Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:46:15 pm »
W sumie racja. Z tych podanych przez Ciebie niewiadomych nie wyobrażam sobie żeby mogło nie być Leliela. Gdybym ja robił ten film to z tych Aniołów, które podałeś, jeśli musiałbym któreś pominąć byłyby to Sandalphon, Sahaquiel i ewentualnie Iruel. Co do Israfela to może twórcy wpadną na jakiś inny pomysł zgrania Shina i Asu, kto wie. Jeśli by tak jednak było to szkoda byłoby ich pięknego tańca ^^ Gaghiel to wiadomo ze być musi, Matariel także bo to w końcu ich pierwsza akcja całą trójką. Ostatnia trójka czyli Leliel. Bardiel i Zeruel to już rzecz jasna mus, zwłaszcza Bardiel i Zeruel.

W sumie to ostatnia część Rebuilda ma być całkowitą nowością więc skoro w dwójce będzie tyle akcji to na trójkę zostanie akurat ostatnia trójka, Armisael, Arael i Tabris chociaż w przypadku tego ostatniego nie wiadomo jak to będzie skoro już się pojawił. Mnie ciakawi bardzo co Rebuild zrobi z Endem. Czy w ogóle wydarzenia z Enda znajdą się w Rebuildzie czy też zostaną całkiem pominięte i zastąpione czymś zupełnie innym.

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 01, 2009, 05:11:17 pm »
Cytat: Dino"
W sumie racja. Z tych podanych przez Ciebie niewiadomych nie wyobrażam sobie żeby mogło nie być Leliela. Gdybym ja robił ten film to z tych Aniołów, które podałeś, jeśli musiałbym któreś pominąć byłyby to Sandalphon, Sahaquiel i ewentualnie Iruel.
Zgadzam się co do Iruela bo w sumie nic specjalnego nie wniósł do serii TV. Trochę gorzej z Sahaquielem i Sandalphonem. Ten pierwszy w sumie nic specjalnego swoim pojawieniem się nie wniósł, przy drugim mieliśmy jakieś wątki z relacji Shin-Asu, ale znowu Sahaquiel ma fajna walkę która chce zobaczyć. Che zobaczyć te sprinty całej trójki Ev zwłaszcza 01. Dlatego IMO odpadnie Iruel i Sandalphon.

Cytuj
Co do Israfela to może twórcy wpadną na jakiś inny pomysł zgrania Shina i Asu, kto wie. Jeśli by tak jednak było to szkoda byłoby ich pięknego tańca ^^
W sumie muszą tylko to urozmaić bo materiał z serii TV i tak jest dobry.

Cytuj
Matariel także bo to w końcu ich pierwsza akcja całą trójką.
Pod to można by podciągnąć Sahaquiela i za miejsce Materiale dać Sandaphona.

Cytuj
W sumie to ostatnia część Rebuilda ma być całkowitą nowością więc skoro w dwójce będzie tyle akcji to na trójkę zostanie akurat ostatnia trójka, Armisael, Arael i Tabris chociaż w przypadku tego ostatniego nie wiadomo jak to będzie skoro już się pojawił. Mnie ciakawi bardzo co Rebuild zrobi z Endem. Czy w ogóle wydarzenia z Enda znajdą się w Rebuildzie czy też zostaną całkiem pominięte i zastąpione czymś zupełnie innym.
Może skrócą nieco rozkminy Shinjiego jak go rozpuści w Evie bo tego na pewno nie zmieszczą w drugim filmie. Ja chce Enda. Chce walki na miarę Asu vs series. Chce GNR itp. Albo jego nowej wersji (oczywiście porządnej jak to na Gainax przystało) to im przebaczę zmianę nazwiska Asuki.

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 01, 2009, 05:44:49 pm »
(poza tym pewnie materiały są lżejsze a wytrzymalsze, a i tak swoje waży). Zaś sam pomysł poruszania się jak na rolkach jest genialny.
Pomysł wyposażenia mecha w rolki nie jest nowy, pierwszy raz zastosowano go w Heavy Gears. W sumie takie wyjście jest na pewno dobre, ale w przypadku gdy mech porusza się po równej utwardzonej nawierzchni, wynika to z konstrukcji. Małe kółka na półsztywnej osi nie pojadą po nierównym lub bardzo miękkim podłożu (kto jeździł na rolkach wie, że po piasku nie pojedzie, tak samo po jakiś kamulcach). A jeśli chodzi o materiały to owszem, nawet zakładam iż wykonane są z dużo lżejszych materiałów, ale to nadal wielka maszyna.

No cóż w sumie inne mechy nie mogą się tak ruszać jak Eva bo są tylko z metalu. Eva to coś więcej
Owszem EVA to mięśnie, to forma biologiczna, ale nie mylmy tu różnicy między mięśniami (również sztucznymi) a hydraulicznymi siłownikami. Siłowniki obecne nie nadają się na układ napędzania mecha, są za ciężkie, zbyt słabe i za duże, szybko się nagrzewają i potrzebują sporego zasilania. Ja zakładam że jeśli mechy powstaną (mówię tu o takich które są w stanie przynajmniej płynnie chodzić), będą poruszane przez sztuczne mięśnie, które są wydajniejsze, szybsze w czasie reakcji i płynniejsze od siłowników, jedyna ich wada (obecnie), że również potrzebują sporych zasobów energii.
Ok, koniec, bo mógłbym tak bez przerwy.

Ja tam nie wiem jak wy ale i tak twierdzę ze robienie 1 odcinka przez ponad rok to przesada... :-?
A czytałeś kiedyś o produkcji po klatkowej, z elementami CG.
Ja mam szczęście bo na uczelni mój wykładowca studiował w tym kierunku i mi opowiedział jak to się odbywa.
Film trwający 1h, powstający w 1 rok to na prawdę szybko. Fakt że mają tam sztab ludzi ale to trzeba narysować (przy lepszej animacji to jest min 30 klatek na sekundę filmu), poskładać, podłożyć dźwięk, dodaj animacje CG, wyręderować to wszystko...kupa roboty.
Na uczelni koleżanka robiła animację po klatkową na kukiełkach, film trwający 2,3 minuty, powstawał 3,5 roku, a trzeba dodać że przez jakieś 2 lata nie pracowała nigdzie.

Może się tak wydawać bo o ile się nie mylę to w Rebuildzie ma być chyba mniej Aniołów dlatego też względem serii TV może to sprawiać wrażenie jakoby film obejmował większy okres czasu.
Ok, teraz mnie zlinczują ale i tak napiszę.
Więcej nie zawsze znaczy lepiej. To że jest więcej "zwykłych" scen pokazanych może też wynikać z tego, że sceny walki jeszcze bardziej skrócili i tak zamiast 10 minutowej walki, mogli skrócić ją do 2-3 minut.
Pokazują jak aniołek zakatował konwój 0z Unitem 2, zamiast takiej walki pod wodą, skakania po okrętach, wpływania niszczycieli w paszczę aniołowi...będzie, aniołek się pojawia, 02 wskakuje do wody, łapie aniołka za ogon/płetwę i wbija mu nóż w czachę...koniec walki.

uff się rozpisałem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 01, 2009, 06:00:35 pm »
Cytuj
Ok, teraz mnie zlinczują ale i tak napiszę.
Więcej nie zawsze znaczy lepiej. To że jest więcej "zwykłych" scen pokazanych może też wynikać z tego, że sceny walki jeszcze bardziej skrócili i tak zamiast 10 minutowej walki, mogli skrócić ją do 2-3 minut.

A ja obawiam się, że z fabuły wypadnie Jet Alone. To w sumie prawdopodobne, zwłaszcza, że nie wnosi wiele do fabuły i zajmuje trochę czasu. Z jednej strony dobrze mu tak, w końcu to cholerny bezzałogowy złom, nawet nie miał at-fielda, ale z drugiej ręki... był potrzebny żeby pokazać Misato w akcji.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 01, 2009, 06:42:25 pm »
Co do domyślania się które anioły wystąpią w filmie na podstawie tego jak wyglądały ich walki w serii tv to zaszła tu pomyłka:teraz zamiast trzech pilotów mamy sześciu-walki z filmu nie będą miały nic wspólnego z tymi z serii tv chyba że Rei,Shinji i Asuka będą walczyć podczas gdy Kaworu i ta nowa postać pójdą pograć w karty.Jakoś wątpię w taką możliwośc  ;-) Powiem więcej gainax musi jakoś wprowadzić nowe postacie więc jest możliwe że Shinji i Rei w ogóle nie wezmą udziału w pierwszej walczę filmu.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 26, 2009, 02:05:47 pm »
Dobra nie wiem ile z tego info jest prawdą, ale momentami jestem przerażony tym co widzę. Na początek dobre wieści i w miarę pewne:
LINK Przed ostatni kadr wygląda zarąbiście (w sumie widać to też na trailerze).
LINK Nowy ciuchy Asuki są nawet ładne. Schemat wyciągania "miecza" odpowiada temu co widzimy w trailerze.
LINK Strój pilotki EVY 05 (?). Nie podoba mi się. Po cholerę te "bransolety" na ręka. Czemu ma niekompletny plugsuit. NERV'u nie było stać czy co?
LINK Eva 05 modelem prowizorycznym (dużo tu nie widać, ale chodzi o fakt o czym będzie w złych wieściach). Naprawdę ich nie stać na porządną Eve. Czyli nasza laska dostanie brzydki nr. 05 (z tego co pamiętam w preview'ie z pierwszej części to był nr. 6), zaś Kaworu dostanie ta ładniejszą z rogiem. I tak ma być. Jeszcze tego by brakowało by wsadzali Kaworu do tego czegoś.

