to tamto. A potem przeczytałem... I ten nowy cykl z albumu na album jest coraz lepszy! Złodziej woli to już poziom Łowcy z poprzedniego cyklu. Splot wydarzeń prowadzi do całkiem nieoczekiwanych i brutalnych rozwiązań, fabuła z niewymuszony i logiczny sposób prowadzi do zaistniałych wydarzeń, pojawiają się w kilku fragmentach postaci ważne później...  To album z wyższej półki frankofonskiego mainstreamu, gdzie nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej i nie mam poczucia, że twórcom chodzi o zwykłe odcinanie kuponów. I ciężko stwierdzić w ilu albumach zamknie się cykl - skoro powiedziano już tyle o przeszłości bohaterów to wypada także rozpisać jak doszło do dwóch głównych przemian charakterologicznych!
Sumując: Złodziej woli do zupełnie niespodziewane pozytywne zaskoczenie tegorocznej jesieni!

Aha, i po przeczytaniu tomu już tak nie razi w oczy fatalna okładka albumu, rozumiem zamysł za nią stojący. I dzięki temu widzę, że na okładce są dwie postacie a nie jedna ;]

Offline pyetya

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 14, 2017, 06:31:50 pm »
Uwielbiam główny cykl, to najlepsza komiksowa historia fantasy jaką czytałem. Prequel jest prawie tak samo dobry, czekam z niecierpliwie na każdy kolejny tom od pierwszego wydania "Przyjaciela Javina".