Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 227416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 19, 2015, 12:09:21 pm »
prawdopodobnie różnica wynika z numeracji polskiego wydania.
ktoś tu kiedyś chyba pisał, że zamierzał kończyć na 20. ale numer 20 to nasz 21. wiec u nich kończy na 20  au nas 21...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 19, 2015, 12:12:34 pm »
prawdopodobnie różnica wynika z numeracji polskiego wydania.
ktoś tu kiedyś chyba pisał, że zamierzał kończyć na 20. ale numer 20 to nasz 21. wiec u nich kończy na 20  au nas 21...

no właśnie chyba nie o to chodzi. gdzieś w wywiadzie z Andresem (chyba na Gildii), sam autor wspominał, że Koziorożec ma być do 21 tomu.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 19, 2015, 12:18:02 pm »
a no to w takim razie przepraszam...

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 19, 2015, 08:31:43 pm »
no właśnie chyba nie o to chodzi. gdzieś w wywiadzie z Andresem (chyba na Gildii), sam autor wspominał, że Koziorożec ma być do 21 tomu.
Czyli u nas 22. No to jeszcze 5 albumów.

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 19, 2015, 08:34:51 pm »
czyli powinnismy poznac calosc Kozia do konca wakacji, ladnie
Ale to jest Sideca....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 19, 2015, 08:48:43 pm »
czyli powinnismy poznac calosc Kozia do konca wakacji, ladnie
Ale to jest Sideca....
pzdr

Sideca, jak Sideca, ale nie sądzę, żeby Andreas zdążył do końca wakacji te 3 tomy narysować...

Offline misiokles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 19, 2015, 09:19:22 pm »
no właśnie chyba nie o to chodzi. gdzieś w wywiadzie z Andresem (chyba na Gildii), sam autor wspominał, że Koziorożec ma być do 21 tomu.
Chyba że tłumacz w procesie translacji dostosował numerację do polskiego rynku, by uniknąć zamieszania (co jak widać się nie udało:))

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 19, 2015, 09:38:41 pm »
No tak ciekawe czy sama sideca dotrwa do ostatniego tomu Kozia :lol: .
BTW  zostaly 4 tomy, na wiki jest info, ze 18 tom ukazal sie w pazdzierniku 2014
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 19, 2015, 09:41:35 pm »
Czyli u nas 22. No to jeszcze 5 albumów.
No nie... Capricorne ma mieć 20 zeszytów, czyli polski Kozio - 21 zeszytów. Chyba, że Andreas zmienił niedawno zdanie, ale nie sądzę.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 19, 2015, 09:55:00 pm »
w tym wywiadzie z Gildii o którym wspominał wujekmaciej jest wyraźnie napisane, że po zakończeniu następnego Arq wróci narysować "dwa ostatnie Koziorożce"
czyli jako, że wywiad był po 18 "Zarkanie" to znaczy 20 w oryginale, 21 po polsku
więc mialem rację i niepotrzebnie przepraszałem. odpraszam więc...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 20, 2015, 07:29:03 am »
w tym wywiadzie z Gildii o którym wspominał wujekmaciej jest wyraźnie napisane, że po zakończeniu następnego Arq wróci narysować "dwa ostatnie Koziorożce"
czyli jako, że wywiad był po 18 "Zarkanie" to znaczy 20 w oryginale, 21 po polsku
więc mialem rację i niepotrzebnie przepraszałem. odpraszam więc...

a to chyba tłumacz trochę pozmieniał, bo faktycznie Andreas mówi o dwóch ostatnich tomach, ale mówi też, że zakończy na 21 tomie. cytat:

