trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 374523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 04, 2015, 08:45:08 pm »
Wiedziałem, że znam tę charakterystyczną kreskę :-)

Offline Koalar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 10, 2015, 07:13:19 pm »
Gratki, Vision :)

A tak w ogóle to jak to jest, wystarczy podać tytuł wydania zbiorczego (np. Yans t. 1) albo antologii (np. Człowiek w probówce), czy musi być tytuł konkretnego tomu albo historii wewnątrz?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1112 dnia: Marzec 10, 2015, 07:40:46 pm »
Gratki, Vision :smile:
Dziękuję. Miło się z Wami (a w szczególności z Tobą) współzawodniczyło. Dzięki Tobie wreszcie był ten dreszcze emocji, że mogę nie być pierwszym na podium :wink:
A tak w ogóle to jak to jest, wystarczy podać tytuł wydania zbiorczego (np. Yans t. 1) albo antologii (np. Człowiek w probówce), czy musi być tytuł konkretnego tomu albo historii wewnątrz?
Hmmmm... To jest ciekawe pytanie.
Co do Yansa to chyba zależy może być i tak i tak (wydanie zbiorcze czy też osobny album), ale może to zależeć od tego jak dokładną zagadkę zada zadający (np. prośba o podanie tytułu serii i albumu w jakim pojawił się dany kadr, czy wydanie zbiorcze jest albumem... dla mnie nie).
Co do antologii to z tego co pamiętam to zawsze bawiliśmy się, że chodziło właśnie o tytuł antologii, a nie o tytuł konkretnej historii z antologii.
Co do komiksów z Semica to ja uważam, że wystarczyłoby podać np. Superman 11/95 (bez wgłębiania się w tytuł historii), ale to też zależy od tego jak zada tę zagadkę pytający.
Temat rzeka - pewnie niezależnie od tego jaki będzie regulamin zawsze warto przymknąć oko i pamiętać, że chodzi tu głównie o zabawę.


« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 08:00:07 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1113 dnia: Marzec 10, 2015, 07:51:03 pm »
jestem za tym by sie wstrzymać dzień lub dwa z następną turą i wrzucać KONKRETNE ZREDAGOWANE propozycje amian w regulaminie...

nie pomysły... KONKRETNE zapsiy...

czekam do czwartku (może być?) i wtedy wznowię z (mam nadzieję) nowym regulaminem...
pasuje?

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1114 dnia: Marzec 10, 2015, 08:01:44 pm »
jestem za tym by sie wstrzymać dzień lub dwa z następną turą i wrzucać KONKRETNE ZREDAGOWANE propozycje amian w regulaminie...

nie pomysły... KONKRETNE zapsiy...

czekam do czwartku (może być?) i wtedy wznowię z (mam nadzieję) nowym regulaminem...
pasuje?
Ja będę miał czas by przysiąść i pomyśleć dopiero jakoś w czwartek.
Może nie śpieszmy się i na spokojnie zbierz pomysły i rozpocznijmy w poniedziałek? Weekend się zbliża, a często jest tak, że to martwy sezon.
Co Wy na to?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1115 dnia: Marzec 10, 2015, 08:49:30 pm »
jestem za.

do poniedziałku więc
{może ktoś jeszcze spędzi weekend konstruktywnie i coś szrajbnie...}

Offline kosmoski

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1116 dnia: Marzec 11, 2015, 11:12:59 am »
To może zacznę. Przekreśliłem propozycję do wyrzucenia, wyboldowałem zmienione punkty.

Zasady:

1.Konkurs prowadzą moderatorzy Forum Gildii Komiksu, do nich proszę kierować wszelkie pytania odnośnie konkursu.
1a. Konkurs polega (w zależności od uznania zadającego zagadkę) na:
 - odgadnięciu nazwy postaci, która na danym kadrze się znajduje (zadający musi doprecyzować czy wymaga imienia, nazwiska, imienia i nazwiska czy też pseudonimu postaci),
 - odgadnięciu tytułu komiksu, z którego dany kadr pochodzi,
 - odgadnięciu tytułu serii/antologii, z której dany kadr pochodzi,
 - odgadnięciu tytułu serii i poszczególnego tomu, z którego dany kadr pochodzi.
1b. W każdym przypadku, przy braku sprecyzowania pytania, domniemywa się, że zadającemu chodzi tylko o tytuł komiksu.

2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.

3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) będą karane. Zmiany takie wprowadzone mogą zostać jedynie przez moderatorów Forum Gildii Komiksu.

4. Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce (w formie albumu lub zeszytu). Nie zamieszczamy kadrów z utworów, które miały tylko elektroniczną premierę.

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

6. W przypadku odgadywania nazwy postaci imię i nazwisko lub pseudonim postaci muszą być znane i podane w komiksie.

7. Jeśli w kadrze jest więcej niż jedna postać, zadający musi sprecyzować, o którą chodzi. Przy braku sprecyzowania, domniemywa się, że zadającemu chodzi tylko o tytuł komiksu.

8. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Niedopuszczalne jest podanie przez tego samego użytkownika kilku odpowiedzi w bezpośrednio następujących po sobie postach.

9. W przypadku odgadywania tytułu komiksu odpowiadający musi podać jednoznaczną nazwę polskiej edycji komiksu, z którego pochodzi kadr. Jeżeli w polskiej edycji komiks jest częścią serii należy podać też tytuł serii. Jeżeli w polskiej edycji komiks składa się z dwóch lub więcej tomów/albumów/zeszytów bez wyodrębnionej nazwy danego tomu, należy podać numer tomu z którego pochodzi kadr.

10. Ewentualne podpowiedzi są kwestią gustu użytkownika, który dodaje screena.

11. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.

12. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie postać, z zastrzeżeniem punktów 11, 13 i 16.

13. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi, zada nową zagadkę i potwierdzi odpowiedź kolejnego użytkownika. Zagadka musi się pojawić w ciągu 48 godzin. Jeżeli zagadka nie pojawi się w ciągu 48 godzin, nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik bądź moderator.

14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona przez zadającego w ciągu 24 h. Jeżeli odpowiedź nie zostanie potwierdzona przez zadającego w ciągu 24 godzin to nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez redaktorów lub moderatorów jednak w takim przypadku zadający nie otrzymuje punktu.

15. Gramy do 20 punktów.

16. Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Gracz, który złamał tę zasadę traci punkt, a prawo zadania nowej zagadki przechodzi na poprzedniego zadającego lub moderatora. Poprzedni zadający może zrzec się zadawania nowej zagadki na rzecz pierwszego chętnego użytkownika.

17. Zastrzegamy sobie prawo do zmieniania regulaminu w czasie trwania quizu. 

W tym wątku można tylko zadawać zagadki, podpowiedzi zadającego i zamieszczać odpowiedzi. Wszelkie dyskusje mogą toczyć się w odrębnym wątku przeznaczonym na komentarze.

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1117 dnia: Marzec 11, 2015, 11:13:13 am »
A może zrobimy drugą edycję cytatów?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30352.0.html

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1118 dnia: Marzec 11, 2015, 12:08:17 pm »
A może zrobimy drugą edycję cytatów?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30352.0.html
Niezłe ;)
A ja myślałem o fragmentach okładek...
Obie rzeczy thumb up!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Koalar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1119 dnia: Marzec 11, 2015, 12:23:03 pm »
Ja bym był za tym, że w przypadku nazwy komiksu trzeba zawsze podać nazwę pozycji wydawniczej (szukam jakiegoś zgrabnego terminu), a nie tytuł pojedynczej historii/zeszytu/tomu/komiksu znajdujących się w tym wydawnictwie. Czyli:
- TM-Semic: Spider-man 12/99 (a nie konkretny tytuł którejś z historii czy tam zeszytu)
- antologie: Powstanie '44 - 2 - Antologia prac konkursowych 2009 (a nie tytuł konkretnego komiksu)
- wydania zbiorcze: Valerian - wydanie zbiorcze, tom 1 (a nie tytuł danego tomu).

Generalnie chodzi o małe ułatwienie dla zgadujących i uproszczenie tego, co trzeba odgadnąć. Widzę kadr i mogę zgadywać tytuł komiksu (tzn. pozycji wydawniczej), nie trzeba się za bardzo przejmować szczegółami.

A konkretny zapis podam, chyba że pojawi się dużo głosów, że pomysł nie jest fajny. No i może ktoś ma lepszą nazwę niż pozycja wydawnicza.

13. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi, zada nową zagadkę i potwierdzi odpowiedź kolejnego użytkownika. Zagadka musi się pojawić w ciągu 48 godzin. Jeżeli zagadka nie pojawi się w ciągu 48 godzin, nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik bądź moderator.

Jestem przeciwny. Konkurs moim zdaniem powinien być możliwie najbardziej płynny. 24 godziny to i tak sporo. Jak ktoś podaje odpowiedź, to powinien być przygotowany na to, że będzie musiał zadać zagadkę w 24 h (a nawet 48 h, bo potwierdzający też ma 24 h na potwierdzenie). Jak wie, że nie da tym razem rady, to niech w ogóle odpuści odpowiedź. A jak coś mu wypadnie, no to trudno, to luźna gra, mijają 24 godziny i lecimy dalej.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline AvengerGT

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1120 dnia: Marzec 11, 2015, 12:40:35 pm »
Ja bym był za tym, że w przypadku nazwy komiksu trzeba zawsze podać nazwę pozycji wydawniczej (szukam jakiegoś zgrabnego terminu), a nie tytuł pojedynczej historii/zeszytu/tomu/komiksu znajdujących się w tym wydawnictwie.

Jestem przeciwny. Konkurs moim zdaniem powinien być możliwie najbardziej płynny. 24 godziny to i tak sporo. Jak ktoś podaje odpowiedź, to powinien być przygotowany na to, że będzie musiał zadać zagadkę w 24 h (a nawet 48 h, bo potwierdzający też ma 24 h na potwierdzenie). Jak wie, że nie da tym razem rady, to niech w ogóle odpuści odpowiedź. A jak coś mu wypadnie, no to trudno, to luźna gra, mijają 24 godziny i lecimy dalej.

