trawa

Autor Wątek: Gry w klimacie horroru  (Przeczytany 9256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mogul

Gry w klimacie horroru
« dnia: Styczeń 18, 2008, 12:06:33 pm »
Jak się zapatrujecie na gry komputerowe/konsolowe w klimacie horroru?
Na X360, który posiadam jest ciekawy Dead Rising, średnio udany Clive Barker's Jericho... W drodze jest ciekawy left 4 Dead, Dead Space.
Nawet polski Techland robi gre "Dead Island" traktującą o zombiakach (www.deadislandgame.com).
Czy gra może przerazić tak samo mocno jak film lub książka?

Offline Chiunshin

Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2008, 12:45:41 pm »
Tak, przykładem tego jest Silent Hill (mówię tu o znakomitej części drugiej :))
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Tweener

Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2008, 01:50:36 pm »
Nawet Resdient Evil potrafił wystraszyć, mówię tu o część 1,2,3 z PSX. Silent Hill z PSX. Dino Crisis - w ogóle nie straszny.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2008, 03:27:30 pm »
Niedościgniony wzór-> Call of the Cthulhu: Dark Corners of the Earth. FPP, gdzie przez dłuuugi czas nie posiadamy żadnej broni. A mimo to gra dostarcza emocji co niemiara. Świetna fabuła, rewelacyjne wykonanie. I niech nikt nie śmie psioczyć na wiek gry i nienajnowszy silnik graficzny.



Doom 3 daje radę.

    

Offline Sir Szmer

Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:27:26 am »
wprawdzie to raczej internetowa bo flashowa gierka ale naprawde profesjonalnie wykonane, warto poświęcić godzine lub dwie bo tyle zajmuje jej przejscie
Exmortis 2
http://www.funny-games.biz/exmortis-2.html
juz jedna z pierwszych scen jest niesamowita, masz kilkanaście sekund na rozwiązanie pozornie prostego problemu - niesprawny samochód i kluczyki w zasięgu wzroku w studzience ściekowej
w oddali, gwałtownie zbliżające sie krwiste chmury, zapowiadające tytułowe Exmortis -katów rasy ludzkiej...
pożniej fabuła troche kuleje, zwłaszcza zakończenie trochę kiczowate ale naprawde warta polecenia historia
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2008, 03:34:09 pm »
Ostatnio pocinam na konsoli Evil Dead: Regeneration całkiem przyjemna, bezstresowa sieczka(zresztą jak film) dostępna jest również wersja PC
I'm a master for these cookies

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2008, 09:54:44 am »
Na PC-ty jest kilka klasyków-evergreenów. Tzn. takich które, pomijając kwestię grafiki, wcale się nie zestarzały. I straszą także fabułą i klimatem, nie tylko zawartością zombiaków na metr kwadratowy.
"System Shock II" - kto nie lubi opuszczonych statków kosmicznych, duchów, dziwacznych pasożytów i oszalałej załogi? Świetna fabuła  przedstawiana w nagraniach dźwiękowe zaginionych załogantów.
 "Clive Barker`s Undying" ( zdaje sie nie wydano jej w naszym kraju) -nawiedzone domiszcze, nie do końca martwa rodzinka - przepyszny klimacik.
Jest "Aliens vs Predator II"- wiadomo o co chodzi, niesamowite są misje grane postacią Samotnego (a jakże) Marine - nie ma to jak ksenomorf wyskakujący z ciemności na twarz, fabuła trzy do pięciu razy lepsza od filmowych gniotów pod tymże tytułem.
Z nowinek - "Bioshock", taki  Panie, "System Shock II" po graficznym liftingu, moim zdaniem udany.
Była taka skromna gierka pt. "Nosferatu", prosta jak cep -fabuły w zasadzie brak, ot ganiasz po zamczysku i prażysz do jednych wampirów a innym demonstrujesz krucyfiks, co może -ale nie musi- poskutkować. Wyznam, że nie przemogłem się aby ją ukończyć - zwyczajnie znużyło mnie napięcie związane z nieskuteczną bronią i wyskakującymi z zakamarków agresywnymi paskudami. Poziomy są losowo generowane -nigdy nie wiadomo czy, co i skąd wyskoczy.
Były też, nawet niezłe, "Cold Fear" i ostatni Resident Evil.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 10:19:35 am wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Animus

Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2008, 10:53:06 pm »
Silent Hill 2 to dla mnie sztandarowa gra z tego gatunku, warto tez wspomnieć o klimatycznej  "Penumbra-Czarna Plaga", hm "the thing" , no i Doom 3 który też potrafił przestraszyć. Nie ma to jak noc ,ciemny pokój i słuchawki na uszach.

Offline PanCiacho

Odp: Gry w klimacie horroru
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2008, 01:26:51 pm »
Mogę jeszcze dodać grę fps F.E.A.R gdzie wcielamy się w wojaka z oddziału d.s paranormalnych, a nas samych prześladuje dziewczynka Alma, podobna do tych z ringu, pojawia się nie wiadomo skąd, np jak wchodzimy po drabinie, to od razu po zobaczeniu wyższego piętra jest tam ona :D Wychodzi też teraz druga część F.E.A.R 2 z podtytułem Origins

Dead Space też ma taki być, tylko że tutaj w porównaniu z grą wyżej nie będziemy brali hord potworów na klate, tylko uciekać przed nimi, bo jesteśmy tylko małym profesorkiem, prawie zawsze bez broni na opanowanej przez kosmitów stacji badawczej.


 

anything