trawa

Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 15, 2009, 03:40:51 pm »
Cytat: Wilk Stepowy
A nie wybija się? Oglądnij jeszcze raz 1.11 i przyglądnij się choćby scenom z przygotowania walki z Ramielem - zobacz jak szczegółowo jest to zrobione, jak dopracowany jest wygląd sprzętu. Wszystko jest tam szczegółowe, po pył unoszący się z nabierających prędkość wentylatorów chłodzenia.
Kiedy ja jedynce poza drobnymi detalami w sumie czysto estetycznymi (czyli znaczenia większego nie mają) nie ma nic większego do zarzucenia.
Pierwszy film był fajny i podobało mi się:
-odpicowany Shamisel
-transformacje Ramiela (poza tą, która miałby być chyba wersja obroną. Mogli mu dać wtedy normalna formę albo coś ładniejszego)
-wiertło Ramiela. Wreszcie ładnie się komponuje z reszta jego ciała, a nie wygląda jak coś wyjęte z innej bajki.
-plot twist z przesuniętą numeracją Aniołów, Kaworu i Lilith/Adamem na Księżycu
-fakt, że SEELE jest od początku i jego nowe logo.
-czerwone morza i parę innych smaczków, które tworzą pseudo klimat pod tytułem: był już Third Impact zaczyna zabawę od początku.
-Shinji, który przypomina sobie rozmowę rodziców na temat imion
-bardziej naturalna regeneracja ręki Unitu 01.
-system podtrzymywania życia (w tym masaż serca) w plugsuicie
-muzyka (zwłaszcza Angel of doom)
-rozrywanie pola At przez Eve 01. Wreszcie to wygląda tak jakby je rzeczywiście rozrywała.
Nie podobało mi się tylko:
-wspomniana już jedna forma Ramiela
-maska Lilith/Adama w Dogmie. Jest brzydka.
-brak sceny z Unitem 01 zasłaniającym Shinjiego swoja ręką.
-ryk Evy 01. W serii TV był fajniejszy.
Pominę to, że walka z Sachielem została przedstawiona nie w formie retrospekcji bo ciężko byłoby to zmieścić, więc to jest w pełni uzasadnione.
Grafika mnie akurat najmniej obchodzi bo o nią nie muszę się martwić.

Cytuj
A że zmiany Wam się nie podobają to w dużej mierze wynika z Waszej ortodoksyjności :)
Raczej z braku logiki w tych zmianach. Od czysto estetycznych jak nazwisko Asuki (dalej nie potrafię tego pojąć) po wpakowywanie Asu do Evy 03, kiedy ta ma już swoja jednostkę. Nie lepiej dać tam Mari, która ma pseudo Eve z ruskiego bazaru lub nawet tego Toujiego.

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 15, 2009, 05:16:05 pm »
Awww, dla mnie wszystkie Evy są takie same i po kolorach je rozpoznaję, a Wy się jakimiś kosmetycznymi zmianami przejmujecie :P
Święta prawda.Dodam ze nie pamiętam wyglądu ani nazwy żadnej  jednej broni używanych przez Evy poza włócznią Longinusa i tylko dlatego ze ją można zdobyć w kilku Finalach (piękna broń,wysoki atak  :D).
Wilku ja pochodzę jeszcze z czasów Dreadorusa Maximusa, gdy człowiek zadawał takie pytania jak" Shinji w 5 odcinku w suicie ma podeszwy koloru pomarańczowego, a 6 odcinku już ma brązowe, wasza teoria?"

