trawa

Autor Wątek: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008  (Przeczytany 34501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skark

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 23, 2008, 05:23:04 pm »
1. Organizacja na poziomie.
2. Sędziowanie niestety nie zawsze było spójne (1 dnia kratery po pojazdach miały wyelkośc pojazdów a drugiego dnia miały wielkość 1). Pozatym nie mam czego się do sędziów przyczepić.
3. Proporcje punktacji miedzy punktami za hobby a za grę niestety nie takie (w moim odczuciu). Np. TOP miało z gry 70 kilka zły 70 Sławek, 69 ja (na 100 maxymalnych) a punkty jakie niektórzy mieli za Hobby wachały się międy 26-28.
4. Pomysł aby 20:0 robić przy zdobyciu 130% wartości rozpiski bardzo pro.
5. Pomysł z Fair Playami dla wszytkich chybione. Owocowało w praktyce taktyką dajmy sobie po FP. Co w połaczeniu z mała ilością punktów z gier (wysokie progi) doprowadzało do tego że w końcowej kwalifikacji punkty z gry miały mniejsze znaczenie.

Offline MarcinB

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 23, 2008, 06:14:03 pm »
Sędziowanie było dość słabe. Jeśli mój przeciwnik się awanturował, aż sędzia główny zmienił swoją ocenę to jest jak dla mnie źle. :)
Ogólnie po tym masterze przekonałem się, że warto się kłócić i awanturować. Karniaków się i tak nie dostanie, a może sędzia główny wycofa się ze swojej wersji?

ps Oczywiście nie była to kwestia zasad tylko widzenia. I sedzia główny wpierw mówił z 5 razy, że widzę, a potem się znudził i wysłał innego sędziego.
Ogólnie jak dla mnie pozostawiło to pewien niesmak.  :)

ps2 Dla jasności dodam, że postawa Yedliego jak dla mnie była bardzo dobra. I nie mam żadnych zastrzeżeń do jego sędziowania. Nawet mimo wydania w tym opisanym przypadku werdyktu dla mnie niekorzystnego. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2008, 06:28:18 pm wysłana przez MarcinB »

Offline Skark

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 23, 2008, 07:41:37 pm »
MarcinB przy warto się wykłucac tez przy ocenie malowania (co widziałem i zawodnik zyskał na tym 2-3 punkty) co jest sporo przy takiej punktacji. Tylko mi się nie chce.

Offline Josef Knecht

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 23, 2008, 08:00:16 pm »
Cytuj
Sędziowanie było dość słabe. Jeśli mój przeciwnik się awanturował, aż sędzia główny zmienił swoją ocenę to jest jak dla mnie źle. Smile
Ogólnie po tym masterze przekonałem się, że warto się kłócić i awanturować. Karniaków się i tak nie dostanie, a może sędzia główny wycofa się ze swojej wersji?

ps Oczywiście nie była to kwestia zasad tylko widzenia. I sedzia główny wpierw mówił z 5 razy, że widzę, a potem się znudził i wysłał innego sędziego.
Ogólnie jak dla mnie pozostawiło to pewien niesmak.  Smile

ps2 Dla jasności dodam, że postawa Yedliego jak dla mnie była bardzo dobra. I nie mam żadnych zastrzeżeń do jego sędziowania. Nawet mimo wydania w tym opisanym przypadku werdyktu dla mnie niekorzystnego. Smile

Jezeli dobrze pamietam, to problem polegal akurat na tym, ze widzenie zalezalo od zasad. I tu byly juz powazne racje.

