trawa

Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 07, 2009, 05:48:37 pm »
Obrazki od prawej do lewej i od góry do dołu:
-Jeśli w oryginale na Antarktydzie była czerwona woda to w Rebulidzie mogą to być wszystkie morza i oceany.
-wszytko fajnie tylko w Rebulidzie mamy jakieś ruiny w Japonii w okolicy New Tokio III. W EoE Japonia praktycznie nie istnieje po odsłonięciu Geofrontu. I kto to narysował?
-coś jak smuga na Księżycu w Rebuldzie jest, ale to tylko w tych scenach. Wcześniej jak pokazują nam Księżyc to mamy tam wielka czerwoną plamę (może nieco wody przy SI poleciało w jego stronę). Poza tym ta smuga jest za cienka.
-tekst Kaworu może się odnosić do Shinjiego jak i do Lilith (Adama?), który sobie przed nim leży zwłaszcza, że numeracja aniołów została przesunięta.
-nic specjalnego
W sumie na to zwrócono uwagę jakiś czas temu.

http://img2.vpx.pl/up/20090507/1240813359902.png Na podstawie pierwszego i drugiego trailera (rysunek jest schematyczny). Gość wygląda jak zegar i na jednej stronie ktoś zasugerował imię Clockiel xD Skala między Unitem 02-górną częścią-dolną częścią Anioła może nie być prawidłowa, ale z pierwszego Trailera gdzie przechodzi obok jakiegoś wraku (który będzie pewnie porównywalny do tych po których Eva skakała w serii TV) wynika, że jest całkiem spory, a na pewno wysoki. Jeśli końcówki nóg i szyja mają podobną średnice to na podstawie tego jak nogi mają się do wraku można mniej więcej ocenić wielkość jego głowy w stosunku do Evy. Poza tym wychodzi na to, że Unit 02 będzie miał jakieś wyposażenie do walki powietrznej (na jakiejś stronie była chyba nawet o tym mowa). I na zakończanie moja opinia o nim. Nie podoba mi się gość.

OK drugi trailer w lepszej jakości:
http://www.youtube.com/watch?v=x2-xh3aHEpk&feature=response_watch
No to jeszcze raz ocena:
To co brałem za coś podobnego do Sahaquiel (lub jego nowy wygląda) to Eva 01 na dummy plug. Podoba mi się takie oko, a nie czerwona lampka - 0:25
Krótkie ujęcie jakiegoś anioła. IMO z tym będzie walczyć Mari - 0:26
Mari jednak będzie pilotować tą hmm... Eve (?) i zapewne będzie walczyć z jakimś robakowatym aniołem w jakimś tunelu - 0:27
Clockiel - 0:28
Znowu ten robakowaty anioł - 0:30
Piękny cannonball Evy 02
Shinji chyba oberwie przy pierwszym spotkaniu od Asuki i to mocno.
Wyposażenie lotnicze Evy 02 jest fajne
Asuka naciska sobie na wyrzutnie i karabiny wyskakuje z ziemi. Nice
Asuka obrywa i IMO to będzie starcie z Israfelem, ale jak to Asuka szybko się pozbierała. Eva 02 ma IMO za dużo bieli. Przedramiona powinny być czerwono-pomarańczowe.
O jacie kręcę, takiej floty lotniczej to ja od dawna nie widziałem.
Super scena w 0:58 sugeruje, że będzie walka z Israfelem lub czymkolwiek co wymaga treningu synchronizacyjnego. No chyba, że Asuka po prostu "chodziła we śnie", a walki nie ma, ale wątpię.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 09:56:55 am wysłana przez Revan »

Offline Fillo

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 23, 2009, 10:28:39 pm »
Co do tej floty powietrznej - obstawiam Leliela,
Ciekawy mnie za to pacynka ( ? ) w 00 : 20

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 29, 2009, 07:21:26 pm »
Nowa porcja materiałów będą spoilery, więc czytacie na własna odpowiedzialność:
Spoiler: pokaż

Na początek fragment newsa z strony:
Powiem tylko, że Rei przygotowuje jedzenie dla Shinjego (moe….), Asuka pilotuje EVe 03 (a pamiętamy co się z nią stało), Marii zamiast Asuki pilotuje EVe 02, a Kaworu pojawia się swoim Evangelionie…
Czyli Asuka zginie lub skończy bez jakiejś kończyny (nie wierze, ze EVA 01 na dummy plug się zatrzyma i nie zmiażdży Entry Pluga. Optymistycznie do końca zabawy będzie się rehabilitować. Nie podoba mi się to i to bardzo. PsedoEVA to pikuś przy czymś takim. Jak jeszcze powiedzą, że Asuka ma talent, a Mari przeszła przyspieszony kurs nieco dłuższy niż Shinji i mimo to dali jej jednostkę Asuki albo jest lepiej (chociaż nigdy wcześniej w niej nie siedziała, a jedyna Eva jaka wcześniej pilotowała nie ma nawet normalnych kończyn, więc brak jej doświadczenia w poruszaniu nimi) dopasowana do Evy02 to będę zły.

LINK To z lewej to nowy Matariel. Poza zmianami w kształcie to co rzuca się w oczy to jego wielkość. Jak wcześniej był niewielki to teraz jest jednym z większych jak nie największym aniołem bijącym na łeb Sahaquiela. To na gorze po lewej to chyba teoretyczny wygląd nowego anioła z którym będzie walczyć chyba ta pseudoEVA. A to niżej to jakaś krzyżówka.
LINK2
LINK3 Język ujdzie. Ale te zęby. Są okropne i co to za plecionka czy coś takiego wbite w ramie Evy?
LINK4 Z tego co wyczytałem to ma przedstawiać walkę nowego anioła i pseudoEvy.
LINK5 Czyżby Asuka miała potem dostać nowy plug suit? Nie wiem po co? Poza tym czemu dolna granica tej pomarańczowej części kończy się w tym miejscu? Średnio mi się to podoba. To samo z rozbudowanymi klipsami. I czemu Asuka się rumieni? No chyba, że to wersja z prześwitami to zrozumiale :badgrin: Jeśli ten screeny są prawdziwe to Asuka kończy w Evie 03 (co mogło by tłumaczyć plugsuit jako wersje testową do pierwszego odpalenia Unitu) wygląda na to, że Asuka będzie miała też jakieś fazy w Evie czy coś (to niebieskie, a czerwone to IMO sprawka Bardiela).
LINK6 Masakra w wykonaniu Unitu 01. Nice. Nowe klipsy Asuki nie są takie fajne i rzeczywiście wychodzi, ze to będzie testowy model plugsuita. Ale Asuka na tym ujęciu w lewym rogu wyszła ślicznie.
LINK7 Misato musiała coś coś powiedzieć by Asuak zrobiła takiego buraka
LINK8 Asuka gotuje, a Mari się wypina, a potem całuje Shinjiego i czemu ta lodówka jest taka zielona?. Ciekawe. Zatrzymanie Sahaquiela wygląda obłędnie, ale o kwestie wizualne nie ma co się martwic pod warunkiem, że same projekty postaci itp. są dobre (nie to co pewna Eva).
LINK9 Mari dostaje nowy plugsuit. Forma chyba normalna, ale kolor to IMO porażka. Dodatkowo fakt, że w tym samym zestawie mamy Eve 02 dowodzi, że Mari będzie ja pilotować. No i zobaczymy walkę z Zeruelem.


Offline Ganossa

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 29, 2009, 07:51:09 pm »
Cytuj
LINK5 Czyżby Asuka miała potem dostać nowy plug suit? ... ...(co mogło by tłumaczyć plugsuit jako wersje testową do pierwszego odpalenia Unitu)
http://i477.photobucket.com/albums/rr138/ganossa/0f12dc4f72e38ede.jpg
Widać wyraźne "TEST" na plug suicie.

Mari w plug suicie.
http://i477.photobucket.com/albums/rr138/ganossa/1246304224618.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 05:19:33 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 30, 2009, 01:20:35 am »
ad linku 1 - nawet ciekawie wygląda ten nowy aniołek
ad linku 3 -wtf z tymi zębami?
ad linku 4 - zobaczymy
ad linku 5 - nawet mi się podoba, klipsy nawet bardzo fajne.
ad linku 6 - a kiedy Asuka nie wyglądała ślicznie :P
ad linku 7 - w ogóle Asuka niezłą minę strzeliła, może to to że mają razem mieszkać.
ad linku 8 - ta nowa mi się niezbyt podoba...będzie cholera bardziej zarozumiała od Asuki...nadaje jej imię "wredna siksa"
ad linku 9 - kolor tragiczny, a jeśli się sprawdzi to o Unicie 02, to to będzie największa herezja jaką mógł się dopuścić Gainax, dobierając sobie jakieś Khara...jeśli to się potwierdzi to olewam tą serię, nawet jak wyjdzie w Polsce to zlewka.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 30, 2009, 07:08:39 am »
Cytuj
Z tego co wyczytałem to ma przedstawiać walkę nowego anioła i pseudoEvy.
Nigdy bym na to nie wpadł  :shock:
A ten testowy plug Asuki jest taki...przezroczysty chyba... :lol:

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 30, 2009, 08:41:24 am »
przezroczysty chyba... :lol:

może nie całkowicie, ale w dużym stopniu tak, widać ludki z Gainaxu mają jakiegoś fetysza xD
Tylko czemu kończy się na biodrach, powinno być jeszcze takie wcięcie jak w strojach kąpielowych. Tak by tylko nogawki doczepiać.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 30, 2009, 01:20:24 pm »
Cytuj
może nie całkowicie, ale w dużym stopniu tak, widać ludki z Gainaxu mają jakiegoś fetysza xD
Tylko czemu kończy się na biodrach, powinno być jeszcze takie wcięcie jak w strojach kąpielowych. Tak by tylko nogawki doczepiać.

I kto tutaj ma fetysza? :badgrin:
No ale masz racje bo troszkę dziwnie to wyglada niech by tam przynajmniej dali to cos co ma na piersiach by przysłonic i by wygladało lepiej. Nic dziwnego ze się w tym stroju kręmpuje... ;-)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 30, 2009, 03:30:42 pm »
Toć i tak jest postęp- w serii nie było testowych ciuchów- siedzieli goli na teście. Serio już nie pamiętacie?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 30, 2009, 04:33:24 pm »
Pamiętamy zrozbili z tego gag, tylko że ona chyba w tym musi chodzic a tam to było tylko raz.

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 30, 2009, 05:15:55 pm »
Ja zakładam że to jedyny taki testowy suit, pewnie NERV coś wykombinował nowego i dali to Asu. Reszta nie jest ukazana w takim suicie, więc zakładam iż to będzie specjalny, dopasowany tylko dla Asuki ciuszek.

Bo nawet nie chcę sobie wyobrażać Shinjiego w takim suicie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 30, 2009, 06:22:28 pm »
http://i477.photobucket.com/albums/rr138/ganossa/0f12dc4f72e38ede.jpg
Widać wyraźne "TEST" na plug suicie.
Tutaj wyraźnie widać. No to teraz pytanie na co to? Na pewno nie dlatego, ze to pierwsze uruchomienie Unitu 03 bo Rei przy Evie 00 miała normalny strój. Może to nowy plug suit, który ma ułatwić synchronizacje czy coś, ale to też bez sensu bo wsadzają Asuke do nowego Unitu, więc jej wyniki nie są żadnym wskaźnikiem.

http://img2.vpx.pl/up/20090630/1246283157393.jpg To0 samo tylko jeszcze większe. Fajnie, ze jest prześwitujący (na necie już jest nieco artów) tylko nie rozumiem:
-czemu taki jest skoro ważne rejony i tak są zasłonięte. Nie są one chyba zasłonięte dla komfortu pilotki bo gdyby to o komfort chodziło to nie byłby prześwitując, zwłaszcza, że pół tyłka i tak widać, a z przodu kończy się niżej niż bikini. No i jeśli już to w takim razie po za tymi rejonami cały powinien taki być. No i czemu ręce są prześwitujące tylko do wewnętrznej strony? Nie żebym narzekał bo miło móc popatrzeć na ciało Asuki zwłaszcza, że ta nie może nikomu zarzucić, że ją podgląda :badgrin:, ale nie ten plug suit nie ma praktycznego zastosowania.
-mogliby sobie darować te paski i zielone kółka w części prześwitującej bo psują efekt
-co to jest to szare przy prawym ramieniu Asuki na górnej ilustracji?

ad linku 3 -wtf z tymi zębami?
Jeśli się nie mylę to podobne zęby miały niektóre gatunki pterozaurów, a i słuzyly do chwytania ryb. Nie wyobrażam sobie człekokształtnej istoty o takim uzębieniu żywiącej się rybami, a tym bardziej Evy.

Cytuj
ad linku 6 - a kiedy Asuka nie wyglądała ślicznie :P
Ale to zdjęcie jest nietypowe IMO nawet jak na nią.

Cytuj
ad linku 9 - kolor tragiczny, a jeśli się sprawdzi to o Unicie 02, to to będzie największa herezja jaką mógł się dopuścić Gainax, dobierając sobie jakieś Khara...jeśli to się potwierdzi to olewam tą serię, nawet jak wyjdzie w Polsce to zlewka.
Ja w ogóle tego nie ogarniam co to ma na celu? Jak chcieli coś testować to trzeba było wsadzić do tej Evy Mari (bo nie siedział do tej pory w normalnej Evie) albo nowego pilota. No chyba nie oczekują, że Asuka będzie miała lepsze wyniki niż w Unicie 02, a tym bardziej, że Mari będzie lepszym pilotem dla Evy 02 niż Asuka skoro nie siedziała nigdy w normalnej Evie, mającej normalne ręce i nogi w dodatku jest to inny jednostka niż 05. W ten sposób w teorii w razie nagłego ataku mamy Asuke o zaniżonych możliwościach i Mari o jeszcze gorszych notach. Jakby wpakowali do Evy 03 Mari to Asuka bez zmian, a Mari to znak zapytania.

Nigdy bym na to nie wpadł  :shock:
Też, a i tak dalej mi ciężko w to uwierzyć.

Czytać na własna odpowiedzialność
Spoiler: pokaż
Z tego co wyczytałem to Asuka nie ginie bo pokazują ją w zapowiedzi trzeciego filmu, ale nie wierzę, że wyjdzie z tego bez wielokrotnych złamań wymagających miesięcy leczenia (obrażenia w stylu Rei po berserku Unitu 00 mógłby się zaleczyć do walki z Araelem bo mamy mamy tutaj miesiąc podczas którego wyciągają Shinjiego z Evy (zakładam, że to wciąż jest w fabule) plus czas miedzy atakiem Baridela i Zeruela oraz między wyjściem Shinjiego, a atakiem kolejnego anioła).
Ponoć Asuka ma sama zaoferować propozycje spania z Shinjim (w domyśle chodzi za pewne o jedno pomieszczenie)



Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 30, 2009, 07:03:03 pm »


http://img2.vpx.pl/up/20090630/1246283157393.jpg
-co to jest to szare przy prawym ramieniu Asuki na górnej ilustracji?
Suit nawet mi się podoba, nie jest najgorszy tylko też nie łapię po co robili coś nowego, skoro reszta lata w starych i ma się dobrze.
To szare to może shoulder cannon jak u Predatora. Albo latarka jak u Marines.

A tak na poważnie, to może być jakiś element scenografii który zapomnieli wyciąć.

Jeśli się nie mylę to podobne zęby miały niektóre gatunki pterozaurów, a i słuzyly do chwytania ryb. Nie wyobrażam sobie człekokształtnej istoty o takim uzębieniu żywiącej się rybami, a tym bardziej Evy.
Owszem, ale EVA to ani człowiek, ani ryba, ani nic co jest nam znane. Dinozaury miały takowe i to kilka nawet, bo i morskie i latające, ale EVA to nie jest jakaś jaszczurka.

Ale to zdjęcie jest nietypowe IMO nawet jak na nią.
True, i IMO dla mnie ogólnie jakość wizualna jest na b. wysokim poziomie.

Ja w ogóle tego nie ogarniam co to ma na celu?
Wymyślanie głupot, by młodzi niedouczeni i leniwi "fani" mieli na czym oko zawiesić. Bo oryginalnego NGE nawet by nie zrozumieli.
Nie wiemy co potrafi "wredna siksa", ale Asuka w innym Unicie to pomyłka, ona znała 02 na pamięć, a teraz dają jej inny...
To tak jakby woja uczyć całe życie walki włócznią, a przed bitwą dać mu miecz.  :roll:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2009, 06:15:18 pm »
Cytuj
Bo nawet nie chcę sobie wyobrażać Shinjiego w takim suicie.
To byłby hardcore ale taka Rei...

A tak na poważnie to pewni fani będą wkurzeni że całą ecyklopedię EVY może szlak trafić...

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 01, 2009, 07:18:59 pm »
Jaki szlag.

Te OAVki nalezy traktować jako osobne dzieło, w końcu przecież coraz mniej to przypomina Evangeliona.
Jakieś dziwne stroje, nowe/inne Anioły, EVY nie podobne do EVY ni dupy, Jedyne co się zgadza, to to że Shinji nadal jest jak ciota, bo reszta to zupełnie nowa historia.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything