Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 374583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2008, 06:11:20 pm »
nie doczytałem :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ty_draniu

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2008, 12:16:12 pm »
Widzę, że zagadka jest trudniejsza niż mi się wydawało  :)
Pierwsza podpowiedź:
kadr pochodzi z komiksu frankofońskiego

ciągle nic? hmm...
kolejna wskazówka:
do tej pory ukazały się 3 tomy tego komiksu i więcej nie będzie bo seria przynosiła straty (wydawca ma się dobrze)
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2008, 12:37:41 am »
Chyba rzeczywiście jest trudna :-)
Mam wrażenie, że gdzieś już to widziałem, kreska z czymś mi się kojarzy, ale ani nie mam sił na szukanie po kolei w komiksach z półki, ani nic konkretnego do głowy nie przychodzi :-]
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Raf Fariszta

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2008, 09:31:51 am »
Cytat: "Ty_draniu"
kolejna wskazówka:
do tej pory ukazały się 3 tomy tego komiksu i więcej nie będzie bo seria przynosiła straty (wydawca ma się dobrze)

To istotna wskazówka, juz myślałem, że to jakiś zapomniany Motopol.....
Cytat: "Tencz"
Raf Fariszta: Byłeś blisko :)

Walnąłem impulsywnie....i po chwili wpatrywania się w obrazek zauważyłem, że to brunet z krótką szczęką, a nie blondyn raczej z długą.....
Nocy Matko Dnia

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2008, 12:12:44 pm »
Fresh, może przeczytaj cały regulamin, bo znowu punktu nie dostajesz (patrz 13.) :)

Poza tym proponuję dodać punkt do regulaminu:
Kto nie zadał zagadki w regulaminowym czasie lub nie zrzekł się prawa do jej zadawania, nie może zgadywać w następnej turze – bo to kara była taka :)

Offline Ty_draniu

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2008, 12:32:58 pm »
Tencz, skoro jesteśmy przy regulaminach, rozważ punkt 3  :D

Druga rzecz punkt 4 regulaminu:
Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce.

Twój kadr sugeruje coś innego, choć oczywiście mogę się mylić.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2008, 12:47:53 pm »
Draniu, ten komiks był wydany w Polsce. Nie ma w regulaminie nic, że musi to być z polskiego wydania. :D
Powinienem usunąć teskt z dymka, ale stwierdziłem, że nie jest to podpowiedź, więc zostawiłem.

Offline Ty_draniu

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2008, 12:51:31 pm »
mogłeś usunąć, a tak graves wkroczył i usunął nie tylko dymek  :)
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2008, 12:52:49 pm »
Cytat: "Tencz"
Draniu, ten komiks był wydany w Polsce. Nie ma w regulaminie nic, że musi to być z polskiego wydania. :D
Powinienem usunąć teskt z dymk, ale stwierdziłem, że nie jest to podpowiedź, więc zostawiłem.

Czy uważasz, że napisanie w regulaminie, że "Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce"  jest równoznaczne z kadrem komiksu wydanego w USA?
Text w dymku pomaga, bardzo często. Usunięcie - utrudnia (no cóż wola zadającego). Podanie w oryginale - utrudnia znającym polską wersję znacznie, nie czytając tego w oryginale, bo to czasami bywa całkiem różne :)
Kadr nie zatwierdzony.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2008, 01:20:56 pm »
Cytat: "graves"
Czy uważasz, że napisanie w regulaminie, że "Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce"  jest równoznaczne z kadrem komiksu wydanego w USA?

Jeżeli spełniona jest przesłanka pierwsza (wydania w Polsce), to jak najbardziej można zinterpretować ten zapis regulaminu w sposób, który uczynił to Tencz....ale skoro nalegasz.....
Nocy Matko Dnia

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2008, 01:31:12 pm »
Moim zdaniem kadr powinien być cały tzn. z dymkami (jeśli takowe znajdują się na kadrze) i nie okrojony tylko do postaci. Jeśli zadający chciałby mieć tylko postać na kadrze i bez dymków czy ramek narracyjnych to powinien taki kadr znaleźć.

Poza tym chciałbym wstawić się za moderaturą i administracją, żeby także moderatorzy i Graves mogli brać udział w zabawie. No bo w końcu to tylko zabawa i rywalizacja. Nie wydaje mi się żeby głównym celem było polowanie na nagrody. Rozumiem, że trudno być sędzią we własnej sprawie ale nie bierzmy tego tak bardzo poważnie. :)

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2008, 02:05:32 pm »
To może ustalmy wszystko zanim wrzucę kolejny kadr.
1. Jestem za możliwością wyrzucania dymków z kadru. Przykład: jak wrzuciłem kadr z „Jestem legendą”, był to jedyny kadr w którym występował Ben jako człowiek, a nie wampir. W dymku obok było „Dzień dobry Ben” – całą zabawę szlak by trafił, jakby umieścić go w kadrze, gdzie byłby sam, ale jako wampir.
2. Da się zgadnąć po fragmencie kadru bez tekstu, jak to było w przypadku zagadki Anakina, proponuję jednak uściślić ten punkt.
3. Jestem za tym, żeby moderatorzy rozstrzygnęli ostatecznie te kwestie i do zabawy razem z nami :D Chodzi o dobrą zabawę.

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2008, 02:22:13 pm »
Tencz nie blokuj konkursu. Wrzuć na razie jakiś kadr, który nie będzie budził kontrowersji co do formy.

A zresztą - jak chcesz...

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2008, 03:22:15 pm »
OK. To samo w nowej wersji. :)

Dobrze byłoby jednak uściślić zasady.

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2008, 04:29:21 pm »
Cytat: "Tencz"
OK. To samo w nowej wersji. :)

Dobrze byłoby jednak uściślić zasady.

Dobrze- uściślijmy. Zabawę rozpoczął CDJack, ale oddał w ręce moderatorów - więc takie drobne uzupełnienia czuję się w obowiązku dodać ;)
A więc:
Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce
Chciałbym, aby wszyscy rozumieli od teraz jako:
Kadr - cały kadr.
komiks wydany w Polsce - jako bezpośrednio zamieszczony kadr z komiksu w takiej formie jak został wydany w Polsce (zdjęcie, scan kadru). W przeciwnym wypadku różne wydania zagraniczne - tych samych komiksów niekoniecznie muszą być takie same. Pierwsze wydania serii - czasami różnią się (są poprawiane, przerysowywane) do kolejnego wydania - na podstawie których przeważnie wychodzą polskie wydania.

Co do udziału moderatorów, to... nie znam przeciwskazań, jednak do ogólnej punktacji nie muszą wchodzić. Jak podaje Regulamin - moderator może zamieszczać kadry, jeśli np. ktoś się nie wywiązał ze wstawienia lub innych sytuacji tam wskazanych.
Ogólnie w Regulaminie nie ma nic zakazującego udziałowi moderatorów - tyle tylko, że nagrody nie dostaną (za dobre moderowanie są oddzielne nagrody od czasu do czasu).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything