Autor Wątek: Szanowny  (Przeczytany 8733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Chmielewski

Szanowny
« dnia: Luty 12, 2008, 12:04:00 am »
Panowie autorzy widocznie chcąc unikać blasku sławy swoje dziecko też schowali pod kloszem, bo ani widu ani słychu o komiksie "Szanowny".

Dlatego postanowiłem Państwu przybliżyć owoc pracy Panów Sztybora i Stefańca:

http://pubpodpicadorem.blogspot.com/2008/02/sw-kilka-o-powidoku-i-sw-wicej-o.html

Zignorujcie pierwsze dwa akapity (przynajmniej w kwestii materii, o której powstał ten wątek).
Think for one f... second. What don't you f... understand?!

Offline OgriV

Szanowny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2008, 05:14:03 pm »
To chyba nie autorzy schowali swoje dzielo pod kloszem. Bylo przeciez pierwsze spotkania w Kawangardzie wlasnie z Szanownym i autorami. Juz sie ludzie po blogach rozpisuja a na gildii nikt nic nie napomknal. Z tego co kojarze to nawet nikt nie napisal, ze ten komiks sie wogole ukazal. Brawo.
Akurat dzial komiksu na gildii reprezentuje marny poziom, wiecej mozna sie dowiedziec z blogow ludzi interesujacych sie komiksem lub blogow tworcow!
No pain, no gain!

Offline GiP

Szanowny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2008, 06:23:43 pm »
a szkoda, bo to bardzo ciekawy komiks, pięknie ilustrowany...

Offline karolk

Szanowny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2008, 06:32:36 pm »
im mniej na forum tym zawsze lepiej

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Szanowny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2008, 11:46:49 pm »
Cytat: "OgriV"
Juz sie ludzie po blogach rozpisuja a na gildii nikt nic nie napomknal. Z tego co kojarze to nawet nikt nie napisal, ze ten komiks sie wogole ukazal. Brawo.
Akurat dzial komiksu na gildii reprezentuje marny poziom, wiecej mozna sie dowiedziec z blogow ludzi interesujacych sie komiksem lub blogow tworcow!

Jak się nie czyta uważnie to się nie widzi i głupoty pisze na forum. Moze lepiej sprawdzić zanim się takowe napisze? Wyszukiwarka w portalu działa sprawnie.
Ku przypomnieniu:
17 stycznia
22 stycznia
31 stycznia
2 lutego

Możesz mi podać który to serwis komiksowy lub blog w podobnym okresie napisał więcej razy o tym komiksie?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline OgriV

Szanowny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2008, 02:02:36 am »
Zwracam honor, rzeczywiscie temat komiksu byl poruszany kilkukrotnie.
Nie chodzilo mi o ilosc w jakiej dany blog czy serwis sie rozpisywal na temat komiksu. Mam niedosyt zwazany miedzy innymi z tym, ze gildia jako "wiadacy prym" serwis tego typu z tak duzym opoznieniem wypuszcza recenzje. To tyle.
Kiedy zatem recenzja "Szanownego" na gildii?
No pain, no gain!

Offline demonter

Szanowny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2008, 12:55:13 pm »
Album jest perełką na naszym skromnym rynku. Perełką bo mały, szybko sie kończy a więcej by się chciało. Bardzo porządne ilustracje. Stefaniec zasługuje na miano polskiego McKeana. A Sztybor może napisać dobry  scenariusz ale nie musi. Chyba że chce... ale nie musi. Mam nadzieje że jeszcze nie raz nas mile zaskoczą.

