trawa

Autor Wątek: Prosiak/Owedyk  (Przeczytany 41178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pookie

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:42:27 am »
Po prostu nie chce i już.
 for Pookie

Offline 4-staczterdzieściicztery

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 27, 2005, 01:31:47 pm »
Wielka szkoda, zarówno "Ciernia w Koronie" jak i chęci autora.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 27, 2005, 02:00:24 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Wielka szkoda, zarówno "Ciernia w Koronie" jak i chęci autora.

wez nie bierz tak jednozniacznie tego typu deklaracji :roll:
Prosiak sie po prostu zmeczyl i CHWILOWO mu sie nie chce, zachce mu sie to zrobi i tyle.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2005, 10:31:54 am »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Wielka szkoda, zarówno "Ciernia w Koronie" jak i chęci autora.

wez nie bierz tak jednozniacznie tego typu deklaracji :roll:
Prosiak sie po prostu zmeczyl i CHWILOWO mu sie nie chce, zachce mu sie to zrobi i tyle.


Dobra, rozumiem; wydawało mi się, że taka wypowiedź wydwcy to poważna sprawa, ale skoro tak to wygląda, to zmienia postać rzeczy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Maciej

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 28, 2005, 11:11:03 am »
hmmm
Sory...

Ale ja z wypowiedzi wydawcy zrozumiałem, że Owedyk
nie chce rysować (wydać) ani Ciernia
ani żadnego innego komiksu.

i to "chwilowo" to u niego już długo trwa. :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Masta Flamastra

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 16, 2005, 03:12:26 pm »
Prosiak jest Królem Undergroundu..... krótko
ch.... ta ta ta ta pe pe pe pe.

Offline Marius Magnus

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 11, 2006, 09:08:22 pm »
"Na przyszły rok planujemy reedycję jednego z najsłynniejszych polskich komiksów lat 90., takie pierwszej polskiej „graphic novel” – „Ósmej czary” Owedyka.
Tym razem ten komiks będzie wydany, tak jak trzeba. Plansze zostały na nowo zeskanowane i przygotowane do druku. Krzysiek przygotował nową okładkę i dodał kilkunastostronicowy epilog. Myślimy jeszcze o innych atrakcjach, które sprawią, że dla fanów polskiego komiksu, fanów twórczości Prosiaka będzie to spore wydarzenie."

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem świat nie potrebuje kolejnej edycji /nawet deluxe/ "Ósmej czary". Jeśli już wydawać stare komiksy Owedyka, to optowałbym bardziej za tymi, które dotąd nie były wznawiane /bodajże Prosiacki 5 i 8/. Po ukazaniu się nowej edycji "Ósmej czary" z pewnością zapoznam się z nią, ale nie kupię.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Gilbaert

  • Gość
Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 11, 2006, 09:28:37 pm »
a znasz ósmą czarę?
Imho to jest najlepszy polski album ever i należy mu się wznowienie w wersji deluxe.

Offline Belzebiusz

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 12, 2006, 10:10:17 am »
ja już się szykuję na to wydanie. Owedyka bardzo cenię i to co wydał to tej pory (i to co mam) to kawał dobrej komiksowej roboty. "Ósmej czary" nie czytałem, więc tym bardziej jestem ciekawy i chętniej kupie ten komiks.
Nie chce mi się pisać...

Offline tyler_durden

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 12, 2006, 10:23:28 am »
'Ósma czara" to świetny komiks, jeden z lepszych jakie powstały w Polsce. O jego sile decyduje przede wszystkim scenariusz, a i rysunkowo Prosiak wspiął się na wyżyny.
No reedycja jest dobrym pomysłem, bo przecież to jak to było do tej pory wydane to skandal! W moim egzemplarzu nie ma chyba 4 stron, są zupełnie białe. A z tego co się orientuję, to nie jest to odosobniony przypadek.
Poza tym chyba sporo młodszych fanów komiksu, w ogóle nie kojarzy tego tytułu.
o not talk about fight club

Offline Marius Magnus

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 12, 2006, 01:12:37 pm »
Ech, zgadzam się, że "Ósma Czara" to ciekawy komiks /choć moim zdaniem porównywalny z serią "Objawienia i omamy" i poważnymi "Prosiackami", ale wolałbym, żeby wznowiono najpierw to, co niedostępne na rynku.