Popieram.

Dodatkowo po głowie chodzi mi propozycja ukrócenia zbyt częstego zgadywania w obrębie jednego pytania, tzn. niech to będą 2 (3 to imo absolutny max) próby.
Nie jest to nagminne, ale uważam że profilaktycznie powinno się tutaj sprecyzować maksymalną liczbę odpowiedzi. W teleturnieju "Jaka to melodia" zła odpowiedź to np. wykluczenie ze zgadywania na rundę czy dwie. W naszym konkursie powinno wystarczyć najzwyklejsze ograniczenie do wspomnianych 2-3 odpowiedzi/strzałów.

Coś w ten deseń:

18. W obrębie jednego pytania uczestnik konkursu może dokonać maksymalnie 3 prób odgadnięcia. Jeśli trzecia odpowiedź nadal jest błędna, osoba ta nie może już więcej odpowiadać w aktualnej turze.

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1121 dnia: Marzec 11, 2015, 01:08:56 pm »
Ja bym był za tym, że w przypadku nazwy komiksu trzeba zawsze podać nazwę pozycji wydawniczej (szukam jakiegoś zgrabnego terminu), a nie tytuł pojedynczej historii/zeszytu/tomu/komiksu znajdujących się w tym wydawnictwie.(...)
No i super :)

18. W obrębie jednego pytania uczestnik konkursu może dokonać maksymalnie 3 prób odgadnięcia. Jeśli trzecia odpowiedź nadal jest błędna, osoba ta nie może już więcej odpowiadać w aktualnej turze.
Bardzo fajne ;)
A co do terminu zadania kolejne zagadki to max. 24 h od potwierdzenia poprawności odpowiedzi.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1122 dnia: Marzec 11, 2015, 01:13:51 pm »
A może zrobimy drugą edycję cytatów?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30352.0.html
Bardzo chętnie, choć trudno będzie powtórzyć wynik z tamtej edycji.... :cool:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30352.750.html
Nocy Matko Dnia

Offline kosmoski

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1123 dnia: Marzec 11, 2015, 01:21:50 pm »
Ja bym był za tym, że w przypadku nazwy komiksu trzeba zawsze podać nazwę pozycji wydawniczej (szukam jakiegoś zgrabnego terminu), a nie tytuł pojedynczej historii/zeszytu/tomu/komiksu znajdujących się w tym wydawnictwie. Czyli:
- TM-Semic: Spider-man 12/99 (a nie konkretny tytuł którejś z historii czy tam zeszytu)
- antologie: Powstanie '44 - 2 - Antologia prac konkursowych 2009 (a nie tytuł konkretnego komiksu)
- wydania zbiorcze: Valerian - wydanie zbiorcze, tom 1 (a nie tytuł danego tomu).

Generalnie chodzi o małe ułatwienie dla zgadujących i uproszczenie tego, co trzeba odgadnąć. Widzę kadr i mogę zgadywać tytuł komiksu (tzn. pozycji wydawniczej), nie trzeba się za bardzo przejmować szczegółami.

A konkretny zapis podam, chyba że pojawi się dużo głosów, że pomysł nie jest fajny. No i może ktoś ma lepszą nazwę niż pozycja wydawnicza.

zawsze można dodać do 1a kolejną propozycję np.
 - odgadnięciu tytułu oraz numeru serii/antologii/wydania zbiorczego, z której dany kadr pochodzi,

Offline Kokosz

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1124 dnia: Marzec 11, 2015, 01:57:39 pm »
Dodatkowo po głowie chodzi mi propozycja ukrócenia zbyt częstego zgadywania w obrębie jednego pytania, tzn. niech to będą 2 (3 to imo absolutny max) próby.
Nie jest to nagminne, ale uważam że profilaktycznie powinno się tutaj sprecyzować maksymalną liczbę odpowiedzi. W teleturnieju "Jaka to melodia" zła odpowiedź to np. wykluczenie ze zgadywania na rundę czy dwie. W naszym konkursie powinno wystarczyć najzwyklejsze ograniczenie do wspomnianych 2-3 odpowiedzi/strzałów.

Według mnie najlepszą i najprostszą zasadą byłaby jedna zagadka - jedna odpowiedź, przy czym podpowiedź zadającego resetowałaby to ograniczenie (tzn po wstawieniu podpowiedzi wszyscy od nowa mogą zgadywać).

I jestem przeciwny ograniczeniom, że kadr musi być z albumu/zeszytu. Proponuję dowolną publikację na papierze - album, zeszyt, magazyn, odcinek w prasie itp. Załóżmy, że zadający ma głowę na karku i nie będzie wstawiał zagadek nie do odgadnięcia - nie o to tu chodzi. Zresztą jakby chciał - to regulamin go nie powstrzyma.

 

anything