Autor Wątek: Mass Effect  (Przeczytany 62307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 23, 2012, 11:47:33 am »
Istnieje spora szansa, że co do zakończenia zostaliśmy wydymani w kupienie następnego DLC:
W linku spoilery. I to takie kompletne.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Qraq

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 23, 2012, 12:39:42 pm »
Kto kupi, ten kupi...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 23, 2012, 01:21:35 pm »
Ja nie kupię. Szczerze, choć grało mi się całkiem przyjemnie, to za chiny nie chce mi się siadać do tej gry jeszcze raz, albo grać w jakieś DLC do niej.

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 28, 2012, 11:16:26 am »
Podobno DLC "The Truth" ma być darmowe, ciekawe czy faktycznie tak będzie ;p

Offline Hollow

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 31, 2012, 06:20:36 pm »
3 gry, seria książek i komiksów, a i tak dalej nie wiadomo jak wglądają Quarianie bez kombinezonu. Może do tego też zrobią DLC.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:53:56 am »
/u mnie na razie brak funduszy na ME... ale stałam się posiadaczką iPada :P
Nie ma wersji na tablety Appla? :P

Jak to maleństwo śmiga. ..
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Pawłow

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:09:52 pm »
ale stałam się posiadaczką iPada :P Jak to maleństwo śmiga. ..

Jestem pod wrażeniem.




edit:
Mass Effect Cartoon - Debut Trailer 


 :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 07:38:35 am wysłana przez Pawłow »
shit happens

Offline Hollow

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 19, 2012, 12:37:55 am »
W sieci pojawiło sie sporo komiksów nabijających się z serii Mass Effect:








Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 03, 2012, 07:36:31 pm »
Ehh...

Kupiłem trójkę już dość dawno (chociaż kilka tygodni po premierze, bo negatywne oceny z początku trochę mnie do gry zniechęciły), ale później nie miałem czasu w związku z czym zaliczyłem bardzo długą przerwę. W związku z premierą DLC rozszerzającego słabe podobno zakończenie uznałem, że trzeba w końcu zameldować się na Normandii i skopać Żniwiarzom, co tam oni mają do skopania.

Akurat wyszło tak, że grę zakończyłem przed
Spoiler: pokaż
atakiem na bazę Cerberusa
, więc chyba załapię się na to "rozbudowane" zakończenie,

ale

muszę przyznać, że po tym powrocie słabość niektórych elementów tej gry tak mnie uderzyła, że poziom frustracji zmusił mnie do rozłożenia
Spoiler: pokaż
walki o Ziemię
na dwa podejścia.

A co dokładnie mam na myśli?
Walkę.

Na Jowisza, ależ ta gra jest słaba pod tym względem.
Niby to samo, co w każdej strzelałce: komnata-walka-loot-komnata-walka-scenka, ale w ME3 poziom bylejakości i powtarzalności po prostu wbił mnie tym razem w ziemię.

I to na tyle mocno, że w gruncie rzeczy uświadomiłem sobie, że ja całą tę trójkę tępię tych Żniwiarzy/Cerberusa/gethy bardziej z konieczności niż dla zaspokojenia jakiejś elementarnej żądzy zniszczenia.

Problemów w zasadzie jest kilka:
1. Wszystkie te tarcze/bariery etc. Oczywiście wroga najpierw trzeba dobrą minutę przygważdżać ogniem, u nas tarcza schodzi w 2 sekundy.
2. Idiotyczny system detekcji (?) przeciwnika. Ileż to razy człowiek używa przeciążenia tylko po to, żeby dowiedzieć się, że wróg niewystarczająco wychylił się zza przeszkody i że teraz trzeba czekać na recharge.
3. Granaty. Osoba, która wpadła na pomysł dodania "one-hit-weapon" w grze, gdzie system walki opiera się na doładowywaniu tarczy powinna zostać skazana na chłostę.
4. Niedopracowany system przyklejania się i przemieszczania się między osłonami. Powód? Ktoś kreatywny postanowił wrzucić wszystko (przyklejanie, odklejanie, przewroty) na jeden przycisk (gram na konsoli).
5. Zupełnie nieklarowny system zdrowia drużyny. Liara, która stoi pod ciężkim ogniem przeciwnika i przyjmuje dumnie na pierś kolejne serie, nie przestaje mnie zadziwiać. Szczególnie, gdy później w kolejnej walce (a więc już na pewno po pełnym ozdrowieniu) ginie w podobnej sytuacji od dwóch strzałów.
6. ME3 jest jedną z tych gier, gdzie broń pozostaje zupełnie nieklimatyczna. W poprzednich częściach było jakoś ciekawiej. Tu mój karabin/pistolet nieodmiennie przeklinam.
7. Walki są zbyt długie i zbyt mało dynamiczne. W moim przypadku po drugim przerywniku strzelniczym zaczynam się zastanawiać, ile jeszcze muszę się przemęczyć. Spust i biotykę odpalam już bardziej z automatu niż dla funu. Zdecydowanie daleko tu do Bioshocka, gdzie chociaż podchodząc do tej samej walki można było użyć zupełnie innych plazmidów, a później pośmiać się ze splicerów.

