Autor Wątek: Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!  (Przeczytany 9303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« dnia: Grudzień 20, 2007, 10:54:59 pm »
Witam wszystkich miłośników nowinek technicznych i gadżeciarzy!

Ogłaszam powstanie nowego działu na forum, ale również nowego działu w portalu Gildia.pl.

Zanim jednak ruszymy na dobre (po Nowym Roku), chcielibyśmy usłyszeć od Was czego oczekujecie po dziale nowych technologii.
Codzienna spora dawka ciekawych newsow oraz rzetelne testy nowego sprzetu sa gwarantowane. Pytanie wiec brzmi, co jeszcze chcielibyscie przeczytac w naszym serwisie.

Zapraszam do dyskusji! Ten dzial tworzymy dla Was, zreszta jak caly portal, wiec nie krepujcie sie i wypisujcie wszystko co Wam slina na jezyk przyniesie.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2007, 02:04:52 pm »
Czego właściwie ma dotyczyć ten nowy dział? Sprawą nowości technologicznych zajmowała się Gildia Nauki Popularnej, GGK była od sprzętu komputerowego, więc nie zostaje wiele miejsca do zajęcia.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2007, 06:19:23 pm »
Tuning, przeróbki, konserwacja sprzętu, porady techniczne wszelkiej maści. Wiem, że to wymaga specjalistycznej wiedzy, ale może znajdzie sie ktoś, kto będzie skory podzielić się nią z czytelnikami.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2007, 05:37:40 pm »
Sajuuk'Khar --> GGK to bardziej sprzęt do grania...

Gildia Nauki jest bardziej naukowa, niż o sprzęcie użytkowym (przynajmniej ja ją tak odbieram).

Gildia Technologii ma skupiać testy wszelkiej maści sprzętu technicznego jaki możemy dorwać. Monitory, MP3, nagrywarki, telewizory, myszy...takie tam.

Ale jak napisał aDiego, chcemy też usłyszeć propozycje ludu.

Offline Sirius

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2007, 08:20:51 pm »
Nie widziałem nigdzie działu czy tematów odnośnie fotografii, sprzętu z tym związanego(może po prostu nie ma osób, które miały by o tym rozmawiać), ale to pasuje do tego działu?
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2007, 09:26:46 pm »
W ostatnich planach GT (jak z Norsem sobie knuliśmy) fotografia była uwzględniona więc pewnie tu też się załapie :)

Offline Kormak

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:05:41 pm »
Przepraszam, ale skrót "GT" na Gildii.pl oznacza Gildię Tajemnic :)


a sprawa techniczna, czemu forum Gildii Technologii, jako najnowsze dziecko, nie znajduje się na samym dole strony głównej forum?

Offline Nehan

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:43:17 pm »
Gry planszowe też nie są na dole, a powstały względnie niedawno.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2007, 08:13:16 am »
Cytat: "Kormak"
Przepraszam, ale skrót "GT" na Gildii.pl oznacza Gildię Tajemnic :)


Wiem wiem, ale z lenistwa toto - nie chciało mi się całej nazwy pisać :P Ale skrót trzeba jakiś wymyślić.

Offline Esse

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2007, 02:21:34 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Wiem wiem, ale z lenistwa toto - nie chciało mi się całej nazwy pisać :P Ale skrót trzeba jakiś wymyślić.


GTech
:D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2007, 02:55:51 pm »
To samo wymyśliłem, ale nie chciało mi się z tym wyskakiwać. Może być jeszcze GTek, ale GTech jest najzgrabniejsze.

Offline Girwan

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:55:36 pm »
No i zamiast o tym co miałoby być na GTech koledzy skupili się na skrócie nazwy.

Moje propozycje:
dział fotografii - jak fotografować, na czym, jakie są sprzęty, jak wybrać właściwy dla nas
dział automatycznej identyfikacji - kody kreskowe, technologia głosowa, czytniki OCR itp (tu mogę co nieco pomóc)
dział majsterkowania - co i jak zrobić by się nie zarobić :-) (porady co i jak wykonać samemu) np własną sieć w domu, sieć radiową, sieć osiedlową itp
dział softwarowy - nie ukrywajmy, praktycznie żadne narzędzie nie obejdzie się bez porządnego oprogramowania - warto poświęcić trochę czasu na omówienie programów do obróbki grafiki, projekotowania www, pisania softu itp
dział muzyczny - na czym odtwarzać, jak obrabiać dźwięk itp

eh .. mógłbym pisać i pisać  :D



Offline Sirius

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:08:04 pm »
Jestem za, Girwan. Szczególnie ten dział fotografii, chociaż cały czas boję się jak to będzie wyglądało( czytać- czy znajdą się osoby chętne dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem). Do muzyki i software też pewnie zajrzę ;) O pozostałych sprawach nie mam kompletnego pojęcia :D
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline niceman

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2008, 03:14:33 pm »
będzie że się czepiam, ale  termin "technologia" nie oznacza konkretnie "nowe bajeranckie gadżety, którymi możesz pochwalić się kolegom". dla mnie termin jest czysto inżynierski/techniczny i tym właśnie mnie tu zwabił  :)

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=technologia

niemniej rozumiem, że trudno było nazwać to forum "Gildią Bajerów", oraz że powszechnie zwykło się technologią określać nie tylko wiedzę naukową zastosowaną do rozwiązywania konkretnych, rzeczywistych problemów, lecz również samych produktów technologicznych.
 :idea:


żebym nie wyszedł na buca to dodam, że moim zdaniem nowa gildia powinna zajmować się nowinkami technicznymi w rozumieniu przeciętnego mieszkańca planety, czyli wspomnianymi właśnie 'masowymi' produkatmi technologicznymi, a nie pitu pitu o teleportacji i laesrowych karabinach (jak w GNP). nowe telewizory, lepsze bo... nowy program, lepszy bo... nowe buty, lepsze bo...  :p oraz oczywiście o użytkowaniu tych nowinek, czyli właśnie jak zrobić dobre zdjęcie aparatem cyfrowym i przy okazji jaki właściwie aparat cyfrowy jest dobry, dlaczego i do czego.
Człowiek bezdomny.

Offline Radan

Nowy dział w Gildia.pl -> Gildia Technologii!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2008, 07:55:09 pm »
Można by tu też porównywać różne produkty (np.: karta graficzna x jest lepsza od karty graficznej y, bo...) i stworzyć jakieś "porady majsterkowicza", czy "zrób to sam" :p . Poza tym, zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami.

A jeśli, o skrót chodzi:
Mogłoby być też GoT (Dżyldy of Technolodży :shock: ), GTec, albo, żeby nie wydłużać, TG.

 

anything