Autor Wątek: Mass Effect  (Przeczytany 63476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:58:56 pm »
W DA niestety droga newerwintera, czyli tiery (siedem poziomow, kazdy coraz mocniejszy) :sad: . Na szczęście duża rzadkość przedmiotów magicznych i zaporowe ceny w sklepach (przez 3/4 gry moj bohater nie mial jednego pierscienia) troche ratowaly.

w dwojce bardzo fajnie rozwiazali sprzet, rodzajów broni co prawda zdecydowanie za mało, ale różnice były bardzo widoczne - choćby pierwsza snajperka była słabsza, za to półautomatyczna, a druga już klasycznie: torpeda na ryj - przeładowanie. A z SMG chodziłem tym pierwszym, bo tym później zdobytym strzelało mi się gorzej.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:17:05 pm »
Mi osobiscie historyjka w jedynce znacznie bardziej sie podobala (mozliwe ze zwiazane z tym ze to bylo cos nowego)... W dwojce mamy ciekawsze mapy ale koncowy boss to IMHO pomylka.


---- offtop ----
BTW jezeli ktos lubi setki (tysiace?) przeroznych broni to polecam Borderlands - strzelanka z elementami RPG w postapokaliptycznym klimacie z duza dawka humoru ( i swietna grafika ). Jedynie tylko broni, pancerza niestety nie zmienimy (bariery to nie pancerz)... Gierka ma tez swietny co-op to jak by ktos mial chec zapraszam na XBL.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 27, 2010, 03:09:40 pm »
z tym akurat sie zgadzam, terminator-wannabe na koncu jest wyjatkowo beznadziejny. jak go pierwszy raz zobaczylem to obsmialem sie jak norka, jak go zniszczylem bez strat (nie trafil mnie ani razu) obsmialem sie po raz drugi.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Hang Man

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 27, 2010, 03:21:06 pm »
Cytuj
W przypadku Wiedźmina i ME2 to z pewnością wyszło to na plus, ale czy już podobnie byłoby na przykład w TES'ach?
Dla mnie drastyczne ograniczenie ilości broni w Oblivionie stało się jednym z istotniejszych minusów względem Morrowinda.

Podobnie w nowym Fallout'cie. Latać przez pół gry z Chinese Assault Rifle? :roll:
Urok Fallouta polegał również na zdobywaniu na pustkowiach nowych zabawek!
Przeszukiwaniu schronów, przehandlowywaniu przedmiotów etc.
Nie mówię, że ten schemat pasuje we wszystkich grach, też np nie wyobrażam sobie takiego fallouta, który przecież tak naprawdę jest skupiony na walce ludzkości o strzępy starej wiedzy technologicznej, broni, wody czy żywności. Fallout bez łupów i chomikowania to nie fallout. :smile: Osobiście mam nadzieje, ze w New Vegas wrzucą  obowiązek jedzenia i picia, tak jak w Stalkerze. O wieeeele mniejsza liczba amunicji znajdowanej w grze też by była miła.

OFFTOP

Cytuj
BTW jezeli ktos lubi setki (tysiace?) przeroznych broni to polecam Borderlands - strzelanka z elementami RPG w postapokaliptycznym klimacie z duza dawka humoru ( i swietna grafika ). Jedynie tylko broni, pancerza niestety nie zmienimy (bariery to nie pancerz)... Gierka ma tez swietny co-op to jak by ktos mial chec zapraszam na XBL.


Borderlandsa nie mam, ale planowałem nabyć w najbliższym czasie. W sumie sam mam juz całkiem sporo gier do pykania na Live, (oba Gearsy, oba Army of Two, Splinter Cell: Conviction, Red Dead Redemption, Resident Evil 4 i 5, Dead or Alive, UFC 2009  itp.) Problem polega na tym, że jestem zbyt leniwy, by skonfigurować sobie sieć w duzym pokoju lub żeby kupić długi, 20m kabel sieciowy i pociągnąc z innego gniazdka. :biggrin:  Jednak czuje, ze w przeciagu tygodnia, góra dwóch rozwiąze ten problem i możnabybyło cos sobie razem pyknąć. Wiem, że jeszcze kilku innych gildiowiczów ma konsole.


Wanna play? :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 03:56:38 pm wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 27, 2010, 03:53:18 pm »
Hang -> bardzo chetnie tylko ze wzgledu na roznice czasowa bym mogl pograc prawdopodobnie tylko przy weekendach (no i w ten piatek tez bo wzialem se dzien wolny - ide na koRn'a po poludniu to ranek mam wolny). U mnie jakies gierki tez by sie znalazlo - ale chyba najciekawiej w GoW ;P

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 27, 2010, 11:24:00 pm »
z tym akurat sie zgadzam, terminator-wannabe na koncu jest wyjatkowo beznadziejny. jak go pierwszy raz zobaczylem to obsmialem sie jak norka, jak go zniszczylem bez strat (nie trafil mnie ani razu) obsmialem sie po raz drugi.
+1

Mass Effect w ogóle nie ma szczęścia do głównych bossów, bo
Spoiler: pokaż
czy Saren był jakiś dużo lepszy? W wersji ludzkiej wyjątkowo słaby; ciekawym pomysłem było natomiast nakłonienie go do samobójstwa i uniknięcie pierwszej fazy walki. W drugim etapie, wyglądał prawie równie żałośnie jak boss z ME2. Do tego pokonywanie go było znacznie nudniejsze, wręcz irytujące.


Cytuj
Nie mówię, że ten schemat pasuje we wszystkich grach, też np nie wyobrażam sobie takiego fallouta, który przecież tak naprawdę jest skupiony na walce ludzkości o strzępy starej wiedzy technologicznej, broni, wody czy żywności. Fallout bez łupów i chomikowania to nie fallout. :smile: Osobiście  mam nadzieje, ze w New Vegas wrzucą  obowiązek jedzenia i picia, tak jak w Stalkerze. O wieeeele mniejsza liczba amunicji znajdowanej w grze też by była miła.
A ja nie wiem, czy jeszcze im ufać.
Trójka naprawdę bardzo mnie rozczarowała. Jako gra jest całkiem niezła, ale jako Fallout tragiczna.
Brak tego klimatu i brak tego humoru. A do tego mnóstwo innych wad.

Cytuj
Wanna play? :cool:
Ja bardzo chętnie.
Odpowiedź w tym wątku, żeby już większego bałaganu nie robić:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,17638.645.html
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Qraq

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 19, 2010, 06:31:27 pm »
a ja kupiłem za śmieszne pinonse w empiku kolekcjonerke ME2 (dla pudełka) i przechodzę drugi raz. Właśnie ściągają się darmowe dodatki :smile:




BTW kolekcjonerke spieprzyli dośc poważnie, bo nie dano wyboru języka dubbingu. Domyślnie jest tylko polski, który mi delikatnie rzecz biorąc nieodpowiada. Da się to zmienić edytując parę plików ini gry :P


edit: LOLSON po ściągnięciu tych dlc gra mi się w pełni zangielszczyła. Ręcznie edytując pliki zrobiłem sobie kinówkę z pl napisami. Teraz mam wsio eng.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 07:27:37 pm wysłana przez Qraq »

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 05, 2012, 11:15:34 am »
nie widziałam wątku o 3 więc odświeżam ;)
W weekend zapoznałam sie z demo i zrobiło na mnie wrażenie. W poprzednie części nie grałam, ale ta mnie kusi.
Bardzo fajne tworzenie własnej postaci i możliwość wyboru tryby gry. Ja nie lubię strzelanek, więc wybieram fabularny :P
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Ganossa

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 05, 2012, 02:29:49 pm »
Więc zanim zaczniesz grać w trójkę musisz zapoznać się z pozostałymi częściami.
Ja zacząłem grać w dwójkę bez znajomości części pierwszej i nieznajomość wcześniejszych wydarzeń jest frustrująca bo co chwilę jest poruszany jakiś temat z przeszłości a ja siedziałem jak głupi bo nie wiedziałęm o co chodzi.
Przerwałem grę i zamierzam zacząć jeszcze raz jak przejdę jedynkę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 05, 2012, 03:18:30 pm »
Więc zanim zaczniesz grać w trójkę musisz zapoznać się z pozostałymi częściami.
Ja zacząłem grać w dwójkę bez znajomości części pierwszej i nieznajomość wcześniejszych wydarzeń jest frustrująca bo co chwilę jest poruszany jakiś temat z przeszłości a ja siedziałem jak głupi bo nie wiedziałęm o co chodzi.
Przerwałem grę i zamierzam zacząć jeszcze raz jak przejdę jedynkę.
Nie przesadzaj. Nawiazan do poprzedniej czesci nie bylo az tak duzo... Mozna grac bez problemu bez przechodzenia wczesniejszych czesci (chociaz IMHO warto w nie zagrac tak czy siak).

Offline Ganossa

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 05, 2012, 03:58:15 pm »
No nie wiem. Ja miałem wrażenie jakbym zaczął oglądać film od połowy.
Grać oczywiście można ale jeśli, tak jak to chce czynić Trisz, chce się grać głównie dla fabuły to nie ma sensu zaczynać trójki bez przejścia poprzednich części.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 05, 2012, 06:03:19 pm »
Szczególnie, że fabuła jedynki jest kapitalna. Szkoda ją sobie odpuszczać.

Offline DARKMAN

Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 05, 2012, 06:12:31 pm »
Szczególnie, że fabuła jedynki jest kapitalna. Szkoda ją sobie odpuszczać.
I ma jedno z najbardziej epickich zakonczen jakie widzialem w grach :)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 08, 2012, 09:47:25 am »
Zaciekawiliście mnie... A powiedzcie ile na oko zajmuje przejście poszczególnych części i jak jets z trybami rozgrywki, bo przyznam, że nie przepadam za nawalankami -strzelankami, a tak mi się do tej pory mass efect kojarzył. Wciągnęła mnie fabuła (uśmiercenie chłopca było okrutne!!)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 08, 2012, 10:26:24 am »
Cytuj
A powiedzcie ile na oko zajmuje przejście poszczególnych części

Jakieś 30-40 godzin każda.
Przy czym można z powodzeniem olać większość sidequestów i eksplorację planet (to zdecydowanie). Nic nie wnoszą a są żmudne i nudne.

Cytuj
i jak jets z trybami rozgrywki, bo przyznam, że nie przepadam za nawalankami -strzelankami

Trybów dzięka bogu nie ma, ale dwójka jest tak boleśnie uproszczona, że nie powinna stanowić problemu/wyzwania.
Zresztą diali wiedza, może są jakieś mody dla każuali.


Cytuj
Szczególnie, że fabuła jedynki jest kapitalna. Szkoda ją sobie odpuszczać.

Dodatkowy plus grania po kolei jest taki, że sporo wysiłku włożono w przeniesienie konsekwencji wyborów z jedynki do dwójki (zakładam, ze tak samo będzie w trójce).
Wskakując w cykl od środka umknie nam zatem spora część fabularnych smaczków zarówno leżących na widoku jak i poukrywanych po kątach.

No i na własne oczy można doświadczyć postępującej degeneracji i ogłupiania tradycyjnych modeli rozrywki komputerowej.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

 

anything