trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1386593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3270 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:18:06 pm »
@UP
Dostałem podobny na Leszku. Ale akurat z Young Avengers, bo ten z Secret Wars wziął kto inny.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3271 dnia: Lipiec 02, 2016, 06:52:24 pm »
Część komiksów zakupionych w przeciągu ostatnich miesięcy.



Paczkę zamówiłem do domu mojej lepszej połówki. Wkrótce po otrzymaniu informacji, że przesyłka dotarła zaczęły do mnie dochodzić smsy:

Uwielbiam.
Te komiksy.
Wszystkie są super.
No może Kryzys trochę sceptycznie.
Ale i tak mam takie milusie uczucie w brzuchu jakbym się zakochała.

<3


Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3272 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:18:31 pm »
@UP
W brzuchu?  :eek:

Fajne zdjęcie i komiksy. Tez mam Kryzys i Flashpoint.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3273 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:27:36 pm »
Część komiksów zakupionych w przeciągu ostatnich miesięcy.


Przykro mi, że to ja właśnie muszę cię uświadomić ale twój gust komiksowy schodzi na psy.

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3274 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:39:51 pm »
Kobita czytajaca komiksy to skarb :!:
Moja zona raczej sceptycznie, choc ostatnio jak pokazalem jej Azymut - byla zauroczona Dziwoczkami.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3275 dnia: Lipiec 02, 2016, 07:45:49 pm »
Kobita czytajaca komiksy to skarb :!:


Zależy jak na to spojrzeć. Jeżeli pali a do tego cierpi na nadmierną potliwość dłoni to nie za fajnie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3276 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:11:07 pm »
@donTomaszek
Bardzo miła sprawa móc porozmawiać ze swoją panną o komiksach.
Do niczego nie zmuszałem, żeby nie było. ;) Sama zaczęła przeglądać, czytać, dopytywać i szybko stała się fanką Świdzińskiego i Vaughana.

@Gr8responsibility
Luz, jeszcze w tym miesiącu wrzucę zdjęcie tony (dobrych) komiksów Marvela. ;) Jestem w trakcie czytania Squadron Supreme Grunewalda. Matko, jakie to dobre.

Offline Malibu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3277 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:41:18 pm »
Fajne zakupy Blaskowitz +, ja moją męczyłem przez parę miesięcy żeby cokolwiek przeczytała i w końcu padło na serię Lock&Key, wpadła po uszy :D. Teraz sama stoi przy półce i zastanawia się co wziąć do czytania, tak więc bakcyl zaszczepiony :)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3278 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:12:30 am »
@Malibu
Moja na razie reaguje alergiczne na rysunki w L&K. Ale w sumie się nie dziwię, bo sam tak zareagowałem kiedy je pierwszy raz zobaczyłem.

Offline Netzach

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3279 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:19:29 pm »



Przyznam szczerze, że mam jakąś dziwną radość patrząc na zdjęcia w tym wątku, nawet jeśli zakupy się często pokrywają, tak więc ode mnie nowa paka. Kilka różnych sklepów, bez problemów. Z "nowości" to pozytywnie zaskoczył mnie format i wydanie "Magii i Miecza" i "Miejsc". Nadal nie wiem, czy odpowiada mi wielkość "Powieści graficznych", chyba wolałbym bardziej poręczny format, nawet kosztem rozbicia na dwa tomy. Przy rozpakowywaniu zawiodłem się wydaniem "Opowieści frontowych", ale za to sama treść przypadła mi do gustu i została mi "w głowie" (ogólnie komiks miał tutaj raczej średnie recenzje). "Sędzia Dredd" już z polską czcionką na grzbiecie, jestem jeszcze w trakcie czytania, ale mam wrażenie, że SL niezłą pracę wykonało z tłumaczeniem, które ma w sobie pewną melodyjność (i nie mam tutaj na myśli tylko początkowych stron) i po tekście sunie się jak po pięciolinii. Nie załapałem się na pierwsze pytanie "Kuklińskiego", a mając w pamięci tę planszę z dwoma paczkami papierosów naprzeciwko siebie, skusiłem się na ten komiks. Czy do 1. wydania również była dołączona mapa z "planem operacji zaczepnej frontu nadmorskiego" sygnowana przez Jaruzelskiego?

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3280 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:47:09 pm »
A mógłbyś wrzucić zdjęcie spisu treści tego leksykonu powieści graficznych? Intryguje mnie jego zawartość.

Offline arczi_ancymon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3281 dnia: Lipiec 04, 2016, 09:20:11 am »
Też mnie ciekawi jak to wygląda.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3282 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:26:20 am »
Nie mam teraz Leksykonu pod reka, dlatego pisze z pamieci i przepraszam za ew. niescislosci. Spis tresci ciagnie sie przez kilka stron (5 lub 6) i zawiera okolo 150 pozycji. Calosc rozpoczyna kilka esejow na tematy ogolne zwiazane z tzw. powiesciami graficznymi, a reszta dotyczy juz konkretnych tytulow komiksowych i ma postac: autor/autorzy i tytul. Bardzo duzo udzielal sie w Leksykonie Jerzy Szylak (z tego co zauwazylem, realizowane przez niego hasla dotycza glownie pozycji u nas jak dotychczas niewydanych), ale tez sa i inni autorzy i ich wklad w leksykon jest rowniez znaczacy. Zakres gatunkowy i geograficzny omawianych komiksow jest bardzo szeroki (Europa, Ameryka, Japonia,...), i co wiecej omowienia realizowane w poszczegolnych haslach nie ograniczaja sie jedynie do tytulu glownego, bowiem czesto tytul umieszczany w kontekscie innych utworow komiksowych, niefigurujacych w haslach glownych Leksykonu.

Nie mniej jednak, o ile dobrze pamietam, nie ma nic o superhero, a jesli nawet pamiec mnie w tym przypadku zawodzi i jednak cos na temat SH jest, to to ze nie pamietam, ze jest, swiadczy o tym, ze w zakresie SH w leksykonie jest "mizernie"; zatem "hardcorowi bazylowcy" beda sie czuc zawiedzeni. Jednak dla "szerokozakresowych" milosnikow komiksu Leksykon to jest swietna sprawa, a jeszcze jesli wezmie sie pod uwage, ze mozna go nabyc za przyslowiowe grosze, to juz w ogole hohoho.

Mam rowniez nadzieje, ze nasi wydawcy wezma pod uwage omawiany tam material komiksowy, ktory jak do tej pory nie zostal u nas wydany, i uwzglednia go w swoich przyszlych planach wydawniczych. Pieknie by bowiem bylo, gdyby mozna bylo czytac Leksykon rownolegle z omawianymi tam tytulami.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3283 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:57:18 am »

Nie mniej jednak, o ile dobrze pamietam, nie ma nic o superhero,

To słaby ten leksykon.

Naprawdę przydałoby się coś o komiksach, opowiadające o głośnych i dobrych tytułach komiksowych, runach, eventach, sagach... Jak NHMC. W takim razie zobaczymy co będzie w tej książce którą wyda Egmont ze Stanem Lee. Może to będzie lepsze.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3284 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:19:54 am »
Chyba odwrotnie - słabe musi być raczej super hero skoro nie piszą ani nie wydają o nim takich opaslych leksykonów.
The darkness will swallow everything