trawa

Autor Wątek: Jak wydać własny komiks?  (Przeczytany 28600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Jak wydać własny komiks?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 20, 2012, 02:39:17 pm »
Wiadomo, że do konkretnej książki o konkretnych parametrach zapewne znajdzie się tańszy wykonawca.

Zgoda, akurat szukałem w kolorze i dla moich parametrów Sowa była z tego, co znalazłem, najlepsza. Wniosek taki, że trzeba trochę poszukać.

np: druk czarno-biały A4 48 stron - Sowa 9,90/szt, Printgroup 5,09/szt

No to jest dla 40 sztuk, dla 100 Sowa ma 5,32 zł (dopiero przy 300 szt. jest 5,08 zł). Znowu wychodzi na to, że trzeba trochę poszukać, jak się chce znaleźć jak najtaniej dla swoich potrzeb.

Nie polecam tez oprawy zeszytowej - grzbiet jest już chyba standardem. Może w przypadku magazynów...

A mnie się podoba właśnie jej oldskulowość. No i wydaje mi się nieco pewniejsza, jak sobie pomyślę np. o Hellboyu, który mi wypadł z okładki.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bele

Odp: Jak wydać własny komiks?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 27, 2012, 07:30:00 am »
Ja osobiście zdecydowanie wolę komiksy z grzbietem. Pomijając już kwestie kolekcjonerskie, że na półce lepiej to stoi i się prezentuje, ale i całość wygląda jakoś poważniej. Zeszytówka wydaje się być za bardzo zinowa dzisiaj. Każdy może skserować sobie komiks i zszyć go sam. Grzbiet sprawia już wrażenie, że ktos się bardziej do tego przyłożył ;)
h f**k! dinosaurs!

Offline Koalar

Odp: Jak wydać własny komiks?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 27, 2012, 12:28:25 pm »
Ja osobiście zdecydowanie wolę komiksy z grzbietem. Pomijając już kwestie kolekcjonerskie, że na półce lepiej to stoi i się prezentuje, ale i całość wygląda jakoś poważniej.

Ale ja robię komiks niepoważny, więc szycie pasuje ;)
BTW Kolekcjonerstwo to raczej trzymanie komiksów w pancernych szafach, na półkach to kurz i niszczycielskie słońce ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bele

Odp: Jak wydać własny komiks?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 27, 2012, 02:00:24 pm »
Może to nie kolekcjonerstwo - wzrokowstwo. To by był odobre określenie :D Lubię patrzeć na swój regałz komiksami. ;)

h f**k! dinosaurs!

 

anything