Autor Wątek: "Czarująca" Bretka na 1000pkt  (Przeczytany 6373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jajan1

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« dnia: Styczeń 14, 2008, 03:10:09 pm »
Witam

Coś mi odwaliło po przeczytaniu połowy Zabójcy Trolli i skonstruowałem takie coś... Skomentujcie a ja to jeszcze nie długo sprwdze...

Paladyn [139]
koń
BSB
Gromil Great Helm

3x Damselka [3x109] (jedna jest generałem jak można)
2lvl
barding

10 bowman [70]
tarcze

10 bowman [70]
tarcze

5 Grail knights [210]
sztandarowy

3 Pegasus Knights [185]
CG bez muzyka

All points = 1001pkt

(Palladyn biega w gralach, a damselki są wolne)
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline GarG

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2008, 03:20:57 pm »
Nie sadze by ta rozpiska miała jaką kolwiek racje bytu gdyz czrodziejki zejdą w 1 albo 2 turze bez osłony z jakiegokolwiek strzelania, jedynie gralem mogą cos nawojowac ale to tez zalezy od mapy i od ilosci strzelcow przeciwnika. ale ogólnie bretonia się raczej marnie gra na czary gdyz w Bretoni Panie i Damy serca mają raczej siedziec na zamkach, rodzic dzieci i chawlic oddanych rycezy niz walczyc na polu bitwy :-) na troche wieksze ptk. 1500? moze by Ci sie udało złozyc rozpiske na magie ale ta jest bardzo słaba.(ale to tylko moje zdanie)
alekith my King, Morati my Queen and Naggaroth my Mother!

Offline Grimore

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:11:16 pm »
Z Krasiami to byś tą rozpiską nie powalczył. Zwłaszcza przeciw silnej artylerii i kusznikom. Nawet nie musiałbym brać kowali runów, bo i tak na standardzie mam 4 kości dispela.

Ja bym nie inwestówał tyle pkt. w graili. Lepiej za tą kwote wystawić dwa oddziały innych rycerzy np. errantów. Wróg ma wtedy więcej ruchomych celi :)

No i co, jeśli by ci przyszło walczyć, z inną bretką ale bardziej nastawioną na kawalerię ?
ivide et impera

Offline Jajan1

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2008, 07:47:42 am »
Ale krasie to wyjątek jeśli chodzi o dispele i to nie jest na nie rozpa...

A jak bym trafił na bardziej normalną bretke to mam pomiędzy drzewami albo w przełęczy grali z BSB i pegazy.... A zanim dojadą to ok 3 czary na ture 1-2 trafia i liczę na panikę.... Pozatym ściana ognia jak ci wyrośnie przed nosem to nic nie zrobisz...
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline Grimore

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2008, 06:54:01 pm »
Być może masz rację, ale ja jakoś nie jestem przekonany do pokładania tak wielkich nadziei w magii, zwłaszcza że większość czarów nie wyrządza zbyt dużych szkód ( mało, który z ofensywnych czarów ma siłę większą niż 4 ).

Do tego jak się źle trafi z losowaniem czarów to można mieć tak jak mój kumpel w jednej bitwie: co prawda miał dwóch magów ale zestaw mieli tak beznadziejny, że aż przykro było patrzeć, no może nie tak przykro bo to ja byłem jego przeciwnikiem :)
ivide et impera

Offline PERSHING

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2008, 07:08:35 pm »
jajan jedno sprostowanie...
ściana ognia to Fire Lore a ty mozesz korzystać tylko z Życia(szczerze nie polecam) i Bestii (jedyne fajne czary to 6-ruszanie sie 3-2d6 z siłą 3 i 5-jak z bolt throwera) hmm ja służki biore tylko do dispela wrzucam jedną 1lvl daje jej 2 scrole i do odziału gralowców np w tym momęcie mają magic resistance 1 wiec jak rzucasz czar w nich to masz dodatkową kość dispela, do tego jeszcze damselka wchodzi do środka wiec kolo ze środka na brzeg lancy czyt. również atakuje przy wpadzie :)

nie wiem ale jakoś nie mam wogóle przekonania do tych łuczników prubowałem nimi grać ale zabicie 3 skinek na bitwe to kiepski rezultat:/ nic nie robią.... za mała siła rażenia aby zmusić defensywną armie do podejścia

nie wykorzystuj wszystkich slotów herosów :) lepiej jest wsadzić małą lance jak sie gra na małe punkty czym cie jest więcej tym przeciwnik bardziej drży

ja wystawiam samą konnice pegazy i yeomenów do zabawy(też mają łuki :D)
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline PERSHING

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2008, 07:11:49 pm »
a jak słysze jakie to krasnale są super to mnie krew zalewa :/ czym wy się tak podniecacie to ja niewiem.... armia jak każda inna
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline Grimore

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2008, 04:59:57 pm »
Akurat w poprzednim moim poście miałem na myśli imperium ( gram krasiami i imperium ). I nie twierdze wcale jakoby krasie były najlepsze bo to oczywiście nie jest prawdą.

Jednakże każda armia, w tym również krasnoludzka ma swoje słabe i silne strony i w poprzednich postach ( nie ważne w którym dokładnie ) miałem właśnie na myśli, iż ta konkretna rozpiska bretonii nie wytrzymała by konfrontacji z krasnoludami właśnie ze względu na kilka cech charakterystycznych dla krasi. To jednak nie oznacza, bym twierdził, że armia krasnoludów jest najlepsza.

Po za tym uważam akurat i nie jestem w tym odosobniony, iż magia nie jest zbyt mocną stroną bretonii i jestem raczej sceptyczny w stosunku do magicznych rozpisek dla bretki.
ivide et impera

Offline PERSHING

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:45:04 pm »
tak masz racje magia bretońska moim zdaniem jest kiepska.. ja wystawiam tylko do dispela i wrzucam służki do lancy wczoraj grałem bitwe i rzuciłem czar nr1 +3A +2S +1T służką (1lvl) przeciwnik się śmiał i nie dispelował potem o tym zapomniał :D i zaszarżował skinkami w maga i jego zdziwienie było piękne jak skinki zrobiły flee
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline Jajan1

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2008, 05:05:19 pm »


Legenda:
zielone - lasek
niebieskie - damselki
czerwone - grale i BSB
czarne - łucznicy
po prawej - pegazy

Tak chce grać tą taktyką.... Damselki do najbliższego lasku i czarami...
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline PERSHING

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2008, 10:58:27 am »
no plan dobry ale to jest schemat na złamanie jednego odziału :) a co zrobisz jak w lasku znajdą sie 3 albo 4 odziały pozatym magiczki biegające osobno to bardzo łatwy łup dla każdego do tego tereny są losowe i nie jest powiedziane że będą 2 laski obok siebie.. gralowce na 1k są nieopłacalni bo są za drodze lepiej wystawić 2 lance realmów jak 1 gralów
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline PERSHING

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2008, 11:00:02 am »
aha i jeden największyc minus pegazów :( nie ściągają ranki za wjazd od tyłu albo boku bo są skirmish także ten odział nie nadaje się na szarże w klocki
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline Jajan1

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2008, 04:50:47 pm »
Ale jak już będą w walce to czarodziejki będą walić w pozostałe oddziały...

A tereny są losowe więc napisałem że czarodziejki do najbliższego lasku...

Gram przeciw Imperium tą rozpiską i myśle że też ustawią się defensywnie i licze na te czary... Będą (najprawdopodobniej) konie i halabardnicy reszta to działo piekielnik i jacyś strzelcy... Konie w tą taktykę ^ a halabardnicy czarami ew. jak pegazy przetrzymają atak konnicy to do piekielnika albo działa pozatym mam 2 reg łuczników nie po to żeby bezczynnie stali... :badgrin:
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline Grimore

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2008, 05:41:38 pm »
Pegazy same bez pomocy ataku nie przetrzymają. A jeśli imperium będzie miało co najmniej jednego maga ( ja zawsze jednego biorę ) to się tą swoją magią w życiu nie przebijesz. J
ak chcesz grać magią to się przerzuć na high elves albo przynajmniej imperium.
ivide et impera

Offline Jajan1

"Czarująca" Bretka na 1000pkt
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2008, 09:27:19 pm »
Cytat: "Grimore"
Pegazy same bez pomocy ataku nie przetrzymają. A jeśli imperium będzie miało co najmniej jednego maga ( ja zawsze jednego biorę ) to się tą swoją magią w życiu nie przebijesz. J
ak chcesz grać magią to się przerzuć na high elves albo przynajmniej imperium.


To jest tylko taka rozpa żeby sprawdzić... z ciekawości...
Ale ok THX :)
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków