Autor Wątek: W poszukiwaniu ptaka czasu  (Przeczytany 42194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:35:51 am »
No proszę, więc jednak! Czekam z niecierpliwością.

Offline Death

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 12, 2016, 10:35:09 am »
Death, właśnie dlatego, że nie pamiętałeś jego imienia nie skojarzyłeś Bulroga, w komiksie pada jego imię już jak jest małym chłopcem i wszystko jest jawne, inaczej jak w przypadku Łowcy, nazywanym z początku Ridżem, swoją drogą dzięki temu, że zapomniałeś imienia Bulroga miałeś dodatkową zajawkę
Dobrze jest czasem o czymś zapomnieć. :)

Offline Gmork

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:13:45 am »
J'aime Les Quatre de Baker street et Quete. Magnifique!  :biggrin:

Offline bosssu

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 09, 2016, 05:33:49 pm »
W końcu skusiłem się do ponownego przeczytania w komplecie, tym razem "od deski, do deski" w jednym dniu 8-miu tomów "W poszukiwaniu Ptaka Czasu". Dopiero teraz wszystkie postacie i wszystkie wydarzenia wskoczyły w odpowiednie trybiki.
I co stwierdzam?
Jest to jeden z najwybitniejszych komiksów jaki powstał w tej tematyce!!!...i pewnie w ogóle!
LOISEL rządzi!!!


Choć muszę z przykrością stwierdzić, że Wielki Martwy mocno mnie rozczarował jak na razie. Po Składzie Głównym, Piotrusiu Panie i oczywiście W poszukiwaniu....zajmuje on najniższą pozycję i raczej nie ma szans na dołączenie do "wielkiej trójcy".

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 09, 2016, 07:37:18 pm »
Jest to jeden z najwybitniejszych komiksów jaki powstał w tej tematyce!!!...

Prawda .
Szkoda że  " W poszukiwaniu..." został wydany w wersji ekonomiczno/plecakowej. :doubt:
Wolałbym wydanie zbiorcze w twardej okładce i dodatki - coś na wzór ,,Kryształowego Miecza" od Ongrysa.
"Jesteś podwójnym sobą."

JanT

  • Gość
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 09, 2016, 10:01:29 pm »
Szkoda że  " W poszukiwaniu..." został wydany w wersji ekonomiczno/plecakowej. :doubt:
Nie przesadzasz? W wersji ekonomiczno/plecakowej by był gdyby go wydali w Fantasy Komiks  :smile:

Offline graves

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 09, 2016, 10:35:28 pm »
Nie przesadzasz? W wersji ekonomiczno/plecakowej by był gdyby go wydali w Fantasy Komiks  :smile:
Wystarczy, że był już w Fantastyce "Komiks".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2016, 08:35:40 am »
Szkoda że  " W poszukiwaniu..." został wydany w wersji ekonomiczno/plecakowej. :doubt:
Wolałbym wydanie zbiorcze w twardej okładce i dodatki - coś na wzór ,,Kryształowego Miecza" od Ongrysa.
Ja także brałbym integral albo dwa, jeden: Pelissa, drugi: cykl z młodym Bragonem, myślę że jak skończy się drugi cykl to takie integrale powstaną, pewno nie szybko...
Czekam też aż któryś z reżyserów wpadnie na pomysł zekranizowania cyklu Pelissy, to byłoby coś przy dzisiejszym rozmachu i możliwościach.

Offline bluebeery

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2016, 09:32:00 pm »
Również chciałbym integrala, najlepiej w oryginalnej kolorystyce. http://www.bedetheque.com/serie-5-BD-Quete-de-l-oiseau-du-temps__1.html

Offline Gazza

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 19, 2016, 05:24:24 pm »
Wybaczcie, ale zaniedbałem ostatnimi czasy komiks europejski i w związku z tym mam pytanie - czy wznowione wydanie Ptaka jest również na offsecie z takimi "spranymi" kolorami jak pierwsze wydanie Egmontu, czy jest to kreda i kolory są bardziej nasycone?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 19, 2016, 06:34:15 pm »
W cyklu Pelissa kolor został położony na nowo i barwy są bardziej nasycone, papier kredowy.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 14, 2017, 05:52:00 pm »
Projekt okładki tomu 5. Premiera 21 października. Według katalogu Egmontu polska premiera także w październiku.



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vision2001

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 25, 2017, 06:23:19 pm »
A tutaj pierwsza z plansz:


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline parsom

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:10:36 pm »
W związku z nowym tomem postanowiłem zabrać się w końcu za te serię. I trochę zgłupiałem - więc proszę o podpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że to co nazywa się cyklem drugim (Muszla Ramora, Świątynia, Łowca i Jajo) to pierwotna seria?

I przy okazji - żadnych plotek o integralu na horyzoncie nie widać?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:12:53 pm »
Tak, to pierwotna seria. I lepiej zacząć od niej lekturę. A o integralu nic nie słychać. Wznowienie drugiego cyklu było stosunkowo niedawno i wciąż albumówki są do kupienia na pierwotnym rynku.