trawa

Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 227363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 20, 2015, 05:29:36 pm »
jest "jego" - zgaduje ze to dlatego, ze po francusku nie ma rozroznienia ("son" dla obu plci), ale jedank wypadaloby znac wczesniejsze tomy jak sie tlumaczy serie, bo wychodza takie kalafiory...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Eieo

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 20, 2015, 06:34:22 pm »
Obserwuję to forum od dawna i dopiero dziś zdecydowałem się do niego dołączyć. Zmotywowała mnie weekendowa lektura Jeźdźców i Jaskini Wspomnień. Tłumaczenie, redakcja i korekta Koziorożca to faktycznie dramat. Całą przyjemność czytania zepsuło "drewniane", wręcz amatorskie tłumaczenie i językowe błędy w obu pozycjach. A już opis fabuły Jaskini na ostatniej stronie okładki - totalne niechlujstwo stylistyczne i interpunkcyjne.

Cieszę się, że w końcu dołączyłem do forum i postaram się na przyszłość nie narzekać...  :wink:

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 20, 2015, 06:42:01 pm »
Witamy na forum! Narzekaj, narzekaj. Jak się należy, to trzeba.  :smile:
Trochę mnie zmartwiliście tą oceną pracy tłumacza w wydawnictwie Sideca.

Offline Tomasz 66

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 26, 2015, 03:31:44 pm »
W najnowszym Koziorożcu - 18 zwróciły moją uwagę coraz bardziej uproszczone, jakby niedopracowane rysunki, często groteskowe, niedokładnie narysowane twarze - czyżby Andreas tracił zapał do tej serii, albo miał za mało czasu? Już w poprzednim tomie "Widziane z bliska" było podobnie, tyle, że tam jeszcze nie rzucało się to aż tak w oczy ze względu na specyficzne kadrowanie i zbliżenia.

Offline Itachi

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:28:31 pm »
Skończyłem dzisiaj czytać drugi tom Rorka, w którym ważną postacią jest Koziorożec. Czy w serii z tym bohaterem również pojawiał się gościnnie Rork? Jeśli tak, to czy fabuła jakoś się uzupełnia? W jakich tomach?

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:45:11 pm »
Rork pojawił się chyba tylko w trzecim tomie. Taki fajny smaczek.
W Rorku jest taka postać jak Deliah i w pierwszym tomie Rork znajduje ją nieprzytomną na polanie w pobliżu pewnego trójkąta. No to w komiksie Koziorożec: Deliah jest ta sama scena, ale widzimy ją oczami Koziorożca. :)

Offline Itachi

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:47:34 pm »
Dzięki.


Offline spence

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:01:02 pm »
To są te najgorsze momenty jak przychodzi ktoś na forum i masakruje tłumacza, tak jak ostatnio ktoś to zrobił w przypadku komiksu Louis Riel.

Kickic jeśli dobrze pamiętam, przemocno to wypunktował.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #578 dnia: Maj 08, 2015, 07:36:12 pm »
Rork pojawił się chyba tylko w trzecim tomie. Taki fajny smaczek.
W Rorku jest taka postać jak Deliah i w pierwszym tomie Rork znajduje ją nieprzytomną na polanie w pobliżu pewnego trójkąta. No to w komiksie Koziorożec: Deliah jest ta sama scena, ale widzimy ją oczami Koziorożca. :smile:
Rork pojawił się też w tomie 5 Sekret, w broszurce Przedziwne przygody Koziorożca nr. 6 -Rork enigmatyczny (występuje ona w podobnej formie jak w Rorku tom 5 Koziorożec, tam miała ona tytuł Dziwne przygody Koziorożca i mogliśmy przeczytać wcześniejszy numer), okładka broszurki to (zacytuję Ciebie) "ta sama scena, ale widzimy ją oczami Koziorożca" z okładki wspomnianego Rorka tom 5 Koziorożec.

Offline piotrassss

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #579 dnia: Maj 15, 2015, 07:27:02 am »
Sideca jakiś czas temu napisała, że w najbliższym czasie nie ma raczej szans na integrale Koziorożca...
A może by się dała namówić na wydanie jakiegoś slipcase-a pod to wydanie Koziorożca, które jest (oczywiście rozmiarowo dobrze dopasowanego, może z jakąś fajną grafiką)? W ten sposób te 21 (finalnie) zeszytów zyskałoby niezłą ochronę przed fizycznymi uszkodzeniami. Co o tym myślicie ?





fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #580 dnia: Maj 15, 2015, 08:06:51 am »
nie wiem, czy jest w Polsce duży popyt na takie bajery... zupełnie nie znam tego rynku...

w każdym razie mnie szkoda kasy na takie (dla mnie) zbyteczne bajery.

zresztą... kupiła żona komplet Lackberg w takim czymś i po przeczytaniu książki "spuchły" to ostatnia się już nie mieści... no ale to inna objętość. z Koziorożcami mogłoby się udać.

tylko na pewno będzie o co najmniej jednego klienta mniej niż na same komiksy...

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #581 dnia: Maj 15, 2015, 02:45:47 pm »
nie ma popytu na andreasa kaman  :razz:
slipcasy sa ok 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #582 dnia: Maj 20, 2015, 02:03:50 pm »
Ja mam jednego slipcase'a do Andreasa - na francuskie wydanie Cromwella Stone'a. Bardzo przyzwoicie to wyglada na polce.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline niuklik

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:43:05 pm »
Czy Koziorożce to standardowe zeszyty? Jak wyglądają grzbiety na półce - mógłby ktoś wrzucić zdjęcie?

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpień 21, 2015, 07:06:44 am »
Czy Koziorożce to standardowe zeszyty? Jak wyglądają grzbiety na półce - mógłby ktoś wrzucić zdjęcie?
Prosze bardzo. Koło Thorgali


 

anything