trawa

Autor Wątek: Problemy techniczne na forum.,  (Przeczytany 125490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 28, 2016, 12:22:56 pm »

Na forum zawsze wchodzę przez stronę gildii, od dłuższego czasu widnieje tam taka informacja:

Forum:[/size] Fatal error: Function name must be a string in
[/size]
[/size]czy ktoś ma wiedzę dlaczego ? Czy usterka będzie naprawiona?
[/size]dzięki

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:27:37 am »
Z powodu ostatnich prób włamań na forum, musieliśmy wyłączyć skrypty, które pobierały dane bezpośrednio do portalu. Korzystały one ze starego, i podatnego na złamanie kodu. W chwili obecnej trwają prace nad dostosowaniem owych skryptów do nowej wersji. Niestety jednak nie jestem w stanie powiedzieć Tobie, kiedy się zakończą.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline kenji

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 03, 2017, 02:07:27 pm »
ok


tak czy inaczej - dzięki za info i powodzenia:)

Offline wilk

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:37:49 pm »
Odkąd forum wstało po ostatniej przerwie, przestało działać oznakowanie nowych postów. Albo w ogóle nie wyświetla się ikonka "Nowe" w tematach, w których ktoś napisał od naszej ostatniej wizyty albo ikonka "Nowe" jest cały czas wyświetlana mimo, że temat z nowymi postami przeczytaliśmy. Proszę o naprawę tego i oczywiście spoiler taga.

Offline OokamiG

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 11, 2017, 02:44:49 pm »
I coś jet nie tak z licznikiem postów. Nie jestem typem użytkownika, która nabija mechanicznie posty ale zauważyłem, że nowe posty nie są liczone więc zgłaszam.

Offline Antari

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:14:22 pm »
Odkąd forum wstało po ostatniej przerwie, przestało działać oznakowanie nowych postów. Albo w ogóle nie wyświetla się ikonka "Nowe" w tematach, w których ktoś napisał od naszej ostatniej wizyty albo ikonka "Nowe" jest cały czas wyświetlana mimo, że temat z nowymi postami przeczytaliśmy. Proszę o naprawę tego i oczywiście spoiler taga.

Potwierdzam, dodatkowo w przypadku napisania dowolnego posta pojawia się informacja o błędzie i niewysłanej wiadomości ("Błąd bazy danych Spróbuj ponownie. Jeśli powrócisz do tego komunikatu, zgłoś błąd administratorowi."). Po zamknięciu okna okazuje się, że post został jednak wysłany. Forum zaczyna się sypać  :doubt:

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 12, 2017, 11:26:49 pm »
Dużo rzeczy ostatnio przestało działać. Przepraszamy za problemy. Jesteśmy w trakcie naprawiania bazy danych. Mamy nadzieję, że po weekendzie będzie lepiej. Jeżeli po weekendzie zauważycie jeszcze jakiekolwiek anomalnie, piiszcie Gravesowi albo mi wiadomości ze zgłoszeniami problemów. Z góry dziękuję.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Piekarz

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 20, 2017, 02:52:05 pm »
Kiedy zacznie działać portal i forum odzyska dawny wygląd?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Doctus

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 21, 2017, 02:35:48 pm »
Czy w profilu jest gdzieś opcja zmiany skórki forum na ciemniejszą?
Oczy mnie bolą od tej bieli, a pamiętam że na innym forum bazującym na SMF kiedyś była taka funkcja.

Offline Doctus

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:56:20 pm »
Ponowne pytanie, może na te dostanę odpowiedź.

Coś się sypie w panelu edycji profilu. Nie mogę dodać awatara z komputera, a wklejane linki nie działają.

Offline graves

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:48:49 pm »
Ponowne pytanie, może na te dostanę odpowiedź.

Coś się sypie w panelu edycji profilu. Nie mogę dodać awatara z komputera, a wklejane linki nie działają.
Podeślij mi link, który chcesz wkleić. Wklejane linki działają, jeśli są prawidłowe (odnoszą się bezpośrednio do grafiki i są w odpowiednim rozmiarze).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vault_boy

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 06, 2017, 06:22:22 pm »
Na 2 różnych przeglądarkach zmienia mi wielkość czcionki w poście jak coś kopiuje. Nic nie klikam, nie zmieniam, to irytujące bo nie mogę normalnie wysłać wiadomości. Wcześniej tak się nie działo. Przeglądarki które sprawdziłem to Opera i Mozilla. Wcześniej z kolei na Mozilla Firefox nie było takiego problemu... pojawił się pierwszy raz dzisiaj. Dzieje się tak gdy kopiuje jakąś wiadomość żeby umieścić ją w cytacie, a raz nawet jak zrobiłem akapit w treści wiadomości. Chyba będę musiał pisać posty w Wordzie i później wklejać na forum jeśli to dalej będzie trwało...

Offline Murazor

Odp: Problemy techniczne na forum.,
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 06, 2017, 06:32:19 pm »
Zawsze tak było. Polecam odpalać wersję Widoku przy pisaniu wiadomości. Ostania ikonka w drugim wierszu, nazywa się Widok i wygląda jak czerwone nawiasy kwadratowe z niebieskim kursorem w środku. Ramka okna pisania wiadomości podświetli się (w chrome na niebiesko). Wtedy widać elementy edycyjne jak pogrubienie, kursywa, np: [ b][ /b] itp. A przy wklejaniu nie wkleja śmieci jak zmiana czcionki.