trawa

Autor Wątek: Na Szybko Spisane...  (Przeczytany 32554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Buttman

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 01, 2007, 08:05:15 am »
Cytat: "Filip_"
święty mikołaj jakieś takie phi...gwiazdor jet bardziej pogańskie i ok.


W przeciwieństwie do Gwiazdora, święty Mikołaj jest certyfikowanym poganinem. Taki glejt wydał mu osobiście w 1969 roku watykański papież Paweł VI, usuwając go z listy świętych Kościoła Katolickiego. Po tych burzliwych wydarzeniach zmienił team zasilając poczet świętych Kościoła Dyskordiańskiego.
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic

Offline graves

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 01, 2007, 10:00:14 am »
Cytat: "Buttman"
W przeciwieństwie do Gwiazdora, święty Mikołaj jest certyfikowanym poganinem. Taki glejt wydał mu osobiście w 1969 roku watykański papież Paweł VI, usuwając go z listy świętych Kościoła Katolickiego. Po tych burzliwych wydarzeniach zmienił team zasilając poczet świętych Kościoła Dyskordiańskiego.

Pierwsze słysze o usunięciu z listy świętych... Święty Mikołaj z Miry nadal jest wg moich informacji świętym zarówno prawosławnym jak i katolickim... A o Gwiazdorze juz uzupełniłem pełnię informacji.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 01, 2007, 09:45:16 pm »
Mówiłem, że komiks będzie wykozaczony.
Pierwszy komiks śledzia, który do mnie w pełni przemawia. Przemyślany, zrobiony z głową i ze świetnym zrozumieniem materii komiksu. Bliski, napisany z osobisty sznytem, szczery. Bez zbędenej melancholii i nadętego sentymentalizmu.

Przy pierwszym wertowaniu recenzenckiej wersji nie zwróciłem w ogóle nie zauważyłem, że nie ma w nim dialogów. Narracja, ikoniczność, koherentnośc...bla, bla, bla...

p***biście narysowany, brak zadu konia i lokomotywy jakoś nie przeszkadza. Powtórzę - najważniejsza premiera WSKi w moich oczach.

Czekam na kolejne części.

Offline Buttman

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:37:02 am »
Cytat: "graves"
Pierwsze słysze o usunięciu z listy świętych...


Zawsze możesz zweryfikować moje słowa. Nie wymagam w nie wiary.  :D

Mimo wykreślenia Świętego Mikołaja za brak dowodów potwierdzających jego istnienie, watykanski disnejlend nadal chętnie czerpie z niego różnorodne profity. W roku 5969 Anno Mummu Paweł VI usunął nie tylko Mikołaja, ale i cały tabun innych swoich świętych z tym, że Mikołaj był największym selebreitis w owym tabunie.

A tu coś o Mikołaju vs. (wielkopolskim) Gwiazdorze:
http://www.tutej.pl/cms.php?i=4073
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2007, 01:57:36 pm »
Wczoraj kupiłem Na Szybko Spisane (ostatni egzemplarz był!).
 Historia przyjemna, a nowa kreska genialna. Mimo, że komiks nie jest śmieszny, taki świat z perspektywy małego chłopca bawi(teksty w stylu"<wujek>pił coś po kryjomu"). Niektóre sytuacje znam z własnego życia(chociaż nie żyłem w latach 1980-1990, rok urodzenia 1992). Można łatwo utorsamić się z głównym bohaterem, mp. ja poczułem smutek, kiedy się dowiedziałem, że "starsi koledzy" ukradli klocki głównemu bohaterowi. Wiem, dziwny jestem....  :roll: Całość jest wyśmienita, niestety zabawa kończy się po 15 minutach czytania. Na Szybko Czytane.
Taka zajawka następnego tomu, (tylna okładka) , super.
Pozdrawiam.

Offline kingquest

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2007, 08:03:29 am »
Długo się zabierałem za lekturę tego komiksu. Mówiłem "nie, to nie moja epoka, nie zrozumiem o co chodzi" etc. W końcu przełamałem się... i jestem zachwycony. W ciągu jednego dnia przeczytałem ten komiks dwukrotnie. Bardzo mi się spodobało. Za pierrwszym razem nie dostrzegłem jak wiele jest tam wątków. Komiks wcale nie sprawia wrażenia "na szybko spisanego".
Najbardziej podoba mi się sposób w jaki Śledziu to napisał. Krótkie zdania, które wzmacniają wrażenie, że narratorem jest dziecko.
W gruncie rzeczy jest to przemyślany komiks, który potrafi wzruszyć i chyba zmusić do jakiejś refleksji. W trakcie lektury często uśmiechamy się, jednak wcale nie jest to zabawny komiks...
Kreska też niczego sobie. Może nie jest rewelacyjna, ale chyba dobrze dopasowana do klimatu samego albumu, a przecież to jest najważniejsze. Gratuluję Śledziowi kolejnego bardzo udanego komiksu, a ja czekam już na 1990-2000, który będzie dla mnie łatwiejszy w odbiorze i bliższy moim wspomnieniom.

Offline empro

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2007, 08:23:58 am »
Cytat: "kingquest"

Najbardziej podoba mi się sposób w jaki Śledziu to napisał. Krótkie zdania, które wzmacniają wrażenie, że narratorem jest dziecko.


ja kilka razy miałem całkiem pozytywne skojarzenia z Mikołajkiem Gościnnego i Sempe :D

Offline tranway

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 07, 2007, 03:52:47 pm »
Jestem już po lekturze i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Bardzo dobra narracja. Jak już wcześniej wspomniano, dobrze oddaje specyfikę opowieści z perspektywy małego dziecka.
Nastrój lat '80. bardzo trafnie (jak na tak krótką formę) przekazany.
Największy "uśmiech" ze wspomnień dziecięcych wywołał u mnie strach przed pociągami głównego bohatera - dokładnie takie same odczucie miałem w latach dzieciństwa (a i dopiero po ładnych paru latach ten strach przeminął ;) )

Stronę graficzną określiłbym słowem "trafnie". Nie zawsze rysunek powala (choć jest parę naprawdę dobrych kadrów), ale jak najbardziej pasuje do opowiadanej historii.