I to byłby koniec dobrych wieści. Teraz złe i lepiej by się nie sprawdziły
LINK WTF. Kto wpadł na taki durny pomysł by zrobić coś takiego? To Ci dopiero prowizorka. Brak rąk, wiec nic nie złapie. Ale brak normalnych nóg tylko jakieś pseudo nogi z napędem kołowym (bezużyteczne w mieście bo za szeroki rozstaw oraz w górzystym terenie). Kolorystyka jest jeszcze bardziej durna. Reszta na kolejnym obrazku bo lepiej widać.
LINK Czyli to coś będzie mogło chodzić. Za pewne z szybkością Matariela. Gdzieś czytałem, że to może będzie miało turbiny (na poprzednim obrazku widać coś w stylu otworów wylotowych, na płaskiej części tych silników) i będzie się unosić, ale to idiotyczny pomysł bo jak tak małe turbiny maja unieść coś takiego? Do tego jakiś głupi garb i równie głupie packi w bindersach i durne szczypce.
LINK jak mój brat to zobaczył (pierwsza fotka tego czegoś jaka widział) to stwierdził, że to wygląda jak Cell, a nie Eva.
LINK To co braliśmy za Zeruel chyba nim nie jest. Wygląda raczej jak jakiś robal.


Offline obik

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 26, 2009, 04:45:48 pm »
wygląd evy 02 i 03 jak dla mnie tylko się pogorszył a ten mutancik 05 to juz totalna porażka....

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 26, 2009, 05:08:52 pm »
Złe wieści są faktycznie nie ciekawe... Ale ja by z martwieniem się poczekał- zobaczymy. Może nie wyjdzie tak źle jak teraz myślimy?
Oby. :/
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 26, 2009, 05:38:28 pm »
Cytuj
Kto wpadł na taki durny pomysł by zrobić coś takiego? To Ci dopiero prowizorka. Brak rąk, wiec nic nie złapie. Ale brak normalnych nóg tylko jakieś pseudo nogi z napędem kołowym (bezużyteczne w mieście bo za szeroki rozstaw oraz w górzystym terenie). Kolorystyka jest jeszcze bardziej durna. Reszta na kolejnym obrazku bo lepiej widać.

Omg, przychylam, to jest tak absurdalne, że aż trudno skomentować. Mam nadzieję, że to jakiś humbug żeby postraszyć bardziej ortodoksyjnych fanów NGE.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Chemik89

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:24:42 pm »
Asuka wygląda teraz tak zwyczajnie ;/ blondynka xD
ta z 05 trzyma poziom swojej Evy ... wegetarianka pewnie ;]

NGE widze przechodzi mutacje w ~Code Geass/Eureka7 ...

nie wiem czy brać sie wogóle za oglądanie tego filmu ..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 09:35:57 pm wysłana przez Chemik89 »

Offline Niuniek

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:44:48 pm »
Ja jak zobaczę pająkowatą evę, to chyba zrobię to samo co po ucieczce mojego paladyna w "Świątyni pierwotnego zła" ze strachu - wywalę z kompa.  :roll:

Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:50:45 pm »
I mi strój MAri wydaje się dziwaczny a jej Eva dość... ekscentryczna xD Ale póki co nie będe oceniał, poczekam na film żeby zobaczyć to wszystko "żywe".

A apropo żywości to otóż drugi trailer do 2.0. Jakość wprawdzie uber lejm ale lepszej chyba na tą chwilę nie znajdziemy. Z tego co pamiętam nigdzie na oficjalnej stronie Evy nie było o nim wzmianek (chyba) więc pewnie dopiero pojawi się w dobrej jakości do wglądu dla internautów. Może...

KLIKNIJ MNIE ^^

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:03:22 pm »
Ok lecimy, Asuka jak dla mnie tak samo wygląda (po za ciuchami), mam nadzieję, że charakteru jej nie zmienili :D Unit 02 jakoś mniej śmiesznej wygląda z tymi różkami, scyzor fajny ale jakoś bladziej widziałbym go na unicie Kaworu, mimo wszystko Unit 02 zapamiętam z nożem do tapet.  :lol:
Reszta z tego co była ok..jak na razie.
A teraz najlepsze...Unit 05 i jego pilotka, uh, o ile Pilotka przejdzie i jej suit pasuje do Unitu, o tyle sam Unit...mam nieodparte wrażenie, że to ma być pomoc techniczna dla EV...taki swoisty medyk polowy.
Lecz nawet, to...ta EVA, sam kurde nie wiem, takie skrzyżowanie kraba z lancą rycerza z czułkami od żuczka na bindersach.
Ni jak to kurde nie pasuje do koncepcji EVY.  :roll:

A wracając do pilotki 05..na tych artach wygląda jakby miała być dumna i pewna siebie, taka zadufana w sobie, hura bura szef podwóra, a przecież to Asuka była pewna siebie i zawsze się wywyższała. Nie jak mi teraz z Asuki zrobią drugą Rei to walę ten serial.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:10:50 pm »
KLIKNIJ MNIE TEŻ  :p

Czas 0;57 jest pilotka 05 pokazana w dziwnym hełmie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Chemik89

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 27, 2009, 08:43:46 am »
zdaje mi sie, czy tam była przedstawiona nowa wersja ataku na NERV i zamiana ludzi w LCL ? ;]

zapewne pilotki 05 i 02 będą ze sobą zaciekle walczyły ;] o ile wogóle sie spodkają ;]