Autor Wątek: W poszukiwaniu ptaka czasu  (Przeczytany 41470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2013, 11:45:02 pm »

Powiem Tak - bez przeczytania tomu Jajo Mroku - ta historią W OGÓLE nie jest ciekawa...



zupełni się z tym nie zgadzam; Muszla Ramora rzuciła mnie na kolana zanim ją jeszcze mogłem przeczytać (wydanie jugosłowiańskie:), a później zaczytywałem na śmierć wydanie 'Komiksu'... co nie zmienia faktu, że rzeczywiście Jajo Mroku robi totalnego fikołka w całej tej historii, no i jest zarazem opus magnum Loisela. Przeczytaj koniecznie, jeśli dotąd nie znałeś (w lutym będzie kolejny koniec świata, więc głupio byłoby czekać na integrala egmontu i się nie doczekać)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2014, 04:17:47 am »
Szykuje się wznowienie plus premiera wydanego we Francji w grudniu ub. r. "Rycerza Bragona":


Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Kris1982

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2014, 11:24:17 am »
Czy ten drugi cykl który jest aktualnie dostępny można czytać bez znajomości pierwszego?

Offline peta18

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2014, 11:27:11 am »
Czy ten drugi cykl który jest aktualnie dostępny można czytać bez znajomości pierwszego?
Jasne, bo ten pierwszy cykl dzieje sie pozniej, niz ten drugi. Zatem ten drugi jest prequelem tego pierwszego :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Kris1982

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2014, 11:29:26 am »
Ktoś coś słyszał czy jest szansa na wydanie tych niedostępnych zeszytów z pierwszego cyklu?

ramirez82

  • Gość
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2014, 11:37:39 am »
Ktoś coś słyszał czy jest szansa na wydanie tych niedostępnych zeszytów z pierwszego cyklu?

Pierwszy cykl ma być wznawiany w przyszłym roku.

Offline Kris1982

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2014, 12:07:26 pm »
Wielkie dzięki za wszystkie dobre informacje.

Offline Yaseck

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:23:58 am »
Zastanawia mnie dlaczego oprawa graficzna wydania "Rycerza Bragona" jest inna od poprzednich części. Nie, żebym stracił przez to apetyt, ale mimo wszystko jest to jakaś niekonsekwencja.

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 11, 2014, 01:04:51 pm »
Zastanawia mnie dlaczego oprawa graficzna wydania "Rycerza Bragona" jest inna od poprzednich części. Nie, żebym stracił przez to apetyt, ale mimo wszystko jest to jakaś niekonsekwencja.
W jakim sensie inna (pytam bo nie czytałem jeszcze tego komiksu)?
Rysunki wykonuje ten sam rysownik co wcześniejszy album "Droga łowcy" w przeciwieństwie do poprzednich albumów gdzie rysowali różni twórcy, to chyba powinno być podobnie...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2014, 05:55:32 pm »
Zastanawia mnie dlaczego oprawa graficzna wydania "Rycerza Bragona" jest inna od poprzednich części. Nie, żebym stracił przez to apetyt, ale mimo wszystko jest to jakaś niekonsekwencja.


Czy chodzi o to, że ilustracja na pierwszej stronie nie jest otoczona ramką??


Wcześniejsze wydania miały wszystkie ramkę. Natomiast obecna edycja jest bez niej. Rycerz Bragon jest wydany po raz pierwszy w nowej oprawie graficznej.  Przyjaciel Javin, Księga Bogów, Droga Łowcy wydane w tym roku to 2 edycja tych komiksów.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Yaseck

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:47:58 am »

Czy chodzi o to, że ilustracja na pierwszej stronie nie jest otoczona ramką??

Tak, po napisaniu posta domyśliłem się, że chodzi tu o drugie wydanie. No trudno, będą się różnić na półce. Jakoś to przeżyję.

Offline weiter

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:58:09 am »

Czy chodzi o to, że ilustracja na pierwszej stronie nie jest otoczona ramką??



Grzbiet komiksu również znacząco różni się od pozostałych albumów z serii.
Ale do tego wielki e już zdążył przyzwyczaić swoich czytelników.

Offline TePe

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 16, 2014, 02:30:50 pm »
Grzbiet komiksu również znacząco różni się od pozostałych albumów z serii.
Ale do tego wielki e już zdążył przyzwyczaić swoich czytelników.
Fakt, ta zagrywka ciągle się powtarza.

Offline bosssu

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2015, 08:24:42 pm »
Skusiłem się na ponowne przeczytanie pełnych 4 tomów od Javina do Bragana. Historia świetna, oprawa graficzna genialna, kolorystyka powalająca (w szczególności zieleń i morza traw, uwielbiam ten kolor w komiksach), szczegółowość plansz bardzo dobra i jak zwykle u Loisela zachwycający drugoplanowy świat zwierząt, który cały czas próbuje wyjść na plan pierwszy. Tak świetnie zorganizowany plan zwierzęcy był również w serii "Trolle z Troy". Uwielbiam również tą dynamikę przedstawiania postaci w komiksach tego autora. Ciekawością jest, że 4 części tworzyło 3-ch różnych rysowników:5.Dominique Lidwine, 6.[/size] [/size]Mohamed Aouamri[/b][/color] (Saga Valty!)7,8.[/size]Vincent Mallié[/b][/color]. Faktyczną różnicę w stosunku do mistrza Loisela odczułem dopiero przy ostatnim tomie, który uważam za bardzo niedopracowany graficznie. W porównaniu do tomu 7 który tworzył ten sam rysownik Mallie kreska jest zdecydowanie zrobiona "na szybko" jakby poszarpana, plansze dość puste a komiks dorobiony troszkę "na siłę" dla zamknięcia historii.
Pomijając to wszystko seria jest świetna i warta polecenia (mam nadzieję tylko, że sprzedaż Ptaków i Piotrusia poruszy stwardniałe serce Egmontu i pociągnie on do końca Skład Główny. Wspomnicie jeszcze moje słowa, że w takim przypadku jeszcze będą robić dodruk tomu pierwszego)

Offline bosssu

Odp: W poszukiwaniu ptaka czasu
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 04, 2015, 09:17:57 am »

 

anything