Jakość wydania jest bardzo dobra i w zupełności - jak na moje wymagania  - wystarczająca. Niektórzy to każdy komiks chcieliby w twardej oprawie, a mnie osobiście śmieszą komiksy, których twarda oprawa jest równa/grubsza od samego komiksu.
Rozumiałbym jeszcze wydanie zbiorcze "Na szybko spisane" w HC. Ale teraz niepotrzebnie podnosiłoby to cenę.

Ogółem świetna historia w bardzo ciekawej oprawie graficznej. Czekam z niecierpliwością na kontynuację (mam nadzieję, że Śledziu dotrzyma "termin" z tym komiksem)....

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2007, 06:48:08 pm »
Cytat: "tranway"

Ogółem świetna historia w bardzo ciekawej oprawie graficznej. Czekam z niecierpliwością na kontynuację (mam nadzieję, że Śledziu dotrzyma "termin" z tym komiksem)....


Ciekawej, ciekawej. Jakiś termin jest jakiś dokładny podany, czy chodzi Ci o to, że mają być wszystkie 3 części jeszcze w tym roku??
Pozdrawiam

Offline Mysza_

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2007, 06:59:11 pm »
zauważyłem Grzybiarz, ze w co drugim poście prawie pytasz z doskoku o dokładne terminy i daty wydania...chmmm. aż tak Ci spieszno do każdego komiksu? ciekawe...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 07, 2007, 07:14:33 pm »
Akurat w tym przypadku nie chodziło mi o to... Eee... Nieważne...

Offline am666

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:04:45 am »
Cytat: "kingquest"
Gratuluję Śledziowi kolejnego bardzo udanego komiksu, a ja czekam już na 1990-2000, który będzie dla mnie łatwiejszy w odbiorze i bliższy moim wspomnieniom.


Skoro z racji wieku pierwszy album nie wywołuje u Ciebie skojarzen z dziecinstwa to dlaczego drugi album ma byc Ci blizszy? Chyba ze wieku 6 lat słuchales Alice in Chains, piles wina za 3,50, chodziles do liceum i przezywałes pierwsza milosc. Bo pewnie komiks bedzie w tym klimatach. Chyba ze sie myle i Śledziu zrobi komiks o wkuwaniu do matury.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 08, 2007, 10:20:32 am »
Dla mnie (o dziwo!) niektóre sytuacje były całkiem bliskie, mimo to, że urodziłem się dopiero roku 1992... Przygody Pana Samochodzika nadal dobrze pamiętam, klocki lego i pare innych rzeczy, jak widać one się nie starzeją, bo Pan Samochodzik nadal cieszy dużo dzieciaków, a klocki lego nadal są najbardziej poszukiwaną zabawką przez maluchów w supermarketach  :D Sam ostatnio powróciłem do swojej ulubionej książki pana Nienackiego Z.

Pozdrawiam

Offline tranway

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 08, 2007, 12:15:53 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Jakiś termin jest jakiś dokładny podany, czy chodzi Ci o to, że mają być wszystkie 3 części jeszcze w tym roku??

Jak najbardziej miałem na myśli, że całość "Na szybko spisane" ma ponoć wydane być w tym roku. Oby się spełniło....

Cytat: "am666"
Cytat: "kingquest"
a ja czekam już na 1990-2000, który będzie dla mnie łatwiejszy w odbiorze i bliższy moim wspomnieniom.


Skoro z racji wieku pierwszy album nie wywołuje u Ciebie skojarzen z dziecinstwa to dlaczego drugi album ma byc Ci blizszy? Chyba ze wieku 6 lat słuchales Alice in Chains, piles wina za 3,50, chodziles do liceum i przezywałes pierwsza milosc. Bo pewnie komiks bedzie w tym klimatach. Chyba ze sie myle i Śledziu zrobi komiks o wkuwaniu do matury.

Przychylam posta.
Mnie też zaskoczył ten "błędny tok rozumowania" made by Kingquest.
Współcześni osiemnastolatkowie zupełnie inaczej rozpoczynali przygody z "browarem etc" od ludzi urodzonych na początku lat '80.
Mnie to wręcz zadziwia, że wśród ludzi, między którymi różnica wieku to zaledwie 6/8 lat jest taka "różnica pokoleń"....

Offline Belzebiusz

Odp: Nowe propozycje Śledzia...
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2007, 03:12:07 pm »
Cytat: "tranway"

Mnie to wręcz zadziwia, że wśród ludzi, między którymi różnica wieku to zaledwie 6/8 lat jest taka "różnica pokoleń"....

nie ma w tym nic dziwnego, wszakże pierwsi dorastali jeszcze w komunizmie i pamietają go. Ludzie 6-8 lat starsi wychowali sie już innej rzeczywistości dlatego różnica pokoleń może się tutaj uwidocznić, bo ogólnie jedno pokolenie to raczej ok. 20 lat.

a komiks śledzia bardzo fajny, najlepszy do tej pory z jego dorobku który czytałem. HC mogłoby być ;)

A, i zaskoczyły mnie kolory - mocno nasycone, bardzo wyraźne. Na zajawkach w sieci nie było tak tego widać.
Nie chce mi się pisać...

 

anything