Dotarłem do
Spoiler: pokaż
Londynu
i na tym etapie stwierdziłem już, że wizualnie i pod względem mechaniki ME3 strasznie przypomina GoW, problem w tym, że kopiując te same turbiny, gdzieś zgubiła się dusza tego mechanizmu.

Dwa pytania:
1. Jestem w
Spoiler: pokaż
Londynie
, przebiłem się już przez kilka ulic, zabezpieczyłem działa stojące na ulicy - daleko jeszcze do końca? :roll:
2. Czy macie opracowany jakiś szybki sposób na Banshee? Przeciwnik, który zdecydowanie działa mi na nerwy, szczególnie, gdy otacza go stado Kanibali. Gram szturmowcem (ten od szarży biotycznej), a ze sobą mam Liarę i Garrusa. Moja zwyczajowa taktyka "doskocz-przypieprz-odskocz" niestety tym razem zawodzi, bo Banshee są dwie, a wokół mnóstwo ścierwa innego rodzaju.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Qraq

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 04, 2012, 07:26:51 am »
ad1. własciwie to ostatnia walka i już finisz
ad2. Liara i warp (na tarcze banshee) i headshoty i odpowiednie ammo na dany typ osłony.

Offline jqtnm

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 04, 2012, 01:33:08 pm »
W sieci pojawiło sie sporo komiksów nabijających się z serii Mass Effect:









:]

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 04, 2012, 06:00:05 pm »
No dobra, przeszedłem.
Nie mam pojęcia, czy to, co zobaczyłem na końcu było tym rozszerzonym zakończeniem, ale jeżeli tak, to zastanawiam się, czy w ogóle szukać na YouTubie tego oryginalnego.

Zacznę może jednak od sprostowania:
Cytuj
1. Wszystkie te tarcze/bariery etc. Oczywiście wroga najpierw trzeba   dobrą minutę przygważdżać ogniem, u nas tarcza schodzi w 2 sekundy.
(...)
3. Granaty. Osoba, która wpadła na pomysł dodania "one-hit-weapon" w   grze, gdzie system walki opiera się na doładowywaniu tarczy powinna   zostać skazana na chłostę.
Okazało się, że grałem na poziomie "Insane" :oops:
Co do reszty punktów, to w pełni podtrzymuję to, co napisałem.

Jeżeli natomiast chodzi o ME3 jako całość:
nie jestem ani zawiedziony, ani oczarowany.
Ta gra jest w zasadzie taka, jaka musiała być - kontynuuje linię przyjętą wcześniej i jest prostą konsekwencją wcześniej przyjętych rozwiązań. I nawet nie chodzi mi tu o mechanikę, raczej o fabułę. Tu w zasadzie zdarzyło się wszystko to, co musiało się zdarzyć i co było konieczne dla względnie poprawnego zakończenia linii fabularnej.

Na plus na pewno mogę zaliczyć klimat, który jak na "hamerykańską" produkcję kierowaną do mas jest jednak ciężkawy. Podobnie zakończenie, w którym nie ma fajerwerków i kolorowych baloników.

Grafika, mechanika, gameplay: kopia dwójki, nie ma co tracić czasu na dalsze komentarze.
Zdecydowanie potencjał obecnej generacji konsol został już wyczerpany (co ewidentnie widać już np. przy BF3).

Skomentować wypada drużynę z "3": bardzo, bardzo nudne towarzystwo.
Tak w porównaniu do bardzo bogatej i ciekawej "2" (Jack, Thane, Legion, odmieniony Garrus).

Miło, że pojawili się starzy znajomi, dobrze wypadła
Spoiler: pokaż
EDI
, ale to jednak trochę mało.
Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę, że większość znamy już od PIERWSZEJ CZĘŚCI.
Z drugiej strony faktem jest, że przy tempie trzeciej części mocno ucierpiałby character development w przypadku postaci zupełnie nowych. Pewien niesmak jednak pozostaje, jeżeli przed momentem skończyło się grę i kompletnie nie można sobie przypomnieć nazwiska tego drugiego nowego, którego roboczo nazywam sobie "Carnage Guy".