Cofam jednak słowa nieopatrznie napisane poprzednio - cieszę się, że wznowienie wyjdzie, bo wersja deluxe najwzwyczajniej się "Ósmej czarze" należy, ale nie wydaje mi się, bym zdecydował się na zakup tego komiksu.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline ASX76

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 30, 2007, 08:03:17 am »
"Ósma czara" K. Owedyka to klasyka po którą warto sięgnąć.
Całe szczęście, że Kultura Gniewu zdecydowała się na jego wznowienie, bo nie tylko moim zdaniem jest to jedno z najciekawszych dokonań polskiego komiksu. Nie zestarzało się ani na jotę, a tematyka, którą porusza jest bardzo interesująca: Bóg, Armageddon, Raj, Miłość... Jeśli ciemny lud spod znaku Radia Maryja, LPR, tudzież innych "dziwolągów" zainteresuje się opisaną tam historią, to zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam - stosy mogą znowu zapłonąć.  Autor bowiem "wywrócił na drugą stronę" religię chrześcijańską z Bogiem na czele, ukazał ją w zupełnie innym, negatywnym świetle czy raczej mroku. Jest to również, a może przede wszystkim historia o miłości, która jest w stanie wiele przezwyciężyć. To ona daje siłę głównemu bohaterowi do walki o wspólne szczęście, o jedyną tak naprawdę rzecz, która ma wartość, za którą można poświęcić życie.
Kreska stoi na raczej średnim poziomie, ale świetny, mocno zapadający w pamięć scenariusz w pełni rekompensuje wszelkie niedociągnięcia.
W albumie znalazła się ponadto "Genesis".
Polecam.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 20, 2007, 04:06:52 pm »
"Blixa i Żorżeta" - cz. 2 i 3. Pierwszy zeszycik czytałem kilka lat temu i podobał mi się. Teraz po zapoznaniu się z następnymi częściami - mimo że poziom humoru jest różny - podtrzymuję moją opinię o tej serii. Bije z tych pasków szczerość i bezpretensjonalność w ukazywaniu codzienności, poniekąd banalnej, ale przecież nie do przecenienia. I nawet jeśli jakiś strip opiera się na pomyśle absurdalnym bądź wydumanym, to zawsze wyczuwam ukrytą tam emocjonalną prawdę.
Hmm, chyba nie za bardzo wyszło mi to w stylu punkowym... Ale na pewno równie szczerze. :)

Offline spence

Odp: Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 17, 2012, 07:43:18 pm »
Rozmowa z Krzysztofem Owedykiem. Długa.

"Ważna dla mnie jest też inner­space. To dla mnie baaar­dzo ważne, nie   wiem z jakiego powodu. Lubię prze­my­cać do komik­sów dru­gie dno,   dodat­kowe tre­ści, które płyną obok głów­nej histo­rii i które, jeśli   ktoś chce, to zauważy. Szcze­góły w tle w rysun­kach, histo­rie   w histo­riach. Prze­kaz pod­pro­gowy. Wyra­sta­łem np. na Fun­kym Kovalu   – ileż tam się działo na rysun­kach, ile było „dru­giego dna”, ile   szcze­gó­łów, pod­tek­stów. To jest jakby upy­cha­nie podwój­nej dawki   tre­ści na tej samej powierzchni rysunku. Jak już pisa­łem,   oszczę­dza­łem miej­sce, bo sam wyda­wa­łem swoje histo­rie. A do   histo­rii przy­kła­dam wagę, bo uwa­żam, że naj­lep­szy rysow­nik nie   ura­tuje kiep­skiego sce­na­riu­sza, ale przy dobrym sce­na­riu­szu   przy­mkniemy oko na rysunki."

http://kaseta.org/2012/07/17/trzecia-kropka/
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Gashu

Odp: Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 06, 2016, 10:56:38 am »
Ciekaw jestem jakie macie wrażenia po lekturze "Będziesz smażyć się w piekle"?
Imo jest to jeden z najlepszych polskich komiksów ostatnich miesięcy. 
Obyczajówka (z delikatną domieszką grozy w niektórych momentach) osadzona w środowisku zespołów metalowych bawi, wzrusza, a momentami nawet straszy :).
10/10 :D
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL