trawa

Autor Wątek: Koniec świata - DIABLO III :o  (Przeczytany 23101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fin

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:08:24 pm »
ale nie az tak dobrze, Soul calibury, DoA, tekken. A prosze zrobili Mortala jako chodzona nawalanke i co? Ktos pamieta albo kojarzy wogole jakies MK po 4? Poza tym, D1 jest legenda dwojke mało kto wspomina miło, Warcraft2 jest wspominany 3 juz mniej za to WoW jest przebojem. Rownie dobrze mogli by to nazwac "Kill Kill Kill" tylko po co wymyslac nowy swiat jak juz jeden maja z ktorym gracze (i to dosc spora liczba) sa zaznajomieni i z pewnoscia kupia Diablo a nie KKK. \

Skoro sa tak SUPER studiem ze kazda gra im wychodzi, zgarnia same 10/10 to mogliby zaryzykowac i zrobic cos nowego (nie tylko swiat, ale wogole nowa gre ktora bylaby czyms innym niz h&s albo rts). Wystarczy ze by dali swoje duze logo na pudelku ktore jest napewno lepiej rozpoznawalne niz pojedyncze tytuly ich gier (o czym dobitnie swiadczy fakt ze jest activision-blizzard zamiast activision-vivendi) i problem sprzedazy zalatwiony.

A tak wogole to uwazam ze ani diablo ani starcraft nie sprzeda sie w wiekszej ilosci niz połtora miliona. (chociaz nie wiem jak wyglada sprawa z piractwem w korei czyli ze starcraftem moge sie mylic)

Offline JAPONfan

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:47:05 pm »
h&s, rts, mmorpg, co maja zrobić? FPS i ścigałkę?

Offline Deytonus

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:50:38 pm »
Polecam zaznajomić się z produktami firmy Shiny i je zakwalifikować ;)
Fin yz rajt.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2008, 01:39:17 pm »
Bizz to rzemieślnicy, a nie artyści. Po co maja eksperymentować i ryzykować wtopę jak mogą wydać kolejną część murowanego hitu? Rzesze ludzi czekało na D3 i SC2 i założę się, że gdyby Blizz zawiesił te projekty to więcej osób by wyło z żalu niż teraz jest marudzących ludzi, bo "znowu to samo".

A w Diablo 2 też była masa przerośniętych karaluchów i jakieś pustynne koty, więc nie ma co narzekać. Nawet w D1 były karaluchy.

Offline Dziex

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2008, 02:12:58 pm »
W dwójce jedynie pierwszy akt dawał radę, te wszystkie lasy, cmentarze, jaskinie i katakumby z narzędziami tortur miały fajny klimat, muzyczka też niczego sobie. Następne lokacje to wiadomo - porażka.

Offline fin

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2008, 02:29:48 pm »
h&s, rts, mmorpg, co maja zrobić? FPS i ścigałkę?

Nie wiem. Przygodowke?

ok, niech bedzie ze znowu robia hs w swiecie diablo. Tylko mogliby zrobic cos wiecej niz lifting graficzny, nie wiem, np zrobic 3 style walki jak w wiedzminie, zmienic kamere, dodac wybory kwestii mowionych w dialogach albo zamiast walk z 124234636 przeciwnikow padajacych po jednym strzale dac kilku sub bossow.  Ja tam nie wiem, bethesda jak dostala fallouta  (:eek: )do zrobienia to robia go na nowo, a nie kopiuj wklej, rockstar z kazdym kolejnym gta tez go zmienia.

Cytat: wilk stepowy
Po co maja eksperymentować i ryzykować wtopę jak mogą wydać kolejną część murowanego hitu?
no nie wiem, moze zeby oprocz swoich fanow przyciagnac nowych ktorym poprzednia konwencja nie pasowala. To wtedy wiesz, kasiorka leci.
Wystarczy porownac cod 4 z cod 2. infinity ward zaryzykowalo ale wyszlo na duzy plus.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2008, 02:52:18 pm »
Widać ich marketingowcy stwierdzili, że nie ma powodu do podejmowania ryzyka. Wątpię, by się mylili.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2008, 06:09:41 pm »
Cytat: wilk stepowy
Po co maja eksperymentować i ryzykować wtopę jak mogą wydać kolejną część murowanego hitu?
no nie wiem, moze zeby oprocz swoich fanow przyciagnac nowych ktorym poprzednia konwencja nie pasowala. To wtedy wiesz, kasiorka leci.
Wystarczy porownac cod 4 z cod 2. infinity ward zaryzykowalo ale wyszlo na duzy plus.

Oni trafiają do tak szerokiego grona odbiorców że nie potrzebują wchodzić na niepasujący dla nich teren gatunkowy. Bo po co? Lepszej sprzedaży :) i szumu już chyba nie osiągną.

Offline Frey Ikari

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2008, 06:51:12 pm »
Ja tam nic przeciwko Diablo 2 nie mam a jedynka moim zdaniem była srednia bo cały czas tylko to samo. Ale jeśli mialbym wybierac pomiędzy Sacred 2 a Diablo 3 to wybrałbym to pierwsze. No i zrobic coś dobrego i lubianego niż potencjalnego gniota. Studio wybrało postawę zachowawczą a nie rewolucyjną, czy to źle?

Offline Gacopierz

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2008, 07:00:06 pm »
Ludzie więcej optymizmu ^^ Blizz wypuścił screeny i jeden długi filmik, a wy już krytykę wytaczacie jakbyście D3 ze 3 razy przeszli -|- Normalnie jak skostniali emeryci mówiący, że "dawniej było lepiej". Grałem na chwilę w D1 i powiem szczerze, iż niczym mnie nie przyciągnął, pewnie dlatego, że to już było po premierze dwójki. Dla mnie tytuł "Diablo" to tylko i wyłącznie dwójka. Uważam po prostu za ciekawsze bieganie po polku i pustyniach zamiast bez przerwy łazić pod tym kościółkiem w Tristram. Jak dla mnie każdy akt w D2 to majstersztyk klimatyczny (choć najbardziej lubię pierwszy ^^). Podobnie fabuła, choć nieco naciągana, dzięki cut scenkom nabiera rozmachu. I tak jak było z każdym dzieckiem Blizzarda, tutaj też wszyscy spędzimy długie godziny grania, czego wszystkim życzę ^^

Offline fin

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2008, 08:47:17 pm »
Oni trafiają do tak szerokiego grona odbiorców że nie potrzebują wchodzić na niepasujący dla nich teren gatunkowy. Bo po co? Lepszej sprzedaży :) i szumu już chyba nie osiągną.

Jaka lepsza sprzedaż? Sprzedaż sc2 czy diablo 3 to tak jak mowie - wielka niewiadoma. Ich grono odbiorców albo przesiadła sie na konsole albo kupuje w sklepach sieci torrent. Od 2000 roku czy nawet jesli liczyc wowa, 2003, spoooro sie zmienilo.
Diablo 3 jest tym dla pc czym mgs jest dla ps3 albo halo dla xboxa. Baze fanow wszystkie te 3 tytuly maja imponujaca, tylko sadze ze z owych 3 gier to tylko diablo nie sprzeda sie w wiecej niz 2 mln egzemplarzy. Bo wszystko o czym mówicie to śpiew przeszlosci z roku bodajze 2003.

Cytuj
Normalnie jak skostniali emeryci mówiący, że "dawniej było lepiej"
no wlasnie nic takiego nie mowie, bo to co blizzard zaprezentowal to jest wlasnie to "dawniej" tylko ze z lepsza grafika.

Offline JAPONfan

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:10:29 pm »
Jaka lepsza sprzedaż? Sprzedaż sc2 czy diablo 3 to tak jak mowie - wielka niewiadoma. Ich grono odbiorców albo przesiadła sie na konsole albo kupuje w sklepach sieci torrent. Od 2000 roku czy nawet jesli liczyc wowa, 2003, spoooro sie zmienilo.

Mowisz o D2D czy piractwie? Bo wiesz samych "prawych" uzyszkodników WoW ma 10 milionów. A i pewnie kupa konsolowcow wroci do blaszaka zeby sprawdzic diablo czy starcrafta. I pewnie blizzardowi wystarcza te marne 4 miliony sprzedanych kopii, nawet jesli polowa bedzie wirtualnie.

Offline fin

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:14:59 pm »
Mowisz o D2D czy piractwie? Bo wiesz samych "prawych" uzyszkodników WoW ma 10 milionów. A i pewnie kupa konsolowcow wroci do blaszaka zeby sprawdzic diablo czy starcrafta. I pewnie blizzardowi wystarcza te marne 4 miliony sprzedanych kopii, nawet jesli polowa bedzie wirtualnie.
Piractwie.
WoW'a bym nie mieszal bo to jest PŁATNE mmo, gdzie MUSISZ miec orginala by czerpac jakas frajde (bo nie ma priv serwerow). Do sc gdzie max playerow to bedzie pewnie 8 wcale nie potrzeba super serwerow jak do wowa. Podejrzewam ze pirat bedzie musial sie martwic tylko o 'lekarstwo', a nie o to czy sa dobre serwy. Z diablo bedzie podobnie. Zreszta panowie piraci sie juz popisali w przypadku cod 4 - *FIXED* serwerow jest ze 2x wiecej niz normalnych.

Dalej - piszesz ze ktos bedzie wracal do pc by sprawdzic te 2 gry. Jasne, tylko ze sprawdzi je na zasadzie 'a pociagne przez bitcometa by sprawdzic czy mi wogole pojdzie' i na tym sie skonczy ich wkład pieniezny w produkt blizza. Watpie by znaczna liczba kupujacych bawila sie w upgrade kompa dla 2óch gier ("poczekam az wyjdzie na konsole "etc).

Cztery mln sprzedanych pudelek? Nie sadze, ba, jak ubija 2 mln to bedzie OGROMNY sukces jak na gre ktora nie jest ani mmo ani nowymi simsami, ktora bedzie mozna piracic do woli praktycznie nic na tym nie tracac.

Reasumujac - imao blizzard wydajac diablo 3 i sc tylko na peceta, a z reklama na poziome konsolowych blockbusterow to grubo sie na tym przejedzie. Moze wyjda na plus odbijajac sobie na licencjach turniejowych, dodanych grach do kart graficznych itd.
Ale tak czy inaczej - wieszcze porazke  8)

Offline Dziex

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:35:44 pm »
WoW'a bym nie mieszal bo to jest PŁATNE mmo, gdzie MUSISZ miec orginala by czerpac jakas frajde (bo nie ma priv serwerow).
No jak nie ma, jak są.

Offline Krova

Odp: Koniec świata - DIABLO III :o
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:55:48 pm »
WoW'a bym nie mieszal bo to jest PŁATNE mmo, gdzie MUSISZ miec orginala by czerpac jakas frajde (bo nie ma priv serwerow).
No jak nie ma, jak są.
Potwierdzam. Strasznie lipne ponoć, ale są i gra sporo ludzi.
/人◕ ‿‿ ◕人\