Autor Wątek: Dodruki exclusive'ów z Egmontu?  (Przeczytany 34566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2008, 03:52:17 pm »
Cytat: "Dembol_"


Na całym świecie jest tak, że w momencie robienia dodruku 'first print' zyskuje na wartości. I u nas też powinno tak być. Zwłaszcza jakby dodruk był w gorszym standardzie. Jako kolekcjoner cieszyłoby mnie, że mam np. fajnie wydanego Cromwella, a reszta ludzi ma softcover. I wydaje mi się, że ceny w sporej części podbijają ludzie, którym mimo wszystko bardziej zależy na przeczytaniu komiksu niż na tym żeby mieć super rzadkość, a akurat nie mogli/nie chcieli kupić w momencie wejścia na rynek. Na rynku książek jakoś nikt nie płacze tylko ludzie się cieszą, że mogą przeczytać.

Otóż to. Przecież nawet jakby ten dodruk był, to pierwsze, limitowane wydanie tylko by zyskiwało z czasem na wartości. Nawet niezależnie od tego w jakiej formie byłoby to drugie wydanie.

Już nawet nie chcę przywoływać argumentu o popularyzacji komiksu bo taka polityka jak obecnie powoduje dokładnie odwrotny efekt - elitaryzację.

Cytuj
Kwestia formy dodruków nie jest drugorzędną.....to może właśnie zdecydować o tym czy będą dodruki....

Rozumiem. Tylko gdyby była ankieta z podziałem na "tak" i np. "tak ale pod warunkiem że SC" to by się wyniki rozmyły. Za chwilę ktoś by rzucił dlaczego nie ma "tak ale tylko w HC" bo on by chciał tak zagłosować. Gdyby wrzucać do tej ankiety dużo warunków to wydawałoby się (niesłusznie), że przeciwników jest bez porównania więcej niż zwolenników.

Zresztą pozostawiam to uznaniu moderacji. Technicznie rzecz biorąc ja nie mogę zmodyfikować tej ankiety. Uważam jednak, że tak jak jest, jest dobrze.

Offline kingquest

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2008, 06:58:07 pm »
Zgadzam się z większością przedmówców.
Jeżeli wznawiać to w innej formie, nalepiej w softcoverze.
Czytelnicy którzy nie mieli okazji nabyć byliby zadowoleni, a Ci którzy nabyliby wcześniej nie czuliby się zbytnio oszukani.

Offline graves

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2008, 07:25:38 pm »
Cytat: "wilk"
Rozumiem. Tylko gdyby była ankieta z podziałem na "tak" i np. "tak ale pod warunkiem że SC" to by się wyniki rozmyły. Za chwilę ktoś by rzucił dlaczego nie ma "tak ale tylko w HC" bo on by chciał tak zagłosować. Gdyby wrzucać do tej ankiety dużo warunków to wydawałoby się (niesłusznie), że przeciwników jest bez porównania więcej niż zwolenników.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Większośc osób, która kliknęła "Nie" - to nie w takiej formie jak było wydane wcześniej. W ten sposób układając ankietę nie dałeś możliwości innego wyboru. Jesli zgadzam się tylko na SC, to przecież nie wstawię, że zgadzam się na dodruk w ogóle (bez warunków).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline BOUNCER

......
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2008, 09:15:36 pm »
Ogólnie byłbym zainteresowany zakupem dodrukowanych komiksów ale po jak najniższej cenie.
Zatem zmiejszenie jakości kosztem  ceny (cienka okładka)  jest dla mnie do przyjęcia.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2008, 09:24:23 pm »
W zasadzie nie mam nic przeciwko dodrukom ( w SC najchętniej). Ale jak się temu bliżej przyjrzeć pod kątem biznesowym, to Egmont, dodrukowując w SC (taniej) pewnie strzeliłby sobie w stopę.

Mechanizm rynku ( w uproszczeniu) zadziałałby jakoś tak:

Nie kupuję HC, bo Egmont pewnie za pół roku wyda SC za 50% ceny.
HC się nie sprzedaje, bo ludzie czekają na SC.
SC nie ma, bo nie sprzedało się HC
Ponieważ nie sprzedało się HC, Egmont redukuje liczbę tytułów w HC.

To ja już wolę bez dodruków (choć kliknąłem - wszystko mi jedno).
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline graves

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2008, 09:44:56 pm »
Cytat: "Viritim"
W zasadzie nie mam nic przeciwko dodrukom ( w SC najchętniej). Ale jak się temu bliżej przyjrzeć pod kątem biznesowym, to Egmont, dodrukowując w SC (taniej) pewnie strzeliłby sobie w stopę.

Jak było juz wielokrotnie omawiane na tym forum - różnica między HC i SC to maksymalnie 10 złotych.  Chodzi bardziej więc o zasadę niż obtanienie, niestety...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 01, 2008, 10:21:15 pm »
Viritim dobrze to przedstawił. MK i reszta kolekcji miały być w założeniu w mniejszym nakładzie i wyższej cenie. Oznacza to, że dodruk w SC mógłby być wyraźnie tańszy - wszystkie koszty jednorazowe już zostały poniesione i zwróciły się przy sprzedaży pierwszego wydania. Nie trzeba ich ponownie ponosić (chyba że licencja już zdążyła wygasnąć). W takiej sytuacji wiele osób z tych, które wyłożyły grubsze kwoty na albumy z omawianych kolekcji poczułyby się oszukane i dwa razy by się zastanowiły, zanim kupiłyby następne. Moim zdaniem jedne wyjście to dodruk w tym samym standardzie i tej samej cenie.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Raf Fariszta

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2008, 10:35:31 pm »
Cytat: "Jarek Obważanek"
Viritim dobrze to przedstawił. MK i reszta kolekcji miały być w założeniu w mniejszym nakładzie i wyższej cenie. Oznacza to, że dodruk w SC mógłby być wyraźnie tańszy - wszystkie koszty jednorazowe już zostały poniesione i zwróciły się przy sprzedaży pierwszego wydania. Nie trzeba ich ponownie ponosić (chyba że licencja już zdążyła wygasnąć). W takiej sytuacji wiele osób z tych, które wyłożyły grubsze kwoty na albumy z omawianych kolekcji poczułyby się oszukane i dwa razy by się zastanowiły, zanim kupiłyby następne. Moim zdaniem jedne wyjście to dodruk w tym samym standardzie i tej samej cenie.

Viritim moim zdaniem ma rację.....choć i tak wiele osób wyłoży kasę na exclusiva...
Ale zauważcie, że ten sam mechanizm zadziałałby przy dodruku w tym samym standardzie: I rzut - kasy nie wykładam, mam pilniejsze wydatki, zakupię w II rzucie.....
Nocy Matko Dnia

Offline bąbielek

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2008, 03:26:40 am »
To nie jest moje prawdziwe zdanie, raczej takie zdanie - przewrotne pytanie - A może robić tak jak Timof z "From Hell"? Czyli HC dla zamawiających, zgłaszających chęć wcześniej, SC dla wszystkich.
Jeżeli chodzi o moje zdanie serio. Dodruk HC - niech będzie, jakoś nie poczuwam się do solidarności z kolekcjonerami. Sam mam 3 tomy z Mistrzów (w tym m.in. "chodliwe" "Noce...") i płakał nie będę, że ktoś dodruk zrobi, wszak mam "first print". Natomiast co zrobi Kołodziejczak - jego sprawa, zależy jak ceni swoje zdanie. Nie do przecenienia jest jednak czynnik ekonomiczny - jakby dodrukować "Azyl", "Feralnego", "Cromwell i "Noce" to ludzie by to kupili - i bardzo dobrze, bo jak dla mnie to trochę chore, że ktoś wejdzie sobie na rynek, za powiedzmy 7 lat i nie będzie mógł po spokoju kupić tych pozycji "bo już kiedyś były wydane, a dodruku niet". Kołodziejczak umowy pt. "dodruków nie będzie" nie podpisywał z nikim, a nie chciałbym żeby wyleciał z E. z tego powodu, że zarząd kiedyś uzna, że trzymając się swojego danego zdania "działał na szkodę spółki" bo nie chciał zrobić dodruków. Bo prawa rynku są bezlitosne.
I tak mniej serio - jeżeli dodruki będą to 'kolekcjonerzy' w każdą rocznicę wydania pierwszego z dodruków będą pewnie wystawać pod domem Kołodziejczaka, jak niektórzy pod domem Jaruzelskiego ;).

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2008, 10:17:00 am »
W zasadzie zgadzam się z Viritimem, ale...

Ta, czuje, że Egmont zwyczajnie zwąchał kasę z reedycjami i pewnie jeszcze trochę z czytelników wycisnie. Tylko boję się, że przy okazji poniesie niewymierne straty z tego tytułu - straci czytelnicze zaufanie, taki kolekcjoner sobie pomyśli <Takie z Was buce...>.

No i już widzę tą reedycję - 500 egzemplarzy, niski nakład, soft i taka sama, albo wyższa cena (bo nakład, bo znowu płacimy za licencję, inna wymówka).

celtic

  • Gość
Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2008, 11:21:29 am »
Ciekawe , co by poczuły osoby które dały te 4 stówy za "Majora" na allegro gdyby dowiedziały się o dodrukach . Choć głosowałem na "NIE" , to teraz  zmieniłem zdanie , ale pod warunkiem że dodruki nie byłyby w cenie mniejszej niż w wydaniu pierwszym , no i fajnie by było , gdyby dodruki miały inne okładki niż w wydaniu pierwszym .

Offline l_d

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2008, 12:33:05 pm »
Oczywiście są plusy i minusy reedycji i rzecz jasna decyzja o wznowieniu przyniesie pewne korzyści i pewne straty dla wydawnictwa i czytelników. Tak samo jak decyzja o niewznawianiu. Bądź tu teraz mądry człowieku i pomyśl co się bardziej opłaca.

Jeszcze moje trzy grosze:

a nie denerwuje Was to że część komiksów została wykupiona przez "spekulantów" których jedynym celem jest odsprzedanie komiksu w folii w momencie kiedy na rynku już go nie będzie? Być może część osób co kupiła Feralnego Majora (który przez te ceny allegrowe rzeczywiście jest feralny) za 400 zł  mogłaby kupić go normalnie w księgarni :)  Kiedy dojdzie możliwość że wydawnictwo wypuści dodruk liczba takich "komiksowych koników" możliwe, że spadnie.

Nie powinno być tak że dodruk jest regułą. Chodzi o to żeby czytelnik nie kalkulował sobie, że kupi ten i ten komiks taniej (albo po tej samej cenie - w zależności jaka opcja reedeycji wygra)... tylko kupował komiks od razu mając świadomość, że być może rzeczywiście jest to jedyna szansa na zakup komiksu.

Offline Raf Fariszta

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2008, 12:37:41 pm »
Cytat: "l_d"

.....a nie denerwuje Was to że część komiksów została wykupiona przez "spekulantów" których jedynym celem jest odsprzedanie komiksu w folii w momencie kiedy na rynku już go nie będzie? ........

Zjawisko to nasila się....o ile b.szybkiw wykupienie Cromwella można tłumaczyć popularnością Rorka, to równie szybkie zejście droższego Dallasa (choć WW ma również sporo fanów) składałbym na karb spelukantów właśnie.....
Nocy Matko Dnia

Offline karolk

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2008, 08:46:11 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "l_d"

.....a nie denerwuje Was to że część komiksów została wykupiona przez "spekulantów" których jedynym celem jest odsprzedanie komiksu w folii w momencie kiedy na rynku już go nie będzie? ........

Zjawisko to nasila się....o ile b.szybkiw wykupienie Cromwella można tłumaczyć popularnością Rorka, to równie szybkie zejście droższego Dallasa (choć WW ma również sporo fanów) składałbym na karb spelukantów właśnie.....


dallas jest do kupienia wszedzie gdzie zerkałem
spekulanci zarzucili jedynie cromwella bo byl pewniakiem- wystarczyło zerknąć co dzieje sie z rorkiem na allegro plus co stalo sie z majorem

Offline Raf Fariszta

Dodruki exclusive'ów z Egmontu?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2008, 08:22:55 am »
Cytat: "karolk"

.....dallas jest do kupienia wszedzie gdzie zerkałem...

Kurcze, nie pokusiłem się o sprawdzenie tej wypowiedzi T. Kołodziejczaka z ostatniej informacji o planach Egmontu:
Cytuj
Ja na przykład bardzo lubię "Dallas Barr" i to nie tylko dlatego, że w nim występuję. Moją opinię potwierdziło ponad 1000 czytelników, którzy wykupili nakład tego komiksu.

Stąd moja wypowiedź....Sorry...
Nocy Matko Dnia

 

anything