Autor Wątek: Prosiak/Owedyk  (Przeczytany 41185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2004, 02:58:09 pm »
Cytat: "repek"

W sprawie wydawania przez Owedyka serii nie odnosiłem się do jego wcześniejszych dokonań, ale do ogólnego stanu rzeczy. Doceniam każdego, kto ma zapał, żeby tworzyć serie, wybiegać myślą nieco dalej niż do kolejnej strony...


czyli uogolniles podpierajac sie przykladem Prosiaka.
no to troche "z czapy" przyklad ci wyszedl, bo akurat ten autor wiekszosc swoich komiksow od dawna tworzy wybiegajac mysla nieco dalej niz do kolejnej strony.
to milo, ze go odkryles, chociaz troche pozno.

Cytat: "repek"
Co do wielości bohaterów. Autorzy, których wymieniłeś, potrafią [zazwyczaj] zróżnicowaniem charakterologicznym i kreską [swoją czy nie] tak przedstawić całe zastępy postaci, iż mamy efekt 'kina amerykańskiego', w którym dwie, trzy kreski wystarczają, by zarysować bohatera i określić jego miejsce w fabule.
Śmiem twierdzić, że Owedyk nie potrafi tego zrobić tak dobrze i powinien skupić się na węższej grupie postaci. Bo akurat trzon ekipy wygląda [tudzież wyglądał jako że się przerzedził] całkiem ciekawie.


ejze, wez i pocztaj "Ósma Czarę", "Ratboya", "Blixe...", "Bajki..." a potem powiedz z reka na sercu, ze Prosiak nie potrafi zrobic tlumu bardzo charakterystycznych i rozpoznawalnych postaci na wielu planach :roll:
to samo dotyczy "ogranych tresci", Prosiak od zawsze rozgrywa elementy spiskow, religii, boskosci, etc.
zarzut, ze ktos znowu wyciaga taki temat, jest w jego przypadku niepowazny, bo akurat ten czlowiek rysuje i pisze o tym od bardzo dawna i robi to po swojemu.
Cytat: "Filarecki"
Mówiłem prawdę - nie zrozumiałeś.  
A co, nie mogę się odezwać? To Ty czasami piszesz, aby pisać. ; )


Filar, jeszcze raz sie grzecznie zapytam:
Masz cos do powiedzenia na temat?
bo rozne rzeczy mozna mi zarzucic, ale nie to, ze odzywam sie w tematach, o ktorych nie mam pojecia :bored:

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2004, 11:40:40 pm »
turucorp,

Nie oceniam na tle innych jego- Prosiaka - dokonań.

Mówię tylko i wyłącznie o 'OiO'. Nigdzie też nie napisałem, że Owedyk nie wybiega w tej serii myślą w przyszłość, chyba za szybko czytałeś, bo napisałem coś dokładnie przeciwnego [że cenię tych, którzy to potrafią - i włąsnie o Prosiaka chodziło].

Nie wiem, jak wyglądają postaci w innych jego komiksach, może dobrze, może źle. Jakbyś nie zauważył rozmawiamy o innym komiksie.

I tutaj, moim zdaniem, nadmiar postaci szkodzi, bo tracą na swojej wyjątkowości, rozmazują się w tłumie. Teraz wszystko jasne?

Pozdrawiam

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 12, 2004, 12:44:36 am »
jasne.
wlasnie smutno mi sie zrobilo, ze kolejny czlowiek ocenia cudza prace na podstawie malego wycinka.
to tak jakby oceniac Moorea na podstawie jednego tomu np. "Top 10" albo Gaimana na podst. "Morderstw i tajemnic", chociaz w kontekscie tych komiksow "OiO" Prosiaka to pierwsza liga.
wyrywajac z kontekstu jeden tom z cyklu "Cierń w koronie" mozna udowodnic wszystko, tak samo jak wyrywajac z kontekstu 60 str. z "Sandmana" czy "Watchmenow", czego, co ciekawe, nikt nie robi.
czyzby inna taryfa dla "zagraniczniakow"? :bored:

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 12, 2004, 12:44:35 pm »
turu,

Rozmowa z Tobą jak zwykle po grudzie, szczególnie że znowu przypisujesz mi sądy, których nie wygłaszałem.

Nigdzie nie oceniam twórczości Owedyka, oceniam JEDEN jego komiks. Uważam, że ma takie a takie wady, takie a takie zalety.

Podobnie czynię z twócami zagranicznymi - mają lepsze i gorsze dni.
Uogólniam tylko Moore'a - we wszystkich jego komiksach, które dotychczas czytałem nic nie mogłem zarzucić sposobowi prezentacji postaci [czasem całych ich hord].

