trawa

Autor Wątek: Nowości RTS  (Przeczytany 7521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chiunshin

Nowości RTS
« dnia: Marzec 18, 2008, 02:01:39 pm »
Co sądzicie o Company of Heroes? Jest to RTS stworzony przez studio które stworzyło W40k i Homeworlda: Relic Entertainment! Wiele serwisów mianowało tę grę grą roku 2006. Dotychczas wyszedł do niej jeden dodatek: Company of Heroes: Opposing Forces
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline JAPONfan

Nowości RTS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2008, 08:44:45 pm »
Gra dobra choć brakuje w podstawce kampanii niemcami lub bardziej skomplikowanych scenariuszy dla jednego gracza. przejscie calej gry ze zdobyciem wszystkich medali zajeło mi tylko dni ile jest misji. grałem ok. 3 godziny dziennie.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Re: Company of Heroes
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2008, 09:02:08 pm »
Cytat: "Chiunshin"
Co sądzicie o Company of Heroes? Jest to RTS stworzony przez studio które stworzyło W40k i Homeworlda: Relic Entertainment! Wiele serwisów mianowało tę grę grą roku 2006. Dotychczas wyszedł do niej jeden dodatek: Company of Heroes: Opposing Forces


Jako, że gry wyszły w Polsce i pod polskimi tytułami, to lepiej, żebyś takich właśnie używał.

A co do pytania, to pozwolisz, że odpowiem dwoma linkami do recenzji...

Kompania Braci
Kompania Braci: Na Linii Frontu

Choć to nie moje teksty, to z tego co widziałem, w 100% zgadzam się z opinią Dibblera.

Offline DARKMAN

Re: Company of Heroes
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2008, 09:28:25 pm »
Cytat: "Gambit"
Jako, że gry wyszły w Polsce i pod polskimi tytułami, to lepiej, żebyś takich właśnie używał.

Ale nie kazdy wie, ze wyszly w Polsce pod polskimi tytulami (np. ja) :P

Odnosnie zas samych gier to IMHO "Kompania Braci" ;) to jedna z najlepszych strategii czasu rzeczywistego.

Offline Chiunshin

Nowości RTS
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2008, 10:19:29 am »
DARKMAN, nie zapominaj o World in Conflict i Supreme Commander. Te strategie też są niezwykle dobre. No i CoH nie ma w końcu tylu fanów co taki np. W40k Dawn of War :) Ale jest to jedne można by powiedzieć z najlepszych strategii czasu rzeczywistego :)
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline DARKMAN

Nowości RTS
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2008, 12:26:10 pm »
W WiC'a jeszcze nie mialem okazji zagrac, ale Kompania bardziej mi przypadla do gustu niz Commander czy ten Warhammer...

Offline Chiunshin

Nowości RTS
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2008, 01:16:47 pm »
Cóż, tak na marginesie: WiC to taka... hmm... bardziej sieczka niż myślenie, ale... World in Conflict ma najlepszą grafikę spośród wszystkich strategii :P Komuś komu nie podoba sie siekanina, od razu może WiCa pominąć :]
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline fin

Nowości RTS
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2008, 02:03:07 pm »
CoH to srednio fajne przeniesienie mechaniki DoW do IIWŚ. Gra fajna, ale system sterowania jednostkami(konkretnie piechota) wola o pomste do nieba. I niektore rzeczy sa baaardzo przegiete - samoloty strzelajace z armat w czolgi? WTF?!
Gra fajna, rts 2006 roku, ale to zaden zaszczytny tytul bo akurat dobrych rtsów wychodzi tyle co na lekarstwo...


Cytat: "Chiunshin"
Cóż, tak na marginesie: WiC to taka... hmm... bardziej sieczka niż myślenie, ale... World in Conflict ma najlepszą grafikę spośród wszystkich strategii :P Komuś komu nie podoba sie siekanina, od razu może WiCa pominąć :]


Ty grałes wogole w tego Wic'a?

Offline DARKMAN

Nowości RTS
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2008, 03:13:54 pm »
Cytat: "fin"
CoH to srednio fajne przeniesienie mechaniki DoW do IIWŚ. Gra fajna, ale system sterowania jednostkami(konkretnie piechota) wola o pomste do nieba. I niektore rzeczy sa baaardzo przegiete - samoloty strzelajace z armat w czolgi? WTF?!
Gra fajna, rts 2006 roku, ale to zaden zaszczytny tytul bo akurat dobrych rtsów wychodzi tyle co na lekarstwo...

Wiem, ze DoW byl wczesniej, jednak sama mechanika gry znacznie bardziej mi sie podobala w CoH... Sa gusta i gusciki ale system zajmowania tych supply points bardziej podobal mi sie w CoH. W moim rankingu zdecydowanie w czolowce jezeli nie na pierwszym miejscu (musze obczaic tego WiC'a -> ale to bedzie dopiero jak skoncze Lost Odyssey i Super Mario Galaxy :)).

Odnosnie tych samolotow - to pamietam ze mielismy naloty to nie wiem o so dokladnie chodzi... Nie zapominaj ze to tylko gra...

Swoja droga odnosnie IIWS pamieta ktos moze Panzer General II (czy jakos tak) - strategia turowa ktora dosc milo wspominam. Nie wie ktos czy jest to moze juz na freeware?

Offline fin

Nowości RTS
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2008, 05:26:51 pm »
Cytat: "DARKMAN"

Odnosnie tych samolotow - to pamietam ze mielismy naloty to nie wiem o so dokladnie chodzi... Nie zapominaj ze to tylko gra...

Swoja droga odnosnie IIWS pamieta ktos moze Panzer General II (czy jakos tak) - strategia turowa ktora dosc milo wspominam. Nie wie ktos czy jest to moze juz na freeware?

Wiem ze jest to gra, i nie czepiam sie takich rzeczy jak upgrade jednostek z teleportacja przedmiotow czy inne takie czary. Jest to dla mnie akurat w tej grze jak najbardziej ok. Ale jest tu pewna granica.
Odpal sobie tutorial panzer elite w opposing fronts, pod koniec wzywasz wsparcie samolotów których pociski i tor lotu przypominają pociski armatnie. Mozna to bylo inaczej zrobic.
Zeby nie bylo - uwazam CoH za bardzo fajna gre, lepsza niz DoW, czy Supcom(ktory jest cienki jak barszcz).

btw. Zastanawiam czy winą enginu jest sytuacja w ktorej zjedziemy kamera na poziom ziemi i widzimym niebo, a wtedy nastepuje lekkie przyciecie, czy moze sprzetu? Zaobserwowal ktos jeszcze cos takiego?
Mialem to i w Dowie i w Coh, na starym i nowym kompie.

A Panzer General 2 chyba napewno jest juz abandoware.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Nowości RTS
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2008, 05:53:55 pm »
Cytat: "fin"

btw. Zastanawiam czy winą enginu jest sytuacja w ktorej zjedziemy kamera na poziom ziemi i widzimym niebo, a wtedy nastepuje lekkie przyciecie, czy moze sprzetu? Zaobserwowal ktos jeszcze cos takiego?
Mialem to i w Dowie i w Coh, na starym i nowym kompie.


Też to mam.

    

Offline Chiunshin

Nowości RTS
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2008, 06:00:12 pm »
fin, przeszłem całego World in Conflict :)

DarkManie, oto informacje o grze gdzie znajdziesz na tej stronie:  

http://www.gry.gildia.pl/gry/world_in_conflict

Pewnie screeny cię powalą, ale żeby odpalić WiCa na najwyższych detalach i chcieć żeby płynnie chodził trzeba mieć sprzęciora o jakim babci Juzi sie nie śniło...

www.systemrequirementslab.com <-------- Tu sprawdzisz czy spełniasz wymagania sprzętowe. Kliknij potem w "Can You RUN it?"
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline DARKMAN

Nowości RTS
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2008, 06:33:44 pm »
Ekhm Chiunshin dzieki za "info".... Wiem co to WiC, widzialem screeny i czytalem pare recenzji (glownie IGN, bo w wiekszosci przypadkow maja podobne odczucia do moich).

Odnosnie wymagan sprzetowych:
Cytat: "Wikipedia"

OS: Microsoft Windows XP/Vista.
CPU: 2.0GHz Or Higher, 2.2GHz For Vista, if dual-core: Any Intel or AMD
RAM: 512MB, 1GB for Vista.
Disc drive: DVD-drive
Hard drive: 8GB or more.
Video: 128MB video RAM Direct X 9.0c Compatible.

Rzeczywiscie baaaaaaardzo wysokie ma te wymagania... Moja dwuletnia maszyna jest "troszke" mocniejsza... Wiem, wiem mowisz o najwyzszych detalach -> zobaczymy jak to pojdzie na moim sprzecie (karta jest taka sobie to mnie ciekawi jak to przetrawi)...

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Nowości RTS
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2008, 06:36:52 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Rzeczywiscie baaaaaaardzo wysokie ma te wymagania... Moja dwuletnia maszyna jest "troszke" mocniejsza... Wiem, wiem mowisz o najwyzszych detalach -> zobaczymy jak to pojdzie na moim sprzecie (karta jest taka sobie to mnie ciekawi jak to przetrawi)...


True, na moim lapku z zintegrowaną grafiką i prockiem 1.6 chodzi na najniższych całkiem nie najgorzej. :)

Az się nie mogę doczekać co będzie w domku na stacjonarnym :badgrin:

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Nowości RTS
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2008, 06:45:55 pm »
Chiunshin --> Jak chcesz podawać linki do info o grze, to podawaj je korzystając z serwisu, na którym się znajdujesz...To na razie taka miła podpowiedź.