trawa

Autor Wątek: Assassin's Creed  (Przeczytany 36455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lagertha

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2014, 02:55:42 pm »
mi jakoś orientalne klimaty nie podchodzą, wola-ałabym coś osadzone w naszym kręgu kulturowym - może coś z epoki napoleońskiej - tam było multum intryg więc jest pole do popisu
Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd.

Offline pirat argh

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hey hey hey smoke ... every day :D
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2014, 12:59:09 pm »
mi jakoś orientalne klimaty nie podchodzą, wola-ałabym coś osadzone w naszym kręgu kulturowym - może coś z epoki napoleońskiej - tam było multum intryg więc jest pole do popisu

Krąg kulturowy, kręgiem kulturowy ale wyobraźcie sobie jak fajnie by się biegało po współczesnej Warszawie jako assasin :D i w korkach nie trzeba było by stac, i metrem można by pojeździ ;d

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2014, 12:03:33 pm »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline janina1916

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:40:12 pm »
W sumie męczą mnie już te kolejne asasyny, bo to jeden wielki dodatek to bardzo wtórnej podstawki. A szkoda, bo gier osadzonych historycznie jest przecież niewiele, popracowaliby by w końcu nad zmianą gameplayu, bo ciężko czerpać od lat tą samą przyjemność ze skoków w siano i ataków hiddenbladem.
Niemniej trailer do Unity jest genialny, muzyka, akcja, IMO jeden z lepszych jaki widziałam. love.
:)

Offline Ribald

mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam


Offline Hollow

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 23, 2014, 03:01:50 pm »
A mnie bardziej ciekawi ta część:


Offline maniek31

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:54:49 pm »
A mnie bardziej ciekawi ta część:

http://www.youtube.com/watch?v=bjSy5kF6io0
aaaa, widziałem to już jakiś czas temu i nie mogę się doczekać. Coś chyba prace wstrzymane :(

Offline Hollow

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 26, 2014, 06:53:00 pm »
Mam nadzieję, że wznowią, bo chętnie zobaczę jak to wszystko wygląda z punktu widzenia templariusza.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 22, 2014, 04:31:39 pm »
Ktoś grał w Unity?
Czekałem na Asasyna w okresie rewolucji francuskiej od czasu części pierwszej, zastanawiałem się nawet w pewnym momencie, czy nie kupować w dniu premiery, ale patrząc na opinie i dodatkowo po sprawdzeniu wymagań sprzętowych... Cóż powiedzmy, że mam spore wątpliwości czy kupować już teraz nawet mając ofertę za ~120 złotych zamiast tych Steamowych 60 euro :sad:

BTW: parę miesięcy temu przeszedłem Black Flag. Gra pozytywnie mnie zaskoczyła - miałem mnóstwo wątpliwości co do "asasynów-piratów", ale wyszło bardzo ciekawie.
Motyw z Nassau (fabularnie) bardzo na plus. Pływanie okrętem klimatyczne, a eksplorowanie mapy znacznie ciekawsze niż bieganie po lasach w AC3.
Motyw z Abstergo Entertainment - mam mieszane uczucia. Niby ciekawe (+"niemy" bohater, widok z pierwszej osoby) i "zabawne", ale psuje "wczuwkę" i wrażenie immersji.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 13, 2015, 02:03:14 pm »
Zaliczyłem Unity.
Nikt już tu nie pisze, więc krótko:

Gra jest mocno średnia, nawet jak na fakt, że nie nastawiałem się na nic specjalnego.
Na bugi nie narzekałem, dwa razy mi się zdarzyło, że postać w walce przestała reagować na komendy; sama gra zawiesiła mi się raz.

Przeszedłem tylko wątek główny i parę misji pobocznych, bo te ostatnie były nudne i generalnie nie chciało mi się.

Paryż wygląda ciekawie i biega się dobrze.
Zastanawiająca jest permanentnie ogromna liczba ludzi na ulicach (ewidentnie rewolucja francuska okazuje się tu być "rewolucją permanentną").
Trzeba jednak przyznać, że liczba ludności na egzekucji Ludwika robi wrażenie.

