Autor Wątek: Dodruki exclusive'ów z Egmontu?  (Przeczytany 34568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« dnia: Marzec 01, 2008, 10:44:23 am »
Zaintrygowany wypowiedzią Tomasza Kołodziejczaka na Alei

Cytuj
Ale oczywiście to temat do dyskusji – bardzo jestem ciekaw opinii fanów i czytelników w tej materii. Robić dodruki wyczerpanych komiksów z kolekcji, czy nie? A może drukować je już tylko w miękkiej oprawie?


postanowiłem stworzyć ankietę i przy okazji temat do dyskusji nt. kwestii dodruków exclusive'ów.

Czy chcielibyście aby Egmont robił takie dodruki czy ma zostać tak jak jest teraz? A może właśnie Egmont powinien robić dodruki tylko w miękkich oprawach? A może macie jakieś inne propozycje?

Jeśli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko takim dodrukom. Nie kupuję komiksów żeby je potem odsprzedawać z zyskiem na allegro i nie wydaje mi się żebym był snobem. Posiadanie czegoś mało dostępnego nie stanowi dla mnie wartości samej w sobie.

Poza tym skoro popyt jest wysoki to i nakłady powinny być wyższe. Jeśli zaś nakłady będą wyższe (i się sprzedadzą) to i ceny powinny być nieco niższe. Wiadomo - wyższy nakład = niższa cena.

Sam z chęcią zakupiłbym zbiorczego Funky Kovala, który mi swego czasu umknął albo miałem wtedy ważniejsze zakupy, a na allegro za taką cenę i w dodatku używanego to nie mam ochoty kupować.

Wiem że temat dubluje się z tematem o Egmoncie ale chciałem zamieścić ankietę. Być może ktoś z Egmontu zajrzy od czasu do czasu choćby żeby sprawdzić wyniki ankiety.

Offline adro

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2008, 10:51:27 am »
Ja tez jestem za i rowniez nie kupuje komiksow po to, żeby komus tam odsprzedawac danego unikata za duza kase. Poza tym jestem generalnie za dodrukowywaniem wszelkich komiksow, ktorych naklady sie pokonczyly i dodatkowo istnieje na nie caly czas zapotrzebowanie.Krotko mowiac jestem na tak, jakby to powiedzial powiatowy :p  :lol:
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2008, 11:20:34 am »
Tylko czekać na oburzenie kolekcjonerów sądzących, że kupują komiks cenny, wart wiele pieniędzy, z możliwością owocnego sprzedania :badgrin:

Ja tam jestem jak najbardziej za. I to nawet w miękkiej oprawie.

Offline ljc

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 11:37:02 am »
też za i w miękkiej
wogóle każdy komiks, który ma mieć hc, powinien być wydany także w sc - i wtedy sobie zadecyduję, czy wywalam kasę na okładkę, czy nie
tamtam!

Offline Jaszcząb

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 11:45:24 am »
Akurat ze zbiorczym F.Kovalem to nie powinno być problemów, takich jak z Arkham Asylum czy Garażem Hermetycznym. Można go wznowić na tej samej zasadzie co KiK w Kosmosie bo to ta sama linia wydawnicza była.

Natomiast jeśli chodzi o mistrzów komiksu to ja osobiście nie mam nic przeciwko, bo po prostu umknęło mi kilka tytułów, które teraz bym chętnie kupił. Ale mam również świadomość, że kilka osób mogłoby poczuć się zrobionymi w bambuko bo obiecywano nakład 1000 egz. bez dodruków. W tej sytuacji nawet jeśli rzesza fanów będzie za dodrukami to te 1000 osób, które kupiło drogie wydania (również ze względu na ich unikatowość) ma prawo przeciwko temu prostestować. Ja tam nie jestem jakimś psychofanem i nic mi się nie stanie jak już nigdy nie kupię tych komiksów. Jest mi to obojętne.

Offline weiter

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2008, 01:22:56 pm »
Jestem przeciw wznowieniom.
Miala byc edycja limitowana, wiec niech tak pozostaie.
Ludzie kupowali te komiksy rowniez dlatego, aby miec cos wyjatkowego na polce.
Ja sam nie mam kilku komiksow z mistrzow i nie placze.
Mam nadzieje, ze pan Tomasz jest na tyle sznujacym sie czlowiekiem,
ze nie pojdzie w slady naszych politykow ktorzy robia sobie z geby d...

Offline yurek1

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2008, 01:42:48 pm »
zdecydowanie za. kompletnie mnie nie interesuje, że ktoś nakupił Feralnych, a teraz zbija na nich kasę. kompletnie nie interesuje mnie również zbieractwo dla zbieractwa - komiksy kupuję po to, żeby je czytać, a nie po to, żeby POSIADAĆ CENNĄ RZECZ. chciałbym zatem mieć możliwość kupienia tego, co mi brakuje, w każdej chwili, bez nerwów, że ktoś mnie zaraz przebije o kolejną setkę.

w reedycjach można pójść na kompromis, jak wspomniane wersje w SC - kto chce mieć coś wyjątkowego, niech poluje na HC, kto chce po prostu przeczytać komiks, niechaj ma możliwość kupienia go za normalną cenę.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline graves

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2008, 01:44:42 pm »
Cytat: "ljc"
też za i w miękkiej
wogóle każdy komiks, który ma mieć hc, powinien być wydany także w sc - i wtedy sobie zadecyduję, czy wywalam kasę na okładkę, czy nie

Zgadzam się. Jestem za - ale w miękiej, skoro jednym z wyjątkowości exclisive, było HC i limitowany druk - byłoby oszustwem dodrukować w takiej samej formie.
Chętnie uzupełnię kolekcję, ale w miękiej.

Przy takiej ankiecie - musze dac jednak "NIE", bo jestem za "TAK" tylko i wyłącznie przy założeniu, że będzie wydane w SC.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2008, 01:59:17 pm »
Cytat: "graves"
Zgadzam się. Jestem za - ale w miękiej, skoro jednym z wyjątkowości exclisive, było HC i limitowany druk - byłoby oszustwem dodrukować w takiej samej formie.
Chętnie uzupełnię kolekcję, ale w miękiej.

Przy takiej ankiecie - musze dac jednak "NIE", bo jestem za "TAK" tylko i wyłącznie przy założeniu, że będzie wydane w SC.

Dokładnie tak samo uważam......dodruki....zgoda, ale inna forma...
Cyrografu nikt nie podpisywał, że Mistrzowie nie będą wznawiani, ale pewne zobowiązanie przez E. zostało zaciągnięte....a odbiorcy ze swojej strony przyjęli je i stanowisko wydawcy poparli konkretnymi kwotami wykładanymi w krótkim relatywnie czasie.....mają prawo oczekiwać przestrzegania ustaleń.....
Wilku, może dodaj w ankiecie odpowiedź "tak, ale w innej formie"....
Nocy Matko Dnia

Offline Dembol_

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2008, 02:29:02 pm »
Najlepszym wyjściem nie oburzającym nikogo byłoby zwiększenie nakładu nowych tytułów. Wydaje mi się, że większość Mistrzów sprzedałaby się spokojnie w nakładzie ok. 500 egzemplarzy więcej. Z innymi wydaniami HC niekoniecznie bo to już zależy od konkretnego tytułu. Niektórych zalega odrobinę w Empikach.

Dodruki mi są obojętne. Większość MK, które chciałem przeczytać przeczytałem i kupuję w miarę na bieżąco. Kiedyś jedynie polowałem na Arkham, ale kupiłem oryginał za 30 zł. Rozumiem podejście kolekcjonerów i spekulantów bo sam mam kilka fajnych rzeczy, które wyszukałem na aukcjach niekoniecznie za drobniaki i wkurzam się czasem gdy tydzień po kupnie widzę znowu daną rzecz za 1/5 ceny+Kup teraz. Bywa. Taki już urok kolekcjonerstwa.

Na całym świecie jest tak, że w momencie robienia dodruku 'first print' zyskuje na wartości. I u nas też powinno tak być. Zwłaszcza jakby dodruk był w gorszym standardzie. Jako kolekcjoner cieszyłoby mnie, że mam np. fajnie wydanego Cromwella, a reszta ludzi ma softcover. I wydaje mi się, że ceny w sporej części podbijają ludzie, którym mimo wszystko bardziej zależy na przeczytaniu komiksu niż na tym żeby mieć super rzadkość, a akurat nie mogli/nie chcieli kupić w momencie wejścia na rynek. Na rynku książek jakoś nikt nie płacze tylko ludzie się cieszą, że mogą przeczytać.

Offline wilk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2008, 03:14:34 pm »
Cytat: "graves"

Przy takiej ankiecie - musze dac jednak "NIE", bo jestem za "TAK" tylko i wyłącznie przy założeniu, że będzie wydane w SC.

No to powinieneś kliknąć na "Tak"... Kwestia czy dodruki lub wznowienia będą w HC czy SC jest drugorzędna. W ankiecie chodzi o to jakie jest w ogóle poparcie dla pomysłu dodruków (drugich wydań) w przypadku exclusive'ów. Zakładałem, że opcja "tak" mieści w sobie zarówno HC jak i SC. Jak pisałem - to jest kwestia drugorzędna, którą można by ustalać później jeśli pomysł by przeszedł. Tak mi się wydaje.

Patrząc w tym momencie na ankietę to przyznaję, że jestem zaskoczony taką ilością przeciwników... Choć cieszy że więcej osób jest jednak za.

Offline karolk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2008, 03:14:47 pm »
tylko softocver jeśli już
egmont oferując ekskluzywność zobowiazal sie do czegoś - dal jasny przekaz
nasze komiksy sa drogie ale dodruku nie będzie nakład limitowany
nie masz kasy? zdobądź bo potem nie będzie.... komiksy innych wydawców możesz kupić kiedykolwiek naszych nie...

zatem byłby to kolejny entliczek pętliczek pstryczek w nochal czytelnika

jak mówił joda: rób albo nie rób, nie ma dodruku
czy jakoś tak

Offline Raf Fariszta

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2008, 03:21:33 pm »
Cytat: "wilk"
Kwestia czy dodruki lub wznowienia będą w HC czy SC jest drugorzędna. W ankiecie chodzi o to jakie jest poparcie dla pomysłu dodruków (drugich wydań) w przypadku exclusive'ów.

Patrząc w tym momencie na ankietę to przyznaję, że jestem zaskoczony taką ilością przeciwników... Choć cieszy że więcej osób jest jednak za.

Kwestia formy dodruków nie jest drugorzędną.....to może właśnie zdecydować o tym czy będą dodruki....
Nocy Matko Dnia

Offline tranway

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2008, 03:40:37 pm »
Dziwi mnie jak Egmont tworząc ideę "wydań ekskluzywnych" mógł sobie pozwolić na takie "twarde" stanowisko - żadnych wznowień. A co z "nigdy nie mów nigdy"?
Wątpię, żeby te stanowisko znacząco wpłynęło na sprzedaż - ten tysiąc egzemplarzy danego komiksu w miarę sprawnie i tak by się sprzedał (się sprzedaje); a teraz przy ewentualnym dodruku Ci, którzy zakupili te komiksy wcześniej, będą mieli rację krytykując Egmont.

Osobiście jestem za wznowieniami w SC - grunt by rosło czytelnictwo, a nie elitarność....

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2008, 03:44:36 pm »
Jestem za wznawianiem ale w gorszej wersji jakościowej - dla zbieraczy drogie wydanie (kreda, HC) a dla fanów czytania (ekonomicznych) wersja bez bajerów w jakis czas po wydaniu "eksluziwa". Klikam na "nie"bo z ankiety wynika, że wznowienie mogłoby mieć tę samą formę co pierwsze wydanie.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

 

anything