Autor Wątek: Mass Effect  (Przeczytany 62281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Be3mart

Mass Effect
« dnia: Czerwiec 01, 2008, 03:32:51 pm »
Aż dziwne że nie ma tutaj takiego tematu :P Gierka która wywraca gatunek do góry nogami i nie ma o niej słowa. Niedawno była premiera na PC, teraz zbliża się data wydania polskiej pełnej wersji. Znajdą tu się osoby które już miały to cudeńko w łapkach ? :D Jestem ciekaw opinii.

http://masseffect.bioware.com/

Nie linkuj do innych serwisów please
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2008, 05:54:56 pm wysłana przez Gambit »

Offline JAPONfan

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2008, 06:16:57 pm »
Gierka która wywraca gatunek do góry nogami


Ooo a jakies szczegóły? DLaczego ME jest rewolucyjna?

Offline PanCiacho

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2008, 08:01:01 pm »
Są gry które mogę kupić w ciemno w preorderze, na Mass Effect nawet po obejrzeniu wielu trailerów i screenów nie kusi mnie, jest to moim zdaniem gra solidna, dobra i tyle, bez zadatków na przyszłą klasykę, chyba że zaskoczy fabuła która z wielu gier nawet kiczowatych wyglądem zrobiła bożki :P

Rewolucję trudno było dostrzec, z tym zgadzam się z Japofanem

na stronie gram.pl dziś wyszedł news dotyczący Mass Effect, to tak dla zainteresowanych ;)

Offline Esse

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2008, 08:34:09 pm »
twórcy kotora - to mówi samo za siebie ;)
a opinie słyszałem jak dotąd same dobre :P

Offline Tweener

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:49:11 pm »
Co do Mass Effect to ciekawie, że akcja dzieje się w 2183r. W grę grałem na PC i zaskoczyłem się ale pozytywnie :D Oby więcej takiego czegoś  8)

Offline Deytonus

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:01:40 pm »
Ale to jest TPP, tak? Jak tutaj wygląda np. strzelanie, konkretnie - czy staty wpływają na to, jak skutecznie używamy danej pukawki?

A o KotOR rozprawiamy Tu!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 09:44:29 pm wysłana przez Deytonus »

Offline fin

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:59:13 pm »
Co do Mass Effect to ciekawie, że akcja dzieje się w 2183r. W grę grałem na PC i zaskoczyłem się ale pozytywnie :D Oby więcej takiego czegoś  8)

Wersja od cioci z Ameryki?
Gratsy.

Offline Michaelius

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:03:17 pm »
Heh wywraca do gory nogami gatunek ?

Jak dla mnie to jest to bardziej prymitywna real-timowe'a wersja kotora.

I tak kupie bo dobrych rpgow nigdy za wiele , ale nie przesadzal bym z jakas przelomowoscia.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:18:37 pm »
Heh IMHO ME przewyzsza KOTOR'a pod kazdym wzgledem.

Widze, ze nikt nie odpowiedzial Deytonusowi -> statsy wplywaja Ci na dmg i specjalne umiejetnosci. To jak celnie strzelasz to zalezy tylko od Ciebie...

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2008, 08:22:40 pm »
Heh IMHO ME przewyzsza KOTOR'a pod kazdym wzgledem.

Uzasadnij.

Offline fin

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:44:48 pm »
Wystarczy ze dialogi nie beda tak prymitywne jak te z kotora.
No i za to ze darowali sobie kiczowe uniwersum sw to big plus.

W sumie to mozemy porozmawiac o polskiej edycji kolekcjonerskiej mass effect ktora jest do dupy albo o tym czemu musimy na gre czekac do konca czerwca:!:

Offline Esse

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:47:12 pm »
No i za to ze darowali sobie kiczowe uniwersum sw to big plus.
Narażasz się ;D

W sumie to mozemy porozmawiac o polskiej edycji kolekcjonerskiej mass effect ktora jest do dupy albo o tym czemu musimy na gre czekac do konca czerwca:!:
Mógłbyś podlinkować do jakiegoś info o tej kolekcjonerce? Bo ominęło mnie jakoś.
A co do końca pl premiery - można ściągnąć za bodajże 50$ z EA Download coś tam, ale powiem szczerze, że nie wiem jak to działa (i czy zadziała dla polskiego gracza). Zniechęca mnie dopisek, że wymagane jest 30 gb wolnego miejsca na dysku, żeby grać w tę wersję...

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:35:26 pm »
No i za to ze darowali sobie kiczowe uniwersum sw to big plus.

Do not underestimate the Power of the Dark Side!



and the Force itself!


Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:26:22 am »
A wiec uzasadnienie:
- grafike i dzwiek pominmy
- znacznie ciekawsza historia
- znacznie wiecej misji pobocznych
- ciekawszy (kwestia gustu) i bardziej dopracowany swiat
- znacznie bardziej rozbudowane dialogi
- lepiej zorganizowana walka (srki ale walenie mieczem 10 razy by w koncu kogos trafic to lekka przesada) - tutaj praktycznie wszystko zalezy od twoich umiejetnosci

Jedyny minus w wersji na X'a to te zupelnie beznadziejnie zorganizowane menu z przedmiotami (poprawione w wersji PC).

P.S. Inkq - te screeny sa z Soul Calibur 4....

Offline fin

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2008, 06:01:16 am »
- lepiej zorganizowana walka (srki ale walenie mieczem 10 razy by w koncu kogos trafic to lekka przesada) - tutaj praktycznie wszystko zalezy od twoich umiejetnosci

O to to.
Zastanawiam sie czemu dopiero teraz nie jestesmy juz 'raczeni' walka na miecze w ktorej przez 10 min postacie sie trafic nie moga ( kotor to jeszcze przy tym pestka, przypomnijcie sobie baldurs gate)

Cytuj
Mógłbyś podlinkować do jakiegoś info o tej kolekcjonerce? Bo ominęło mnie jakoś.
Dwie płyty z grą Mass Effect (we wszystkich kombinacjach napisów i dubbingu w wersji polskiej i angielskiej)
Płyta z filmem o tworzeniu polskiej wersji gry
Etui
Wydrukowane na dobrej jakości papierze poradnik i instrukcja
Karta pomocy podręcznej
Podkładka pod mysz i smycz z motywem Normandii (statku kosmicznego z Mass Effect)
Kolekcjonerskie kartki z grafikami z gry,
Specjalna koszulka z logiem sił N7
Artbook
2-GB Pendrive
Cały zestaw zapakowany będzie w pudełko zbiorcze


W sumie jak bedzie ciekawe pudelko, jakas niezla koszulka (chociaz koszulki z gier to zazwyczaj graficzny badziew) i cena ze 120 zl to biore. Poza tym w koncu trzeba wykorzystac te wszystkie znizki ktore mam.

Co do EAstore - w polsce mozna sciagnac mass effecta stamtad za ~120 zl, ale ja nie lubie placic za cos 'niefizycznego'

 

anything