Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 226841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:29:44 am »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:37:34 am »
Albo np. to: http://www.bedetheque.com/serie-29515-BD-3.html

o o właśnie takie. aż dziw bierze, że Mathieu jest jeszcze w Polsce nie wydany...

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 23, 2014, 12:12:56 pm »
Mam mozliwosc kupna tego komiksu od reki.
Moglibyscie koledzy napisac o nim cos wiecej? Przyznam, ze po przekartkowaniu wyglada intrygujaco.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 23, 2014, 12:20:37 pm »
Mam mozliwosc kupna tego komiksu od reki.
Moglibyscie koledzy napisac o nim cos wiecej? Przyznam, ze po przekartkowaniu wyglada intrygujaco.

Wiem tylko tyle co udało mi się kiedyś przetłumaczyć z opisu czyli niewiele, ale myślę że warto spróbować: http://www.cromwellstone.blogspot.com/2012/06/wybrane-nowosci-wydawnicze-we-francji.html

Offline raj666

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 23, 2014, 12:50:19 pm »
Aquefances ma trochę taki kafkowski klimat, poza tym jest tam dużo zabawy formą komiksu, w jednym z albumów akcja posuwa się jednocześnie od końca i od początku by spotkać się w środku, bohater ogląda kadry z komiksu które pojawią się kilkanaście stron później, są wycięte fragmenty plansz tak że widać kadr z innej planszy, itp. Z akcji nie pamiętam wiele, tyle że są to przygody jakiegoś urzędnika czy kogoś takiego w klimatach quasi fantastycznych. 3 jest mocno w tych klimatach z tego co słyszałem. Matthieu mało uwagi poświęca akcji a więcej formie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2014, 12:56:14 pm wysłana przez raj666 »

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 23, 2014, 01:28:08 pm »
Lubie takie ciekawostki, do wielokrotnej lektury. Sprobuje zatem. :biggrin:
Dzieki chlopaki!!!

A przy okazji - Wilku, wroc do blogowania!!! Bardzo lubilem poczytac Twego Cromwella, ale od miesiecy / lat pusto :cry:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:05:03 pm »
Dokładnie, nowości z Francji u Wilka na blogu to jest to. Nawet ostatnio parę razy tam zaglądałem i się rozmarzyłem, że może coś z tych serii wyjdzie u nas.
Coś tam wychodzi, ale przeważnie nie te, które bym chciał. Na przykład z tego podlinkowanego wpisu wyszedł u nas Urban, ale totalnie mnie nie interesuje, chciałbym Frenchmana i Le grand siecle. Na szczęście będzie komiks Kasprzaka.
Najbardziej bym chciał z wszystkich jakie są w tych wpisach te tytuły:
12 La Douce, Notre-Dame, Atsuko i ... Magasin general ( :wink: ) - wyglądają na rzeczy z najwyższej półki. Chciałbym coś naprawdę super, jak Wieże albo Koziorożec. Wydaje mi się, że większość frankofonów, które u nas wychodzą to czytadła jak Elryk i Krucjata. A Cosey (Atsuko), a Loisel (Magazyn), a Bastide (Notre-Dame), a Sch**iten (12 La Douce)? W świetle tego co już ich czytałem, to zupełnie inna półka, niż te czytadełka. Może prawa są droższe na takiego Sh**itena i Coseya? (tematu Magazynu Loisela już nie przerabiajmy, tutaj spieprzyli czytelnicy).

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 24, 2014, 07:32:40 am »
Ech, dzięki chłopaki. Zachęcony Waszymi postami może coś jeszcze napiszę...

Off-topic ale mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą. :wink:

zeby mi to bylo ostatni raz! :) - x.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2014, 10:29:23 pm wysłana przez xionc »

Offline westwood

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpień 17, 2014, 11:00:05 pm »
11-Chińczycy- komiks bardzo dobry, w końcu ciekawa, zamknięta historia trzymająca w napięciu, mocno zaskakująca fabuła lekko zalatująca dreszczowcem rodem od Kinga, jest klimacik!!! Drugą rzeczą która mnie urzekła to...kolorystyka- jest to najbarwniejszy komiks jaki narysował Andreas. Pochwała należy się też wydawcy za świetne wydanie w kredzie.
12- Patryk- równie dobry co 11 lecz stanowczo odmienny, świetne kadrowanie wąskimi paskami daje poczucie intymności i szybkości dialogu, dużo czerni wzmacnia tajemniczość, Kozio staje się trochę takim przykutym do łóżka chłopcem z Chińczyków, z każda planszą człowiek się zastanawia nad intencjami gospodarza i jeszcze ten zanikający głos głównego bohatera...byłem na 100% pewien, że jest truty przez cały komiks. Plus za kolorystykę a szczególnie domek w zieleni
13- Przy takich komiksach wychodzi kunszt rysownika. Kadry są pełne, dymki nie ograniczają pola, obraz jest nośnikiem fabuły. Taki komiks należy zrobić bardzo solidnie bo się nie obroni.
Po lekturze tych trzech jakby odmiennych komiksów nie mogę się doczekać następnych tomów mam nadzieję że będą w podobnym tonie.
Jedyną denerwującą rzeczą bodajże w 11 tomie była ...kaligrafia. Bardzo często Y wyglądało jak H i trzeba się było wpatrzyć dobrze aby odczytać.
jakby ktoś miał zacząć serię i spróbować wyrywkowo jakiś album to polecam zdecydowanie 11
Dzisiaj przeczytałem tomy 11-13 i chciałem coś napisać, ale ograniczę się do cytatu, bo zgadzam się z przedmówcą. Pomijając fragment o "truciu bohatera" (miałem inną koncepcję). Zatem od siebie dodam tylko jedno: utwierdziłem się w przekonaniu, że ten komiks najlepiej będzie przeczytać w całości po zakończeniu serii (łącznie z Rorkiem). Po prostu mam wrażenie, że wiele tracę czytając kolejne albumy po przerwie i nie pamiętając szczegółów z poprzednich części.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 09:09:42 pm wysłana przez westwood »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 17, 2014, 11:13:42 pm »
Zatem od siebie dodam tylko jedno: utwierdziłem się w przekonaniu, że ten komiks najlepiej będzie przeczytać w całości po zakończeniu serii (łącznie z Rorkiem). Po prostu mam wrażenie, że wiele tracę czytając kolejne albumy po przerwie i nie pamiętając szczegółów z poprzednich części.
"czytanie w całości" na pewno nie zaszkodzi, ale mam wrażenie (i cichą nadzieję), że -jak to mówią- 'nie o to chodzi'.
Dzisiaj przeczytałem tomy 11-13 i chciałem coś napisać, ale ograniczę się do cytatu, bo zgadzam się z przedmówcą. Pomijając fragment o "truciu bohatera" (miałem inną koncepcję).
pisz o tej koncepcji. no i napisz coś więcej niż cytat, bo nie wierzę, że zgadzasz się z nim we wszystkim.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline westwood

