Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 30, 2009, 09:37:25 am »
Ale coś myślę ze trochę odchodzimy od tematyki tematu ^^
Nie tak bardzo. O nowych modelach EV, to albo tu, albo w temacie "Evangeliony", więc luz. :)

A nowe Evy narazie mnie ani nie grzeją, ani ziębią- zobaczę jak wyjdą. Czasu na odgrzewanie serii teraz nie mam, ale bym chętnie sobie przypomniał. (Nie tylko ldatego, że nie pamiętam EV nr  > 02.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2009, 10:40:09 am »
Cytuj
Ogólnie nowy dizajn tej jednostki jest boski ale wszystko psują te różki imo.
No co ty pasuje do Asuki "Red devil" idealnie... :badgrin:
Jak juz jestesmy przy niej to z tego co pamietam ma miec w nowej wersji "captain", to Misato co miec bedzie admirała? :shock:
Cytuj
bo niestety w serii nie pokazali zbliżenia na 04.
A czy to nie czasem Toji był w 04?

Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2009, 11:25:21 am »
No co ty pasuje do Asuki "Red devil" idealnie... :badgrin:
Jak juz jestesmy przy niej to z tego co pamietam ma miec w nowej wersji "captain"
Lol, Asuka kapitanem? Coś coraz bardziej kręcą xD Niech jeszcze Shinji zostanie prymasem Polski xD

A czy to nie czasem Toji był w 04?
Nołp, Toji był w 03. 04 wyparowało w USA.

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 30, 2009, 12:09:53 pm »
Moim zdaniem to jak będą wyglądały nowe evangeliony jest mało istotne-NGE to nie Dragon Ball tu walki to jedna któraś tam odcinka jest więc całkiem możliwe że te nowe evy pooglądamy 5 minut .Bardziej mnie już ciekawi co zrobią z Kaworu i podobno dołażą nową postać,pozostaje też kwestia że zmienili kolejność i ilość aniołów.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2009, 12:22:51 pm »
Asuka kapitanem...może z tytułu, albo operacyjnym, ale Misato nadal pozostaje oficerem sztabowym, po za tym Misato miała później majora (może teraz szybciej awansuje) to wyższy stopień od kapitana.

A co do 03 i 04, to oba unity były wyprodukowane w tym samy czasie, tylko że 03 pojechało do JAponii, a 04 do Nevady. Choć finalnie jeden wyparował, a drugiego rozerwano.
Podobnie powstały, podobnie zeszły.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 31, 2009, 09:04:45 pm »
KLIK

Włączajcie, oglądajcie, zakoc**jcie się ^^

A Asuka ma być kapitanem i ma się zwać Shikinami Asuka Langley. Niżej wklejam tłumaczenie tekstu z plakatu filmu (tego) przetłumaczone przez niejakiego dtshyk'a z MALa.

Asuka "Now I know. I can smile."

Third Angel
Bethany Base
Seal Surveillance Specialized Weapon EVANGELION PROVISIONAL UNIT-05
TASK-02
EVANGELION PRODUCTION MODEL-02 Official Application Type (Prior Mass-Production)
Evangelion Aerial Charge Specialized Equipment Type S
Second Children: Captain Shikinami Asuka Langley
Chief Inspector Kaji Ryouji
Key of Nebuchadnezzar
International Environment Corporate Foundation: Japan Ocean Ecosystem Conservation Organization
Tabgha Base
Probability of Hit 99.9999%
N2 Aerial Mine Bomber Mobile Satelite
Special Declaration D-17
Women's Intuition
Smell of soil
EVANGELION NEXT GEN TESTBED-04
Vatican Treaty Clause 1, Article 13
True Evangelion
Fake God
***.Mari.*******
Doll
Dummy System Loaded Type Entry Plug "Extra No.1"
Matsushiro Test Field No.2 Temporary Cage
The First Manned Start-up Experiment
Coded Circuit
Invading Type
EVANGELION PRODUCTION MODEL-03
The Strongest Rejecting Type
Predation
Door
Third Impact
EVANGELION Mark.06

Shinji "I cannot smile with anyone."
Mari "......You won't be happy by being timid like that."

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 31, 2009, 10:04:06 pm »
Cytuj
zakoc**jcie się

Wsłuc**ję się w tę niebiańską muzykę.

