Autor Wątek: HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.  (Przeczytany 28418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szavel

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« dnia: Luty 16, 2008, 03:28:47 pm »
http://www.szawel.boo.pl/hardkorporacjaoklad.jpg

Przykładowe plansze można zobaczyć na stronie: http://www.komiks.gildia.pl/fanziny/hardkorporacja/1

Hardkorporacja to nowy projekt mający na celu stworzenie nowego magazinu, którym jego twórcy planują zrewolucjonizować zaniedbany ostatnimi czasy rynek komiksów niezależnych.

W pierwszym numerze projektu "Hardkorporacja" będzie można zobaczyć komiksy takich autorów jak:

Paweł "Szaweł" Płóciennik
Piotrek "Jaszczu" Nowacki
Bartosz "Termos" Słomka
Filip "Fil" Wiśniowski
Filip Myszkowski
Paweł "Gierek" Gierczak
Maciek "Artmac" Łazowski
Bartosz Sztybor
Bartosz "Templer" Szymkiewicz
Przemysław "Gonzo" Pawełek
Tomek Płóciennik
W środku numeru, w kolorze prace dwóch uzdolnionych grafficiarzy:

Puzon
Tempzey
Publicystyka muzyczna oraz komiksowa, stworzona przez takich autorów jak:

Michał "Procentee" Kosiorowski (warszawski raper)
Bartosz Sztybor
Kamil "Szczurek" Szczurowski
Paweł Płóciennik
W numerze będzie można również znaleźć komiks (promujący lebel muzyczny "16 wersów") stworzony przez duet: Paulina Gosk oraz Piotr Bednarczyk.


Premiera magazinu Hardkorporacja odbędzie się na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych 2008.

ILOŚĆ STRON: 48
Offset czern-biel / rozkładówka Graffiti w kolorze

Pra premiera natomiast, połączona z imprezą oraz koncertem legendarnego, warszawskiego składu hiphopowego (jaka to formacja dowiecie się wkrótce ;) odbędzie się na początku marca, przed WSK w klubie muzycznym Punkt (informacje bardziej szczegółowe wkrótce!).

Od twórców:

Magazin "Hardkorporacja" ma być alternatywą dla polskich zinów i magazynów komiksowych. Alternatywę ma stanowić bezkompromisowy profil pisma i jego zawartość. "Hardkorporacja" pragnie skupiać w swoich szeregach tylko i wyłącznie autorów tworzących komiksy o kwintesencji hardcoru (szeroko pojętego).
Tutaj będzie można znaleźć komiksy, których nigdzie indziej nie ma sposobności przeczytać (z powodu cenzury wielu redakcji). Bez cenzury, bez kompromisu, ostro i wprost. Tworzymy komiksy chamskie ale nie prymitywne.
Celem jest również nawiązanie współpracy z grafficiarzami i stworzenie oddzielnego działu z fotkami najlepszych wrzut w kraju.
Do tego wszystkiego publicystyka (poruszająca tematy kontrowersyjne, tutaj również obowiązuje zasada: zero kompromisu).
Celem magazynu jest promocja komiksu poprzez temat kultury ulicy. Naszym wspólnym celem jest stworzenie magazinu, który zainteresowałby swoją ostrą i niekonwencjonalną formą ludzi nie związanych z komiksem a powiązanych z miejskim trybem życia.
Propsy dla wszystkich, którzy dają wsparcie!

Redaktor bezczelny:
Szaweł Płóciennik

Hardkorporacja współpracuje z: Aloha Entertainment, 16 wersów lebel, klub Punkt, firma Commo.
Oferty patronatu oraz wszelkiej współpracy prosimy kierować na adres mailowy "Hardkorporacji": hardkorporacja@op.pl

Rysunek na okładce numer 1: Marek Oleksicki, Dizajn: Rybb

A to tak byście sie wczuły w klimat misiaki: http://fallen-angel.wrzuta.pl/audio/7n9gjgbteu/patolog_sklad_-_5_zlotych

EMA!
Szaweł.
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2008, 08:43:18 pm »
tak z czystej ciekawości -> ilość stron i cena ?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Szavel

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2008, 10:18:34 pm »
zapomniałem o ilości stron, już poprawione. Stronek bedzie 48.

cenę podam wkrótce  8)

napewno nie więcej niż 10zł.
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Szavel

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2008, 01:26:20 pm »
Najnowsze wieści:

nowy numer, będzie jednak satynowany  (okładeczka miękka utwardzana, strony w środku satyna).

W środku również kolorowa rozkładówka z graffiti. Cena więc jednak, nieznacznie wzrośnie.

CENA: 12 zł.

Nakład: 300 egzemplarzy.

blisko 50 stron komiksów, graffiti oraz publicystyki!

już wkrótce info odnośnie imprezy pra premierowej w klubie PUNKT.

...:: HARDKORPORACJA :... do dołu głowa.

SooN.
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline asu_swing

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2008, 01:40:23 am »
zajefajbista była impreza - ino dość... bardzo krótka
z racji iż jestem trochę... w stanie wskazującym to odłożę recenzję w czasie
cieszę się, że tam w jakimś ryswaniu co mnie zawołali wygrałem...
kól było i tyle

szawełu drogi - ostro, ale dobrze czynisz


ps: idę spać :)

Offline Jaszcząb

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2008, 02:59:51 pm »
Na gonzowym blogu relacja z wczorajszej imprezy do przeczytania pod tą lineczką .

Ja też tam byłem, miód i wino piłem. Tak się składa, że lubię hip-hop w wykonaniu EP dlatego byłem podwójnie ukontentowany.

