trawa

Autor Wątek: Przygody Powstania Warszawskiego  (Przeczytany 9452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Przygody Powstania Warszawskiego
« dnia: Marzec 16, 2008, 09:28:27 am »
Przeczytałem wczoraj po WSK i jestem pod niemałym wrażeniem. Szybko zatem przyleciałem by temat założyć.

Więcej napiszę potem, ale już teraz Mazol i Głowonuk jadą ostro po bandzie, nie tracąc przy tym stylu i klasy - a to niemała sztuka, wysmażyć rzecz, która z jednej strony jest tak cudownie niepoprawna politycznie, z drugiej czaruje subtelnością a nie zniesmacza zwykłym prostactwem. Od tej dwójki powinni się uczyć wszyscy samozwańczy hardkorowcy. Całość czyta się dziesięć razy lepiej niż wszystkie konkursowe komiksy powstańcze.

Bardzo podobają mi się zwłaszcza rysunki Mazola. Obserwuję go nie od dziś, chłop się tak rozwinął, że głowa mała i ma bardzo fajny styl.

Jak dla mnie komiks marca, z dużą szansą na tytuł jednego z komiksów roku.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2008, 10:15:09 am »
Popieram. Niby szargają świętości, ale z jaką klasą! Świetna rzecz, gratulacja dla chłopaków.

Offline Ziemniakento

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2008, 10:58:13 am »
Cóż ja nie będę miał szansy zdobyć cuda w moje ręcę, ale wiem, że to jest hit. Gorączkowo śledziłem przykładowe plansze (a tych było baardzo dużo) na ten przykład.

Gratuluje Wam. Życzę głowonukowi, żeby smażył dalej komiksy, a Mazolowi tyle samo i żeby Mazoleum prężnie się rozwijało i zdobyło monopol na komiksy na całym świecie.

Offline JAPONfan

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2008, 11:05:23 am »
No to mi smaka narobiliscie. jutro z rana lece do sklepu zamiast po cieple bulki to po PPW

Offline Ziemniakento

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2008, 11:33:01 am »
A będzie w sklepach?!

Offline JAPONfan

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2008, 11:37:27 am »
Cytat: "Ziemniakento"
A będzie w sklepach?!


ba http://www.imago.com.pl/?kat_s[open]=&kat_s[opb]=prod_by_kat&index_h[prodby]=produkt_detale&kat_s[id]=18273&kat_s[idw]=0&sw=0

Offline Ziemniakento

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2008, 12:29:42 pm »
Otrzymałem jeszcze od Mazola info, że od poniedziałku na allegro. Wrau. Nie mogę się doczekać. Zapraszam do kupowania!

Offline Julek_

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2008, 12:54:12 pm »
Mam chrapkę.
Będzie np. w krakowskim Fankomiksie, albo w Loofto?

Offline lobsterandscrimp

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2008, 01:40:39 pm »
swietne! ale Paproszki chyba lepsze
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline kolec

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2008, 04:52:32 pm »
Kurde. Pierwsze trzy strony komiksu czytałem już ze 20 razy. Ciągle bawią mnie tak samo.

Humor jest sympatyczny, zrozumiały dla wszystkich. Pokazałem PPW paru osobom i zarzuciły niedopracowanie, brak specyficznej kreski. Ale! Jak dla mnie kreska i Mazola, i Głowonuka są bardzo charakterystyczne i nie wyobrażam sobie tak świetnego materiału narysowanego inaczej.

*Wspiera Mazoleum*

PS. Bardzo przyjemne i zabawne okazało się spotkanie z twórcami. Szkoda, że pokrywało się np. z Pierwszą Brygadą. I szkoda, że tak mało ludzi było. Dobra robota, panowie - można się było bawić i na spotkaniu i przy lekturze.

PS.2. Dzięki za klawe autografy!

Offline głowonuk

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2008, 12:54:39 am »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
Mam chrapkę.
Będzie np. w krakowskim Fankomiksie, albo w Loofto?


PPW są już w Imago i na Incalu. Myślę, że w poniedziałek trafią na stronę Centrum Komiksu.
Jutro powinna ruszyć sprzedaż na allegro i to zdaje się wszystko, bo akurat tyle nam zostało.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline JAPONfan

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2008, 03:04:36 pm »
Zanabylem dzis, co prawda nie kupilem zamiast cieplych buleczek (bo tych nie kupilem wogole) ale to i tak nie umniejsza wartosci edukacyjnej tego wydawnictwa. Mysle ze dzieci w przedszkolu mozna by z tego swobodnie uczyc.

Offline mazol

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2008, 12:53:31 am »
Pozwole sobie tak ten..... pierwsze recenzje:
o tu: http://arcz.belowradars.com/post/154/index.html
oraz o tu: http://www.slowem.pl/

Offline Ziemniakento

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2008, 07:22:05 am »
No ja czekam na to allegro. Wybaczcie ten pośpiech i niecierpliwość, ale mam ochotę jak najszybciej dostać to dzieło w moje łapska.

Offline Jaszcząb

Przygody Powstania Warszawskiego
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2008, 08:59:19 am »
Zabawnie, różnorodnie, absurdalnie. Wszystkie epizody są jednak tak skonstruowane, że nie przekraczają granicy dobrego smaku (przynajmniej w moim odczuciu). Nie potrafię wskazać mojej ulubionej historyjki bo wszystkie są moimi ulubionymi. Czekam na pozostałe 9 albumów tego bardzo udanie debiutującego wydawnictwa.