trawa

Autor Wątek: The Elder Scrolls  (Przeczytany 6286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« dnia: Grudzień 31, 2007, 10:47:16 am »
Co sądzicie o całej serii The Elder Scrolls? Dla mnie jest ona niesamowicie wciągająca, ostatnia część tej serii (Oblivion) jest nie tylko piękna graficznie ale fabułę ma też dobrą.

Dla przypomnienia części TES:

- TES: Arena

- TES: Daggerfall


-TES: Morrowind

-TES: Oblivion
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2007, 10:53:27 am »
Jeśli mam być szczery, to najbardziej z całej serii podoba mi się Daggerfall. Olbrzymi świat, otwarta rozgrywka, po prostu bajka. Najbardziej rpgowy cRPG w jaki grałem.

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:07:19 am »
Ale Daggerfall (to trzeba przyznać): nie ZACHWYCAŁ grafiką a Oblivion już tak, w sumie jakby nie patrzeć, Daggerfall miał tyle powierzchni co całe Stany Zjednoczone, ale miał też ogromną ilość bugów (dzięki czemu zyskał przydomek: Buggerfall)
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:17:42 am »
Co mi po grafice w Oblivionie, jak dla mnie ta gra jest najzwyczajniej nudna i głupia. Skalowanie trudności spotkań do poziomu gracza, jest dobre w H&S a nie w RPG. Głośno zachwalana sztuczna inteligencja, nieliniowośc i tym podobne rzeczy, okazały się być na dłuższą metę pustymi słowami.

Daggerfall miał w sobie to coś, czego nie ma Oblivion. Większość graczy szukała na świecie smoków, choć było powiedziane, że ich nie ma. Choć podróżowało się Quick Travel'em po mapie, to jednak piesze wycieczki były możliwe (choć monotonne) i dodatkowo przynosiły niekiedy bonusa w postaci znalezienia jakiejś ukrytej lokacji.

Tak czy inaczej, RPG'owo Daggerfall stoi o niebo wyżej od Obliviona w moich oczach :)

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:23:59 am »
Gambit, dziwne że wiele czasopism i serwisów dało Oblivionowi 9, lub nawet 10! (Przykład: CDA wstawiło Oblivionowi 10...) W Oblivionie wiele graczy chce znaleźć sposób na latanie (jest jeszcze nie odkryty)... ale z jednym się z tobą zgodzę: w grach nie tylko się liczy grafika ale także (o czym wiele ludzi niestety zapomina) GRYWALNOŚĆ. Ale chyba nie przyczepisz się do idealnego dźwięku w Oblivionie?
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:29:32 am »
Jakoś mało mnie interseuje co magazyn X, czy portal Y wystawił grze, w którą gram. Jeśli gra mi się nie podoba, to nie zmienię nagle swojego nastawienia do niej, bo dostała od CDA 10.

Kiedy chcę kupić jakis tytuł, to przeglądająć recenzję też nie kieruję się ocenami, bo są zawsze subiektywne, tylko opisem gry.

Do dźwięku w Oblivionie się nie czepiam, bo ani mnie ziębił, ani grzał...po prostu był i tyle. Nie jest to tytuł z gatunku takich, w których dźwięk spełnia ważną dla rozgrywki i klimatu rolę.

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:37:30 am »
Gambicie... jeśli chodzi ci o opis gry przez producenta... no to producent wszystko może tam nawciskać, np. na pudełku HALO 2 pisze: "przemierzaj niezwykłe plansze, kieruj pojazdami, niszcz wroga, zapoznaj się z niewzykłą fabułą!", a to wszystko to jeden wielki BULLSHIT! A wiesz czemu producenci takie Bullshity wstawiają? Kiedy chcą zarobić dużo forsy (przykład Microsoft).Napisałeś że każda recenzja jest subiektywna... a tak naprawdę wcale nie każda, otóż CDA mogli wstawić HALO 2 10 ale nie zrobili tego tylko obiektywnie to ocenili, oni także podają argumenty wg. których sądzą że ggra jest dobra...
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:49:29 am »
Pisząc, że kieruję się opisem gry, nie miałem na myśli tego co producent/wydawca pisze na pudełku, tylko to, co recenzent o niej pisze. I zawsze staram się odsiać od tego emocje piszącego.

Wszelkie argumenty za i przeciw w recenzjach, to zdanie piszącego (oraz ewentualnie reszty redakcji). Nigdy nie są to uniwersalne prawdy objawione, z którymi musi zgodzić się każdy. Dlatego teksty są subiektywne. Choć fakt, każdy stara się być sprawiedliwy.

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:53:18 am »
Eee, jeśli uważasz że recenzja Obliviona była subiektywna to podaj mi przykład co wg. ciebie na to wskazywało. Z resztą jak się przeczyta recenzję to można sprawdzić czy ci goście z CDA mieli rację i odpalić grę :)
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline fin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:58:58 am »
Cytat: "Chiunshin"
w grach nie tylko się liczy grafika ale także (o czym wiele ludzi niestety zapomina) GRYWALNOŚĆ

Grafika wraz z innymi substratami tworzy właśnie tą grywalność, więc tak, grafika się liczy i jest jedną z ważniejszych rzeczy (należy tu brać pod uwagę fakt że jako grafikę nie rozumie się tylko ilości polygonów czy jakości tekstur, a przede wszystkim oprawę artystyczną, która tworzy swoisty styl i nadaje charakter danej produkcji).

Cytat: "Chiunshin"
Eee, jeśli uważasz że recenzja Obliviona była subiektywna to podaj mi przykład co wg. ciebie na to wskazywało. Z resztą jak się przeczyta recenzję to można sprawdzić czy ci goście z CDA mieli rację i odpalić grę :)

Widziałeś kiedyś obiektywną recenzje?

Proszę bardzo- N.

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:01:40 pm »
Widziałem. Ale przy wielkich tytułach takich jak Oblivion subiektywności po prostu być nie może :)
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
The Elder Scrolls
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:13:49 pm »
Oblivion nie jest wielkim tytułem. Jest mocno średni moim zdaniem. A recenzje nawet wielkich hitów są subiektywne, bo każdy recenzent choćby nawet nie chciał to i tak pisze przez pryzmat swoich prywatnych upodobań. I to wystarczy, aby tekst nie był obiektywny.

Offline fin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:23:42 pm »
Cytat: "Chiunshin"
Widziałem. Ale przy wielkich tytułach takich jak Oblivion subiektywności po prostu być nie może :)

Nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja, bo recenzja to nic innego jak właśnie opinia(która zawsze jest subiektywna).

Nie wiem czemu tyle osób myli obiektywność z subiektywizmem. Wiem natomiast że jeżeli ktoś mówi o obiektywnej recenzji to chodzi mu o recenzję tak bardzo obiektywną że aż subiektywną.

Offline Krova

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:27:06 pm »
Cytat: "Chiunshin"
Widziałem. Ale przy wielkich tytułach takich jak Oblivion subiektywności po prostu być nie może :)


 Eeeeee? A jeśli recenzent ze "wspaniałego" CDA np NIENAWIDZIŁBY tak otwartego świata, jak w Oblivionie (kiedy po raz pierwszy wychodzisz z kanałów, naprawdę nie masz pojęcia, co zrobić) i uznałby to za ogromny minus, to czy to też byłoby obiektywne? Musisz to zapamiętać : każda recenzja jest subiektywna, ponieważ przedstawia poglądy autora na temat danej gry. Obiektywna recenzja byłaby jedynie jej opisem,  podawałaby tylko suche fakty pokroju "obszar tej gry to xxxkm kwadratowych (podanie że gra ma WIELKI świat jest juz subiektywne), mamy do wybory taką i taką broń, możemy grać taką i taką klasą, fabuła jest taka i taka, koniec."


 A Oblivion jest świetną gierą, ale o wieeele więcej czasu spędziłem przy Morrowindzie, który po prostu ma magię... której Oblivionowi trochę brak.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Chiunshin

The Elder Scrolls
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:30:02 pm »
No widzisz fin, ludzie opierają sie na opinii autora! Właśnie po to są recenzje by dowiedzieć się jaka jest gra i czy jest dobra. A więc jak ktoś myśli "gra jest do wielkiego D" to niech nie myśli że wszyscy tak twierdzą, bo to nie tylko CDA wystawiło Oblivionowi wysoką ocenę, wiele ludzi uważa tę grę za bardzo dobrą. A jeśli wielu ludzi tak twierdzi no to chyba nie jest głupia nie? Tak samo jak dużo ludzi twierdzi że Tusk wiele robi dla kraju...oni mają argumenty! Argumenty która utwierdzają fakt że Tusk jest świetnym premierem. Co innego gdyby ktoś powiedział że Oblivion jest do dupy i by w ogóle tego nie argumentował, albo miał słabe argumenty i nie przekonywujące. (Taich ludzi opinia jest bardzo mało znacząca...)
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]