Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1383534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Namir

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4260 dnia: Październik 22, 2016, 02:23:22 pm »


Pomyślałem, że dobrym, pierwszym postem na forum byłoby wrzucenie zdjęcia mojej kolekcji. Dopiero niedawno zacząłem się na nowo interesować komiksami, więc póki co jest ona dość skromna, ale z czasem się zapewne powiększy.

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4261 dnia: Październik 22, 2016, 03:34:06 pm »
Tutaj moja kolekcja. Z serii Komiksy na metry:

























Świeże zakupy


Posiadam jeszcze całą kolekcje Marvela Tm-Semic, Marvela Dobry Komiks  i Mandragora Marvel. I trochę zeszytów z innych serii całość Alien, Punisher, Lobo,Green Lantern Biały Orzeł

Plus ekstra - kolekcyjka filmów - dlaczego mieć tylko jedno hobby?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 09:35:21 pm wysłana przez Damballa »

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4262 dnia: Październik 22, 2016, 03:59:53 pm »
@up Wspaniała kolekcja Essentialy. :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4263 dnia: Październik 22, 2016, 04:03:26 pm »
WKKM w jednym nie przerywanym rzędzie

Offline Namir

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4264 dnia: Październik 22, 2016, 04:08:25 pm »
@8azyliszek, na pewno będę na bieżąco się przyglądał co wychodzi, jednak póki co Marvel schodzi na dalszy plan (poza Thorem), gdyż bardziej mi zależy na innych seriach. Co do kolekcji, to właśnie informacja o planowanym wydaniu WKKDC skłoniła mnie do powrotu do komiksów. :smile:

@Gr8responsibility, tak w skrócie, to Baśnie opowiadają o bohaterach z baśni i legend, którzy uciekli do naszego świata, gdyż ich światy zostały zaatakowane przez wrogiego cesarza. Głównym bohaterem jest Bibgy Wolf (zły wilk znany z baśni o Czerwonym Kapturku) oraz Śnieżka. Moim zdaniem seria jest bardzo dobra. Niestety nie znam Grimm Fairy Tales, więc ciężko mi porównać.

@Damballa, świetna kolekcja, mam nadzieję, że mi też się kiedyś uda taką zebrać.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 04:29:04 pm wysłana przez Namir »

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4265 dnia: Październik 22, 2016, 05:08:43 pm »
Dziękuję. Jest co czytać. Napewno się uda. Gdy zaczynałem kolekcję tworzyć kupowałem nieregularnie Thorgala i Dragon Balla i przez wiele lat nic innego nie czytałem. Przełom nastąpił gdy trafiłem na kadr z Sandmana, kupiłem parę tomów i w międzyczasie zacząłem kupować WKKM i dalej poszlo, nawet nie wiem kiedy.
Tak, łatwo nie było żeby zmieścić całą WKKM obok siebie, dokupiłem trzecią szafę, ale teraz mam miejsca na 120+
Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem panoramy, ale skoro już jest.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 06:03:36 pm wysłana przez Damballa »

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4266 dnia: Październik 22, 2016, 05:59:39 pm »
napisz coś proszę o The Isle of Brac :smile: bardzo lubie Vehlmanna i Bonhomme, ale tego nie znam...

No bardzo mi się podobało. W sumie nie jest to jakaś odkrywcza formuła i nie ma takich twistów jak Beautiful Darkness, ale nadal to bardzo porządnie napisany kostiumowy thriller. Gdyby szukać porównań, to może trochę taka opowiesć grozy ala Witchfinder ale
Spoiler: pokaż
sans superantural
. Scenariusz bardzo sprawny, ale zdecydowanie najbardziej błyszczy Bonhomme. Rysunek jest mistrzowski. (Wielu nawet uznanych artystów mogłoby sie od niego uczyć dyscypliny w rysowaniu bohaterów. Są rozpoznawalni i podobni w każdym kadrze.) Kupiłem na próbę ze wzgledu na obu panów i absolutnie się nie zawiodłem, a kolejne 3 wrzucam już do kolejki zakupowej. Historia to zakmnięty story arc i jak przypuszczam taka konwencja będzie utrzymana w kolejnych tomach.

Odobinę rozczarowujace jest tylko wydanie, bo o ile nie mam nic przeciwko offsetowi w kolorowym druku, tak tu jest ona raczej cienki + miękka okładka, ogólnie daje efekt pewnej "tymaczsowości". Na pewno zasługuje na jakiś ładny deluxe.

Polecisz jakieś inne pozycje Bonhomme po angielsku? Bo udało mi sie na razie znaleźć tylko to, Lucky Lucke jubileuszowy i William and the Lost Spirit. Jeszcze na kindlu jest Esteban, ale nie wiem czy to wyszło papierowo.

Offline studio_lain

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4267 dnia: Październik 22, 2016, 06:49:56 pm »
jedna z dwoch szaf uporzadkowana
fota dla tych co mieli zawal przy poprzedniej - balagan ;)



Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4268 dnia: Październik 22, 2016, 07:52:22 pm »
@Damballa: A nie dałoby się trochę większych zdjęć wrzucić?

Offline kenji

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4269 dnia: Październik 22, 2016, 08:42:34 pm »
jedna z dwoch szaf uporzadkowana
fota dla tych co mieli zawal przy poprzedniej - balagan :wink:





fajna meblościanka ...ale co na nie jest? albo czego brak??


nic nie widać !
a my kolekcjonerzy lubimy oglądać jak mają inni.


większe foty please

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4270 dnia: Październik 22, 2016, 09:11:00 pm »
@Antari, Naprawione.

@studio_lain, piękna kolekcja, gratuluję zbioru.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 09:59:51 pm wysłana przez Damballa »

Offline Sokratesik

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4271 dnia: Październik 22, 2016, 10:31:06 pm »
@8azyliszek, na pewno będę na bieżąco się przyglądał co wychodzi, jednak póki co Marvel schodzi na dalszy plan (poza Thorem), gdyż bardziej mi zależy na innych seriach. Co do kolekcji, to właśnie informacja o planowanym wydaniu WKKDC skłoniła mnie do powrotu do komiksów. :smile:

@Gr8responsibility, tak w skrócie, to Baśnie opowiadają o bohaterach z baśni i legend, którzy uciekli do naszego świata, gdyż ich światy zostały zaatakowane przez wrogiego cesarza. Głównym bohaterem jest Bibgy Wolf (zły wilk znany z baśni o Czerwonym Kapturku) oraz Śnieżka. Moim zdaniem seria jest bardzo dobra. Niestety nie znam Grimm Fairy Tales, więc ciężko mi porównać.

@Damballa, świetna kolekcja, mam nadzieję, że mi też się kiedyś uda taką zebrać.
Tak, Baśnie to świetna seria. A dodatkowo jest bardzo na czasie - opowiada o uchodźcach  :wink:

Offline studio_lain

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4272 dnia: Październik 23, 2016, 01:02:45 am »
@Antari, Naprawione.

@studio_lain, piękna kolekcja, gratuluję zbioru.


to jest tak 1/3 :) zostal do uporzadkowania dol - tam sa fanziny itp, i druga mniejsza

Offline nori

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4273 dnia: Październik 23, 2016, 03:40:23 pm »
Przy okazji notki Komiks Superbohaterski w Polsce – Aktualna sytuacja na rodzimym rynku, czyli wielki Boom końca 2016 roku pstryknęły mi się takie dwie, dość wymowne fotki:

Jaką prawdę wolicie?



100:1

https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #4274 dnia: Październik 23, 2016, 04:00:44 pm »
nori a czy mógłbyś jeszcze wrzucić zdjęcia przykładowych stron książki o Stanie Lee? I spis treści jeśli możesz.