Autor Wątek: Gitara - akustyczna czy elektryczna?  (Przeczytany 15659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aigel

Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« dnia: Listopad 20, 2005, 12:13:33 pm »
Która z tych gitar jest łatwiejsza do nauki gry i której dźwięk bardziej wam się podoba?  :)
b]Jesteś Polakiem?
Pisz po polsku.[/b]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2005, 03:23:31 pm »
Ha, a zależy, o co ci chodzi. Może chcesz zacząć grać i nie wiesz na czym, to mogę coś tam powiedzieć.
Nie tyle trudniej nauczyć się grać, co po prostu grać na gitarze akustycznej/klasycznej. Ale jeżeli nauczysz się grać dobrze na akustyku, wydobywać z niego czyste dźwięki, to na gitarze elektrycznej nie będziesz miał żadnych problemów. Gitara elektryczna wyrabia złe nawyki - nie musisz do końca i mocno dociskać strun, błędy nie są aż tak słyszalne (na przesterowanej gitarze oczywiście).
Podsumowując: jeśli chcesz uczyć się grać i później startować do jakiejś kapeli, to bierz akustyka i najlepiej jakiegoś nauczyciela, który pokaże ci podstawy (skale itd.) - zaoszczędzisz w ten sposób jakieś 1,5 roku mozolnego dochodzenia do teorii gry itd., będziesz wiedział w jaki sposób ćwiczyć, żeby robić to efektownie. Później z solidnymi podstawami możesz przesiąść się na gitarę elektryczną.

Offline Aigel

Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2005, 05:37:48 pm »
Dzięki za wskazówki  :)
b]Jesteś Polakiem?
Pisz po polsku.[/b]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2005, 05:43:37 pm »
Ju ar łelkam! :)
Jak będziesz kupował gitarę a nie znasz się na tym, to bierz jakiegoś kumpla, który doradzi ci co i jak. panowie w sklepach muzycznych często potrafią "doradzić", żeby pozbyć się sprzętu zalegającego na półkach.

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2005, 07:45:33 pm »
zgadzam sie...tyle, ze jesli grasz np na klawiszach wystarczajaca dobrze to akustyka mozesz osikac. W sumie jesli bedziesz sie naprawde przykladal i regularnie cwiczyl a szkoda Ci kasy to (o ile masz kumpli juz grajacych dobrze) olej nauczycieli (zdzieraja i najczesciej specjalnie przeciagaja nauke) i akustyka i graj od razu na ele. Podstaw i tak musisz sie nauczyc, cwiczyc bedziesz na sucho. A przesiadka z aku. na ele. tez wcale az taka latwa nie jest (chyba, ze ktos kupi cegle a nie gitare ele.).
a tak. btw ,to wszystko zalezy od stylu gry... jak chcesz wyc przy ognisku burdelowe songi ze spiewnikow drukowanych na papierze toaletowym to bier pan pudlo  ;)
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline varg_

Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2005, 12:29:13 pm »
Elektryk moim zdaniem.
Jest bardziej uniwersalny i łatwiejszy w grze.

Nie wiem czy masz talent, ale patrząc po znajomych, to klasyk jest istną drogą przez mękę. Ja nie mogę obczaić jak oni mogą grać na kilku strunach paluchami  :? ... a jakiekolwiek bardziej skomplikowane techniki wydają się dla mnie nie do opanowania.

Grałem na elektryku pół roku i naprawdę byłem zadowolony. Do czasu kiedy zagrałem na basie... Wtedy po prostu umarłem i odrodziłem się na nowo, wiedząc że ten instrument jest dla mnie stworzony :)

Ale wracając do tematu -> jeśli lubisz rock/metal to granie riffów z ulubionych piosenek jest niesamowitą przyjemnością.
A tego na klasyku nie zrobisz.

Offline Pawełek

Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:46:58 pm »
Od tematu:

Moze warto by było załozyć wątek dla początkujących muzyków :)
Ja np. zaczynam grać na perkusji i chętnie zadał bym parę pytań tym co grają dłuzej niz ja, a nie warto przeciez zasmiecac forum

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2005, 05:58:53 pm »
pad, paleczki, metronom, duzo samozaparacia i samokrytyki. a jak pooszczedzasz pol roku to kup sprzet ( pol roku po to, zeby CIe na poczatku caly zestaw nie odciagal od wlasciwych cwiczen)
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

BlackRider666

  • Gość
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2005, 06:20:53 pm »
Na początek nie zaczynaj gry na gitarze elektrycznej bo pocharatasz sobie palce łokropnie, pozatym zacznij na akustyku bo tańszy i lepiej nauczysz się podstaw grania, pozatym dochodzi jeszcze przywilej grania na ognichach, rajdach i innym obozach na których sie popija piwkiem w przerwie cotrzygodzinnych orgii z instruktorkami no i oczywiście zagryza sie paprykażem i bułeczką. A wracając do tematu naucz się na początek palcowania, przydaje sie w graniu w życiu np. na tych obozach z instruktorkami.

Offline petkopeet

Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2006, 01:45:05 pm »
nie ma to jednak jak akustyk, to brzmienie(MMM...miodzio :D )jednak jak puszcze drivea na elektryku to...to...CZUJE MOC!!Zaczynać radze na akustyku i dobrze by było się gdzieś zapisać na lekcje.
   O   O   M               M   E   T   A   L

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2006, 10:37:04 am »
Cytuj
Gitara elektryczna wyrabia złe nawyki - nie musisz do końca i mocno dociskać strun, błędy nie są aż tak słyszalne (na przesterowanej gitarze oczywiście)


Veto! Na gitarze elektrycznej wszelkie błędy są bardzo słyszalne. Oczywiście zależy co się gra, w punk-rocku faktycznie błędów nie słychać.

Ogólnie rzecz biorąc - grać, aby grać to łatwiej jest zacząć na gitarze elektrycznej. Faktycznie na początku jest lżej - dźwięk wyda z siebie nawet jak nie bardzo trafisz kostką w struny, albo źle dociśniesz strunę na progu.
Schody są później, bo opanowanie różnych technik gry na gitarze elektrycznej (alikwoty, tapping, podciągi, vibrato etc.) to zajęcie na dłuuuugie wieczory (mogą być zimowe). Ale bardzo satysfakcjonujące.

Gitara akustyczna - w ogóle bym odradzał, bo gra się na tym tak sobie - twarde, metalowe struny, ostre nieprzyjemne brzmienie (chyba że kupisz gitarę za 5000 PLN, ale tego nie zakładam). Pociachasz sobie paluchy i tyle będzie frajdy. W zasadzie to nadaje się tylko w wersji akustyczno-elektrycznej do występów estradowych.

Ja zaczynałem od gitary klasycznej (ma nylonowe struny) i uważam, że to dobra droga. Choć długa.
Gitara klasyczna jest instrumentem, który nauczy Cię "porządności" w graniu, co zaprocentuje później. Na początku można zacząć od nauki paru akordów i ryczenia jakichś szant (większość jest prosta i piękna), przy okazji ćwiczyć (z nauczycielem lub bez) granie utworów klasycznych - czyli to właśnie przebieranie paluchami po wszystkich strunach.
Na początku nie będzie wychodziło, ale z czasem...

Gitara elektryczna owszem jest bardzo fajna. Tym fajniejsza im dłużej na niej grasz. Ja zaczynam odkrywać jej prawdziwy urok po kilku latach grania (i kilkunastu na gitarze klasycznej). Wadę ma taką, że przy ognisku nie pograsz.

Tak więc - na początek. Klasyczna.
Byle niezła, nie kupować chłamu, bo się można zrazić  :D.

I tak przy okazji, jeżeli faktycznie masz zamiar zacząć uczyć się grać to jedna ogólna rada. Jak już będziesz miał tą gitarę to kup koniecznie stroik. I ZAWSZE zanim zaczniesz grać nastrój gitarę BARDZO PORZĄDNIE. Mało kto o tym mówi, a jest to szalenie istotne, byś od samego początku przyzwyczajał się do właściwych, niezafałszowanych dźwięków.
Poza tym - serce się kraje, jak gdzieś słyszę kogoś, kto publicznie gra na nie nastrojonej gitarze.

Sukcesów samych!
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline marek38

Odp: Gitara - akustyczna czy elektryczna?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2024, 11:22:45 am »
Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego, internetowego sklepu muzycznego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.musicaudio.pl/gitary-akustyczne/ , gdzie znajdziecie ofertę sklepu Music Audio.

 

anything