Ja ze swojej strony dziekuje organizatorom za bardzo mily pierwszy turniej klasy master, a przeciwnikom za przyjemne i pozbawione nerwow gry.
Szkoda tylko, ze w bratobojczej walce odebralem punkty Bratu.  :p

Minusow, poza dziwnym towarzystwem po drugiej stronie sali, nie bylo.  :)

No i nie zapomne tej chwili, gdy leman po ruchu chcial do mnie strzelac z obydwu plasma cannonow.  :)
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Iron Jaro

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 23, 2008, 08:20:42 pm »
2. Sędziowanie niestety nie zawsze było spójne (1 dnia kratery po pojazdach miały wyelkośc pojazdów a drugiego dnia miały wielkość 1).
Przykro mi ze tak to odebrales. Zasady odnosnie kraterow po pojazdach byly przez caly turniej spojne. Kratery mialy wysokosc 1 i tyle. W przypadku o ktorym mowisz sedziemu powiedzano jedynie ze pojazd zostal zniszczony a nie ze eksplodowal. A zniszczony pojazd zaslania wedlug wyswigu w przeciwienstwie do krateru. To wlasnie doprowadzilo do tego zamieszania.


Sędziowanie było dość słabe. Jeśli mój przeciwnik się awanturował, aż sędzia główny zmienił swoją ocenę to jest jak dla mnie źle. :)
Ogólnie po tym masterze przekonałem się, że warto się kłócić i awanturować. Karniaków się i tak nie dostanie, a może sędzia główny wycofa się ze swojej wersji?

Marcin. Tak zupelnie prywatnie. Moim zdaniem wasza klotnia z woshem i fakt ze dwoch doroslych facetow potrafilo w ciagu prawie 3 godzin rozegrac jedynie 3 tury bitwy zakrawa na na jakas para-nagrode. Chlopaki zeby sie za tak spinac o male plastikowe laleczki... :oops:
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Josef Knecht

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 23, 2008, 09:22:41 pm »
"To ja strzelam do Twojego pojazdu, widzę antenkę."  :D
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline MarcinB

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:35:12 pm »
Iron Jaro:
Powinienem Ciebie przeprosić, że Wosho swoją trzecią turę grał 25 minut, a ja w niecałe 10 minut? I że takie proporcje były w każdej turze? :)
Nie ma problemu, mogę. Przepraszam :)
Czy moja wina, że Wosho niezgodnie z zasadami robił Tank shocka nawet(bokiem ruszając pojazd w ramach tank shocka?)?  :) Wosho również zapomniał o wszystkich testach pinningu w całej grze, o każdym musiałem mu przypominać. Czy mam wymieniać takie akcje dalej? :)
Nie żebym miał o to pretensje, ale traci się na takich akcjach czas... :)

Offline Skark

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:55:16 pm »
Jaro śedzia wiedział że Battle wagony były "wybuchnięte" ale mimo to załaniały po obrysie a nie jak kratery.

Offline Perzan

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Total likes: 0
  • Wściekły. Perzan.
    • Hortwerth.com
Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:36:42 am »
Jaro był sędzią technicznym. Jeśli mieliście aż takie istotne kwestie czy model widzi czy nie to trzeba było wezwać sędziego głównego, najlepiej z dalmierzem i wskaźnikiem laserowym.

A waszego... khym... "mastera"... to i tak nie pobije...

A co do tego, że FP, malowanie i test za bardzo wpływają na punktację turniejową - ależ proszę bardzo, organizujcie turnieje ewdług takich wytycznych jak tylko wam się podoba. Mnie osobiście podoba się taka właśnie idea jaką zaprezentowano na tym masterze. Wam nie musi. Tylko po co ten flame? Mam wrażenie że usilnie staracie się coś udowodnić.

Trzeba było ruszyć tyłek i pomóc Stikmanowi (któremu wielki szacun za podjęcie się realizacji zadania, które niestety trochę go przerosło - a przerosło go dlatego, że środowisko lokalne nie udzieliło mu wsparcia).


Poland: owning bitches since 966.

Offline Wosho

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:09:52 am »
Dziękuję za bardzo fajny turniej :)
Świetna lokalizacja, bardzo blisko morza :)
Dziękuję Dikinsowi i Dominikowi za ułatwienie dojazdu na turniej ;)
Perzanowi, Pająkowi, Docentowi i Piszczowi za pożyczenie figsów dla mnie i brata :)
Przykro mi było tylko grać w ostatniej bitwie z Bratem na jego pierwszym dużym turnieju, ponieważ Marcinb nie zgodził się na małą zamianę :sad:
PS
Cytuj
Wosho również zapomniał o wszystkich testach pinningu w całej grze, o każdym musiałem mu przypominać.
A Skark strzelał do mnie z Land Raidera z possession trafiając na 3+, ciekawe czy tylko ze mną...

Offline sokles

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:30:28 am »
A Skark strzelał do mnie z Land Raidera z possession trafiając na 3+, ciekawe czy tylko ze mną...

Rozpoczynamy imprezę cykliczną pod tytułem "Może i wałuje ale Ty bardziej" :lol: Zapraszamy do zabawy :p

Offline Yedli

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 24, 2008, 07:24:45 am »
Janek wrzuci dziś odpowiedzi do testu. Ja ze swej strony jedynie jeszcze raz powtórzę, że wszystkie nazwiska z pytania nr 3 pochodzą z uniwersum 40k (niektórzy się pytali dlaczego Podolskiego tam nie ma  :lol: ).

P.S. A jeśli chodzi o wałowanie to i tak przy mnie jesteście cienkie Bolki. Miodas może potwierdzić.  :lol:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline =IKubusI=

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 24, 2008, 07:30:25 am »
Ja musze przyznac, ze mimo slabej formy (imperator juz mnie nie kocha) na turnieju bawilem sie swietnie, szczegolnie na after party ze stara gwardia. Wielkie podziekowania dla Asmo ;-)

Offline MarcinB

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:12:31 am »
Perzan:
Nikt nic nie pisze o innych masterach, ale Ty musisz nam coś udownodnić. Jak rozumiem jakiekolwiek słowa krytyki, choćby niewielkie i do jednej osoby są z grunty błędne... Prawda?  :)

napisałeś: "Jaro był sędzią technicznym. Jeśli mieliście aż takie istotne kwestie czy model widzi czy nie to trzeba było wezwać sędziego głównego, najlepiej z dalmierzem i wskaźnikiem laserowym."
A nieprawda. Sędzia główny zmieniał decyzje po werdykcie...

napisałeś: "A co do tego, że FP, malowanie i test za bardzo wpływają na punktację turniejową - ależ proszę bardzo, organizujcie turnieje ewdług takich wytycznych jak tylko wam się podoba. Mnie osobiście podoba się taka właśnie idea jaką zaprezentowano na tym masterze. Wam nie musi. Tylko po co ten flame? Mam wrażenie że usilnie staracie się coś udowodnić."
Jeśli my staramy się coś udowodnić to Ty starasz się coś udowodnić o wiele bardziej. Mnie nie przeszkadza świadomośc, że master gdański był lepszy od warszawskiego. Czy, że Warszawa nie ma mastera. Totalny lajcik z tym jak dla mnie. :)
Szkoda jedynie, że Ty źle się czujesz jeśli usłyszysz jakiekolwiek słowo krytyki o swoim masterze i zaczniesz flame'a.  :)

Wosho:
Oczywiście, że nie zgodziłem się na zamianę. O ile mi wiadomo system szwajcarski obowiązuje od drugiej do ostatniej rundy.

Josef Knecht napisał:
"Jezeli dobrze pamietam, to problem polegal akurat na tym, ze widzenie zalezalo od zasad. I tu byly juz powazne racje."
To źle pamiętasz. Pytanie było czy widać bok. I tyle. Zaznaczę tylko, że Wosho pokazał mi miarką, że jak jest bok jego pojazdu i stanołem tak, aby być na boku. Ale nagle to przestał być bok. :) I trzeba było zawołać sedziego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 08:14:23 am wysłana przez MarcinB »

Offline Wosho

Odp: 3CITY HERESY - MASTER TRÓJMIASTO 21-22.06.2008
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:16:36 am »
Cytuj
Oczywiście, że nie zgodziłem się na zamianę. O ile mi wiadomo system szwajcarski obowiązuje od drugiej do ostatniej rundy.
Oczywiście że godzić się nie musiałeś natomiast byłoby to bardzo pozytywne z Twej strony.
Za karę dostałeś łomot od tyrków :)