Andreas: "Tak, docelowo wyjdzie 21 Koziorożców, a aktualnie pracuję właśnie nad ostatnią częścią Arq. Kiedy ją skończę, zabieram się za dwa ostatnie Koziorożce, co zajmie mi ok. 1,5 roku..."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 27, 2015, 09:01:40 pm »
I jak, proszę Państwa, wrażenia po "Widziane z bliska"?  :smile:  Ciekawe te wszystkie efektowne zbliżenia, w końcu było nie było - miało być widziane z bliska! Żeby nam tylko Andreas za bardzo nie przekombinował z formą w następnych tomach, hehe. Ale bardziej niż o formę, boję się o treść; nie wiem, czy to tylko moje subiektywne wrażenie, ale jakoś wyczuwam, że seria zmierza do końca, autor stara się powoli domykać wątki, ale jakby nie do końca; tak jak gdyby lepiej czuł się, rozbudowując i rozwijając historię, a nie ją zwijając. Dlatego też (chyba) przeplata co kilka stron różne wątki
Spoiler: pokaż
[na dodatek ten intrygujący czarno-biały Xenon :)]
, by w finale tomu ich nie dokończyć. Osobiście wolę zamknięte opowieści w stylu Patricka czy Chińczyków, niż takie... przerwane "w połowie zdania". Ktoś pisał, że Andreas w ostatnim podcyklu Koziorożca wraca fabularnie trochę do stylu z pierwszych kilku tomów, trudno nie przyznać racji, mimo wszystko - wolę te 2 "środkowe" cykle, niż to, co zaczęło się w "Nowym Jorku". No i jednego jestem pewien: jak tylko wpadnie mi w łąpy ostatni zeszyt, siadam i łykam (po raz nie wiem który) wszystko raz jeszcze!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 31, 2015, 08:59:05 am »
I jak, proszę Państwa, wrażenia po "Widziane z bliska"?  :smile:  Ciekawe te wszystkie efektowne zbliżenia, w końcu było nie było - miało być widziane z bliska! Żeby nam tylko Andreas za bardzo nie przekombinował z formą w następnych tomach, hehe. Ale bardziej niż o formę, boję się o treść; nie wiem, czy to tylko moje subiektywne wrażenie, ale jakoś wyczuwam, że seria zmierza do końca, autor stara się powoli domykać wątki, ale jakby nie do końca; tak jak gdyby lepiej czuł się, rozbudowując i rozwijając historię, a nie ją zwijając. Dlatego też (chyba) przeplata co kilka stron różne wątki
Spoiler: pokaż
[na dodatek ten intrygujący czarno-biały Xenon :)]
, by w finale tomu ich nie dokończyć. Osobiście wolę zamknięte opowieści w stylu Patricka czy Chińczyków, niż takie... przerwane "w połowie zdania". Ktoś pisał, że Andreas w ostatnim podcyklu Koziorożca wraca fabularnie trochę do stylu z pierwszych kilku tomów, trudno nie przyznać racji, mimo wszystko - wolę te 2 "środkowe" cykle, niż to, co zaczęło się w "Nowym Jorku". No i jednego jestem pewien: jak tylko wpadnie mi w łąpy ostatni zeszyt, siadam i łykam (po raz nie wiem który) wszystko raz jeszcze!

mi się bardzo podobało, ale to standard :) akcja się zagęszcza jeszcze bardziej, pojawiają się kolejne pytania, rzucone zostają kolejne tropy. wydaje mi się, że od następnego tomu intryga zacznie się klarować i poznamy w końcu konkretne odpowiedzi. Andreas znów eksperymentuje z formą komiksu, wychodzi mu to płynnie i nie zakłóca naszego zrozumienia. oby Sideca dociągnęła Kozia do końca.

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 04, 2015, 08:57:16 am »
Ja z kolei jestem nieco rozczarowany najnowszym tomem i w większości podzielam opinię tucoRamireza. Mam wrażenie jakby ten album był bardziej wstępem, przygotowaniem podłoża pod dalsze tomy niż zamkniętą całością. Być może własnie przygotowaniem związanym z zakończeniem całej serii. Poza tym nie lubię gdy Andreas próbuje ogniskować fabułę wokół emocji bohaterów. Niezbyt podobało mi się to w Patricku, ale tam to się jeszcze broniło jako samodzielna historia. A tutaj nawet tego elementu nie ma. Mnie w każdym razie te psychologiczne rysy bohaterów niezbyt przekonują.


Nie sposób jednak nie docenić wszystkich zbliżeń i (wyjątkowo tylko) kilku fajnych rozwiązań formalnych. Np strony 30-31 i zwłaszcza strona 45.


Czekam niecierpliwie na kolejne części. :smile:




Offline vision2001

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 10, 2015, 01:17:04 pm »
Nowy tytuł od Wydawnictwa Sideca (więcej info na FB):



Zapraszamy do lektury przykładowych stron "Jaskini wspomnień" jednego z pierwszych komiksów Andreasa.
Wydanie w miękkiej oprawie, 52 str. w cenie (okładkowej) 37,90 zł.
W sprzedaży od 17 kwietnia. W Polsce i we Francji.




DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---