Autor Wątek: Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008  (Przeczytany 35899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« dnia: Luty 18, 2008, 11:06:11 am »
No właśnie. Na serwisach pojawiają się różne zapowiedzi komiksów, które mają ukazać się 15 marca, czyli na tegorocznych WSK, natomiast nigdzie nie ma oficjalnej informacji od organizatorów czy ta data jest pewna. Jakiś czas temu pojawiła się informacja o zmianie lokalizacji i cisza. Ja osobiście trochę ubolewam nad tym, że ta impreza jest w ostatnich latach organizowana trochę na odwal, bo myślę, że lokalizacja (w sensie stolica) daje lepszy wyjściowy potencjał niż Łódź. Rozumiem jednak, że nie ma w Warszawie grupy zdeterminowanych i zapalonych ludzi, żeby zorganizować imprezę, która byłaby porónywalna z MFK i nie mam do nikogo żalu(w myśl zasady jak się nie podoba to zrób se sam:)). Tak sobie tylko pitolę, bo tak jak gdzieś napisał Karol Konwerski, gorszy program = więcej czasu na piwko bez żalu, że coś tam się traci. Niemniej jednak szkoda. Może tym postem zmobilizuję organizatorów, żeby jednak coś tam zasygnalizowali co z tym tegorocznym WSK się dzieje. Może wydawcy, którzy zaglądają na forum coś napiszą (np. jakich gości planują zaprosić)?

Offline Tencz

Hanami na WSK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2008, 11:51:16 am »
Na podstawie mojej rozmowy z organizatorem mogę potwierdzić, iż WSK odbędzie się w planowanym terminie 15 marca w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym "Łowicka" (ul: Łowicka 21).

Ze swojej strony mogę jedynie zaprosić na spotkanie z Hanami, na którym powiemy co nieco o naszych tytułach i firmie. Będzie też okazja, żeby porozmawiać o „japońszczyźnie” dla dorosłych. Poza tym na stoisku Hanami będzie dostępna cała (niewielką póki co) oferta w promocyjnych cenach.

Offline Ziemniakento

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2008, 12:23:07 pm »
Jak zawsze serce mi się kraja, bo być nie mogę. Ale życzę miłej zabawy wszystkim, którzy będą!

Offline JAPONfan

Re: Hanami na WSK
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2008, 01:12:14 pm »
Cytat: "Tencz"
Będzie też okazja, żeby porozmawiać o „japońszczyźnie” dla dorosłych.


że niby dla dzieci jestem? tez apowiedziane na marzec czy pozniejsze tez juz beda dostepne?

Offline Tencz

Re: Hanami na WSK
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2008, 03:59:29 pm »
Cytat: "JAPONfan"
Cytat: "Tencz"
Będzie też okazja, żeby porozmawiać o „japońszczyźnie” dla dorosłych.


że niby dla dzieci jestem?


A kto cię tam wie? :) Ale skoro nasze wydawnictwo zajmuje się tytułami jedynie dla dorosłych, to będzie zapewne okazja żeby pogadać o japońskich komiksach dla dorosłych w Polsce.

Cytat: "JAPONfan"

 tez apowiedziane na marzec czy pozniejsze tez juz beda dostepne?


Z nowych rzeczy będą dostępne: „Duds Hunt”  i „Suppli #4”. (oficjalne premiery 20 marca).

Gilbaert

  • Gość
Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2008, 04:35:18 pm »
a czy Wasze wydawnictwo jest również zainteresowane wydawaniem polskich komiksów?
sorry za offtop

Offline Tencz

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2008, 04:56:00 pm »
Cytat: "Gilbaert"
a czy Wasze wydawnictwo jest również zainteresowane wydawaniem polskich komiksów?
sorry za offtop

Nie. To nie nasza działka. To już dobrze robią chociażby Timof i KG.

Offline bąbielek

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2008, 05:45:23 pm »
Co do WSK, z zagranicznych gości ma być podobno Nicolas Mahler. Info niepotwierdzone.

Klick me up, klick me down.

Offline kingquest

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 07:15:33 pm »
Organizatorzy WSK zachowują się trochę niepoważnie.
Przecież co roku jest sporo ludzi na tym konwencie, jest to też ważne wydarzenie dla całego naszego rynku. Tymczasem na 3 tygodnie przed konwentem nie wiadomo nawet gdzie tenże się odbędzie.
Bardzo to nieprofesjonalne...

Offline bąbielek

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2008, 07:51:34 pm »
Przecież wiadomo. Warszawa, centrum "Łowicka". I z tego co pamiętam, zawsze było tak, że program WSK pojawiał się 2-1,5 tygodnia przed.

Klick me up, klick me down.

Offline Jarek Obważanek

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2008, 11:26:57 pm »
Mam już pierwsze informacje, zapraszam.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 11:50:00 pm »
Cytat: "Jarek Obważanek"
Mam już pierwsze informacje, zapraszam.

Hehe, my też mamy, ale jeżeli jeszcze nie odpala się wam strona główna Gildii Komiksu to moze ten link bezpośredni pomoże.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Julek_

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2008, 12:23:31 am »
W temacie brakuje ankiety!

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2008, 07:24:17 am »
Cytuj
Uwaga niespodzianka dla fanów komiksu:

Na stoiskach wydawnictw:

- Egmont
- Taurus Media
- Manzoku
- Timof i Cisi Wspólnicy
- Latida Books

Rabaty na wszystkie komiksy w dniu imprezy będą wynosiły - 20% od ceny okładkowej, posiadacze Karty Stałego Klienta Centrum Komiksu uzyskają dodatkowo rabat w wysokości 5 % (czyli łącznie 25% rabatu !!!!)



O JEZU! Aż się boję myśleć ile wydam!
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline bąbielek

Warszawskie Spotkania Komiksowe 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2008, 11:00:47 am »
O jezu, to nie myśl!
Zastanawiam się tylko co z KG. Czy u nich promocja będzie wynosiła mniej, powiedzmy 15% (jak zdaje się ostatnio), czy nie będą mieć stanowiska, czy może skoro "5" nie wyjdzie na WSK to stwierdzili, że pieprzą pakiet wueskowy i będą sprzedawali tylko nie-nowości bez porażającej zniżki. Tak czy siak, zastanawiające czemu KG nie wystąpiła w powyżej wymienionym gronie.

Klick me up, klick me down.

 

anything