Wątki miłosne w grach zazwyczaj średnio mnie interesują, ale pozwolę sobie skomentować postać Corteza (?).
Nigga' plz.
Ilekroć z gościem rozmawiałem dopadał mnie nagły facepalm.
Tak miałkiej i sztampowej historii w grach nie widziałem dawno.

Podsumowując:
- mechanika/gameplay - bez nowości,
- fabuła - zjadliwa, bez rewelacji, robota wprawnego rzemieślnika,
- klimat - bardzo ok, szczególnie gdy tą samą postacią gra się od części pierwszej i ma się mocno wyrobiony stosunek względem poszczególnych postaci. Cieszy wpływ decyzji podejmowanych w poprzednich częściach oraz rola, jaką odgrywają dawni członkowie drużyny,
- zadania - mało sidequestów, trudno powiedzieć, czy to wada. Paradoksalnie może wręcz dobrze, że nie pakowano ich więcej. Nieodmiennie bawi mnie sposób pozyskiwania misji,
- lokacje - w gruncie rzeczy, mimo konsolowych ograniczeń, wypadło całkiem ciekawie. Zarówno misje etapu Turian, jak i Krogan robią bardzo pozytywne wrażenie. Podobnie Quarianie. Bardzo zawodzi natomiast
Spoiler: pokaż
finał i walki na Ziemi.
,
- zakończenie - jak mówiłem: nie jestem na 100% pewien, czy to było to rozszerzone, ale którymkolwiek by nie było w mojej ocenie wyszło dość przeciętne. Zdecydowanie zabrakło "pi****lnięcia", a wybory możliwe do podjęcia wyjątkowo przypominają mi to, co niedawno widziałem w nowym Deus Exie. Szczególnie zniesmaczony nie jestem, ale też daleki jestem od entuzjazmu. Trudno zrobić coś lepszego, gdy wcześniej linie fabularne kładzie się w ten sposób, że nie pozostaje zbyt wiele miejsca do manewru.

Można, a nawet należałoby zagrać, jeżeli grało się w poprzednie dwie części.
Dla mnie jednak ME2 stanowi punkt szczytowy tej trylogii.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 04, 2012, 06:22:08 pm »
Fabuła nie musiała taka być. Mogli to poprowadzić inaczej, a nie na zasadzie latania i zbierania punktów, które nic w sumie nie dają, kiedy wróg siedzi grzecznie i czeka, aż raczymy do niego polecieć. To mnie chyba najbardziej zawiodło.
Mogli to zrobić inaczej. Mogli choćby ukazać, że wróg przed do przodu, a my go powstrzymujemy szukając przy okazji broni, by na końcu rzutem na taśmę zwyciężyć. W ME3 jak i w ME2 zabrakło krzty emocji wzbudzanych przez fabułę, która była po prostu przewidywalna i nudna, czego nie można było powiedzieć o ME1.
Zadania poboczne w takiej fabule mogli zaimplementować dając nam ograniczoną ilość skoków (których mogli tak naprawdę dać aż nadto) co dawałoby namiastkę walki z czasem.
Mogli zrobić jakieś odbijanie systemów jako bardziej rozbudowaną misję/wątek.
Wiele rzeczy mogli zrobić. Nie zrobili.

Offline Hollow

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 06, 2012, 12:14:22 pm »
Fabuła miejscami naprawdę zawodzi.Mam nadzieję, że poprawią ją w jakichś DLC (darmowych mam nadzieję). Jakiś czas temu przeczytałem książkę Mass Effect Podniesienie i zaskoczyło mnie, że w trzeciej części gry pojawiają się jej bohaterowie - Kahle Sanders - wykładowca w Akademii Grisoma i niejaki Grayson - zdrajca Cerberusa (niestety ten tylko pojawia się w niektórych wypowiedziach postaci np. Człowieka iluzji, ale i tak poznajemy jago losy po zakończeniu  akcji książki). Dodatkowo dowiadujemy się dzięki tej książce dlaczego Quarianie i Cerberus się nienawidzą o czym była mowa w 2 części gry.

Offline MiloszGracz

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem graczem i jestem z tego dumny.
    • Blog z opisami gier
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 06, 2013, 05:51:28 pm »
Świetna seria. Każdą z gier przechodziłem w kilka dni, tak mocno wciągały :)
DLC nie kupuję, dla mnie to tylko naciąganie na kasę. Boli jednak, że w przypadku ME DLC często zawierają sporo interesujących wiadomości.

ME3 oceniam na jakieś 8,5/10. Według mnie zakończenie mogło być dużo lepsze. Nie odczułem by moje wybory miały jakiś wpływ.
Zobacz mój blog opisujący gry https://blog-o-grach.blogspot.com
Polecam stronę o anime https://www.animeholik.pl