Srsly, to będzie epicki film, wystarczy tylko spojrzeć na naturalność i "ludzkość" ruchów ev, na ich bezwładność. Mówcie co chcecie, ale przecież właśnie odpowiednia inercja powodowała, że walki w serii i endzie wyglądały tak klawo, mało które anime potrafiło wywołać wrażenie, że mech to wielka i cholernie ciężka zabawka.

Dang, tak się nakręciłem, że muszę jeszcze raz zobaczyć 1.0. :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 31, 2009, 11:10:29 pm »
POTWIERDZAM...ta animacja, ta płynność...w ogóle to będzie coś, przez duże "C".

Najbliżej do wielkości EVY ma chyba gundam (mówię o tak samo znanej serii), ale tam to jakaś porażka, on nawet kurzu nie wzniecał jak biegł...i jeszcze te opisy techniczne "wysokość 20 metrów, waga 5 ton" no bez jaj.
Ale EVA...w tej serii po prostu widać, że to jest wyku...sto wielkie i zaje...cie ciężkie bydle.  :D


Ehh, po tych informacjach wzięło mnie na ENDa i "Ostatni Taniec Asuki"...to soczyste "erste"... :3


PS.
Wszystkie postacie zmieniają, tytuły nadają, a Shinji jaką ciotą (w sensie ofermy) był taką pozostał...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:52:12 am »
Cytat: Frey Ikari
Jak juz jestesmy przy niej to z tego co pamietam ma miec w nowej wersji "captain", to Misato co miec bedzie admirała?
Nie mam pojęcia.

Cytat: Dino
KLIK

Włączajcie, oglądajcie, zakoc**jcie się ^^
-Eva 00 nie będzie malowana. Nawet fajnie.
-Eva 02 dostanie jakieś dwa fajne mieczyki (bo to co wyciąga z bindersów nie wygląda na bron palną). Nice.
-zdaje sie, że nowa laska będzie pilotować Eve 05, bo na hełmie jest Evangelion 05, pilot nie jest tak blady jak Kawaoru i wygląda na to, że ma biust (przy takiej jakości ciężko stwierdzić).

Cytuj
A Asuka ma być kapitanem i ma się zwać Shikinami Asuka Langley. Niżej wklejam tłumaczenie tekstu z plakatu filmu (tego) przetłumaczone przez niejakiego dtshyk'a z MALa.
Czyli jednak prawda? Jeśli tak to chciałbym wiedzieć kto wpadł na taki "genialny" pomysł.

Cytat: Sajuuk'Khar
Srsly, to będzie epicki film, wystarczy tylko spojrzeć na naturalność i "ludzkość" ruchów ev, na ich bezwładność. Mówcie co chcecie, ale przecież właśnie odpowiednia inercja powodowała, że walki w serii i endzie wyglądały tak klawo, mało które anime potrafiło wywołać wrażenie, że mech to wielka i cholernie ciężka zabawka.
No. Sprint Unitu 01 wygląda jeszcze bardziej klawo.

Cytat: Hunter Killer
POTWIERDZAM...ta animacja, ta płynność...w ogóle to będzie coś, przez duże "C".

Najbliżej do wielkości EVY ma chyba gundam (mówię o tak samo znanej serii), ale tam to jakaś porażka, on nawet kurzu nie wzniecał jak biegł...i jeszcze te opisy techniczne "wysokość 20 metrów, waga 5 ton" no bez jaj.
Ale EVA...w tej serii po prostu widać, że to jest wyku...sto wielkie i zaje...cie ciężkie bydle.  :D
Agree. IMO Code Geass prezentuje się tu lepiej od Gundama.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 09:55:32 am wysłana przez Revan »

Offline Zeromus

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:29:02 pm »

...i jeszcze te opisy techniczne "wysokość 20 metrów, waga 5 ton" no bez jaj.


Faktycznie jaja.5 ton przy 20 metrach to tak jakby dorosły człowiek ważył 15 kilo.Godzilla mając 50 m ważyła 20.000 ton.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 01, 2009, 01:12:36 pm »
Code: Geass miało znowu te wszystkie wyskoki i wykopy i inne półobroty (tak wielki robot raczej miałby trudności w wykonaniu tego), ale do da się przeżyć, zwłaszcza że sam pomysł mechów był przemyślany i trzymali się tego. No i widać było jednak że jest to 5 metrowa konstrukcja która trochę tam waży.

Co do Gundama, to, wg oficjalnych danych (nie chce mi się szukać, ale w tomikach też były opisy techniczne), taki HeavyArms z Gundam Wing'a miał mieżyć ok 18-19 metrów i ważyć, bodaj 5,5 tony.
Co obecnie taki Bradley (gasinicowy transporter piechoty USA) przy dużo mniejszych wymiarach od gundama waży 23 tony w stanie bojowym.
Ba, Heavy Arms miał łącznie 3 działa-minigun, który strzelały amunicją konwencjonalną, a w tym układzie pocisk MUSI mieć swoją wagę.
Taki magazynek od AK47 waży pół kilo, no ale cała seria gundama nigdy nie była nastawiona na choćby minimalny realizm, tu liczyły się efekty i mechy.

Ok, koniec OT.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:05:28 pm »
Cytat: Hunter Killer
Code: Geass miało znowu te wszystkie wyskoki i wykopy i inne półobroty (tak wielki robot raczej miałby trudności w wykonaniu tego), ale do da się przeżyć, zwłaszcza że sam pomysł mechów był przemyślany i trzymali się tego. No i widać było jednak że jest to 5 metrowa konstrukcja która trochę tam waży.
One nie są takie duże (w porównaniu do Evy). Poza tym w porównaniu do innych mechów nie mają nawalone tyle nie potrzebnego złomu na nogach/rękach i połączeniach z tułowiem (poza tym pewnie materiały są lżejsze a wytrzymalsze, a i tak swoje waży). Zaś sam pomysł poruszania się jak na rolkach jest genialny.

No cóż w sumie inne mechy nie mogą się tak ruszać jak Eva bo są tylko z metalu. Eva to coś więcej. Dlatego poruszają się tak płynie (choćby scena w której  Eva 03 spada z góry), a przy tym Gainax zadbał by dało się odczuć ich masę. Już w serii TV wygląda to dobrze. Tutaj może być tylko lepiej. Nie wiem jak Gainax to zrobił, ale z tego co do tej pory zobaczyłem wychodzi, że w tym filmie będzie dwa razy tyle materiału z serii TV niż w poprzednim.

Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:09:41 pm »
Ja tam nie wiem jak wy ale i tak twierdzę ze robienie 1 odcinka przez ponad rok to przesada... :-?

Offline Dino

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:23:57 pm »
Ja tam nie wiem jak wy ale i tak twierdzę ze robienie 1 odcinka przez ponad rok to przesada... :-?
W takim razie ja twierdzę inaczej. Wolę sobie poczekać ten ponad rok i dostać naprawdę świetny film niż czekać mniej ale dostać także film choćby minimalnie mniej dopracowany. Jak na film kinowy Rebuilda czekam tyle czasu to jest to dla mnie zrozumiałe. To już bardziej mnie dziwi kiedy na taki kolejny odcinek OVA Hellsinga trzeba czekać miesiącami.

Nie wiem jak Gainax to zrobił, ale z tego co do tej pory zobaczyłem wychodzi, że w tym filmie będzie dwa razy tyle materiału z serii TV niż w poprzednim.
Może się tak wydawać bo o ile się nie mylę to w Rebuildzie ma być chyba mniej Aniołów dlatego też względem serii TV może to sprawiać wrażenie jakoby film obejmował większy okres czasu. Tak myślę.

Offline Revan

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:31:45 pm »
Cytat: Dino
Może się tak wydawać bo o ile się nie mylę to w Rebuildzie ma być chyba mniej Aniołów dlatego też względem serii TV może to sprawiać wrażenie jakoby film obejmował większy okres czasu. Tak myślę.
-Gahiel (pewnik)
-Israfel (wątpię w to, że zostanie pominięty)
-Sandalphon (nie wiadoma)
-Matariel (pewnik, na trailirze była jego noga)
-Sahaquiel (pewnik)
-Iruel (nie wiadoma, ale jeśli ten problem z pilotem 05 nie pochodzi od Evy/ciała testowego to może być jego sprawka)
-Leliel (nie wiadoma)
-Bardiel (pewnik)
-Zeruel (pewnik)
3 nie wiadome przy jedna ma jakieś poszlaki.