trawa

Autor Wątek: Słynni Polscy Olimpijczycy  (Przeczytany 42510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Słynni Polscy Olimpijczycy
« dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:16:56 am »
Myślę, że szykująca się 20-zeszytowa seria zasługuje na swój oddzielny wątek, więc zakładam:)
Pierwszy zeszyt już w kioskach. Nabyłem i przeczytałem w drodze do pracy (dla niezorientowanych - nie jest to dodatek do GW tylko samodzielny produkt). Jakość wydania jest bardzo dobra (usztywniona lakierowana okładka, format A4, papier w środku-gruba, matowa kreda).

Scenariusz zgodnie z oczekiwaniami i tym co pisał ostatnio andruth, jest maksymalnie sztywny i nudny. Jest to taka kronika sportowa w obrazkach z próbami wplecenia jakiejś tam fabuły. Szkoda, że nie zatrudniono do tego przedsięwzięcia kogoś (np. W.Birka), kto spróbowałby z tych historyczno-sportowych faktów, utkać historię z mniej drewnianymi dialogami, którą dałoby się czytać.

Rysunki są poprawne. W sumie nie mam się do czego przyczepić. Kirkor stara się urozmaicać kadrowanie na tyle na ile jest to możliwe. Widać jednak, że Arek chyba trochę się dusił rysując tę historię. Zdecydowanie bardziej podobają mi się jego rysunki kiedy dziabie coś w historyczno-fantastycznych klimatach.

Rzecz raczej dla kolekcjonerów komiksów jak i rożnych gadżetów związanych ze sportem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 12:50:18 pm wysłana przez CD Jack »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: SŁYNNI POLSCY OLIMPIJCZYCY
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:37:06 pm »
4,90 jestem za to w stanie dac (równiez dzisiaj kupiłem). Z reszty chyba zrezygnuje (9,90).
Nie wierze żeby seria dotrwała do końca.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaszcząb

Odp: SŁYNNI POLSCY OLIMPIJCZYCY
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:56:09 pm »
No właśnie to jest ciekawa kwestia z tym dotrwaniem serii do końca. Ukazuje się to w cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej" i chyba nie zdarzało się, żeby którejś kolekcji nie wydali do końca. Myślisz, że seria 30 przewodników turystycznych czy składająca się z 30 części kolekcja "Wielkich kompozytorów" sprzedawała się dużo lepiej niż będą sprzedawać się te komiksy o sportowcach?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: SŁYNNI POLSCY OLIMPIJCZYCY
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2008, 01:04:45 pm »
Myślisz, że seria 30 przewodników turystycznych czy składająca się z 30 części kolekcja "Wielkich kompozytorów" sprzedawała się dużo lepiej niż będą sprzedawać się te komiksy o sportowcach?

Odpowiadam: Tak, uważam że w Polsce "wielcy kompozytorzy" sprzedają się lepiej niż seria komiksowa.
ale ja to z natury pesymista jestem ;) życzę tej serii oczywiście jak najlepiej. Niech doleci do końca.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline ljc

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2008, 01:21:48 pm »
z pół godziny temu przypomniało mi się i wyszedłem do kiosku - samo centrum W-wy - i kioskarka mi powiedziała, że nie słyszała o czymś takim i że nie ma (no ale pytałem się komiks o sportowcach z GW...)
tamtam!

Offline Raf Fariszta

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2008, 01:24:57 pm »
Taka firma jak GW nie może sobie pozwolić i nie pozwoli na niedokończenie serii - umowy pewnie są spisane bardzo precyzyjnie, włącznie z przymuszającymi karami umownymi za próbę zerwania jak i zerwanie umowy na rysowanie bądź scenopisanie.....to nie Mandra na szczęście, która pozwalała na takie numery.....konieczność zapłacenia sporej sumki to znakomity motywator...ale pewnie nie będzie to potrzebne, bo kontrakt wydaje się być ciekawy (dochodowy) dla twórców....poza tym dochodzi kwestia wejścia na naprawdę szeroki rynek (machina marketingowa Agory jest ogromna) i zdobycia nowych kontraktów....
Nocy Matko Dnia

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2008, 06:35:08 pm »
Jest lepiej (pod względem scenariusza) niż się spodziewałem.

Co do komiksu:
rysunki w dwa tygodnie
kolor w trzy dni

Jak na takie tempo to wielki szacun.

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2008, 07:29:03 pm »
Scenariusz zdecydowanie na nie schematyczny,monotonny.
Rysunki są na ok dobry kolor pod tym względem wszystko jest tak jak być powinno
Wydanie komiksu bardzo dobre. Cena 4,99 jest maksymalną ceną jaką wydawca powinien zawołać za taki produkt wątpię żeby chętni sie znaleźli na cenę 9,99(pewnie fanatycy i kolekcjonerzy)
I'm a master for these cookies

Offline pszemeg

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2008, 07:47:52 pm »
Komiks jest oldskulowy pasuje mi taki jaki jest zdecydowanie wolę przeczytać ten komiks i oglądnąć poprawny i przyjemny rys Arka, niż przeczytać mdły artykuł jakiegoś zadufanego w sobie redaktorka sportowego z GW.
Mam, kupiłem i będzie historie z niego poznawał mój syn tak jak ja przeglądałem setki razy komiks o polskich olimpijczykach i drugi o "Orłach Górskiego" z lat 70

Offline holcman

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2008, 08:35:07 pm »
MrE napisał:
Cytuj
Wydanie komiksu bardzo dobre. Cena 4,99 jest maksymalną ceną jaką wydawca powinien zawołać za taki produkt wątpię żeby chętni sie znaleźli na cenę 9,99(pewnie fanatycy i kolekcjonerzy)

Taaaaak...
To ile powinien kosztować "bardzo dobrze wydany" komiks?

No i muszę rozwiać Twoje wątpliwości, czy znajdą się chętni, żeby kupić kolejny odcinek cyklu za 9,99.
Ja kupię.

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:24:50 pm »
MrE napisał:
No i muszę rozwiać Twoje wątpliwości, czy znajdą się chętni, żeby kupić kolejny odcinek cyklu za 9,99.
Ja kupię.
Ja też.
Dla samej genialnej okładki z Małyszem warto.
W ogóle okładki są świetne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:30:29 pm »
Widzialem dzis na miescie billboardy reklamujace serie, wiec przedsiewziecie jest jak najbardziej na powaznie i nie sadze, aby ta seria nie dotrwala do konca.
A sam komiks - zupelnie przyzwoity i na pewno kupie nastepne.

Offline ljc

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2008, 08:33:48 am »
w końcu kupiłem
tylko rzuciłem okiem i pierwsze wrażenie (wizualne) jest złe, zobaczymy czy coś się zmieni po przeczytaniu...
okładki są tragiczne
kolejnych raczej nie kupię
tamtam!

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2008, 08:45:32 am »
Przeczytałem.
Moje wrażenia (skala ocen 2-5).
Okładka (jak dla mnie 4,5), no cóż Wagner nie miał "wyjściowej twarzy", drugi plan świetny ten sitkarz.
Komiks- rysunki: 4 - bardzo fajnie narysowane, nie rewelacyjnie i trochę miejscami "nierówno', ale spodziewałem się czegoś znacznie gorszego.
Komiks scenariusz: 3 - słbo raczej. Wiedziałem, że nie będzie to zbyt ciekawe, jednak te skoki w "czasie" nieco mi przeszkadzały. Strasznie porwany ten komiks i kolka razy powtórzone te same rzeczy.

Ogólnie spodziewałem się w miarę fajnej okładki (i to otrzymałem) i (za przeproszeniem) "kupy" w środku. Tak podchodząc mile się rozczarowałem.
Nie jest tak źle. Cały komiks oceniam na 3,5.
Żadnych fajerwerków się nie spodziawałem i nadal w kolejnych albumach sie nie spodziawam.
Samo wydanie jest na 5.
Komiks ma 32 strony.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2008, 08:56:26 am »
Hmmmm....rysunki w zasadzie ok. Scenariusz: można by ożywić chyba czymś, ale rozumiem, że musiał realizować założenia i tezę serii.....  
Edytorsko jest bardzo dobrze...
Kupię całą serię.....
Nocy Matko Dnia