Offline adro

Szanowny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2008, 01:06:59 pm »
No szanowny to taki maly brylancik. A stefanca z checia zobaczylbym w dluzszym projekcie. Juz Alveum bardzo mi sie podobalo. Nie wiem tylko ile zajeloby Stefancowi narysowanie powiedzmy 100-150 stronicowego komiksu. Kurcze oby ktos stworzyl porzadny, dluzszy scenar, w ktorym Stefaniec moglby pokazac pelnie swoich umiejetnosci, a moze sam rysownik pokusi sie o jakis autorski projekt. Ja czekam na kolejne komiksy z ilustracjami Stefanca
Powiedzialem cos o rysowniku, ale scenar Szanownego tez jest OK i bardzo przyjemnie odebralem historie zawarta w tym komiksie. Szanowny to naprawde dobry komiks zarowno od strony scenariusza jak i rysunkow
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Szanowny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2008, 01:41:38 pm »
Cytat: "OgriV"
Kiedy zatem recenzja "Szanownego" na gildii?

Wydawca nie przekazał egzemplarza recenzenckiego więc sa marne szanse na recenzję. Gdyby takowy przekazał byłyby większe, ale i tak stanąłby w kolejce innych czekających na zrecenzowanie. Aktualnie stała redakcja GK składa się tylko ze mnie i czasami kilka osób współpracujących wspiera serwis recenzowaniem, ale nie jest to stałe więc stąd niedobory w recenzjach.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

N.N.

  • Gość
Szanowny
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2008, 02:37:00 pm »
Czy mogę się dowiedzieć, co się stało z interesującą dyskusją, która się tu rozwijała?
Moderatorzy zwykli dawać jakąś adnotację, jeśli cięli lub przenosili wątek, poprosiłbym o zachowanie tego zwyczaju

No, tak nie zdążyłem jeszcze.
Temat przeniesiony tutaj.
graves

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Szanowny
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2008, 03:13:08 pm »
Cytat: "demonter"
A Sztybor może napisać dobry  scenariusz ale nie musi. Chyba że chce... ale nie musi.


Nie do końca rozumiem to zdanie - znaczy, Bartka stać na dużo, ale w "Szanownym" tego nie pokazał?

Offline demonter

Szanowny
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2008, 03:57:34 pm »
Bartek wie o co chodzi  :D  a że miejsca miał mało na rozwinięcie skrzydeł to fakt. Odpowiednio zmotywowany Stefaniec i pobudzany używkami Sztybor mogą mogą stworzyć naprawdę silny tandem który zostanie doceniony wszędzie tylko nie u nas.

Offline Ziemniakento

Szanowny
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2008, 07:51:31 pm »
Szczerze mówiąc nie mam zamiaru płacić za 10 karteczek piętnastu złotych. Scenariusz Sztybora nie jest ani ciekawy, ani błyskotliwy, ani ani. Nazywanie Stefańca polskim McKean'em też nie jest na miejscu, choć przyznam, że rysownik macha srogo. Gdyby komiks był ciekawy i miał 10 razy więcej stron dobrego, ciekawego scenariusza, kupiłbym bezwzględnie.

Offline Vertigus

Szanowny
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2008, 06:59:38 am »
Mnie Szanowny się nie podoba.
Warstwa graficzna to jeszcze nawet jest w porządku, choć Stefaniec ma, moim zdaniem, problem z pokazaniem ruchu i każda z niewielu scen, w których on występuje, jest pokracznie wykonana i trochę to razi.
Największy zarzut mam jednak do scenariusza, który bardzo stara się być ambitny. Wpada w jakąś taką, unurzaną w oniryzmie, "artystowską" pseudopsychologię dla nastolatek. Nuda, oczywistość i zero lekkości. Nie mówiąc o dosłowności.

Offline Julek_

Szanowny
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2008, 09:28:20 am »
A mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tą "artystowską pseudopsychologią", bo jak rozumiem to przez nią <Szanowny> nie przypadł Ci do gustu. Ja w komiksie Sztybora i Stefańca żadnych "artystowskich" (cokolwiek by to miało znaczyć) chwytów nie dostrzegam, to krótko poprowadzona historia z fabularną pętęlką w środku. Sztyborowi mogło to wyjść gorzej lub lepiej, ale przypisywanie komiksowi cech, jakich nie posiada może świadczyć o złej woli i powielaniu pewnych nieprawdziwych stereotypów o "artystowości" polskiego komiksu.