Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1299493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1486 dnia: Kwiecień 13, 2014, 09:02:38 am »
Kolejna porcja newsów zza Oceanu, a w niej - analiza wyników sprzedaży za marzec, emocje po 110. numerze "Invincible", pierwsze zapowiedzi nowych serii z Tytanami i Suicide Squad oraz spotkanie Airwolfa z Knight Riderem.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/04/1572-trans-atlantyk-248.html#more

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1487 dnia: Kwiecień 13, 2014, 07:51:16 pm »

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1488 dnia: Kwiecień 13, 2014, 09:27:22 pm »
Komix-Express wieczorową porą - pierwszy z dwóch, bo sporo się działo, więc żeby to wszystko jakoś pozbierać, trzeba brać nadgodziny. Zatem - jest sporo o wystawach (Kajmana, Podolca), sporo o tym, co Polacy kombinują za granicami naszego kraju, sporo o tym, że fani komiksu w Poznaniu mają dobrze. Zapraszam!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/04/1573-komix-express-234.html#more

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1489 dnia: Kwiecień 15, 2014, 09:47:08 am »

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1490 dnia: Kwiecień 15, 2014, 05:56:47 pm »

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1491 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:18:56 pm »
W kolejnej serii pytań i odpowiedzi do Tomasz Kołodziejczaka wciąż brak dobrych wiadomości dla fanów Alana Moore`a. Szef wszystkich szefów w Egmoncie potwierdził, że na kontynuację „Sagi o Potworze z Bagien” (absolutnie) i „Top Ten” (raczej nie) nie ma co liczyć, a w temacie reedycji „V jak Vendetta” nie pojawiły się żadne konkrety.

Więcej o obszernych planach Egmontu i wypowiedziach Kołodziejczka o tutaj:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/04/1574-komix-express-235.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1492 dnia: Kwiecień 16, 2014, 03:09:19 pm »
Niedawno popełniłem taki tekst o Jeźdźcu z Aquincum. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam:

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/04/recenzja-jezdziec-z-aquincum.html



Wspominałem o tym - na profilu fb Półki - jak mało pisze się o starszych komiksach świadczy dość dobrze fakt, że w dwie godziny po publikacji link do recenzji znalazł się praktycznie na samej górze wyszukiwań google po wpisaniu w nią tytułu komiksu. Nie znam się na kwestiach internetowych, ale chyba nie jest łatwe, aby tak się stało, bo przecież za pozycjonowanie się płaci sporo kasy. Myślę, że inni forumowicze powiedzieliby na ten temat coś więcej (Peta18?). Oczywiście nie jest to moja zasługa, a raczej tego, że nikt nie pisze o dawnych komiksowych tytułach co nieco smuci.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1493 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:13:58 pm »
Jaroslaw, wiesz, wszystko fajnie, tyle, ze ja mam taka malo prosbe. Skoro juz wziales sie za opisywanie "starych komiksow" to moze warto by bylo przysiasc nad "troche pelniejszym" ogarnianiem opisywanych przez Ciebie tytulow? Jesli pochylasz sie nad komiksami tworzonymi w latach 70-tych, to prosze, zaznacz to przynajmniej w stopce tekstu, bo na chwile obecna, z Twoich tekstow wynika, ze to komiksy z lat 80-90, co tworzy spory chaos, szczegolnie w kontekscie tekstu "tak wtedy robiono komiksy".
Jeszcze zabawniej zaczyna sie robic w momencie, w ktorym oceniasz np. zmiany w technice rysunku Zorada, kierujac sie datami polskich wydan jego komiksow!?
Jesli ci to ma pomoc, to masz lineczke z datami, prosze, uwzglednij to przy nastepnych tekstach:
http://www.relax.nast.pl/kepregeny.htm

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1494 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:24:38 pm »
Jaroslaw, wiesz, wszystko fajnie, tyle, ze ja mam taka malo prosbe. Skoro juz wziales sie za opisywanie "starych komiksow" to moze warto by bylo przysiasc nad "troche pelniejszym" ogarnianiem opisywanych przez Ciebie tytulow? Jesli pochylasz sie nad komiksami tworzonymi w latach 70-tych, to prosze, zaznacz to przynajmniej w stopce tekstu, bo na chwile obecna, z Twoich tekstow wynika, ze to komiksy z lat 80-90, co tworzy spory chaos, szczegolnie w kontekscie tekstu "tak wtedy robiono komiksy".
Jeszcze zabawniej zaczyna sie robic w momencie, w ktorym oceniasz np. zmiany w technice rysunku Zorada, kierujac sie datami polskich wydan jego komiksow!?
Jesli ci to ma pomoc, to masz lineczke z datami, prosze, uwzglednij to przy nastepnych tekstach:
http://www.relax.nast.pl/kepregeny.htm

Dzięki bardzo za link i uwagi. Masz rację w tym co piszesz. Nie zakładałem, że aż tyle tytułów Zorada trafi do mnie, ale rzeczywiście pewnych informacji brakuje. W wolnej chwili umieszczę stosowne wyjaśnienia przy każdym z komiksów. Powiem ci szczerze, że brakowało mi też takiej tabeli z datami wydań. Te, które znalazłem nie były pełne niestety.

Co do zmiany w technice rysunku nie chciałem oceniać tego, w kontekście dat wydania. Bardziej chodziło mi o zasygnalizowanie, że różnią się one niekiedy poziomem. Chciałbym stworzyć taki podsumowujący tekst po lekturze wszystkich komiksów wydanych na naszym rynku, w którym wtedy odniósłbym się do tego już z uwzględnieniem powstawania komiksów.

Tak czy inaczej bardzo dziękuję za wskazówki i tego typu krytykę.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline misiokles

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1495 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:21:43 pm »
Mały offtop: wyszła jakaś nowelizacja netetykiety, że do dobrego tonu należy cytowanie całych postów tuż po postem? Ostatnio na tym forum to plaga!

Offline graves

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1496 dnia: Kwiecień 16, 2014, 09:42:42 pm »
Mały offtop: wyszła jakaś nowelizacja netetykiety, że do dobrego tonu należy cytowanie całych postów tuż po postem? Ostatnio na tym forum to plaga!
To nie nowelizacja netykiety, tylko dobra praktyka. Niekoniecznie całe posty, ale chociaż fragment jest bardzo przydatny.
W momencie kiedy tematy są łączone lub cięte - bez odnośników do konkretnych wypowiedzi trzeba niestety wywalać więcej niż by było konieczne, ponieważ część wypowiedzi mimo, że mogłaby pozostać nie wiadomo do czego się odnosi. Szczególnie jest to widoczne w tematach łączonych, gdzie posty zaczynają się miksować z podobnych godzin.
Zastanów się więc na tym zamiast narzekać.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1497 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:23:00 pm »
Jarosław_D: "http://jaroslawd.blogspot.com/2014/04/recenzja-jezdziec-z-aquincum.html"
 
Mam ogromny sentyment do tego komiksu. Także z tego względu, że to chyba jedyny wydany u nas komiks tego duetu osadzony w późnej starożytności (mojej ulubionej epoce). Fajnie, że go przypomniałeś :)

Offline kapitan Żbik

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1498 dnia: Kwiecień 17, 2014, 01:43:41 pm »
Popieram przypominanie starych polskich komiksów. Warto to robić, bo giną one w zalewie zachodnich komiksów, których jakość daje nieraz sporo do życzenia. Mieliśmy bardzo dobrych grafików tworzących świetne komiksy. Należy ich wygrzebywać z otchłani zapomnienia. Poza tym zmieniają się pokolenia i wraz z nimi odchodzą też komiksy, które czytali.
Najważniejsze: prowadzić takie blogi, czy strony konsekwentnie, nie porzucać w trakcie, nie sugerować się nieraz nieprzychylnymi komentarzami, czy ich brakiem. Dobrze prowadzonych blogów o komiksach i to przez pasjonatów jest mało. Tym bardziej warto takowe tworzyć i je promować.

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1499 dnia: Kwiecień 17, 2014, 04:38:28 pm »

 

anything