Autor Wątek: Dodruki exclusive'ów z Egmontu?  (Przeczytany 34994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 05, 2008, 02:06:05 pm »
Cytat: "P. Śledziu"
Na rynku gier video panuje ostatnio moda na wydania exlusiv. Dorzucają do takich np. metalowe pudełko, jakiś bajer, typu figurka głównego bohatera, płyta DVD z materiałami "behind the scenes" itp. Ceny od 300 - 600 pln, kiedy za "gołą" szpilkę płaci się 150 - 250 pln (mam na myśli rynek konsol).
Konsument ma zwyczajnie wybór. Standardowy gracz, któremu zależy na "mięsie" kupuje wersję zwykłą, kolekcjoner wydanie specjalne. Nie ma podstaw do robienia szumu. I to jest najzdrowsza sytuacja.


No jasne, tak byloby najlpeiej.

Obawiam sie tylko, ze glebokosc rynku gier na konsole ma sie nijak do glebokosci rynku komiksowego.

Poza tym nie wiem, czy przy wszystkih grach trzeba robic lokalizacje, moze czesc sprzedaje sie w wersjach zagranicznych, to troche by wypaczalo analogie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 05, 2008, 03:36:13 pm »
Cytat: "Ranaghar"
W tym temacie twój kochany Egmont pisze, że zdarza się im przekroczyć te magiczne 1000 szt. (dochodzą nawet do 1300).

To pozwala zrozumieć, czemu "Czarna orchidea" (wydana w 2006) leży w księgarniach. To jest własnie te 300 egzemplarzy za dużo.
Swoją drogą nie wiem, czemu piszesz o Egmoncie, że jest mój kochany
Cytuj

Na Twoim miejscu zbojkotowałbym komiksy tego wydawcy. Serie byłyby ekskluzywne, gdyby ich egzemplarze były numerowane. A tak nikt naprawdę nie wie ile sztuk liczą sobie te "ekskluzywne" wydania.


Ależ ja nader często bojkotuję komiksy tego wydawcy. Po pierwsze dlatego, że niektóre z nich można dostać taniej w języku obcym. Po drugie, dlatego że większość z nich już mam.

Na Twoje ostatnie pytanie odpowiem: tak, przeczytałem Twojego posta, ty jednak z całą pewnością nie przyczytałeś dyskusji, która trwała już, kiedy się w nią wtraciłeś.

Ps: Po raz kolejny zdarza się, że moje odezwanie  się na forum przyciąga dyskutantów, którzy ani nie śledzą tematu rozmowy, ani też nie zabierają głosu w sprawie, a jedynie komentują to, co napisałem, nie zauważając przy tym, że mój głos nie jest odosobniony.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 05, 2008, 04:30:23 pm »
Cytat: "N.N."


Ps: Po raz kolejny zdarza się, że moje odezwanie  się na forum przyciąga dyskutantów, którzy ani nie śledzą tematu rozmowy, ani też nie zabierają głosu w sprawie, a jedynie komentują to, co napisałem, nie zauważając przy tym, że mój głos nie jest odosobniony.


Naprawde cię to martwi?
 ;)
I know your deepest, secret fear...
J.M.

N.N.

  • Gość
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 05, 2008, 05:13:01 pm »
Cytat: "Viritim"
Cytat: "N.N."


Ps: Po raz kolejny zdarza się, że moje odezwanie  się na forum przyciąga dyskutantów, którzy ani nie śledzą tematu rozmowy, ani też nie zabierają głosu w sprawie, a jedynie komentują to, co napisałem, nie zauważając przy tym, że mój głos nie jest odosobniony.


Naprawde cię to martwi?
 ;)


Wkurza mnie poziom tych zaczepek.

Offline Ranaghar

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 05, 2008, 06:43:37 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Ranaghar"
W tym temacie twój kochany Egmont pisze, że zdarza się im przekroczyć te magiczne 1000 szt. (dochodzą nawet do 1300).

To pozwala zrozumieć, czemu "Czarna orchidea" (wydana w 2006) leży w księgarniach. To jest własnie te 300 egzemplarzy za dużo.


Tak, tak. To na pewno to xD Najważniejsze to dopasować fakty do swojej teorii <pozdro 600> Nie przyszło ci na myśl, że ten komiks po prostu nie przypasował częsci czytelników? Albo uznali, że kupiliby ten komiks, gdyby był w niższej cenie?

Cytat: "N.N."

Swoją drogą nie wiem, czemu piszesz o Egmoncie, że jest mój kochany

Wolisz żeby było wydawanych mniej sztuk komiksów i wyższych cenach, niż więcej sztuk komiksów i niższych cenach. Mój wniosekjest następujący - zapewne Egmont to twój ulubiony wydawca.

Cytuj

Na Twoim miejscu zbojkotowałbym komiksy tego wydawcy. Serie byłyby ekskluzywne, gdyby ich egzemplarze były numerowane. A tak nikt naprawdę nie wie ile sztuk liczą sobie te "ekskluzywne" wydania.


Cytat: "N.N."

Ależ ja nader często bojkotuję komiksy tego wydawcy. Po pierwsze dlatego, że niektóre z nich można dostać taniej w języku obcym. Po drugie, dlatego że większość z nich już mam.

Skoro już posiadasz te komiksy, to nie kupowanie ich po raz drugi, to żaden bojkot.

Cytat: "N.N."

Na Twoje ostatnie pytanie odpowiem: tak, przeczytałem Twojego posta, ty jednak z całą pewnością nie przyczytałeś dyskusji, która trwała już, kiedy się w nią wtraciłeś.


Z tego co wiem, to śledzę ten temat od początku. Twoja dedukcja nie stoi na wysokim poziomie.

Cytat: "N.N."

Ps: Po raz kolejny zdarza się, że moje odezwanie  się na forum przyciąga dyskutantów, którzy ani nie śledzą tematu rozmowy, ani też nie zabierają głosu w sprawie, a jedynie komentują to, co napisałem, nie zauważając przy tym, że mój głos nie jest odosobniony.


Biedaczek :( Może tych, którzy z jakiegoś powodu nie zdążyli kupić swego czasu wybranych "eskluziwów", wkurza, że ktoś kto je wtedy kupił, mówi, że nie powinno się robić dodruków? Twoje stanowisko - nie kupiłeś jak było można, to płać kilka razy więcej na Allegro.


Powtórzę moje zdanie: zrobić dodruk komisów, których nakład definytywnie się wyczerpał. Kto i dlaczego miałby na tym stracić (oprócz spekulantów)?

Offline Julek_

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 05, 2008, 07:03:50 pm »
Ty chyba naprawdę nie czytasz tego, co przed Tobą inni w tym temacie napisali.

Offline graves

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 05, 2008, 07:22:52 pm »
Cytat: "Ranaghar"
Powtórzę moje zdanie: zrobić dodruk komisów, których nakład definytywnie się wyczerpał. Kto i dlaczego miałby na tym stracić (oprócz spekulantów)?

Możesz powtarzać Swoje zdanie nawet 10 razy, ale dopóki nie przeczytasz całego tematu - nie zrozumiesz osób stających do Twojego zdania w opozycji. Nikt ich też już nie będzie powtarzał - bo już tutaj są napisane.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 05, 2008, 08:58:32 pm »
Cytat: "BOUNCER"
I tu się z kolegą będę musiał zgodzić.
Wiele osób kupuje niektóre komiksy Egmontu właśnie ze względu na tą wyjątkowość jaką są ładne wydania i niski nakład.

Na okładce nie jest napisane, że to niski nakład. Może część nabywców w ogóle nie ma o tym pojęcia?

Cytat: "BOUNCER"
Wydaje mi się , że poprzez działania takie jak dodruki , wydawnictwo może (choć nie musi) stracić część z tych klientów a brak szybkiej sprzedaży niskiego nakładu - przy wysokich kosztach jego produkcji, może doprowadzić do zawirowań w płynności finansowej firmy.

Zawirowania w płynności mogą dotyczyć firmy, dla której zysk z komiksów to sprawa życia lub śmierci (tzn. nie wydaje nic innego).

Cytat: "JAPONfan"
Rozumiem ze wydawnictwo dziala tak zeby miec pewnosc ze polowa nakladu nie bedzie lezec na polkach i zbierac kurz. Problemem jest to ze wynika to z braku rozeznania na rynku, skoro podnosza sie głosy ze jednak wieksze naklady by sie przydaly to druk 1500 czy 2 tysiecy nawet w HC jest tansze jednostkowo niz druk tysiaca a co za tym idzie zwieksza zarobek.

Gdzie widzisz ten brak rozeznania rynku? Chodzi o to, że ze wszystkich albumów wydanych w ramach MK w jedym ze sklepów nie widzę w ofercie czterech, z czego trzy ukazały się w 2005? Czy o to, że bardzo szybko rozszedł się nakład jednego z czterech albumów PE?

Bo o to chodzi, prawda? To już szósta strona dyskusji o wznowieniu Cromwella i Azylu? Dwóch komiksów? Czy może coś pominąłem?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

N.N.

  • Gość
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 05, 2008, 09:26:53 pm »
Cytat: "Ranaghar"
Cytat: "N.N."
Cytat: "Ranaghar"
W tym temacie twój kochany Egmont pisze, że zdarza się im przekroczyć te magiczne 1000 szt. (dochodzą nawet do 1300).

To pozwala zrozumieć, czemu "Czarna orchidea" (wydana w 2006) leży w księgarniach. To jest własnie te 300 egzemplarzy za dużo.


Tak, tak. To na pewno to xD Najważniejsze to dopasować fakty do swojej teorii <pozdro 600> Nie przyszło ci na myśl, że ten komiks po prostu nie przypasował częsci czytelników? Albo uznali, że kupiliby ten komiks, gdyby był w niższej cenie?


Wcześniej pisałem o "Czarnej orchidei", odpowiadając koledze, ktory stwierdził, że lezy w księgarniach. To do tej wypowiedzi odwołuję się w tym, co cytujesz. A "Czarna orchidea" to znakomity komiks, zrobiony przez Gaimana, ktory jest w Polsce wysoko ceniony i McKeana, ktory jest wychwalany pod niebiosa nie tylko w Polsce. Jeśli "Arkham Asylum" chodzi na allegro za duże pieniadze, to czemu drugi komiks McKeana nie schodzi w księgarniach za mniejsze? Jeśli masz inną teorię, to chętnie ją poznam.



Cytuj

Cytat: "N.N."

Swoją drogą nie wiem, czemu piszesz o Egmoncie, że jest mój kochany

Wolisz żeby było wydawanych mniej sztuk komiksów i wyższych cenach, niż więcej sztuk komiksów i niższych cenach. Mój wniosekjest następujący - zapewne Egmont to twój ulubiony wydawca.


Napisałem wyraźnie, że mi to dynda, bo mam te komiksy, które wydaje Egmont. Napisałem też, że osobiście chciałbym, żeby robiono dodruki, ale uważam, że to ryzykowne przedsięwzięcie, bo wiąże się z określonymi skutkami. Nazwałem te skutki.
Nie wiem czemu piszesz tak, jakbyś nie czytał tego, co napisałem, albo tego nie zrozumiał.


 
Cytat: "Jarek"
Czy może coś pominąłem?

Feralnego Majora

Offline wilk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 05, 2008, 09:56:33 pm »
Cytat: "N.N."

 
Cytat: "Jarek"
Czy może coś pominąłem?

Feralnego Majora

Jeszcze Noce nieskończone. Wcześniej wspominałem też Funky Kovala ale co do Klasyki polskiego komiksu to chyba nie ma jakiś ograniczeń co do możliwości wznowień (?).

Cytuj
Jeśli "Arkham Asylum" chodzi na allegro za duże pieniadze, to czemu drugi komiks McKeana nie schodzi w księgarniach za mniejsze?

Może dlatego, że w Czarnej Orchidei nie ma Batmana?  ;)

Taki żarcik tylko.  :p

Offline Mefisto76

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 05, 2008, 10:49:42 pm »
Poza "światem Edeny" ciężko byłoby to dzisiaj uzbierać... Oj ciężko...

 http://i88.photobucket.com/albums/k183/Magic76/SN850419.jpg
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Julek_

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 05, 2008, 10:56:35 pm »
Hmmm,
To wy te winietki takie trzymacie przy komiksach?

Bo ja to je od kopa wyrzucam.

N.N.

  • Gość
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 05, 2008, 11:17:59 pm »
Rzuciłem okiem na zdjęcie, ktore ppokazał Mefisto i uświadomiłem sobie mój błąd: "Cromwell Stone" to nie ekskluziw, ale "Plansze Europy". Egmont moze go wznawiać do woli. Czemu tego nie robi?

Offline szlecha

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 06, 2008, 12:27:07 am »
A może dobrym rozwiązaniem byłby dodruk w nakładzie odpowiadającym liczbie złożonych na niego zamówień? W tej samej formie i cenie? Nie poczułabym się przez to oszukana, bo tłumaczenia o unikatowości komiksu w nakładzie ok. 1000 egzemplarzy wydanego po polsku nigdy nie kupiłam.

Offline weiter

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 06, 2008, 07:54:28 am »
Cytat: "N.N."
Rzuciłem okiem na zdjęcie, ktore ppokazał Mefisto i uświadomiłem sobie mój błąd: "Cromwell Stone" to nie ekskluziw, ale "Plansze Europy". Egmont moze go wznawiać do woli. Czemu tego nie robi?


Odpowiedz pana Kolodziejczaka na pytania czytelnikow z dnia 21.07.2007 23:37:

15. Czy wszystkie trzy cykle (Mistrzowie Komiksu, Obrazy grozy, Plansze Europy) mają limitowany nakład? Jeśli tak jak duży jest nakład dla poszczególnych tytułów?

Wszystkie mają limitowane nakłady, nie mogę podawać więcej szczegółów.

16. Czy jeśli seria jest limitowana, na pewno nie pojawią się nigdy jej wznowienia? Obiło mi się o uszy, że nie będzie wznowień w ciągu 5 lat od daty wydania (co oznaczałoby, że po 5 latach komiks może mieć 2 wydanie)...

Nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości tak odległej, jak 5 lat. Nie wiem, jak będzie wtedy wyglądał rynek, jak będą się zachowywać licencjodawcy, a nawet tego czy Egmont będzie wtedy jeszcze wydawał komiksy i kto w firmie będzie decydował o planie wydawniczym itp. itd. My nie planujemy wznowień i przez kilka najbliższych lat, dopóki obowiązują nasze kontrakty i nasze decyzje, takich wznowień nie będzie.

Ja swojego zdania nie zmienie. Zadnych dodrukow.
Skoro taka deklaracja padla z ust redaktora naczelnego, pana Kolodziejczaka, to powinni sie z niej wywiazac.
Zasady sa jasne od poczatku, a regul gry nie zmienia sie w trakcie rozgrywki.
Serie nosza miano ekskluzywnych co oznacza, ze z zalozenia sa wydane dla waskiej grupy odbiorcow.
Skoro seria jest kolekcjonerska, dla kolekcjonerow, to co wy od nich chcecie, ze ja kupuja?