trawa

Autor Wątek: Najgorsza kapela świata  (Przeczytany 26160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ziemniakento

Najgorsza kapela świata
« dnia: Kwiecień 04, 2008, 03:39:23 pm »
Aż dziwię się, że tego tematu nikt jeszcze nie założył. Komiks mocno mnie zaskoczył. Bajeczny graficznie, urzekające tła utrzymane w sepii, posępni, kontrastowi, zakręceni bohateriowie. Jeśli do tego dodać rewelacyjne, ironiczne puenty na końcu każdej z historyjek otrzymujemy świetny komiks.
José Carlos Fernandes jest takim kurczę portugalskim Eisnerem.
Pierwszy tomik liczy ponad 50 opowieści o dziwnych, ekscentrycznych postaciach Fernandesowego uniwersum. Dla mnie komiks bomba- na pewno znajdzie się w pierwszej 10.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 11:50:09 pm wysłana przez CD Jack »

Offline eimeth

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2008, 04:52:04 pm »
Zdecydowanie zgadzam się, że to świetny komiks, który dobrze bawi. Ja przynajmniej śmiałem się często czytając go.
Jednak małe ale.... przy niektórych historyjkach miałem wrażenie, że są troche przegadane. Chodzi mi o to że posiadały za dużo tekstu, zupełnie niepotrzebnego, bo wszystko świetnie i tak było widać. No i te odnośniki trochę męczące, wiem że można je pominać, ale ja jakoś zawsze przerywałem czytanie i zaglądałem "co z tą gwiazdką" :-)
Ale to na prawdę zupełne drobiazki...super komiks!!!

Offline Gashu

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2008, 05:20:20 pm »
Komiks podobał mi się, ale w przypadku tak reklamowanej mnogości odwołań do filmów i innych elementów kultury masowej, wydawca mógł uściślić że zapewnie chodzi o tak zwaną "kulturę ambitną", jako że bardzo żadko udawało mi się takie odwołania odnaleźć.  :oops:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Najgorsza kapela
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2008, 05:20:17 pm »
Wg mnie w pierwszej części komiksu te ironiczne puenty są ciekawsze np. epizod:Galeria umierających gwiazd; Archeologia ludzkiej natury, za to w drugim wstępie Fernandes konsekwentnie kontynuuje rozpoczęte epizody i rozwija stworzony świat. Także im dalej historia sie toczy tym warsztat autor doskonali.


P.S. mój faworyt - Stacja radiowa, która nadaje apokalipsę live.

Offline Ziemniakento

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:43:29 pm »
No nie...czy wy też na grzbiecie tomu macie ohydną literówkę: : Najgorsza Kapela Świtata?

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Najgorsza kapela
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:49:41 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
No nie...czy wy też na grzbiecie tomu macie ohydną literówkę: : Najgorsza Kapela Świtata?


O kurde mam  :shock: WTF?

Offline karolk

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:51:02 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
No nie...czy wy też na grzbiecie tomu macie ohydną literówkę: : Najgorsza Kapela Świtata?


mamy ale wszelkie komentarze w tej sprawie wydawca traktuje jako czarny PR
 :roll:

Offline Ziemniakento

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:53:27 pm »
A to przepraszam.

Offline karolk

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:01:39 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
A to przepraszam.

eee wyzłośliwiałem się
dziwne że wydawanie wydawanie na papierze za pieniądze na sprzedaż traktuje sie "militarnie"
jak inteligentne pociski
odpal i zapomnij
taurus nie jest tu jedyny przecież

szkoda kapeli bo to świetna mocna rzecz jest

Offline Ziemniakento

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:21:21 pm »
Wiem o co Ci chodzi, czytałem temat z Taurusem. Do wydania tego komiksu powinno się podejść właśnie trochę bardziej poważniej.

Offline konradkonrad

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:35:01 am »
Dobra dobra, to do tematu o wydawcy.

Podoba mi się zamysł, rzeczywiście jest mocno Katchorowsko, choć Katchor  chyba rzadziej uderza otwarcie w tak wysokie tony. Już widzę, że niektórym to zupełnie w smak, ale mi trochę przeszkadza, kiedy autor z jednej strony nawpieprza odniesień do Borgesa, a z drugiej co chwila tłumaczy sens opowiedzianej właśnie historii, jakby bał się, że ktoś nie odczyta dokładnego sensu który sobie założył. Może i nie odczyta, kurka, ale lepsze to niż nachalny protekcjonalizm. W ogóle uświadomiłem sobie, że nie lubię zazwyczaj, kiedy autor/narrator uogólnia wprost to co przed chwilą opisał - na zasadzie przykład > zasada, co wychodzi dość bufoniasto.

Poza tym i wbrew temu, parę historii naprawdę spoko.

Offline TAURUS MEDIA

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:12:37 pm »
Cóż, nawet nie wiem, cholera co mam napisać. Taki błąd.
Każde tłumaczenie będzie bez sensu.
Oglądałem sam (a i wiele osób ze mną) okładkę kilkanaście razy przed drukiem i dziesiątki razy po i dotychczas tego błędu nie zauważyłem.

Pozostaje mi posypać głowę popiołem i serdecznie przeprosić wszystkich Czytelników.
TAURUS MEDIA

Offline Ziemniakento

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:48:57 pm »
Cytat: "TAURUS MEDIA"

Oglądałem sam (a i wiele osób ze mną) okładkę kilkanaście razy przed drukiem i dziesiątki razy po i dotychczas tego błędu nie zauważyłem.

Pozostaje mi posypać głowę popiołem i serdecznie przeprosić wszystkich Czytelników.


To trzeba było grzbiet oglądać.

Nie ma sprawy. Ale proszę, żeby takich błędów już nie było.

Offline Jarek Obważanek

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2008, 06:55:58 pm »
Nie tylko grzbiet. W środku jest parę literówek, jeden z bohaterów zmienia imię, mało które zdanie ma na końcu kropkę, a w przypisach na potęgę brakuje znaków diakrytycznych. W dodatku skład jest chaotyczny: numery stron są napisane trzema różnymi fontami, Ś i Ę w tytule dorobione są z przecinków (kreska nad Ś wygląda jak dolepiony klocek). W pierwszej części dedykacja jest na prawej stronie, w drugiej na lewej. I tak dalej.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Blacksad

Najgorsza kapela
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2008, 07:21:32 pm »
Cytat: "Jarek Obważanek"
Nie tylko grzbiet. W środku jest parę literówek, jeden z bohaterów zmienia imię, mało które zdanie ma na końcu kropkę, a w przypisach na potęgę brakuje znaków diakrytycznych. W dodatku skład jest chaotyczny: numery stron są napisane trzema różnymi fontami, Ś i Ę w tytule dorobione są z przecinków (kreska nad Ś wygląda jak dolepiony klocek). W pierwszej części dedykacja jest na prawej stronie, w drugiej na lewej. I tak dalej.


Powiem szczerze, że na tyle mnie "Kapela.." wciągnęła i zauroczyła, że na przytoczone powyżej wady nawet nie zwróciłem uwagi.
Chrzań się, Smirnov

 

anything