Autor Wątek: Lucyfer  (Przeczytany 25605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2013, 03:27:09 pm »
zostały chyba jeszcze dwa tomu, więc jak dobrze pójdzie to w 2015 powinniśmy poznać całość  :smile:
Ale całość, w sensie całość? 11 tomów i to już będzie absolutny koniec tej serii? W Baśniach było tak, że też akurat 11. tom kończył historię, ale seria była nadal kontynuowana.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2013, 03:35:35 pm »
Ale całość, w sensie całość? 11 tomów i to już będzie absolutny koniec tej serii? W Baśniach było tak, że też akurat 11. tom kończył historię, ale seria była nadal kontynuowana.

absolutny koniec. w Vertigo jakoś często tak jest, że serie kończą w okolicach 70-75 zeszytu.

Offline mummu

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 14, 2014, 10:32:30 am »
Ktoś wie kiedy 10 tom ?

Offline graves

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2014, 05:25:38 pm »
Ktoś wie kiedy 10 tom ?
Czerwiec. 11 tom - we wrześniu. Zajrzyj do tematu Egmontu - jest tam cały harmonogram wydań.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Shinue

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:15:10 pm »
Nie zróbcie tego błędu co ja zrobiłem przegapiając Kaznodzieję i Hellblazera. Ostatni dzwonek by zakupić/uzupełnić Lucyfera póki komplet jest za około 400zł. Tom 2 na wyczerpaniu. Potem zostaną wam tylko krwiopijcy z Allegro.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 06, 2015, 01:56:45 pm »
"Lucyfer" to była dla mnie bardzo zajmująca lektura. Seria ma kilka wybitnych momentów, pomysły Careya są ciekawe, różnorodne i często niejednoznaczne. W trakcie czytania łapałem się na tym, że zaczynam "dyskutować z wymową dzieła". Przyczynek do wywołania fermentu myślowego, światopoglądowego jest w "Lucyferze" niebagatelny. Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na porządny komiks i czują potrzebę wyzwolenia się ze zmurszałych schematów, próbujących przejąć kontrolę nad naszym życiem.

A na deser "Furie". :)

Offline Sokratesik

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2015, 09:58:45 pm »
Wreszcie jest całość, więc zabrałem się do czytania od nowa.
I seria mnie wciągnęła jeszcze bardziej niż kilka lat temu. Ktoś pisał, że Lucek tu jest postacią bez wyrazu. No to albo ja nadinterpretuję chęci autora, albo ktoś totalnie nie rozumie co autor chciał przekazać. Ktoś inny pisał, że się z diabłem nie utożsamia  - ja się wręcz utożsamiam, chciałbym być tak inteligentny jak on. :) Może dlatego, że Lucyfer wykreowany przez Careya jest bardziej ludzki niż diabelski. Bardzo mądry, kierujący się rozumem, ale nie potrafiący "przeskoczyć" swoich pragnień i tego kim jest. Jaki człowiek umie wyjść poza schematy wyuczone w rodzinie, domu, szkole, swoim własnym środowisku (nawet jeśli z tym walczy - walczy z tym, dlatego właśnie, że to jest to). Luckowi Careya WYDAJE SIĘ, że potrafi... :)
Te zachwianie światopoglądowe to ja przeżyłem już dawno, dawno... natomiast wspaniale jest wyczytywać, wyłapywać z komiksu to w co ludzkość wierzy od wielu wieków i z czym to wszystko się wiąże. Te pytania zawarte wprost i "między wierszami". Nasuwa mi się takie jedno - czy stwórca wymaga od nas, abyśmy kochali go jak psy swojego pana? Bo przecież ludzkość wytworzyła taki właśnie obraz Boga. Wg wszelkich religii tak powinna wyglądać nasza relacja z Bogiem. A jeśli tak - to czy on nas kocha? Tak jak pan swojego psa...?
   Zaznaczam, że piszę to po trzech tomach. Jeszcze pogląd na serię może mi się zmienić ;) Na razie - rewelacja

Offline isteklistek

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 12, 2015, 06:56:48 pm »
Sam nie wiem, co myśleć.....padnie po 1 sezonie, o ile zostanie dokończony:

Offline arczi_ancymon

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 12, 2015, 07:45:31 pm »
Wow, bieda większa niż serialowy Hellblazer. Da się? Da się.

Offline Hollow

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:09:55 pm »
Podobno do sieci wyciekł pilot serialu na podstawie tego komiksu. Miał ktoś z tym styczność?

Offline pioma10

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:24:15 pm »
Miał.
Z komiksem ma wspólny tytuł i ewentualnie pomysł.
Pisząc, że pilot kiepski zrobiłbym mu pozytywną reklamę.
Dalszych odcinków nie mam zamiaru oglądać.

Offline 8azyliszek

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:33:43 am »
Aktor z tego serialu grał wcześniej w skasowanym serialu "Rush". W Lucyferze gra tak samo słabo i przewiduję, że ten serial też dostanie cancel.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2015, 08:11:43 pm »
Mam pytanie odnośnie drugiego tomu. Egmont planuje go moze wznowić (tak jak zrobił to z pierwszym)?
The darkness will swallow everything

Offline Gre

Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 08, 2015, 06:55:22 pm »
seria raczej mało popularna wątpie by były wznowienia....
jak ktoś wczesniej napisał kupujcie dopóki jest bo bedzie płacz jak z kaznodzieja.....


Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Lucyfer
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2015, 03:57:17 pm »
Brak dostępności i ewentualnego wznowienia drugiego tomu mocno wpływa na to, że wstrzymuję się z rozpoczęciem kupna tej serii.


na allegro cena jak dla mnie zbyt wygórowana:


http://allegro.pl/lucyfer-dzieci-i-potwory-unikat-i5653915520.html





The darkness will swallow everything