trawa

Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 11, 2009, 06:35:10 am »
Wie może ktoś kto wykonuje utwór z napisów końcowych Evy 1.11 ?
Łazi za mną ten utwór jak cień dosłownie i opędzić się od niego nie mogę :)

Edit: już wiem: Utada Hikaru - "Beautiful World"

Ogólnie to dopiero teraz zainteresowałem się Rebuild-em (bo wpadł mi w łapki dvd z filmem) i przeczytałem cały temat. Jako nie-maniak Evangeliona podchodzę to tematu dość lekko i nawet czterokołowe potworki specjalnie mnie nie przerażają. Ta Eva tak plastikowo wygląda na statycznych screenach a podejrzewam, że w filmie będzie wyglądać bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 10:37:23 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:36:16 pm »
Jako nie-maniak Evangeliona podchodzę to tematu dość lekko i nawet czterokołowe potworki specjalnie mnie nie przerażają. Ta Eva tak plastikowo wygląda na statycznych screenach a podejrzewam, że w filmie będzie wyglądać bardzo dobrze.
Jako były fan Evangeliona uważam podobnie.Mówiąc wprost cieszą mnie zmiany bo nie chciało by mi się drugi raz oglądać dokładnie tego samego.A trailerów i screenów z filmu nawet nie oglądam by nie robić sobie niepotrzebnych spoilerów.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 11, 2009, 06:18:43 pm »
Znalazłem taki ciekawy kadr.

Ten Plug Suit wygląda całkiem nieźle. Przynajmniej jego górna połowa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 06:58:57 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 11, 2009, 10:59:03 pm »
To jest chyba ta nowa laska, choć nie wykluczone że Asuka, bo chyba tez miała pilotować 05.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:06:57 pm »
Cytat: Hunter Killer
To szare to może shoulder cannon jak u Predatora. Albo latarka jak u Marines.
:lol:

Cytuj
Owszem, ale EVA to ani człowiek, ani ryba, ani nic co jest nam znane. Dinozaury miały takowe i to kilka nawet, bo i morskie i latające, ale EVA to nie jest jakaś jaszczurka.
Ale genetycznie jest zbliżona do człowieka. Mniejsza o to. Te zębiska są brzydkie i tyle. Poza tym nie widziałem na innych scenach by pancerz Evy 02 w tej okolicy wykazywał jakiekolwiek oznaki tego, że może być ruchomy i pozwalać na otwieranie mordy Evie.

Cytuj
w końcu przecież coraz mniej to przypomina Evangeliona.
Jakieś dziwne stroje, nowe/inne Anioły
Anioły jeszcze ujdą, ale pseudo Evy i wsadzanie Asuki do innej Evy nie bardzo.

Cytuj
To jest chyba ta nowa laska, choć nie wykluczone że Asuka, bo chyba tez miała pilotować 05.
Asu będzie bez żadnego logicznego powodu pilotować Unit 03. Jeszcze by tego brakowało by wsadzili rudą do tej pseudo Evy.

Cytat: Zeromus
Mówiąc wprost cieszą mnie zmiany bo nie chciało by mi się drugi raz oglądać dokładnie tego samego.
Też się z tego cieszę, ale szukają innowacji IMO nie tam gdzie trzeba.
Pierwszy film był fajny i podobało mi się:
-odpicowany Shamisel
-transformacje Ramiela (poza tą, która miałby być chyba wersja obroną. Mogli mu dać wtedy normalna formę albo coś ładniejszego)
-wiertło Ramiela. Wreszcie ładnie się komponuje z reszta jego ciała, a nie wygląda jak coś wyjęte z innej bajki.
-plot twist z przesuniętą numeracją aniałów, Kaworu i Lilith/Adamem na Księżycu
-fakt, że SEELE jest od początku i jego nowe logo.
-czerwone morza i parę innych smaczków, które tworzą pseudo klimat pod tytułem: był już Third Impact zaczyna zabawę od początku.
-Shinji, który przypomina sobie rozmowę rodziców na temat imion
-bardziej naturalna regeneracja ręki Unitu 01.
-system podtrzymywania życia (w tym masaż serca) w plugsuicie
-muzyka (zwłaszcza Angel of doom)
Nie podobało mi się tylko:
-wspomniana już jedna forma Ramiela
-maska Lilith/Adama w Dogmie. Jest brzydka.
-brak sceny z Unitem 01 zasłaniającym Shinjiego swoja ręką.
Pominę to, że walka z Sachielem została przedstawiona nie w formie retrospekcji bo ciężko byłoby to zmieścić, więc to jest w pełni uzasadnione.
Tym czasem druga cześć już ma u mnie sporo minusów:
-nazwisko Asuki. W sumie to detal i nie biorę go pod uwagę, ale dalej nie rozumiem po kiego grzyba to zrobili.
-pseudoEVA
-nowy plugsuit Asuki. Też nie jest to coś wielkiego, ale nie rozumiem jakie to ma mieć niby zastosowanie w zaistniałej sytuacji. Twórcy robią z ekipy NERV'u durni
-Asuka w Evie 03. Kolejny przykład głupoty NERV'u
-zęby Evy 02. Są po prostu brzydkie

A teraz coś nowego.
Pamiętacie to:
Link
To coś dziwnego co przypomina plecionkę w ramieniu Evy. Myślałem, ze to jest wbite (zasugerowałem się czernią biorą ją jako bardzo ciemną krew), a nie zauważyłem tak oczywistej rzeczy jak brak bindersa. Ale przejdźmy do twego:
Link2
Czyli mamy Eve 02 w berserku (otwarta morda, zerwane bindersy) z dziwnymi prętami. Teraz pytanie  pierwsze. Co to jest? Bo na pewno nie są to pręty sterujące bo Eva nie ma napędu atomowego. Nie rozumiem czemu to jest wysuwane. Bo cokolwiek to jest jest widoczne potrzebne Evie i nie powinno się wysuwać bo staje się łatwym celem. Pytanie drugie jakim cudem ta Eva może zwinąć się w ciasny kłębek (cannonball Evy 02) mając w sobie coś takiego. Wiem, że przez kręgosłup przechodzi Entry Plug, ale to jest w odcinku piersiowym, który nie może się wyginać do tyłu, zaś wygięcie do przodu też jest mocno ograniczone. I pytanie trzecie Eva wpadła sama w berserk zrobiła to Asuka czy o zgrozo Mari.

Link3
To jest ciekawe. Nie wiem co to dokładnie ma być, ale z tego co wyczytałem to jest to
Spoiler: pokaż
fragment sceny w, której Shinji wyciąga Rei wchłonięta przez Zeruela (oczywiście Rei siedzi w Evie). Wchłoniecie Rei może być ciekawe i byłoby dla mnie osłodą w zamian za pseudo Eve i Asuke w Evie 03.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:20:12 pm »
Powiem tak - oglądam enty raz walkę z Ramielem i za każdym razem zbieram szczękę z podłogi - to jest imo mistrzostwo świata, tak genialnie jest to zanimowane i wyreżyserowane. Tam każde ujęcie jest świetne - nawet przygotowania transferu energii.
W drugiej części, przy takim pokazaniu akcji, mogą dla mnie Eve przerobić nawet na pokemona, a i tak będę oglądał z zapartym tchem xD

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:31:50 pm »
Mi tez nie robi żadnej różnicy kto będzie pilotował którą Eve ani jak będą wyglądać nowe Evy czy pluginy.Rozumiem ze zatwardziałym fanom zmiany mogą się nie podobać, mnie nie podobają się wszystkie zmiany jakie Enix zrobił w nowych Final Fantasy(nie które z starych finali przeszłem pięć razy-takie FF12 już tylko raz), ale ja zatwardziałym fanem NGE nie jestem i żadna z tych zmian w najmniejszym stopniu mnie nie radzi.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:12:11 pm »
Cóż zatwardziałym nie jestem ale zmian nie lubię i mimo wszystko zgadzam się z minusami i plusami Revana.
No może po za nowym suitem dla Asu, o ile to dobrze wytłumaczą.

A co do Unitu 02 to w serii TV tez się otwierał w nim hełm, tylko zamiast pokazywania zębisk,w 02 świeciły te 4 oczy.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 15, 2009, 11:39:44 am »
Cytuj
Cóż zatwardziałym nie jestem ale zmian nie lubię i mimo wszystko zgadzam się z minusami i plusami Revana.
No może po za nowym suitem dla Asu, o ile to dobrze wytłumaczą.
Mam nadzieje, że reszta filmu obędzie się bez takich numerów, a przy tym wprowadzone zmiany będą ciekawe.

Cytuj
A co do Unitu 02 to w serii TV tez się otwierał w nim hełm, tylko zamiast pokazywania zębisk,w 02 świeciły te 4 oczy.
Wiem o tym, ale oczy to całkiem inna kategoria. Ryj dalej był zaspawany, że tak powiem.

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 15, 2009, 11:54:58 am »
Wiem o tym, ale oczy to całkiem inna kategoria. Ryj dalej był zaspawany, że tak powiem.
Właśnie i to było piękne i jedyne w Unicie 02, każda inna EVA jak ryczała otwierała gębę (no po za 00, ale tam jej wszystko zespawali), a 02 błyszczały zarąbiście 4 oczka, zwłaszcze w Endzie było to ładne.
A teraz widzę, że nie dość że dali EVOpodobne coś, to 02 zmienili hełm.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:05:18 pm »
Zmiana hełmu ujdzie, ale te zęby tutaj nie pasują.

BTW są już camy ostatnich 26 minut (z tego co czytałem reszty bodajże też). Myślę, że pod koniec wakacji powinniśmy mieć jakąś wersje w przyzwoitej jakości.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:10:23 pm »
Awww, dla mnie wszystkie Evy są takie same i po kolorach je rozpoznaję, a Wy się jakimiś kosmetycznymi zmianami przejmujecie :P

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:20:46 pm »
Wilku ja pochodzę jeszcze z czasów Dreadorusa Maximusa, gdy człowiek zadawał takie pytania jak" Shinji w 5 odcinku w suicie ma podeszwy koloru pomarańczowego, a 6 odcinku już ma brązowe, wasza teoria?"

No może trochę przeginam, ale rzeczywiście omawialiśmy praktycznie wszystko.  :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:25:20 pm »
Mi tu już biega nawet tylko o to, że są po prostu brzydkie i do niej nie pasują.

A NGE podoba mi się właśnie choćby ze względu na dopracowanie wielu detali itp. Nie oczekuje od Rebuilda nie wiem czego, ale niech się wybija w porównaniu do innych produkcji itp.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 15, 2009, 01:26:00 pm »
A nie wybija się? Oglądnij jeszcze raz 1.11 i przyglądnij się choćby scenom z przygotowania walki z Ramielem - zobacz jak szczegółowo jest to zrobione, jak dopracowany jest wygląd sprzętu. Wszystko jest tam szczegółowe, po pył unoszący się z nabierających prędkość wentylatorów chłodzenia. A że zmiany Wam się nie podobają to w dużej mierze wynika z Waszej ortodoksyjności :)