trawa

Autor Wątek: o&g 2000 prosze o komentarz  (Przeczytany 30885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manowar

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2008, 10:58:15 pm »
czy usunięcie giganta i wstawienie doom divera plus 2x spider riders i zwiększenie liczebnosci klockow do 24,23,22 kosztem tego z 2 brońmi jest dobrym pomyslem?
pograsz, zobaczysz :)

Co do Skavenów to nie mam zdania bo nigdy przeciw nim nie miałem okazji zagrać choć sam ich kiedyś przez jakiś czas zbierałem.

Offline M.M

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2008, 12:35:26 pm »
Jezzile mają move or shoot (prawda?) więc aby zacząć strzelać do nieruchomej armii muszą podejść, zakładając że w jednej rundzie podejdą odpowiednio blisko by móc spokojnie strzelać do tego do czego chcesz strzelać potrzebują jednej rundy co daje mi w przypadku gdy zaczynam 2 tury na zdjęcie ich chukkami a gdy Ty zaczynasz 1 turę ... myślę że istnieje spora szansa na wyeliminowanie ich zanim zaczną strzelać. Pozatym zgadzam się, że takie porównywanie jest jałowe (mam tylko nadzieję, że zasiałem zwątpienie po tym pewnym siebie "wystrzelałbym to"  ;-) )

Powtórzę: Jezzaile mają 36 cali zasięgu. Nie muszę nimi podchodzić. Przypomnę, że przepisowy stół ma długość ok. 48 cali, a przepisowa odległość między strefami rozstawienia to dokładnie 24 cale. Wystarczy więc dobrze je ustawić. Poza tym jedną chukką zabijesz jednego jezzaila na raz.
 Zresztąto i tak, wszystko jedno, bo wcale nie polegam na nich aż tak bardzo. Osobiście uważam, że są przereklamowane, jednak gracze chaosem, bretonią itp. bardzo rozsławiły tę broń, bo ich faktycznie bardzo boli. Sądze, że bez porównania więcej skaveni robią magią. Poprawa mnie, jeśli się myle, ale czy chuka nie ma przypadkiem 2 bs?

Pozdrawiam :-)

Offline Deather

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2008, 10:43:32 am »
Cytuj
Poprawa mnie, jeśli się myle, ale czy chuka nie ma przypadkiem 2 bs?

jak napisałem w pierwszym poście(albo jednym z pierwszych) nie jestem graczem w WFB, tylko kims kto "coś gdzieś przeczytał", nie wiem ile BS ma chukka, w Army Builderze nie jest to przedstawione ...

Offline Manowar

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2008, 11:10:40 am »
Zarówno w Army Builderze, jak i tym nie lubianym przez wszystkich Army Book'u, jest napisane BS=3. Załoga byłaby nieprzydatna gdyby nie mogła strzelać.

Offline Deather

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2008, 12:35:19 pm »
a to przepraszam, myślałem, że bierze się BS załogi ale nie chciałem wprowadzać nikogo w błąd, bo nie znam zasad.

Offline Bej Man

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2008, 12:19:25 pm »
wykorzystam wątek, żeby umieścić swój pomysł na rozpiske troche mniejsza:

20 Orc Big 'Uns @ 230 Pts
     Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

1 Orc Shaman @ 110 Pts
     General; Magic Level 2; Big Waagh; Choppa
     Waaagh! Paint [10]

20 Night Goblins @ 163 Pts
     Spear; Shield; Boss

     3 Fanatic @ [75] Pts

1 Night Goblin Shaman @ 115 Pts
     Magic Level 2; Little Waagh
     Magic Mushrooms [10]
     Mad Cap Mushrooms [20]

20 Night Goblins @ 163 Pts
     Spear; Shield; Boss

     3 Fanatic @ [75] Pts

1 Night Goblin Shaman @ 95 Pts
     Magic Level 2; Little Waagh
     Magic Mushrooms [10]

2 Snotlings @ 40 Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

2 Squig Herd @ 60 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts

6 Goblin Wolf Riders @ 114 Pts
     Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 5

Models in Army: 91

Total Army Cost: 1250

główne założenie jest żeby dużo magii wykorzystać i miły trik z fanatykami i osłaniającymi je snotlingami. Zastanawiam sie bardzo nad iloscia standow snotlingow bo nie wiem czy 2 to nie za malo zeby cokolwiek oslonic i mysle tez o wyrzuceniu jednego szamana goblinskiego na rzecz jakiegos bossa orkowego albo bsb do bigunow zeby miec jakis oddzial powazniejszy...
Defender of Warsaw

Offline Soulles_Being

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2010, 01:43:27 pm »
a to przepraszam, myślałem, że bierze się BS załogi ale nie chciałem wprowadzać nikogo w błąd, bo nie znam zasad.
Alez bierze sie BS zalogi i to jest wpisane w profilu dziala/chukki czy co tam jest.
Chukke obsluguja gobliny nie snotlingi wiec maja BS3
Bully wbrew wszystkiemu sie przydaje dodajac Ld jesli chukki operuja tam gdzie generala nie ma pod reka. Stary ork weteran tez pomaga w walce wrecz by zlac kopiace sie szczury czy harpie no i jest klimatyczny.
Ale to bonus na wyzsze punkty.
Ork szaman jako general to IMHO klimatyczna opcja no i rzadko widywana. Sam tak wystawialem na starym booku i sprawdzalo sie. Mozna ladnie wymaxowac magie na goblinach szamanach lub pominac jednego wrzucajac BSB orka.

Proponuje bys jak juz wystawiasz klocki orkow to dawal im min 20 chlopa a najlepiej 25.
Daruj wlocznie chyba ze masz pkt, w obecnym booku choppa jest bardzo efektywna szczegolnie combo 2x choppa. Przy szarzy masz +1S, przy 2x choppa pakujesz 8x S4 i 3x S5 z bosa.
Wlocznie sa fajne na druga runde ale zastanow sie czy warto doplacac.

Giganty mocne jednak pasc szybko moga. Bierz to co fajne, osobiscie lubie trolle i stosowalem je blisko generala nie w jednostce z nim.
Pozdrawiam
In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers.

'If brutal force isn't working you're not using enough!'

Offline PaulShin

Odp: o&g 2000 prosze o komentarz
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2010, 07:47:41 pm »
Wiesz, że odpowiadasz na post sprzed 2 lat? :p
WFB na Gildii generalnie nie żyje.