No może trochę przeginam, ale rzeczywiście omawialiśmy praktycznie wszystko.  :D
Pamiętam to i nie było to wcale duże przegięcie bo było prawie właśnie tak.Kilka razy mało nie dostałem załamania nerwowego podczas bardziej "intensywnych" dyskusji.Potem człowiek dowiedział się ze między twórcami NGE często dochodziło do konfliktów(jedni chcieli robić anime dla dzieci,drudzy dla dorosłych itp.) a scenariusz był dwa razy modyfikowany już podczas kręcenia anime.Przestałem potem szukać we wszystkim logiki.Jeśli ktokolwiek tu jest lub był Mistrzem Gry ,robił kampanie  "grubszą" fabułą i postanowił zmienić co nieco w połowie i musiał się wytłumaczyć sensownie z kilku kwiatuszków jakie w wyniku tego powstały to wie o co chodzi.Ja zrobiłem to mistrzowsko i grace uwierzyli ze wszystko było od początku zaplanowane.Może nie jest to idealny przykład  ale każdy chyba wie o co z grubsza mi chodzi.
Raczej z braku logiki w tych zmianach.
Skąd ta pewność?Film jeszcze nie wyszedł.Może naprawdę nie mają sensu ale równie dobrze mogą być one bardzo logicznie uzasadnione.Dopiero czas pokaże.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 15, 2009, 05:28:15 pm »
Poza tym jak można uzasadniać różnice między dwoma alternatywnymi wersjami (nie zależącymi od siebie ani nie następującymi po sobie) logiką. W nowej wersji coś będzie takie a nie inne, bo ktoś doszedł do wniosku, że tak będzie lepiej/fajniej/ładniej/ciekawiej/whatever. Zmiany mogą się podobać albo nie, ale lepiej nie powoływać się na logikę :)

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:23:54 am »
Cytat: Zeromus
Skąd ta pewność?Film jeszcze nie wyszedł.Może naprawdę nie mają sensu ale równie dobrze mogą być one bardzo logicznie uzasadnione.Dopiero czas pokaże.
W pierwszej części mamy tekst, że postawienie Rei jako strzelacza w Evie 01 jest ryzykownym rozwiązaniem. Czyli nie każdy pilot w każdej Evie ma takie same osiągi i skuteczność. I co teraz otrzymujemy? Asuke, która szkoliła się w pilotowaniu Evy 02 i ma za sobą dwie walki (Matariel czy z czym tam będzie walczyć i Sahaquiel) zostaje wsadzona do zupełnie innej jednostki. Jaki to ma sens? Mało tego na jej miejsce do Evy 02 ląduje Mari, która w życiu jej nie pilotowała, zaś jedyna Eva, którą pilotowała to niekompletny model bez normalnych rąk i nóg, więc w dodatku nie ma obycia w normalnym poruszaniu się. Nie ma co panowie z NERVU są geniuszami. W razie nagłego ataku sytuacja wygląda następująco:
-Asuka w Evie 03 z mniejszym potencjałem (szanse, że będzie miała chociaż zbliżony do tego z Evy 02 są znikome)
-Mari w Evie 02 o nieznanym potencjale
Zamiast:
-Asuki w Evie 02 z pełnym potencjałem
-Mari w Evie 03 z nieznanym potencjałem
Gdyby to wszystko odbywało się w kwaterze głównej to miałoby sens bo byłby to test krzyżowy, a pilotów bez problemu można by przerzucić do odpowiedniej Evy (systemy obronne Tokio i pancerz GeoFrontu kupią im trochę czasu), ale nie. Testy Unitu 03 są gdzieś indziej gdzie nie ma nic co by im kupiło czas na taka zmianę. Zresztą reszta jednostek siedzi za pewne w HQ.
W ogóle jaki jest sens wsadzać pilotkę, która ma już przydzieloną jednostkę do innej maszyny? Bo dla mnie żaden.

Jeszcze jedna sprawa, która wynika z tego genialnego pomysłu panów z NERV'u
Klimat jaki towarzyszył wyborowi pilota dla Evy 03.
Seria TV:
-Shinji nie wie, że Touji jest pilotem, zaś Asuka i Misato nie maja pojęcia jak mu powiedzieć, że kumpel z jego klasy zostanie pilotem i też będzie narażał życie. Potem mamy akcje z Bardielem (Asuke, która próbuje mu powiedzieć, wahającą się Rei) i potem finał, kiedy Shinji poznaje prawdę.
Manga: Shinji wie kto jest pilotem, ale przy tej okazji mamy nieco rozwinięty wątek z Toujim i Hikari, mamy Toujiego, który zwierza się ze swoich obaw koledze, a potem Asuke i Rei zastanawiającą się jak tu wyciągnąć go z tej Evy i znowu piękny finał, a po nim bardzo ciekawa rozmowa z Kajim
Rebuild na dzień dzisiejszy:
-Asuka ma być pilotem przy pierwszym odpaleniu Evy 03. Jak dla mnie zero napięcia czy czegokolwiek bo i Shinji na pewno o tym wie i nie jest to nowa osoba, więc gość się nie martwi, że kolejna znana mu osoba będzie pilotem bo Asuka już nim jest od dawna i na pewno nie będzie mu się zwierzać z jakiś obaw. Zaś co do wyniku walki z Bardielem na dzień dzisiejszy wiadomo, że
Spoiler: pokaż
Asuka nie zginie, nie straci ręki/nogi, nie wiem nawet czy te będą poważenie połamane by ją wykluczyć na dłuższy czas z zabawy (nie wyobrażam sobie jakoś tego, że ona wyjdzie z tego bez wielokrotnych i skomplikowanych złamań przez które w samym gipsie spędziła by z przynajmniej miesiąc i drugi na rehabilitacji), straci jedno oko.


Co do plug suit'u tu już się wypowiadałem.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:33:57 am »
Wszystko co wymieniłeś jest dla mnie ważne tyle, co wspomniane różnice w kolorze podeszwy :) A co do braku napięcia we wspomnianym momencie - to jest film, widać rozwijanie wątku Touji-ego jest za długie/nudne/nie pasujące do koncepcji. Poza tym dla mnie był to dość oklepany i baaaardzo nudny chwyt (osoba z bliskiego otoczenia nagle okazuje się nie-wiadomo-kim blah), tak wiec zamiast napięcia chciało mi się ziewać.

Offline Ganossa

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:48:02 am »
Tu się z tobą Wilk nie zgodzę bo akurat ten wątek bardzo mi się podobał. Wersja z anime jako całość z kulminacyjnym momentem zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Wersja z mangi już tak sobie ale po prostu cała manga podoba mi się tak sobie.
Nie wiem jak to wyjdzie w nowej wersji ale mam po prostu nadzieję, że ten wątek zachowa przynajmniej tyle samo dramatyzmu co oryginał.
Zresztą w sumie cały Evangelion zrobił na mnie takie wrażenie działając właśnie na moje emocje.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:05:43 pm »
Akurat jeśli idzie o emocje to jedynie to co związane z Asuką zrobiło na mnie wrażenie - szczególnie podczas walki z Serieskami. No i Kusanagi, z kulminacją pod koniec.
A tak na Evangelion patrzę głównie przez pryzmat efektów wizualnych.

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 16, 2009, 03:02:55 pm »
Asuke, która szkoliła się w pilotowaniu Evy 02 i ma za sobą dwie walki (Matariel czy z czym tam będzie walczyć i Sahaquiel) zostaje wsadzona do zupełnie innej jednostki. Jaki to ma sens? Mało tego na jej miejsce do Evy 02 ląduje Mari, która w życiu jej nie pilotowała, zaś jedyna Eva, którą pilotowała to niekompletny model bez normalnych rąk i nóg, więc w dodatku nie ma obycia w normalnym poruszaniu się. Nie ma co panowie z NERVU są geniuszami.
Ocenianie całej fabuły na podstawie  szczątkowych spoilerów,jakichś screenów czy krótkich trailerów mnie nie bawi i uważam to za pozbawione sensu.Asuka walczyła z dwoma aniołami w NGE a tu mamy Rebulid gdzie Asuka może być zielona a do 03 mogli wsadzić ją właśnie z tego powodu.Szkoliła się w pilotowaniu Evy 02 w NGE a tu mamy Rebulid gdzie Eva 02 mogła zostać zbudowana choćby w Tajwanie a Asuka mogła nigdy nie widzieć jej na oczy.W rebulid to Mari mogła być od zawsze szkolona do pilotowania 02.To jest wersja ALTERNATYWNA więc wszystko jest możliwe więc z krytykowaniem radził bym poczekać aż film wyjdzie i zobaczy się co i jak.Zresztą nawet gdyby było tak jak wymieniłeś to zgadzam się z Wilkiem-wszystko to jest dla mnie równie istotne jak wspomniana różnica w kolorze podeszwy.
P.S.nie czytałem tego spoilera bo jak pisałem unikam wszystkich spoilerów czekając na film zatem nie skomentuje tego co było tam napisane.
Wie ktoś może kiedy w końcu wyjdzie druga część?Bo miał się podobno ukazać w wakacje czyli jakoś teraz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 03:07:29 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 16, 2009, 04:29:36 pm »
Cytat: Zeromus
Ocenianie całej fabuły na podstawie  szczątkowych spoilerów,jakichś screenów czy krótkich trailerów mnie nie bawi i uważam to za pozbawione sensu.
Na pewno ma walkę na swoim wielkim wejściu. I z trailerów jasno wynika, że ma udział w walce z Sahaquielem. Tak czy siak ma walkę na koncie.

Cytuj
Asuka walczyła z dwoma aniołami w NGE a tu mamy Rebulid gdzie Asuka może być zielona a do 03 mogli wsadzić ją właśnie z tego powodu.Szkoliła się w pilotowaniu Evy 02 w NGE a tu mamy Rebulid gdzie Eva 02 mogła zostać zbudowana choćby w Tajwanie a Asuka mogła nigdy nie widzieć jej na oczy.
Tym bardziej w takim razie pokazuje idiotyzm NERV'u.

Cytuj
W rebulid to Mari mogła być od zawsze szkolona do pilotowania 02.
To po cholerę siedziała bodajże w Stanach i bawiła się pseudo Evą zamiast siedzieć tam gdzie produkują jej jednostkę by w razie czego od razu ruszyć w niej do boju? Zero logiki.

Cytuj
Zresztą nawet gdyby było tak jak wymieniłeś to zgadzam się z Wilkiem-wszystko to jest dla mnie równie istotne jak wspomniana różnica w kolorze podeszwy.
A mnie się zawsze zdawało, że NGE odniósł taki sukces z powodu dopracowanej oraz ciekawej fabuły itp.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 16, 2009, 04:49:01 pm »
Omg, ogólnie zachowujesz się jakbyś to już oglądnął w całości i wszystko wiedział, a tak naprawdę mało co wiesz o nowej fabule - jedynie sklecasz wyrywki starając się dopasować je do NGE i rzucasz się gdy coś Ci nie pasuje. To jest historia alternatywna - dotrze to do Ciebie w końcu? Nie wiesz wystarczająco wiele o dziewczynach i pilotowanych przez nie Evach, by to krytykować z innych względów niż estetyczne.

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 16, 2009, 05:20:56 pm »
A mnie się zawsze zdawało, że NGE odniósł taki sukces z powodu dopracowanej oraz ciekawej fabuły itp.
Czy ta fabuła była taka do końca dopracowana bym się kłócił ba ja widziałem wiele uproszczeń i niedopowiedzeń ale to temat na inną dyskusję.Ciekawa owszem,jak najbardziej.
Żeby być precyzyjnym ja nie pisałem ze fabuła może być bezsensu tylko ze może bardzo różnić się od oryginalnej i nie robi mi to różnicy.Ty Raven uznajesz odbieganie od fabuły NGE za minus i bezsens,mnie różnice obchodzą tak jak wspomniana różnica w kolorze podeszwy.To jest wersja alternatywna i czy to się komuś podoba czy nie różnice będą więc czas się z tym pogodzić albo przestać oglądać.Jak Enix wypuścił FF:Dissidia a ja po poczytaniu o tej grze stwierdziłem ze jest nie dla mnie to po prostu jej nie kupiłem.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 16, 2009, 09:27:27 pm »
[quoter="Wilk Stepowy"]To jest historia alternatywna - dotrze to do Ciebie w końcu?[/quote]
1. Skreśliłem w którymś miejscu ten film? NIE. Wręcz przeciwnej dalej uważam, że będzie dobry. Dalej uważam, że walka z Matarielm czy co to tam będzie zostanie ładnie przedstawiona. Z tej całej hecy z Baridlem mam też oczekiwania na coś ciekawego w chwili, gdy anioł przejmie Eve i Asuka nawiąże z nim kontakt.
2. Rzucałem się o masę zmian jakie nastąpiły w pierwszym filmie? NIE.
Więc daruj sobie takie teksty.

Cytuj
Nie wiesz wystarczająco wiele o dziewczynach i pilotowanych przez nie Evach, by to krytykować z innych względów niż estetyczne.
Jeśli na podstawie faktu z pierwszego filmu jakim jest to, że Rei byłaby gorszym pilotem Unitu 01 niż Shinji wsadzanie pilotki mającej doświadczenie w pilotażu danej jednostki do innej Evy, a jej miejsce zastąpieniem osoba, która takowego doświadczenia nie posiada jest całkowicie normalne i poprawne, a moja krytyka to czepianie się szczegółów estetyczny to ja nie mam więcej pytań. Nawet gdyby nie było żadnych różnicy między Evami, a tylko między pilotami w kwestii talentu do pilotowania każdej Evy to ta zamiana i tak nie ma żadnego logicznego uzasadnienia bo Eva 02 ma już przydzielona do niej pilotkę.

Cytat: Zeromus
Ty Raven uznajesz odbieganie od fabuły NGE za minus i bezsens,mnie różnice obchodzą tak jak wspomniana różnica w kolorze podeszwy.
Czytasz to co piszę? Krytykuje to co uważam za nie logiczne. Jest istotna różnica miedzy krytyką wszelkich zmian, a krytyka zmian, które uważa się za złe.

Dobra jestem po tych ostatnich 26 minutach filmu. Poza paroma minusami mniejszymi (estetycznymi rzeczami, które nie maja wpływu na ogólną ocenę) i większymi (berserki, które wyglądają jakby były czymś absolutnie normalnym i nie trudnym do wykonania oraz dragon ballowm czekaniem Zeruela na ruch przeciwnika) w sumie już teraz jestem zadowolony mimo, że z tekstów wiele nie zrozumiałem (poza tymi, które są "stare"). Najbardziej mi się spodobały słowa Ritsuko przed napisami końcowymi i to co stało się potem. Preview trójki tez jest interesujący chociaż wiele rzeczy pewnie ulegnie zmianie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 17, 2009, 04:32:49 am »
Nigdzie nie powiedzieli, że gorszym. Powiedzieli jedynie, że ryzykownym. To Ty założyłeś, że gorszym, a jest masa innych możliwych powodów. Na podstawie tego jednego stwierdzenia uknułeś teorię o przyporządkowaniu Eve do pilotów pomijając dużo bardziej prawdopodobny powód słów Gendo - gratulacje.

Poza tym psioczycie na wygląd tego czteronożnego unitu, a zapominacie o najważniejszym. Eva to klon więc jakim cudem ma 4 nogi, skarłowaciałe rączki i świdry? Nad tym lepiej się zastanówcie, a nie tylko piszczycie, że brzydka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 05:33:11 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Krova

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 17, 2009, 06:42:45 am »
psssssssssst - gdzieś po sieci krążą już odpowiednie linki od wczoraj (w marnej jakości), tylko subberzy jeszcze nic nie wypuścili.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 17, 2009, 02:04:12 pm »
Ta, tylko czy na pewno warto się rzucać na marną jakość? Ja tak zrobiłem przy części pierwszej, tym razem poczekam chyba na dobrą wersję.