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 18, 2014, 09:44:59 pm »
@tucoRamirez Masz rację. Bezmyślnie zacytowałem cały post. Okroiłem więc cytat. Przede wszystkim nie zgadzam się z opinią o poprzednich częściach - mnie podoba się cała seria.

Tytułem uzupełnienia. Co mnie uderzyło w tych albumach to kameralność. Do tej pory historie były opowiedziane z rozmachem. Tutaj mamy: małą wioskę, dom i małą społeczność na śnieżnym pustkowiu.

Ad 11 Kojarzyć się może nie tylko z Kingiem, ale z każdą historią grozy dziejąca się w małej społeczności, gdzie pozornie jest sielsko, ale za tą fasadą kryją się mroczne sekrety. Po namyśle atmosfera i postacie najbardziej kojarzą mi się z serialem Twin Peaks. Kolory wydają mi się wręcz bajkowe - świetny kontrast do historii. Na plus zaskakujące zwroty akcji (mam na myśli odkrywanie przed czytelnikiem kolejnych sekretów). Mój ulubiony, to pierwsze pojawienie się kota (luźna inspiracja Lewisem Carrollem?).

Ad 12 O mojej koncepcji nie będę się rozpisywał, nadmienię tylko, że oczekiwałem jakiegoś mocnego zakończenia, np. z udziałem demona. I tutaj coś, co mnie najbardziej zaskakuje: zwykle gdy oglądając film albo czytając książkę lub komiks nakręcam się na odsłonięcie nie wiadomo jakiej tajemnicy w finale, a dostaję takie, jakby to ująć, proste rozwiązanie czuję niedosyt. W tym przypadku to nie miało miejsca. Dodatkowym plusem tego albumu jest dla mnie to opowiadanie w komiksie (kojarzy mi się z pirackim komiksem w "Strażnikach").

Ad 13 Co tu dużo pisać? Opowiedzenie takiej historii bez użycia dialogów, czy opisów to mistrzostwo. Dodatkowo dostajemy znakomity, moim zdaniem, obraz oryginalnej społeczności i jej kultury.

Co do "czytania w całości": można te albumy spokojnie czytać w oderwaniu, ale zdecydowanie nawiązują one do poprzednich części (może z wyjątkiem "Chińczyków"), co może utrudniać odbiór niezorientowanemu czytelnikowi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #461 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:21:13 pm »
https://www.facebook.com/Ksiegarnia.Incal/posts/357506134398662

Sideca milczy, ale Incal na swoim profilu serwuje plansze i okładkę Koziorożca 14, więc ta premiera 2 września wydaje się być całkiem realna.

N.N.

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #462 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:41:49 pm »
https://www.facebook.com/Ksiegarnia.Incal/posts/357506134398662

Sideca milczy, ale Incal na swoim profilu serwuje plansze i okładkę Koziorożca 14, więc ta premiera 2 września wydaje się być całkiem realna.
Sklep Gildii też oferuje go z dostępnością za 7 dni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #463 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:47:10 pm »
Sklep Gildii też oferuje go z dostępnością za 7 dni.

Wiem, tylko mając w pamięci te jajca z przesuwaniem premiery drugiego integrala Rorka, obawiałem się, czy aby ten Koziorożec rzeczywiście wyjdzie w terminie. No ale skoro pojawiły się przykładowe plansze, to widać, że jakoś tam prace idą do przodu.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 07, 2014, 01:49:47 pm »
Sen w klatce. nowy tom daje nam do zrozumienia, że jeśli wydawało nam się, iż powoli układamy sobie elementy zagadki, to jesteśmy w błędzie. Andreas kolejny raz rozrzuca tropy, zadaje pytania, ale nie daje jasnych odpowiedzi. świetny tom, aczkolwiek pod koniec zacząłem już się gubić (kim lub czym jest Xenon ? kto tak naprawdę przebudził Jeźdźców Apokalipsy ? czy pudełko, które otwiera Kozio pełni rolę podróżnika, tak jak w Rorku ?) konstrukcja kadrów bardzo przemyślana, ale to nie dziwne - Andreas jest mistrzem w eksperymentowaniu.