Gra ma nawet obiecujący początek, ale z czasem robi się coraz mniej ciekawie.
Wątki polityczne nie są wykorzystane w najmniejszym stopniu, cała ta rewolucja to tylko tło. Generalnie jest to największy minus i dużo niewykorzystanego potencjału. Liczyłem na jakieś intrygi, więcej historii i inne takie.

Mechanika walki wydawała się lepsza niż w poprzednich częściach.
Skradanie się jest słabe. Lepsze jest w Watch Dogs, w które grałem w zeszłym roku (w sumie Watch Dogs nawet mi się podobało, chociaż model jazdy strasznie psuje tę grę).

Za cenę, za którą kupiłem, nie narzekam, ale jak wspomniałem powyżej, niczego ponad wątek główny nie chciało mi się już robić (tu ewidentnie wypada porównać podejście do wątków pobocznych w wykonaniu Ubisoftu i CD Projekt Red).

Franchise zdecydowanie się już wypala (już AC3 było słabe, Black Flag ratował sytuację), ale Unity nawet skłoniło mnie do rozważań, czy nie wybrać się jeszcze w tym roku na wycieczkę krajoznawczą do XIX-wiecznego Londynu w Syndicate. Niemniej, jedynie w celu pobiegania po dachach i obczajenia klimatu epoki.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Hollow

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 14, 2015, 08:02:51 pm »
Ja odpuściłem sobie tą serię w połowie 3 części i jakoś nie mam o czym pisać.

Podobno w grze Watch Dogs w jednej misji dokonujemy zamachu na prezesa ABSTERGO. Grał w to ktoś? I czy ma to wpływ na AC?

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 20, 2015, 07:22:34 pm »
Cytuj
Ja odpuściłem sobie tą serię w połowie 3 części i jakoś nie mam o czym pisać.
Trzecia część jest według mnie najsłabsza, ale już Black Flag był całkiem przyjemny.

Cytuj
Podobno w grze Watch Dogs w jednej misji dokonujemy zamachu na prezesa ABSTERGO. Grał w to ktoś? I czy ma to wpływ na AC?
To chyba nie był CEO Abstergo, jako takiego tylko jakiś (trochę) niższej rangi dyrektor.
To jest bardziej Easter Egg niż coś poważnego.

Wpływu generalnie nie ma poza kontynuacją tego Easter Egga w Black Flag w pewnym momencie (o ile dobrze pamiętam).

Kupiłem Syndicate i chwilę dziś grałem.
Zapowiada się nie najgorzej.
Chyba Ubi postanowiło wrócić do jednej z mechanik Brotherhooda, a po pierwszej misji i wprowadzeniu bohaterów stwierdzam też, że Syndicate będzie chyba jednym z tych mniej poważnych/bardziej rozrywkowych AC.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Hollow

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:03:16 am »
A przy okazji w nowym CD-Action jst pełna wersja Assassin`s Creed Liberation.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 20, 2016, 01:07:06 pm »
Cytuj
Kupiłem Syndicate i chwilę dziś grałem.
Zapowiada się nie najgorzej.
Chyba Ubi postanowiło wrócić do jednej z mechanik Brotherhooda, a po pierwszej misji i wprowadzeniu bohaterów stwierdzam też, że Syndicate będzie chyba jednym z tych mniej poważnych/bardziej rozrywkowych AC.

Jakiś czas temu skończyłem Syndykat.
Mocno średnia gra - Unity podobało mi się chyba już bardziej.

Pewnym plusem jest granie dwoma postaciami (ale jest to raczej plus na zasadzie "coś nowego", drugi raz się to nie sprawdzi, a samo w sobie wybitne to to nie jest), ale poza tym jednym elementem trudno wskazywać na jakieś pozytywy.

Walka jest jakaś inna niż w Unity i mniej mi odpowiadała.
Misje z wyzwalaniem dzielnic są wybitnie monotonne.
Postacie historyczne są wstawione bez większego uzasadnienia - ot, żeby były.
Walki z gangami i liderami gangów to niewykorzystany pomysł.
Zgodnie z moim wcześniejszym spostrzeżeniem gra jest też bardziej rozrywkowa niż poważna (wliczając w to głównego-złego).

Dodam też, że zdecydowanie jest to najbardziej lewacki i antykapitalistyczny AC w historii.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.