trawa

Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 227426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 16, 2014, 06:24:01 pm »
Co do ciekawostek w "Śnie w klatce" to stopy Dahmalocha mi akurat umknęły. Oczy na plecach były łatwo dostrzegalne. Za to chyba nikt jeszcze nie wspomniał o planszy nr 25 (s. 27 polskiego wydania). Spróbujcie coś z nią pokombinować. :smile:
Dla mnie to właśnie ta strona była dość dostrzegalna, na tyle że byłem pewny, że wszyscy to zauważyli (nawet sam Kozio to dostrzega na stronie 43).



Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 17, 2014, 10:34:34 am »
kurcze, ale wbiliście mi gwoździa. muszę w weekend powtórzyć raz jeszcze Sen w klatce :)

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 24, 2014, 11:21:05 am »
Wywiad z Andreasem. Właśnie czytam.
Chyba ma być gdzieś jeszcze jeden z tym samym twórcą, ale już nie pamiętam kto się chwalił, że robił.
http://blog.cdp.pl/2014/10/24/tworzenie-komiksow-to-najwspanialszy-zawod-na-swiecie/

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 28, 2014, 10:38:22 pm »
Jeźdźcy, Xenon, Vortex, Pasażer, Wattman Worm..... troszkę się pokomplikowało w Koziorożcu... albo to może mój stary umysł przestaje to ogarniać? Jedno jest pewne, w grudniu, po wydaniu Zarkana, na bank muszę przeczytać wszystko jeszcze raz! A przy okazji, Sideca na fakbuku poinformowała, że w listopadzie kolejny Kozio, a w grudniu - dwa następne.
Aha, wiem, że są osoby, które czekają z czytaniem na zakończenie kolejnych cykli; na mój gust, pomiędzy Operacją a Nowym Jorkiem nie ma żadnego 'przeskoku' samej opowieści (więc spokojnie można czytać dalej), natomiast zauważyłem jakby powrót do rozwiązań z początku serii (pościgi, rozpierducha...), co może być zgodne z deklaracją Andreasa:
"chciałem w pewnym sensie powrócić do początkowych albumów serii, które były nieco mniej skomplikowane, zarówno wizualnie jak i fabularnie. Postanowiłem zakończyć Koziorożca w stylu zbliżonym do początku."
Szczerze mówiąc "Nowy Jork" troszkę mniej mi spasował, niż kilka poprzednich albumów, ale i tak poziom mistrzowski oczywiście!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 29, 2014, 04:59:25 pm »
Na gildii jest inny wywiad z Andreasem. Jeśli ktoś nie zauważył:


http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/rork/wydaniezbiorcze2/wywiad-z-andreasem-martensem
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 30, 2014, 11:54:20 pm »
Na gildii jest inny wywiad z Andreasem. Jeśli ktoś nie zauważył:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/rork/wydaniezbiorcze2/wywiad-z-andreasem-martensem
No to już wiem kto mi się chwalił. Wiedziałem, że miały być dwa. :smile:
Fajnie, że są te wywiady, bo prawie wszystko jest dla mnie ciekawe. Choć czytam wszystkie jego komiksy, kompletnie nie znam tej całej otoczki. Po przeczytaniu tych dwóch wywiadów trochę uzupełniłem wiedzę.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 20, 2014, 02:52:57 pm »
Aha, wiem, że są osoby, które czekają z czytaniem na zakończenie kolejnych cykli; na mój gust, pomiędzy Operacją a Nowym Jorkiem nie ma żadnego 'przeskoku' samej opowieści (więc spokojnie można czytać dalej)
Ja proponuję nie robić zbyt dużej przerwy pomiędzy albumami, bo mimo wszystko można się zagmatwać skąd te dymki na dole plansz w tomie 16  :biggrin:

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 21, 2014, 07:54:48 am »
Witam
Ma ktoś jakiś cynk kiedy pojawią się ostatnie dwa albumy w sprzedaży? i Raffington Event...bo po sklepach nie ma jeszcze nawet zapowiedzi. Mam nadzieję, że zdążą przed świętami to miałbym rekordowy zakup i kupę czytania na wolne :biggrin:

Offline pioma10

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 21, 2014, 11:38:57 am »
Witam
Ma ktoś jakiś cynk kiedy pojawią się ostatnie dwa albumy w sprzedaży? i Raffington Event...bo po sklepach nie ma jeszcze nawet zapowiedzi. Mam nadzieję, że zdążą przed świętami to miałbym rekordowy zakup i kupę czytania na wolne :biggrin:

W CK usłyszałem że mają wyjść przed świętami, z tym że nie pamiętam czy 2 czy 3 pozycje.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 21, 2014, 12:04:59 pm »
Ma ktoś jakiś cynk kiedy pojawią się ostatnie dwa albumy w sprzedaży? i Raffington Event...bo po sklepach nie ma jeszcze nawet zapowiedzi.
Mało tego, nie ma jeszcze zapowiedzi tomu Widziane z bliska, który miał ukazać się w tym miesiącu.


Pytanie do tych co czytali już Operacje (15 tom): czy poznajecie kadr 32 ze strony 34? :biggrin:

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 21, 2014, 01:13:46 pm »
Mało tego, nie ma jeszcze zapowiedzi tomu Widziane z bliska, który miał ukazać się w tym miesiącu.
 :biggrin:
No właśnie przez tą zmianę numeracji zawsze gubię jeden tom.
Za FB:
"Koziorożec tom 17 Widziane z bliska - listopad[/size]
Koziorożec tom 18 Jeźdźcy - grudzień

Koziorożec tom 19 Zarkan - grudzień

Raffington Event - grudzień. Materiały do druku nie są jeszcze gotowe i nie wiemy kiedy je otrzymamy, ale do końca roku jest jeszcze sporo czasu.

Tytuły grudniowe trafią do sprzedaży pod koniec listopada,"
żeby nie było takiego poslizgu jak z Rorkiem 2 :cry:

[/color]

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 21, 2014, 01:19:36 pm »
Ta informacja z FB jest z 9 sierpnia. Watpie, aby udalo im sie dotrzymac tyc terminow, ale z drugiej strony - w zalewie obecnie wydawanych komiksow, to nie problem (a przynajmniej nie dla mnie)!
 :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 21, 2014, 07:47:40 pm »



Pytanie do tych co czytali już Operacje (15 tom): czy poznajecie kadr 32 ze strony 34? :biggrin:
Chodzi o planszę 32 na stronie 34? Nie, przynajmniej ja nie kojarzę tej sceny. Ale gratuluję spostrzegawczości i pamięci bo zakładam że już gdzieś to kiedyś było. :)

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 21, 2014, 09:48:05 pm »
Chodzi o planszę 32 na stronie 34? Nie, przynajmniej ja nie kojarzę tej sceny. Ale gratuluję spostrzegawczości i pamięci bo zakładam że już gdzieś to kiedyś było. :smile:
Jeśli zdecydujesz się kiedyś przeczytać całą serię od początku to bez problemu znajdziesz ten sam rysunek lecz w trochę innej formie.
Ja jak kilka miesięcy wcześniej przeczytałem wszystko to z kolei  byłem w szoku, że kilka postaci, które pozornie dołączają we środku cyklu były już w pierwszych tomach.
Jest taki jeden, który pojawiał się jako statysta w pewnym znaczącym miejscu, można gościa rozpracować. :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 21, 2014, 09:57:48 pm »
Jest taki jeden, który pojawiał się jako statysta w pewnym znaczącym miejscu, można gościa rozpracować. :smile:
Spoiler: pokaż
Patrick w Tunelu?

 :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...