Asu, na następnej bitwie nie dam Ci już żadnych szans. Wczoraj rozpraszały mnie hostessy:)

Offline mazol

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2008, 10:19:59 pm »
Panie Szavle, bardzo dobry Epizod Gabriela, wyrznie wybija sie ponad pozostałe pracy (oczywiście nie pisze o Srochach bo są oni poprzeczką nie do przeskoczenia)

Offline Szavel

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2008, 11:23:48 am »
a dziekuje kolego.

przypominam wszystkim, którzy jeszcze nie obczaili: ruszyła oficjalna strona HK: www.hardkorporacja.org

niedługo uzupełnienie działu 'sklep' oraz fotorelacja z imprezy w Punkcie.

bless
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Jaszcząb

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2008, 01:25:34 pm »
Panie oraz Panowie,

serdecznie zapraszam do obejrzenia klipu duetu EmazetProcent, do którego rysunki wykonał boss Hardkroporacji - Paweł "Szaweł" Płóciennik.

http://www.hip-hop.pl/teledyski/projector.php?id=1206519559

Offline lobsterandscrimp

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2008, 06:18:50 pm »
Maciej na swoim bologasku napisal o hardkorporacji (mozna tu pisac ze ktos napisal cos na blogu?), a moj komentarz pod jego recenzja zamienil sie w cos wiecej niz komentarz, wiec wklejam go tez tutaj.

"dla mnie zinowi brakuje jakiegos ksztaltu (tzn jest troche hip hopowy, troche ma byc hardkorowy i jakos sie rozmywa ogolna linia). ale ciesze sie ze powstal (i stosownie poparlem inicjatywe zakupem swojego egzemplarza). Ciesze sie ze powstal, bo moze pojsc w strone:

1. takiego apgrejdowanego Produktu, co przy Szawlowej dystrybucji przez skejtszopy i inne moze przyniesc sporo nowych czytelnikow i w sumie poczytalbym takie historyjki obyczajowe w stylu Gabryjela Alfonsa.

2. hardkoru - czyli szokowanie itd.

Mnie akurat procz Gabryjela Alfonsa bardzo podobal sie ten komiks Termosa o usagi jodzimbo. Nie wiem, niespecjalnie go kiedys trawilem, ale ostatnio sie przekonalem. jakos grafika machnieta tak od niechcenia + bardzo charakterystyczny sposob budowania wypowiedzi postaci tworzy charakterystyczny i rozpoznawalny styl ktory polubilem. Dla mnie Usagi Jodzibmo jest ok. Ulom jak dla mnie to przyklad na spalenie swietnego pomyslu+swietnej grafiki+swietnej i charakterystycznej postaci. Kaptian Mineta to druga taka akcja - swietny pomysl, swietny i charakterystyczny bohater, fajny rysunek i zmarnowany potencjal. Rodzina Srochow jest swietna, ale juz ja czytalem.

Dzial graffiti do mnie kompletnie nie przemawia, jak hardkor to hardkor a nie jakies legalowe sciany.

Tak Ci sie podpialem bezczelnie, bo mialem kilka uwag co do zina od jakiegos czasu i brak mobilizacji zeby to wpisac. wkleje chyba szawlowi w temacie.

W sumie to zalezy od Szawla w jakim kierunku pojdzie zin, ale ja chyba w sumie najbardziej cieszylbym sie jakby poszedl w strone hip hopowo urbanistyczna (tzn miejska muzyka, styl zycia i komiksy w tym temacie)+ dystrybucja przez skejtszopy itemu podobne, jakies dzialania laczace komiks z wydarzeniami muzycznymi, niusy na portalach niekoniecznie komiksowych itd.

Podsumowujac, rozczarowany nie jestem, bo dla Gabryjela Alfonsa, komiksow Termosa warto bylo."
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline Maciej

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2008, 05:02:36 pm »
Ja mam ambiwalentne odczucia po lekturze
ale trzymam kciuki i życzę powodzenia przy kolejnych numerach.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline JAPONfan

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2008, 05:13:19 pm »
Widze ze wiekszosci brakuje w hardkorporacji czegos hard. troche ciensze to niz B5 a oprocz Srochow i kurczaka malo tam czegos naprawde hard wciaganego pokatnie nosem w kiblu. Raczej palenie zioła na ławeczce w parku. Troche dziwi rozrzut komiksow tworcow ktorych raczej nie wiazalem z hip-hopem, skate, mazaniem tagow po murach i wlasnie kolorowa wkladka z takimi wybrykami (bo widzialem lepsze, nietakos fajne rzeczy w katowicach robil) recenzje plyt  i ogolen podejscie JOŁ. Nie wiem skoro dla mnie komiksiarza za malo hip hopu jak na pismo gatunkowe a za duzo hip hopu jak na pismo komiksowe to jak do tego podejdzie przecietny nosiciel Cliniców?


a zapomnialem napisac. Zdecydowanie bardziej woalbym poswiecenie kolorowych strona na chocby czesc komiksu Filipa.

Offline Maciej

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2008, 06:08:28 pm »
Przychylam posta co do kolorowych stron.
Komiks Filipa w kolorze to uberkomiks.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Mysza_

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2008, 08:15:45 pm »
lol, dzięki.
ale zawsze mógłbym lepiej.

Offline demonter

HARDKORPORACJA - hardcorowy magazin komiksowy.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2008, 08:57:47 pm »
Cytat: "JAPONfan"
brakuje w hardkorporacji czegos hard. troche ciensze to niz B5 a oprocz Srochow i kurczaka malo tam czegos naprawde hard

Hardkorporacja-48 str, 3#B5-120 str
Jeżeli ma być jakieś porównanie to poparate konkretnymi argumentami. Pełne zdanie powinno brzmieć: Hardkorporacja jest cieńsza od B5 o 72 strony.