Pozdrawiam

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 12, 2004, 10:27:25 pm »
Cytat: "repek"

turu,
Rozmowa z Tobą jak zwykle po grudzie


 :) dziekuje za uznanie moich wysilkow

Cytat: "repek"
Nigdzie nie oceniam twórczości Owedyka, oceniam JEDEN jego komiks. Uważam, że ma takie a takie wady, takie a takie zalety.


a nie mogles na poczatku zaznaczyc, ze nie znasz innych jego komiksow i powstrzymac sie od uwag, ze jakoby nie potrafi np. zroznicowac tlumu postaci? (w kontekscie calej jego tworczosci zarzut calkowicie "z czapy")

Cytat: "repek"
Podobnie czynię z twócami zagranicznymi - mają lepsze i gorsze dni.
Uogólniam tylko Moore'a - we wszystkich jego komiksach, które dotychczas czytałem nic nie mogłem zarzucić sposobowi prezentacji postaci [czasem całych ich hord].
Pozdrawiam


ejze, "Sandmana" oceniles po 60 str.? albo "Sin City"?
wolne zarty :roll:

pozdrawiam "grudowo" ;)

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2004, 01:00:18 pm »
turu,

To Ty potrzebujesz oceniać komiks na tle twórczości. Dla mnie w tym przypadku nie miało to żadnego znaczenia.
'Z czapy' to wyjąłeś swoje przekonanie, że mam takie same założenia, jak Ty. :]

A co do tego Sandmana - to o co chodzi? Bo nie rozumiem, o co chodzi i nie chcę snuć domysłów, żeby nie było jakichś kolejnych nieporozumień.

Pozdrawiam

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 13, 2004, 04:49:46 pm »
Cytat: "repek"

turu,
To Ty potrzebujesz oceniać komiks na tle twórczości. Dla mnie w tym przypadku nie miało to żadnego znaczenia.
'Z czapy' to wyjąłeś swoje przekonanie, że mam takie same założenia, jak Ty. :]


ee tam, piszemy w temacie "Prosiak/Owedyk" a nie "OiO", wiec zarzut o brak umiejetnosci czegos tam w wykonaniu w/w jest dla mnie kontrowersyjny.
no ale skoro przyznales, ze znasz tylko "OiO" to odkladam dyskusje do momentu, w ktorym zapoznasz sie z jego innymi komiksami (jako lektura uzupelniajaca do "zagraniczniakow").

Cytat: "repek"
A co do tego Sandmana - to o co chodzi? Bo nie rozumiem, o co chodzi i nie chcę snuć domysłów, żeby nie było jakichś kolejnych nieporozumień.
Pozdrawiam


nie tyle o "Sandmana" co o wszystkie dlugasne cykle, nikt przy zdrowych zmyslach nie ocenia ich na podstawie malego fragmentu.
pozdrawiam czepialsko :giggle:

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 14, 2004, 04:49:30 am »
Co do Owedyka, to jeśli się kiedyś skuszę, to pewnie nie omieszkam.

Co do Sandmanów, to nie oceniam cyklu po jednym albumie, ale już jeden album po jednym albumie jak najbardziej. :]

Więc nie masz się czego czepiać...;]

Pozdrawiam

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2004, 12:36:00 am »
Recenzja "Blixa i Żorżeta" #2 - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blixa_i_zorzeta/2/rec1
Recenzja "Blixa i Żorżeta" #3 - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blixa_i_zorzeta/3/rec1
Recenzja "Cierń w koronie" #1 - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ciern_w_koronie/2/rec1

PS: Macias, turucorp, Czopek Piotrek - chyba się nie dziwicie, że usunąłem wasze ostatnie, spamerskie wypowiedzi w tym temacie? (nie odpisujcie mi tutaj, i proszę o nie spamowanie ponowne tego tematu).
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline chlopak-z-M

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2005, 09:20:48 am »
Ostatnio pojawily sie zapowiedzi KG na ten rok.
Bardzo mi brak w tych zapowiedziach Ciernia w koronie #3.

Czy ktoś może coś wie?
Nie bedzie? inny wydawca? ...
bierz co chcesz i płać za to"

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:14:35 am »
wydawca ten sam, termin nieznany bo Prosiak zwolnil troszeczke tempo rysowania.

Offline Maciej

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:24:26 am »
Cytat: "turucorp"
wydawca ten sam, termin nieznany bo Prosiak zwolnil troszeczke tempo rysowania.

Na TrachU Jarek Składanek powiedział publicznie,
że Prosiak wycofał się z rysowania komiksów.
Czyli nie spodziewajmy się raczej (szybko) kolejnego ciernia...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline pookie

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:30:05 am »
Mało tego - Prosiak nie chce wydać nawet tego, co jest narysowane. Jarek opowiadał, że bardzo żałuje, bo dalej scenariusz jest jeszcze lepszy.
 for Pookie

Offline Maciej

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:32:41 am »
Czyli jednak o. Rydzyk znalazł haka na Masona Owedyka :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline 4-staczterdzieściicztery

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:39:41 am »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "turucorp"
wydawca ten sam, termin nieznany bo Prosiak zwolnil troszeczke tempo rysowania.

Na TrachU Jarek Składanek powiedział publicznie,
że Prosiak wycofał się z rysowania komiksów.
Czyli nie spodziewajmy się raczej (szybko) kolejnego ciernia...

Cytat: "pookie"
Mało tego - Prosiak nie chce wydać nawet tego, co jest narysowane. Jarek opowiadał, że bardzo żałuje, bo dalej scenariusz jest jeszcze lepszy.


Wiadomo dlaczego?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."