trawa

Autor Wątek: Prosiak/Owedyk  (Przeczytany 41185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2003, 03:25:02 pm »
A mnie uderzył w "Ósmej czarze" brak jakichkoliwek pretensji do podziemności mimo sposobu wydania. Podejrzewam, że Prosiak chciał raczej zbliżyć ten komiks do typowo europejskiego formatu, może czegoś takiego jak Szninkiel, który mógł być zresztą inspiracją. W ogółe scenariusz czuć troszkę Van Hammem, główny bohater jest mocno Thorgalowski w założeniach.

Offline mykupyku

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2003, 11:15:36 am »
Cytat: "LOGAN"
O Prosiak to  jak dla mnie najlepszy rodzimy twórca komiksowy młodego pokolenia.Wie ktos może kiedy możemy sie spodziewać drugiego tomu Objawienia i omamy?


najprawdopodobniej w grudniu, bo już jakiś czas temu był gotowy i miał iść do edycji i druku
opyright by mykupyku

Offline LOGAN

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2003, 08:12:13 am »
Dzięki jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie komiksów. :oops:

Offline jax

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2003, 10:27:50 am »
też na niego czekam niecierpliwie (i bardzo chciałbym się nie zawieść)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline LOGAN

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2003, 10:43:37 am »
Cytat: "mykupyku"
Cytat: "LOGAN"
O Prosiak to  jak dla mnie najlepszy rodzimy twórca komiksowy młodego pokolenia.Wie ktos może kiedy możemy sie spodziewać drugiego tomu Objawienia i omamy?


najprawdopodobniej w grudniu, bo już jakiś czas temu był gotowy i miał iść do edycji i druku

A nie orientujesz sie może jeszcze w jakich odstępach czasu mają się ukazywać nastepne cześći całośc o ile się nie mylę maliczyć 8 numerów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2004, 11:18:56 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:43:59 am »
Ja, choć jestem zapalonym erpegowcem, do Objawień i Omamów mam jednak wiele 'ale'.

Podstawowym minusem jest właśnie erpegowość, szczgólnie, iż widać, że MG przegiął z ilością postaci i watków. Komiks powinien być chyba bardziej spójny, a wprowadzanie [szczególnie w drugim tomie] takiej masy dodatkowych bohaterów tła przypomina niektóre mangi. Człowiek się zaczyna po prostu gubić, a kreska raczej nie zawsze pomaga w odróżnianiu postaci.

Poza tym daleki byłbym od piania z zachwytu nad wspomnianą 'metafizyką'.
Za całym szacunkiem dla autora, ale nie wiem który to już raz ktoś wyciąga temat pt. 'Chrystus nie istniał'nie umarł/to ściema i spisek cyklistów [niepotrzebne skreślić]'. Momentami robi się to strasznie przegadane...

Szczerze mówiąc to o wiele ciekawiej wygląda już wątek 'romansowy', który wydaje się prowadzić do jakiegoś ciekawego finału...

Tak czy siak - będę OiO kupował, bo to i tak jeden z nielicznych polskich komiksów, które idą w tym kierunku, który mnie interesuje...
Poza tym, jeśli ktoś zdołał wydać dwa tomy serii [i to wcale obszerne] to zasługuje na uznanie, choćby za wytrwałość.

Pozdrówka

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2004, 01:19:04 pm »
Cytat: "repek"

daleki byłbym od piania z zachwytu nad wspomnianą 'metafizyką'.
Za całym szacunkiem dla autora, ale nie wiem który to już raz ktoś wyciąga temat pt. 'Chrystus nie istniał'nie umarł/to ściema i spisek cyklistów [niepotrzebne skreślić]'. Momentami robi się to strasznie przegadane...

Szczerze mówiąc to o wiele ciekawiej wygląda już wątek 'romansowy', który wydaje się prowadzić do jakiegoś ciekawego finału...


ciekawe, a Moore'a, Gaimana, Ennisa, Smitha i paru innych ci te "ograne schematy" nie przeszkadzaja? :roll:

Cytat: "repek"
Poza tym, jeśli ktoś zdołał wydać dwa tomy serii [i to wcale obszerne] to zasługuje na uznanie, choćby za wytrwałość.


jak rozumiem wczesniejsze rzeczy Prosiaka nie wymagaly wytrwalosci :eek: ?

Offline burberry

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2004, 03:04:21 pm »
Cytat: "turucorp"
jak rozumiem wczesniejsze rzeczy Prosiaka nie wymagaly wytrwalosci   :eek:   ?


Nie, chyba nie rozumiesz.
Bóg Cię kocha

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2004, 03:09:49 pm »
a o co cibie chodzi? :bored:

Offline graves

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2004, 06:12:24 pm »
i w jaki sposób w cytacie jest inny emot :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2004, 08:23:15 pm »
manipulacja...

Offline turucorp

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2004, 08:49:34 pm »
tia...ciekawe czy Filar ma cos do powiedzenia NA TEMAT czy tylko tak sie odzywa zeby sie odezwac :bored:

Offline repek

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2004, 02:37:06 am »
turucorp,

W sprawie wydawania przez Owedyka serii nie odnosiłem się do jego wcześniejszych dokonań, ale do ogólnego stanu rzeczy. Doceniam każdego, kto ma zapał, żeby tworzyć serie, wybiegać myślą nieco dalej niż do kolejnej strony...

Co do wielości bohaterów. Autorzy, których wymieniłeś, potrafią [zazwyczaj] zróżnicowaniem charakterologicznym i kreską [swoją czy nie] tak przedstawić całe zastępy postaci, iż mamy efekt 'kina amerykańskiego', w którym dwie, trzy kreski wystarczają, by zarysować bohatera i określić jego miejsce w fabule.
Śmiem twierdzić, że Owedyk nie potrafi tego zrobić tak dobrze i powinien skupić się na węższej grupie postaci. Bo akurat trzon ekipy wygląda [tudzież wyglądał jako że się przerzedził] całkiem ciekawie.

Pozdrawiam

Offline burberry

Prosiak/Owedyk
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2004, 06:25:16 am »
Mówiłem prawdę - nie zrozumiałeś. :)

A co, nie mogę się odezwać? To Ty czasami piszesz, aby pisać. ; )

EOT
Bóg Cię kocha