Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 174000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:08:22 am »


Papcio kończy dziś 93 lata!!!
Dwustu lat w zdrowiu, szczęściu i dużo humoru!!!






Zdjęcie z: https://www.facebook.com/Kultowekomiksy/?fref=photo
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:58:38 pm »
Dołączam się do życzeń.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA SZANOWNEGO SOLENIZANTA!!!
                             
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kenji

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:49:08 pm »
Jeśli gdzieś informacja się przewinęła , a ja się powtarzam to z góry przepraszam,ale mam pytanie:


czy Księga Zero będzie wznawiana przez Egmont?


Dzięki

Offline misiokles

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:20:19 am »
Na razie Egmont nie ma tego w planach.

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 27, 2016, 01:38:48 am »
Zdecydowanie. Zwłaszcza wannolot i poprawka z geografii Polski to dla mnie kult w najczystszej postaci i esencja Tytusa.
Kupiłem sobie w końcu na Alledrogo tę Złotą Księgę z wannolotem i geografią (plus westernem) i dziwnie się teraz czuję przed lekturą. Te wszystkie Tytusy o ochronach przyrody, kliku, czy wkrętaczu czytałem dziesiątki razy, najwięcej w dzieciństwie, jakieś 20-kilka lat temu. A wannolotu i geografii nie. To będzie coś mistycznego, ta wyprawa w świat dzieciństwa i "odnalezienie" dwóch dodatkowych ksiąg Tytusa w stylu tych ulubionych i znanych na pamięć. Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej boję się, że zetknięcie się z tym utraconym puzzlem z dzieciństwa może okazać się rozczarowujące.
Kilka miesięcy temu poznałem zakończenia Kokoszy o Złotym Pucharze oraz Szrankach i konkurach, bo w dzieciństwie miałem tylko pierwsze tomy tych historii i obyło się bez zgrzytów. Teraz też powinno być dobrze, prawda? ;)

Offline gobender

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 27, 2016, 06:54:25 am »
@ UP Ha, niezła sytuacja. Daj znać po, jakie emocje.

Offline blackwaterpark

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 27, 2016, 09:14:16 pm »
Kupiłem sobie w końcu na Alledrogo tę Złotą Księgę z wannolotem i geografią (plus westernem) i dziwnie się teraz czuję przed lekturą. Te wszystkie Tytusy o ochronach przyrody, kliku, czy wkrętaczu czytałem dziesiątki razy, najwięcej w dzieciństwie, jakieś 20-kilka lat temu. A wannolotu i geografii nie. To będzie coś mistycznego, ta wyprawa w świat dzieciństwa i "odnalezienie" dwóch dodatkowych ksiąg Tytusa w stylu tych ulubionych i znanych na pamięć. Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej boję się, że zetknięcie się z tym utraconym puzzlem z dzieciństwa może okazać się rozczarowujące.
Kilka miesięcy temu poznałem zakończenia Kokoszy o Złotym Pucharze oraz Szrankach i konkurach, bo w dzieciństwie miałem tylko pierwsze tomy tych historii i obyło się bez zgrzytów. Teraz też powinno być dobrze, prawda? :wink:

Ręczę połową mojej komiksowej kolekcji, że będziesz ''wannolotem'' zbudowany, a ''poprawką z geografii'' zachwycony. Klasa sama w sobie (aż muszę odświeżyć = nostalgia człowieka dopada).

PS. Skąd ten Papcio brał te wszystkie szalone pomysły...!?  :roll:

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 31, 2016, 01:35:30 pm »
Podejrzewam że w zaciszu domowym ukazywał swoje prawdziwe zdziecinnienie.
Maluczkim i prywatnie, gdzie krytyk się nie musiał obawiać.

PS.
Kiedy dialogi przećwiczy się z dzieckiem, powiedzmy własnym, wtedy są autentyczne.
Może właśnie tak było ?
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline Funny

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 01, 2017, 03:00:34 pm »
Troszeczkę z innej beczki - mianowicie o grze planszowej z Tytusem, Romkiem i Atomkiem wydanej przez Egmont.


Jestem po kilku rozgrywkach i serdecznie polecam grę jako fajną odskocznię.
Gra interesująca i ciekawa. Rozgrywka na zasadzie licytacji zaspokoi dodatkowo potrzeby nałogowych hazardzistów  :biggrin:


Nie będę się tu rozpisywał w temacie rozgrywki, bo można zobaczyć na czym polega w filmikach i instrukcji, ale dla mnie jest to absolutny must have dla fanów postaci stworzonych przez Papcia.

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:08:09 pm »
[...]
jakiś czas temu koleżanka wspominała, że znienawidziła najnowsze księgii "Tytusa Romka i A'tomka" nie dla tego, że były słabsze ale ponieważ (jej zdaniem) obecna seria to "Jedna wielka pro-prawicowa propagandówka"... Ktoś czytał ostatnie tomy i może potwierdzić albo zaprzeczyć?
Dystans do realu skłania mnie do przypuszczenia , że tak było od zawsze.
Dlatego go w kosmos wysłali.
*
Te nowsze z 21. wieku - Jaworski (podróż poślubna), Axel Springer (kibice), itede są dla dochodu wydawców i dla ich dobra.
Pierwsze były komunistyczne, więc wychodzi na zero :smile:
Przypuszczam, że wątpię :smile:
Ponieważ powszechnie spowszedniały komunizm zasięg globalny zatracił tylko w wyniku wojen gwiezdnych, jak ogłosił był to Reagan, dialektyka przyrody zrealizowała się na najbolszewną skalę w wiecznie miłującym pokój na wsiem mirie stechnicyzowanym i naukowo udowodnionym ZSSR.

Po prostu dzieje historii  na mocy praw przyrody wg marxa i jego braci zmierzają tam.
Na ten szczyt szczytów.
Pytania ewentualne zgłaszajcie do Radia Erywań :smile:
Seria  dla mnie celowała w karykaturę współczesnych realiów- dlatego autor wiele ksiąg przerysował w końcówce lat 80-ych. Małpie więcej wolno.
 
[...]
PS. Skąd ten Papcio brał te wszystkie szalone pomysły...!?  :roll:
Bujał pod sufitem na huśtawce. Musiał się stuknąć  za młodu :smile:
Aha- był jeszcze wybuch amunicji w Cytadeli a to niedaleko od Barbakanu.
Terapia wstrząsowa widocznie skutkuje.
*
Z dzieciństwa pamiętam księgi 5- 16 od wannolotu do wkrętacza i syfonu.
Później ta agitka rozbrojeniowa zdała mi się  cokolwiek jałową w intencji.
Poza tym 2. obieg wypłynął na powierzchnię ( koło bramy na uniwerku ) - to mi bardziej ówczesną nudę zagospodarowało.
*
Przy okazji odzyskania po wygranej sądownie sprawie zaginionych (czyli skradzionych wydawcy)  oryginałów plansz 14tej księgi (Nowe metody nauczania) może wreszcie dostrzegę właściwie kolory na wydruku bo te wydania, które wcześniej się pojawiły za każdym razem mają różne barwy i są często paskudnie nieczytelne.
O ile ktoś wznowi.



 
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 12:30:40 pm wysłana przez xetras »
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 29, 2017, 04:17:03 pm »

Offline Nawimar

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 24, 2017, 11:05:10 am »
Parafrazując klasyka: "Sześćdziesiąt lat, a jak z bicza strzelił!"
 
http://paradoks.net.pl/read/33784-60-lat-tytusa-jubileusz-ery-humoru
 

Offline LordDisneyland

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 25, 2017, 05:59:13 pm »
Klasyka, która bawi kolejne pokolenia- parę lat moja córa była zachwycona, gdy pierwszy raz zaczęliśmy czytać TRiA'.
A dla mnie jest to komiks szczególny z jeszcze jednego względu...otóż księga trzecia przygód to pierwsza książka w życiu przeczytana przeze mnie samodzielnie :D  8)  :)

Offline nori

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 06, 2017, 07:44:22 am »
Dzisiaj rano zauważyłem reklamę sieci sklepów "nie dla idiotów" w której brylował Tytus! Niestety, narysowany nowocześnie.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach