Autor Wątek: problemy z zamknieciem systemu Vista  (Przeczytany 9465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nextage

problemy z zamknieciem systemu Vista
« dnia: Marzec 27, 2008, 01:28:01 pm »
Gdy zobaczylem ze w koszu znajduje sie ponad 11 giga roznych plikow oproznilem go. Potem probujac uruchomic defragmentacje nic sie nie dzialo. Probowalem menagera zadan ale pojawia sie error i nie moge uruchomic menagera zasobow. Rowniez wystepuja problemy z zamknieciem systemu Vista. Wraca do glownego widoku. Musze wylaczac system guzikiem. Czy moze byc to spowodowane tym ze mam kilka programow nie wspolpracujacych z Vista? Teoretycznie dzialaja poprawnie ale czy moze byc to przyczyna problemow? Czy ma ktos jakies sugestie jak przywrocic system do sprawnego dzialania?

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2008, 02:30:26 pm »
Uwielbiam takie tematy  :!:

no i zawsze chciałem to napisać: ciekawy temat, będę obserwował.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline cynthe

Re: problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2008, 02:35:23 pm »
Cytat: "nextage"
Gdy zobaczylem ze w koszu znajduje sie ponad 11 giga roznych plikow oproznilem go. Potem probujac uruchomic defragmentacje nic sie nie dzialo. Probowalem menagera zadan ale pojawia sie error i nie moge uruchomic menagera zasobow. Rowniez wystepuja problemy z zamknieciem systemu Vista. Wraca do glownego widoku. Musze wylaczac system guzikiem. Czy moze byc to spowodowane tym ze mam kilka programow nie wspolpracujacych z Vista? Teoretycznie dzialaja poprawnie ale czy moze byc to przyczyna problemow? Czy ma ktos jakies sugestie jak przywrocic system do sprawnego dzialania?


twardy format,plyte z vista zakopac, zainstalowac ubuntu.
img]http://img215.imageshack.us/img215/9554/72vdvs9or6pa2.png[/img]

Offline b_sk

Re: problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2008, 02:46:10 pm »
Cytat: "cynthe"
twardy format,plyte z vista zakopac, zainstalowac ubuntu.
Nie leć z linuksiarstwem bo Ubuntu wcale takie cudowne nie jest.

Natomiast co do problemu to ja niestety innego wyjścia niż twardy format nie widzę. Wywaliłes pewno coś potrzebnego, a że system się krzaczy zamiast napisać czego mu brakuje to nic specjalnie odkrywczego nie wymyślisz w ramach prowizorycznej naprawy. Polecam też zastanowienie się głębsze nad sensem posiadania na dysku systemu, który jest największym niewypałem Microsoftu od czasów maszyny parowej.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2008, 02:47:38 pm »
Gry pod DX10 ^ ^

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline b_sk

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2008, 02:52:07 pm »
Całe trzy?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2008, 03:09:41 pm »
Znam takich, dla których to wystarczy.
Poza tym, Vista po wypuszczeniu do niej SP nie jest już TAKA tragiczna.

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline cynthe

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2008, 03:17:04 pm »
Cytat: "Dead Flowers"
Znam takich, dla których to wystarczy.
Poza tym, Vista po wypuszczeniu do niej SP nie jest już TAKA tragiczna.


co nie znaczy ze jest dobra.
img]http://img215.imageshack.us/img215/9554/72vdvs9or6pa2.png[/img]

Offline b_sk

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2008, 03:23:43 pm »
Cytat: "Dead Flowers"
Znam takich, dla których to wystarczy.
Poza tym, Vista po wypuszczeniu do niej SP nie jest już TAKA tragiczna.
Rozpatrywanie systemu pod kątem tego czy jest strasznie tragiczny czy tylko trochę cały czas nie nastraja mnie optymistycznie, a SP1 do Visty na razie nie miałem kiedy zainstalować bo na tamtym kompie rzadko kiedy pracuję, wiem tylko, że pomimo posiadania 2 razy większej ilości pamięci i lepszego procesora i tak chodzi wolniej niż mój z XPkiem postawionym 2-3 lata temu.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2008, 03:28:32 pm »
Jeżeli delikwent niema jakiegoś kombajnu to naprawdę lepszym wyborem jest XP z SP 2.

Offline @

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2008, 03:42:32 pm »
Prawda jest taka: Vista, na wolnym chodzie, bez dodatkowych programów w tle itp, po prostu, nic nie robiąca, zajmuje 450mb ramu mi. odpala się tyle samo co XP, i podobnie jak na wczesnych wersjach XP, miałem już kilka problemów z systemem.
I zanim pójdzie format, radze użyć opcji odzyskiwania systemu/naprawiania pomaga zwykle.
i jeszcze jedno słowko do visty - foldery które czasem warto przegladac, na XP były ukryte i oznakowane jako systemowe, tutaj z visty ich nie widze, a TC nie pozwala mi ich przegladać, bo nie sa nawet jako foldery oznaczone :?

Offline DARKMAN

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2008, 03:48:02 pm »
Aktualnie ten SP do Visty wcale taki cudowny nie jest i spora czesc osob ma z nimi problemy....

Rozmowa na temat "wyzszosci" roznych systemow operacyjnych zdaje sie byla jakis czas temu na forum Teamspeak. Tak wiec powtorze -> Dla zwyczajnego uzytkownika komputera nie ma roznicy jaki Windows/Mac OS ma na kompie (pomijam rozne unixy/linuxy bo jak "zwyczajni" uzytkownicy raczej z nich nie korzystaja). Vista ladniej wyglada niz XP i dla wielu to moze byc aktualnie wazniejsze niz to, ze Vista wcale lepsza nie jest (aktualnie w wielu aspektach jest gorsza/wolniejsza...). No i do tego dochodzi najwazniejszy fakt, ze praktycznie kazdy nowy komputer przychodzi z Vista to i wyboru ludzie nie maja...

Co do solucji -> tak jak przy wiekszosci "wiekszych" problemow z Windowsem :D Format i instalacja od nowa (albo lepiej zaladowanie sklonowanego dysku) -> z reguly szybsze niz szukanie problemu...

Offline Pablo_von_kozlow

problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2008, 04:06:14 pm »
Cytuj
a TC nie pozwala mi ich przegladać, bo nie sa nawet jako foldery oznaczone

a co ThunderCracker ma do twojego kompa?  :shock:
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2008, 04:07:04 pm »
Total Commander nabie d:

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
problemy z zamknieciem systemu Vista
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2008, 04:11:33 pm »
A ja mam taki laptop, że jak się do niego podłączy kabel sieciowy i puści na cały regulator "Mas Que Nada" w wykonaniu Black Eyed Peas, to sieć się rozłącza, zawsze na pierwszym takcie, kiedy wchodzi pianino. Dzisiaj to odkryłem.

Dead Flowers, jestem pod coraz większym wrażeniem, jaka jesteś mądra. Jak na dziewczynę, oczywiście, ale szczerze i na serio.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.