Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1383322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kielo

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3240 dnia: Czerwiec 30, 2016, 11:53:09 am »
Piekna sprawa Isr, kupowales te komiksy graded czy wysylales sam do CGC?

Offline lsr

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3241 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:07:52 pm »
Pan --> 5k pln
Kielo --> Dzięki! Kupowałem od razu graded (opłata za członkostwo w CGC, szereg opłat za grading, drakońska opłata za wysyłkę ubezpieczoną do US... szkoda kasy).

Offline Pan

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3242 dnia: Czerwiec 30, 2016, 01:06:51 pm »
To pochwal się w najbliższym czasie lsr co tam jeszcze masz ciekawego.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3243 dnia: Czerwiec 30, 2016, 01:30:30 pm »
To pochwal się w najbliższym czasie lsr co tam jeszcze masz ciekawego.
Ale przed chwaleniem się obejrzyj sobie Dekalog X Kieślowskiego. Tak tylko piszę.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3244 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:09:34 pm »
To i ja się pochwalę.
Dzisiaj przyszła paczka z tomem II w folii  :biggrin:





Teraz czekam na tom III:





A tu zdjęcie kilku innych komiksów:





Mom jeszcze sporo starszych rzeczy, np komiksy Baranowskiego czy Tytusy z lat "80.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3245 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:33:23 pm »
Łóżko też masz opakowane folią ?

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3246 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:48:45 pm »
Bardzo mi się podoba twój zbiór Thorgali. A czemu Szninkiela nie dokupiłeś? Tez masz jak Yansa w innym wydaniu?

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3247 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:01:42 pm »
Bardzo mi się podoba twój zbiór Thorgali. A czemu Szninkiela nie dokupiłeś? Tez masz jak Yansa w innym wydaniu?
Dzięki.
Szninkiela mam w integralu, widać w dolnym szeregu.
Thorgala miałem w prenumeracie. Po zakończeniu komiksów z Thorgalem właśnie zakończyłem prenumeratę bo chyba miały być Yansy. Później nie zwróciłem uwagi, że będzie Szninkiel w kolorze  :cry:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3248 dnia: Czerwiec 30, 2016, 09:28:57 pm »
@UP
Przez tą folię nie widziałem napisu na grzbiecie. A tak w ogóle chciałbyś mieć jeszcze wersję Szninkiela w kolorze? I w formacie Hachette (na który tutaj kręcono nosem)? Dziwię się, że na Allegro tak mało hachettowych Szninkli. Widzę tylko 3 tom. I całość Egmontu w miękkiej za 150 zł.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3249 dnia: Czerwiec 30, 2016, 11:11:52 pm »
@UP
Przez tą folię nie widziałem napisu na grzbiecie. A tak w ogóle chciałbyś mieć jeszcze wersję Szninkiela w kolorze? I w formacie Hachette (na który tutaj kręcono nosem)? Dziwię się, że na Allegro tak mało hachettowych Szninkli. Widzę tylko 3 tom. I całość Egmontu w miękkiej za 150 zł.


Szninkla mam w integralu z Egmontu wydanie cz/b i jest fajne. Mój pierwszy kontakt z tym komiksem to oczywiście wydanie z Orbity chyba z 1988, które też było cz/b więc dla mnie jest to tak jakby oryginalna chyba koncepcja Rosińskiego. Wydanie kolorowe to raczej tylko w ładnym integralu, może kiedyś wyjdzie.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline AvengerGT

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3250 dnia: Czerwiec 30, 2016, 11:27:42 pm »
Spoko kolekcja. Widzę, że te Thorgale od Hachette są do okiełznania na półce. Miałem powszechny problem ze swoimi egzemplarzami z Egmontu (zachodzenie na siebie), ale dałem im więcej przestrzeni, wyeliminowałem ścisk i już wygląda to w miarę normalnie. Szacunek za ignorowanie głupich zaczepek.

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3251 dnia: Lipiec 01, 2016, 09:08:22 am »
Mala ale bardzo fajna kolekcja. Thumb up!  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Mawer

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3252 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:17:24 am »
Łóżko też masz opakowane folią ?
Co dziwnego w trzymaniu komiksów w folii? Sam też tak mam i uważam to za dobry pomysł.
Jedynie o co można się przyczepić do niedopasowane folie do rozmiarów komiksu,ale to nie nasza kolekcja, więc nie nasz problem...

Offline freshmaker

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3253 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:52:10 am »
specjalna folia do trzymania komkiksow i książek - ok. uważajcie jednak na foliowanie "fabryczne". miałem ze 2 komiksy które odfoliowalem 2 lata po zakupie i ta folia się zaczela mocno kleic do okładki i stron (komiksy z egmontu i taurusa).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3254 dnia: Lipiec 01, 2016, 12:12:19 pm »
Chodzi o to, że takich wydań nie opłaca się pakować w folię bo nie robi im to żadnej różnicy. Ja się przekonałem, że nawet zwykłych paperbacków na offsetowym papierze nie ma sensu foliować bo koniec końców to i tak zależy od samej jakości papieru z jakiego są wykonane. Mam kilka takich tpb, których górne brzegi pożółkły w trybie natychmiastowym a na przykład inne dalej utrzymują ten sam kolor nawet po dłuższym leżeniu na półce. I myślę, że tym pierwszym folia niewiele by pomogła.