trawa

Autor Wątek: W poszukiwaniu ptaka czasu  (Przeczytany 41464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 04, 2015, 04:16:53 pm »
Technicznie: Nieoficjalna zapowiedź to jeszcze nie potwierdzenie. Aczkolwiek do Muszli na 99% tuż tuż.

Offline freshmaker

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2015, 07:45:49 am »
porównałem nowe kolory w muszli ramora z pierwszym wydaniem egmontu. no więc werdykt jest in plus dla wersji... 2015. stare kolory na pewno lepiej pasują do opowieści ale jakośc materialów na podstawie których był przygotowany album pierwszego wydania egmont była nienajlepsza. mocno wyblakłe te barwy, kilka pierwszych stron wręcz biało-żółtych. za to nowe wydanie to pełne nasycenie barw.


oczywiście w nowej wersji więcej jest brązu,zieleni i szarzyzny w porównaniu z żółtym, niebieskim w poprzedniej wersji.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2015, 04:29:18 pm »
To " Muszla Ramora " już się ukazał ?
Czemu ja nic o tym nie wiem.
Myślałem że za tydzień ... :evil:
Mam zamówiony w Gildii.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2015, 04:33:59 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline freshmaker

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2015, 04:48:24 pm »
w pierwszym rzucie egmontu na kwiecień
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2015, 05:20:38 pm »

Na '' twoje zamówienia''  pisze dostępność -za 7 dni
a na stronie głównej - dostępność 24 h


To tylko jakiś błąd .

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 19, 2015, 07:02:37 pm »
Na Twoje zamówienia jest podana dostępność w momencie składania zamówienia.


Zamówienie złożyłem 31 marca - więc wszystko się zgadza.
Myślałem że " dostępność "  jest aktualizowana.
Człowiek uczy się całe życie.
Dzięki !
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline misiokles

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 05, 2015, 07:40:56 am »
Na gwiazdkę na rynek anglojęzyczny trafi integral W Poszukiwaniu Ptaka Czasu. Na rynku frankońskim taki integral ukazał się w 2011 roku i na rynku wtórnym - jak widzę - osiąga cenę 135 euro. Fajnie mają.
http://www.amazon.com/gp/product/1782763627?*Version*=1&*entries*=0

Offline starcek

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 05, 2015, 01:49:51 pm »
Dziwne, że u nas wznawiają zeszyty, a nie buchnęli intergrala właśnie - tak jak Piotrusia Pana. Szkoda..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 05, 2015, 06:30:07 pm »
Lobby ,,plecakowe ,, i ,, huśtawkowe,, okazało się być bardzo skuteczne. :D
My miłośnicy integrali nie mamy takiej siły przebicia.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:47:10 pm »
Jakieś ćwierć wieku temu poznałem serię "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" prawie do końca, bo nie udało mi się kupić 16. numeru "Komiksu" z 2. częścią 4. tomu. Kiedy Egmont wydał serię ponownie, zakupiłem te albumy i odłożyłem na półkę. Czekały, a ja poszukiwałem czasu na ponowną lekturę (i dokończenie). I trochę imperatywu… Aż tu nie tak dawno ktoś na forum – bodajże Death – napisał, że ma zamiar nabyć kolejne wydanie ostatniego tomu i wreszcie się dowie, jak kończy się ta historia. Na to inny użytkownik poprosił go o podzielenie się wrażeniami po lekturze, bo ponoć finał jest niesamowity… A ja w tym momencie znalazłem swój imperatyw. I trochę czasu… I wiecie co? Szczęka mi opadła! Końcówka jest naprawdę zaskakująca i poruszająca! Sprawia też, że całkiem inaczej patrzymy na to, co działo się wcześniej.
Ciekawostka: zarówno dla "Komiksu", jak i dla Egmontu serię tłumaczył Wojciech Birek i te przekłady dość znacznie się różnią. Co dziwne, wersja z "Komiksu" bywa bardziej komunikatywna.
Wkrótce biorę się do lektury prequela.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:59:32 pm »
hmmm, dosyć dziwne, że wielu wymiataczy nie zna (do końca) tej historii, która ukazała się już wieki temu i doczekała kilku wydań.... ale cieszy, że e dalszym ciągu Ptak Czasu robi takie samo wrażenie na nowych czytelnikach, jak te ćwierć wieku temu.


Ludzie, jeśli jeszcze kto nie zna Jaja Mroku /i całej pierwszej sagi/, to bierzcie i jedzcie! oto kawał świetnego Komiksu!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline peta18

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 03, 2016, 06:40:53 am »
hmmm, dosyć dziwne, że wielu wymiataczy nie zna (do końca) tej historii, która ukazała się już wieki temu i doczekała kilku wydań....
Ja mialem podobnie, nabylem dwa pierwsze tomy z Komiksu-Fantastyki i reszty juz nie udalo mi sie kupic. W czasie gdy Egmont wydal na nowo te serie bylem biednym studentem, ktory kupowal komiksy w ograniczonym zakresie. : )  Za dzien, dwa zasiade do lektury. Prequel juz przeczytalem jakis czas temu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline freshmaker

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 03, 2016, 08:21:33 am »
ptak czasu to klasyczny przykład że można zrobić fantasy z tym mitycznym "czymś więcej". z poprzedniej edycji egmontu szybko skończył się nakład jaja mroku ale tomy z fantastyki były wg mnie spokojnie dostępne. a to że wymiatacze na forum dyskutują o kultowych komiksach których nie czytali widziałem na tym forum już wielokrotnie.


mam wydanie fantastyki, egmontu pierwsze i drugie. najlepiej wypada to ostatnie ze względu na poprawione kolory. przymierzałem się do integrala angielskiego ale pelissa w nim to z tego co pamiętam roxana. bleh.

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 03, 2016, 08:32:14 am »
Ja mialem podobnie [...]
No, to mamy zjawisko :wink:
Ja zapewne przeceniam ten cykl Loisela, prawdopodobnie z tej przyczyny, że wówczas (~'90) był jednym z bardzo nielicznych powodów, które w ogóle trzymały mnie przy komiksach. Podobnie na przełomie '99/'00 - znów sequel (choć, niestety, już "nie-taki!" :wink: ) był mocnym argumentem (ale już nie jedynym) do powrotu do czytania historii obrazkowych. Również, po okresie "pokryzysowym", jednym z pierwszych moich "powrotów" był Skład Główny. Jednak najlepiej z wszystkich Loiselów wspominam właśnie pierwszy cykl Ptaka, całkiem możliwe, że głównym argumentem dziś jest sentyment, choć ja tak nie uważam :smile:
Ciekaw też jestem, jak zostanie przyjęty u nas Wielki Trup... czy polubią go bardziej miłośnicy Piotrusia, Składu czy Ptaka...... Dla mnie to takie trochę (przynajmniej w pierwszym albumie) połączenie Składu z Ptakiem, czyli mieszanka idealna :smile: . Potem jest już bardziej "ptasio".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kenji

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 04, 2016, 11:14:25 pm »
Niesamowite jak mamy dużo wspólnego jeśli chodzi o ten komiks.
Tak , też ostatnią część Ptaka przeczytałem dużo później niż wcześniejsze części. Dlatego tak bardzo namawiam wszystkich do przeczytania tej historii do końca - bo wtedy nabiera całkiem innym barw ( Death - cały czas czekam na Twoje przemyślenia, chociaż domyślam się że spadłeś z krzesła i cały czas się z niego podnosisz , dlatego nie piszesz)
Stąd moje wielkie uwielbienie do Loisela. Nowy cykl również mi się bardzo podobał i z wielkim utęsknieniem czekam co będzie dalej. O Składnie Głownym nie wspomnę ... dlatego wielkie podziękowania i gratulacje dla Ongrysa. On wie jak podtrzymać pozytywne relacje z klientami i jak budować pozytywny PR wydawnictwa. Niestety wcale nie można tego powiedzieć o Sidece - stad moje wielkie obawy , o wydanie "Wielkiego trupa"...